Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpis

poniedziałek, 02 czerwca 2014

Porównywarki produktów – czy warto z nich korzystać?

W ostatnim czasie w mediach odnaleźć można wiele artykułów dotyczących oszczędzania przez Polaków. Autorzy przekonują, że Polacy nie  potrafią oszczędzać, co więcej wielu żyje z miesiąca na miesiąc, nie posiadając żadnego zabezpieczenia finansowego. Rzeczywiście, jeśli przyjmiemy definicję oszczędzania, jako skłonność do gromadzenia pieniędzy, to okaże się, że Polacy nie posiada oszczędności.

Jednak należy wziąć pod uwagę, że definicja tego słowa jest bardzo szeroka i oszczędzanie oznacza również poszukiwanie tańszych produktów poprzez porównywanie cen w różnych sklepach. Przy takiej definicji okazuje się, że Polacy to jednak naród oszczędny, który nie lubi przepłacać.

Na czym polega działanie porównywarek internetowych?

Taki wniosek można wysnuć patrząc na popularność różnego rodzaju serwisów internetowych zajmujących się porównywaniem ofert. Dzięki nim można sprawdzić, gdzie kupić najtańszy sprzęt rtv, w którym supermarkecie są największe promocje na dany produkt, jak również, w którym banku konto oszczędnościowe ma najwyższe oprocentowanie - pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji. W zależności od tego w jakiej dziedzinie specjalizuje się dany serwis, zasada jego działania może się nieco różnić, jednak ogólna istota funkcjonowania jest jedna, tzn. znaleźć dla klienta najlepszą ofertę. I tak w przypadku porównywarek sprzętu gospodarstwa domowego czy też produktów żywnościowych, ważne jest nie tylko kryterium najniższej ceny, lecz również solidność sklepu, który dany produkt sprzedaje. Jeśli natomiast chodzi o produkty finansowe to tutaj najczęściej decydującym kryterium jest cena. Dlatego też porównywarki te przyjmują na ogół formę rankingów, takich jak np. ranking kont oszczędnościowych. Dzięki takiej klasyfikacji, konsument od razu widzi, który bank w danym momencie ma najkorzystniejszą ofertę. Serwisy takie nie oceniają banku, ani samego procesu zawierania umowy. Tutaj wybór leży w gestii klienta.

Jaka przyszłość czeka porównywarki produktów?

Dynamiczny rozwój Internetu powoduje, że porównywarki cen i ofert stają się coraz popularniejsze. Być może w niedługim czasie, rzeczą codzienną będzie sytuacja, gdy klient stojący w sklepie przed zakupem danego towaru, na bieżąco będzie sprawdzał czy nie przepłaca. Już w chwili obecnej przed powierzeniem własnych oszczędności bankowi, warto sprawdzić, czy oferowany produkt jest rzeczywiście tak dobry jak twierdzi pracownik banku. Pomimo że minęło 10 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Polacy nadal zamożnością nie dorównują mieszkańcom państw europy zachodniej. Dopóki zarobki w Polsce nie wzrosną, należy liczyć się z tym, że obywatele będą oglądać każdą złotówkę przed jej wydaniem. Niewiele osób bowiem w dzisiejszych czasach stać na to by kupować produkty, nie zwracając uwagi na ceny. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kontalokaty1
Czas publikacji:
poniedziałek, 02 czerwca 2014 17:06

Polecane wpisy