Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpis

wtorek, 10 listopada 2015

Lokata bankowa czy inwestycja w nieruchomość?

Czy lepiej jest założyć lokatę bankową czy zainwestować w nieruchomość? Wybór jest sprawą natury indywidualnej, a uzależniony jest przede wszystkim od osobistych preferencji posiadacza kapitału. Można chcieć mieć święty spokój i pozwolić pieniądzom spokojnie pracować na lokacie bankowej - można też podjąć decyzję o zaangażowanie swojej pracy w to, by pieniądze zarabiały - i zająć się wynajmowaniem nabytej nieruchomości .

Czy inwestycja w nieruchomość jest bez ryzyka?

Zakup lokalu na inwestycyjne cele mieszkaniowe lub komercyjne nigdy nie jest działaniem bez ryzyka. Zawsze można źle wybrać lokalizację, niewłaściwie wyliczyć zyski, a także borykać się z problem przeprowadzenia generalnego remontu nieruchomości i pozyskania na nie wypłacalnego najemcy. Tego typu inwestycja wymaga zazwyczaj prowadzenia działalności gospodarczej i znajomości branży nieruchomości. W przypadku takim, że lokal mieszkalny nabywa osoba fizyczna, po czym przeznacza go na wynajem, problemem może być sezonowość najmu (jeśli lokal wynajmują studenci) a także zagrożenie zniszczenie mienia w lokalu przez najemcę. Może to też być brak rozliczenia się z właścicielem po ustaniu stosunku najmu.

Lokata bez ryzyka

Lokata bankowa sama w sobie nie nosi znamion ryzyka, a także nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony osób posiadających oszczędności. Jest całkowicie bezpieczna, pod warunkiem że rzeczywiście jest założona w banku, a nie w instytucji pozabankowej, która kusi wysokim oprocentowaniem, ale nie jest w żadnej mierze bezpieczna. Ważne jest by lokata bankowa dawała satysfakcję finansową. Czyli bardzo istotny jest jej wybór, gdyż oprocentowanie lokaty bywa różne w bankach. Dla oszczędzającego ma znacznie czy jego korzyść wyniesie 1% czy 4%.

Gdzie znaleźć oferty najlepszych lokat?

Internet może stanowić źródło pożądanych informacji. Warto jest skorzystać z ofert starannie wyselekcjonowanych przez ranking lokaty listopad 2015. Zazwyczaj tego typu porównanie lokat uświadamia klientom banków jak różne jest oprocentowanie lokat. Czasem zbudza to zdziwienie, gdyż okazuje się, że najmniej korzyści z lokaty można uzyskać w najbardziej popularnych bankach, nastawionych wręcz na klienta masowego. Nie wychodzą one z promocjami dotyczącymi lokat i bardziej nastawione są na sprzedaż kredytów konsumpcyjnych niż promowanie nawyku oszczędzania i finansowego zabezpieczania przyszłości swoich klientów. Dlatego też nie powinno się mieć w zwyczaju przyzwyczajania do jednego banku - inny bank może okazać się dla klienta zdecydowanie lepszy.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kontalokaty1
Czas publikacji:
wtorek, 10 listopada 2015 11:33

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • trejdoo.com napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/22 00:32:07:

    Inwestowanie w nieruchomości wymaga niemałych nakładów finansowych, dlatego uważam, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie odkładanie pieniędzy na lokatę. Z czasem, gdy będziemy mieć więcej środków, możemy pomyśleć o inwestycji w nieruchomości, jednakże na początku lokaty wydają się być odpowiednim rozwiązaniem.

Dodaj komentarz