Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpis

środa, 05 marca 2014

Czy kolejny kredyt bankowy może nas uratowć przed bankructwem?

W życiu czasem dzieje się tak, że niestety weźmiemy jakiś kredyt i w wyniku nieprzewidzianych wydarzeń losowych nie jesteśmy w stanie go spłacić. W takich okolicznościach bardzo dużo osób decyduje się na kolejny kredyt, który zaciągają po to, aby spłacić poprzedni. Wskazana sytuacja określana jest spiralą kredytową, z której bardzo ciężko zazwyczaj wyjść. Nie potrzeba jednak ponownie brać kolejnych pożyczek, aby zapłacić poprzednie zobowiązania.

Doskonałym wyjściem staje się bowiem kredyt konsolidacyjny. Jest to specyficzny produkt kredytowy dostępny w większości banków, jaki dedykowany jest dla ludzi zapożyczonych. Innymi słowy, kredyty konsolidacyjne są więc po to, aby zapłacić inne zadłużenia pożyczkobiorcy. Jak się okazuje, dla wielu ludzi jest to najlepsze rozwiązanie na wyjście z czasem bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Refinansowania nie trzeba się bać, ponieważ wcale nie niesie problemów. Wręcz odwrotnie, pozwala na odzyskanie równowagi finansowej dzięki nowemu wyliczeniu kwoty kredytu, tym razem jednego. Parę zobowiązań finansowych jest więc połączonych w jeden spójny kredyt. Kluczową zaletą konsolidacji kredytowej jest jednakże to, iż pożyczkobiorcy otrzymują dłuższy termin spłaty kredytu jak i mniejsze oprocentowanie. W rzeczywistości wygląda więc to w taki sposób, iż miesięczne raty są mniejsze niż w przypadku poprzednich zobowiązań przed ich refinansowaniem.

To naturalnie nie wszystko na temat kredytów konsolidacyjnych. Oprócz niższego procentowania ich kolejną cechą może być również konieczność uiszczenia jednej raty, bez przymusu regulowania wielu rat w różnych bankach, w jakich przedtem miało się zadłużenie. Prócz tego w zależności od wysokości zadłużenia, kredyty konsolidacyjne podzielić da się nade wszystko na dwa rodzaje. Pierwszym będzie kredyt konsolidacyjny hipoteczny, którego zabezpieczeniem jest naturalnie nieruchomość. Dotyczy on szczególnie wyższych sum pieniędzy. Drugim rodzajem jest kredyt refinansowany gotówkowy, jaki przyznawany jest na krótszy okres. Charakteryzuje się przy tym większymi kosztami oraz oferowany jest na znacznie mniejsze sumy pieniędzy. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kontalokaty1
Czas publikacji:
środa, 05 marca 2014 16:45

Polecane wpisy