Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpis

wtorek, 01 września 2015

Czy warto brać kredyty hipoteczne?

Kredyty hipoteczne to produkty bankowe które finansują wszystkie inwestycje jakie można zaliczyć do nieruchomości. Nie ważne więc czy produkt ten ma sfinansować zakup domu, mieszkania czy działki. Kredyt hipoteczny dla wielu osób jedyny sposób na zrealizowanie swoich marzeń.

Przemyśl decyzję

Nie zawsze jednak jest tak kolorowo jak na początku się wydaje, warto więc dobrze przemyśleć decyzje o zaciągnięciu kredytu oraz wybrać sprawdzoną ofertę. Najtańszy kredyt hipoteczny, a warunki udzielania kredytu (sprawdź najlepsze kredyty mieszkaniowe na oferty-kredytow.com). Mimo, ze kredyty hipoteczne są dziś bardzo popularne to jeszcze nie dostępne dla wszystkich. Kredytobiorca, który stara się o kredyt musi spełniać odpowiednie warunki wymagane przez bank.

Kwestia zdolności kredytowej

Przede wszystkim należy mieć dobrą zdolność kredytową na którą składa się wysokie wynagrodzenie, tutaj należy zaznaczyć, że banki zwykle negatywnie rozpatrują wnioski o przyznanie kredytu, kredytobiorcom, którzy pracują na umowę o dzieło lub umowę zlecenie. Najtańszy kredyt hipoteczny w programie Rodzina na Swoim. W związku z tym, że wraz z rokiem 2012 zakończył się program Rodzina na Swoim, należy przypomnieć o tym wszystkim, że program dopłacał w 50% do odsetek kredytu hipotecznego przez 8 lat jego spłaty. Jak łatwo policzyć dawało to spore oszczędności. Rodzina na swoim nie była jednak skierowana dla każdego bowiem na kredyt z dopłatą mogły liczyć jedynie osoby przed 35 rokiem życia nie posiadający aktualnie żadnych innych zadłużeń.

Rodzina na swoim

Kredyt na dom czy na mieszkanie w programie rodzina na swoim dla wielu osób był to więc najtańszy kredyt hipoteczny. Należy jednak pamiętać, że rodzina na swoim wiązała się ograniczeniami związanymi z wielkością kredytowanych mieszkań. Otóż mieszkanie dla rodziny nie mogło być większe niż 70 metrów, a mieszkanie singla nie mogło przekroczyć 50 metrów kwadratowych.

Bez zaświadczenia

Natomiast kredyt mieszkaniowy bez zaświadczeń to może być marzenie wielu potencjalnych klientów banku. Na razie jednak taki rodzaj kredytu jest niedostępny. Kredyt nie tylko dla klientów jest ważną decyzją w ich życiu. Dla banku zbyt lekkomyślne udzielanie kredytów może się skończyć katastrofą co pokazały wydarzenia na rynku amerykańskim. W ogóle myślenie w obecnych czasach o jakimkolwiek kredycie bez zaświadczeń jest trochę myśleniem życzeniowym.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kontalokaty1
Czas publikacji:
wtorek, 01 września 2015 16:15

Polecane wpisy