Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpis

wtorek, 29 września 2015

Jaki kredyt zaciągnąć na niespodziewane wydatki?

Nierzadko zdarza się sytuacja, iż jesteśmy zaskakiwani przez jakieś niespodziewane wydatki. Niejednokrotnie także najzwyczajniej nie mamy jakichkolwiek większych oszczędności, które możemy przeznaczyć na zakup sprawnego auta lub na przykład remont. W każdym z tych przypadków jednakże posiadamy możliwość zaciągnięcia kredytu, który teraz znajduje się w ofercie wszystkich banków.

Chociaż sporo ludzi nadal nie obdarza tych instytucji finansowych zaufaniem to jednak jest to nierzadko dobre rozwiązanie. Należy jedynie pamiętać aby pożyczać taką ilość pieniędzy, które będziemy w stanie spłacić. Nim rozpoczniemy proces ubiegania się o kredyt musimy policzyć jak wiele będziemy w stanie w każdym miesiącu przeznaczyć z budżetu domowego na zapłatę raty kredytu. W ten sposób unikniemy jakichkolwiek niemiłych konsekwencji nieoddawania długów.

Świetnym rozwiązaniem jest zapewne kredyt gotówkowy, który jest dość łatwo uzyskać. Banki każdego typu niezwykle szeroko promują swe propozycje w tym aspekcie, ponieważ orientują się w jak dużym stopniu kredyty gotówkowe są dzisiaj popularne. Suma pieniędzy, jaką określony bank będzie chciał nam użyczyć zależy przede wszystkim od posiadanej przez nas zdolności kredytowej. Ta natomiast jest rezultatem naszych dochodów netto oraz tego czy mamy jakieś odrębne zadłużenia. Tego rodzaju procedura określania naszej zdolności kredytowej zwykle jest niezwykle łatwa i szybka. Również decyzja odnośnie tego czy zostanie nam przyznany kredyt gotówkowy jest wydawana w krótkim czasie od złożenia wniosku. A pieniądze trafiają na nasze konto niemalże natychmiast. W wypadku dużej części kredytów nie jest wymagane żadne zabezpieczenie, oprócz oczywiście takich w których niezbędne jest podżyrowanie kredytu przez osobę trzecią.

Gdy jedynie wypełnimy poszczególne warunki to możemy starać się o kredyt gotówkowy na kwotę od kilkuset złotych nawet do 80 tysięcy złotych. Dodatkową cechą charakterystyczną jest to, że kredyty gotówkowe udostępniane są na dość niedługie okresy czasu. Zwykle może być to bowiem rok albo dwa, chociaż zdarzają się pożyczki na kilka miesięcy a nawet osiem lat. Dodatkowo dobrze jest zaznaczyć, iż takiego typu kredyt możemy zaciągnąć na jakikolwiek cel. Rzecz jasna tak proste dostanie funduszy i to czasem unikając przedstawiania jakichkolwiek zabezpieczeń, posiada jakieś minusy. W tymże przypadku jest to na pewno bardzo duże oprocentowanie sumy pieniędzy na którą przyznano nam kredyt. W większości przypadków może być to nawet około 20 procent w skali roku. Sporo osób decyduje się jednak na taki wydatek dostrzegając w tym więcej plusów.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kontalokaty1
Czas publikacji:
wtorek, 29 września 2015 13:28

Polecane wpisy