Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpis

poniedziałek, 02 czerwca 2014

Kredyt na start dla firmy - wady i zalety

Każdy z nas był młody i pewnie nieraz marzył o własnym biznesie, który pozwoliłby nam na spokojne życie w dostatku. Rzeczywistość nie jest jednak tak kolorowa, jak byśmy tego chcieli i wystartowanie z nową firmą jest nie lada wyzwaniem. W jaki sposób można pomóc sobie w tej inicjatywie?

Chociaż banki niechętnie finansują start-up'y, młodzi przedsiębiorcy, którzy nie posiadają jeszcze żadnego stażu w prowadzeniu działalności, mogą liczyć na pożyczki sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych. Nie można mieć pretensji do instytucji bankowych, ponieważ młody przedsiębiorca w większości przypadków nie jest w stanie zaoferować odpowiednich zabezpieczeń na wypadek niepowodzenia biznesu.

To, czy kredyt dla nowych firm zostanie przydzielony, zależy od wizji i determinacji kredytobiorcy. Jeśli jest to osoba, która ma solidny biznesplan i potrafi do siebie przekonać przedstawicieli banku, to jest to już połowa sukcesu. Jeśli młody przedsiębiorca nie wygrał głównej nagrody na loterii ani nie posiada rodziny, która mogłaby mu pożyczyć sporą sumę pieniędzy, to jedynym ratunkiem dla niego jest finansowanie działalności gospodarczej ze strony banku. Dlatego taka osoba powinna zrobić wszystko, aby zdobyć ten kredyt, ponieważ od tego zależy powodzenie przedsięwzięcia. Pamiętać należy przy tym, że dużo zależy od zasad panujących w danym banku (dla jednego np. początkującym przedsiębiorcą będzie osoba ze stażem nawet do kilku lat, a inny bank może udzielić kredytu osobie bez żadnego stażu na podobnych warunkach).

Warto zaznaczyć, że obecnie kredyty dla nowych firm są też wspomagane przez fundusze unijne o czym przypomina autor bloga finansowanie-firm.blogspot.com. Dodatkowo, ponieważ rozwój młodych przedsiębiorstw przekłada się na rozwój gospodarki krajowej w bezpośredni sposób, start-up'y mogą liczyć na wsparcie także ze strony jednostek rządowych, które mogą np. pokryć część kosztów kredytu. Duża determinacja i wiara we własne możliwości mogą pokonać każde przeszkody stawiane przez banki i inne instytucje, dlatego młodzi ludzie powinni nieustannie dążyć do realizacji wcześniej postawionych celów. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kontalokaty1
Czas publikacji:
poniedziałek, 02 czerwca 2014 16:50

Polecane wpisy