Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpis

piątek, 18 października 2013

Kiedy skonsolidować posiadane zobowiązania?

Osoby, które zaczęły zmagać się z problemami ze spłatą zadłużenia jeszcze nie tak dawno temu musiały liczyć się z tym, że banki nie będą w stanie im pomóc. Oczywiście, nawet one nie pozostawały bez jakiegokolwiek wsparcia, zdane były jednak przede wszystkim na propozycje przygotowane przez pozabankowe instytucje finansowe. Pożyczki gotówkowe udzielane przez parabanki w zdecydowanej większości przypadków tylko czasowo poprawiały zresztą ich położenie, w dłuższej perspektywie okazywało się jednak, że nie są niczym innym, jak tylko kolejną dużą rata, którą należy spłacić.

Również dziś korzystanie z usług parabanków cieszy się dużą popularnością, osoby zadłużone zdają sobie jednak sprawę z tego, że nie muszą ograniczać się wyłącznie do wsparcia gwarantowanego im przez podmioty tego typu. Wcale nie mniej interesujące są obecnie oferty przygotowywane przez tradycyjne banki, dzięki rozwiązaniu takiemu, jak kredyt konsolidacyjny pomagają one bowiem w wychodzeniu z długów osobom, które jeszcze nie tak dawno temu nie widziały dla siebie szansy.

Oczywiście, ubieganie się o kredyt konsolidacyjny przez osoby zadłużone nie jest prostym zadaniem, potencjalni kredytobiorcy muszą bowiem przekonać instytucję finansową o tym, że mimo problemów finansowych nie utracili jeszcze wiarygodności. Cel ten można osiągnąć na kilka sposobów, najskuteczniejsze wydaje się jednak podjęcie decyzji o konsolidacji zobowiązań w momencie, w którym nie zaprzestano jeszcze ich spłacania. Bank z pewnością prześledzi historię kredytową swojego klienta, a jego pracownicy dowiedzą się, w jaki sposób podchodził on do zobowiązań spoczywających na jego barkach, dobrze więc, jeśli przekonają się, że płacenie rat było priorytetem nawet wówczas, gdy brakowało pieniędzy na pokrycie innych wydatków.

Sporym ułatwieniem jest również sytuacja, w której osoba zadłużona jest właścicielem nieruchomości, nie od dziś wiadomo bowiem, że kredyty konsolidacyjne pod zastaw udzielane są nie tylko chętniej, ale i charakteryzują się bardziej atrakcyjnymi zasadami, na jakich zostały przyznane. Co ciekawe, wspomniana nieruchomość nie musi być nawet spłacona, jeżeli bowiem wśród kredytów, które chcemy konsolidować jest kredyt hipoteczny, bank spłaci go i sam nabierze praw do mieszkania, które będzie gwarantem naszej wypłacalności.

A co z tymi osobami zadłużonymi, które popadły już w pułapkę kredytową, mają problemy z wypłacalnością i nie są szczególnie interesujący dla banków? Ich szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego są mniejsze, nawet ta grupa potencjalnych kredytobiorców nie powinna jednak tracić nadziei na to, że uda jej się uzyskać wsparcie ze strony banku. Owszem, wsparcie to może zostać przyznane na mniej korzystnych warunkach, wbrew przekonaniu niektórych dłużników w interesie banków nie leży jednak pogłębianie długów swoich klientów, ale udzielanie im wsparcia w procesie wychodzenia z nich. Warto zatem walczyć o kredyt konsolidacyjny nawet mimo zadłużenia. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kontalokaty1
Czas publikacji:
piątek, 18 października 2013 15:33

Polecane wpisy