Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpis

piątek, 18 października 2013

Korzystanie z kart kredytowych - porady i wskazówki

Najwięcej problemów finansowych mają ci, których charakteryzuje brak roztropności. Zresztą, wystarczy spojrzeć na tych rozpaczliwie poszukujących kredytów konsolidacyjnych, którzy nie tylko zaciągnęli różnorakiego rodzaju kredyty gotówkowe, ale także zapomnieli o roztropności w kwestii posługiwania się kartą kredytową. Zanim więc do tego grona dołączymy, pomyślmy przez chwilę o tym, czy aby nasze kroki w tę stronę nie zmierzają? Dla przykładu weźmy dziś posługiwanie się kartą kredytową, która to zresztą stanowi poważny problem w rękach ludzi nierozważnych.

Porady dla posiadaczy kart kredytowych

I tak oto, osoby posiadające takowe karty powinny pamiętać, że:

  • w wymiarze długoterminowym są one droższe, niż tradycyjny kredyt gotówkowy;
  • używanie ich jest niedopuszczalne w przypadku braku możliwości zrealizowania spłaty;
  • korzystanie zeń musi się wiązać z dyscypliną oraz regularnością (właśnie w kontekście owych spłat);
  • zawsze należy obserwować saldo zadłużenia;
  • nie są one instrumentem umożliwiającym życie ponad nasz aktualny stan materialny;
  • są zdecydowanie lepsze źródła kredytowe, przynajmniej w wymiarze długoterminowym, do których należą niewątpliwie tradycyjne kredyty gotówkowe, ale i wiele innych tego typu;
  • używanie jednej zeń do spłacenia drugiej jest niedopuszczalne i tworzy niebezpieczną pętlę zadłużenia.

Kilka kart czy jedna?

Częstą przypadłością jest posiadanie kilku kart kredytowych, podczas gdy niezbędna przydaje się tak naprawdę jedna. Po drugie zresztą, każda zeń podlega pod określone koszty, nawet gdy poń nie sięgamy, tak więc zastanówmy się na ten temat dokładnie i pomyślmy, czy aby na pewno jesteśmy skorzy do przepłacania zań bez konieczności. Po trzecie wreszcie, karty kredytowej nie wyrzuca się ot tak, a wręcz przeciwnie, bo konieczne jest wypowiedzenie umowy, co wiążę się z dodatkowymi formalnościami.

Reasumując, jeśli mamy na uwadze taką formę tymczasowego pozyskiwania kapitału, dokładnie przemyślmy słuszność naszego postępowania. Warto też sprawdzić ranking kredytów gotówkowych 2013. Może być bowiem tak, że lepiej będzie zaciągnąć zwyczajny kredyt gotówkowy i nie martwić się o ryzyko, jakie wiążę się z owymi kartami? Wszystko to zależy oczywiście od naszych indywidualnych możliwości, ale niejednokrotnie bywa właśnie tak.  

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kontalokaty1
Czas publikacji:
piątek, 18 października 2013 15:38

Polecane wpisy