Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpis

wtorek, 10 listopada 2015

Produkty oszczędnościowe na polskim rynku

Konta osobiste są w największej ilości dobieraną formą depozytu, bo w dzisiejszych czasach ludzie obracają sporymi sumami pieniędzy i oczywiście korzystniej jest mieć pieniądze na kontach osobistych a niżeli mieć je w formie gotówki. Konta osobiste, ma opcję posiadać każdy, ponieważ potrzeba być osobą która uzyskała pełnoletniość, by mieć możliwość założyć swoje konto osobiste. Konta osobiste, w zależności od oferty, mogą mieć wiele różnorodnych funkcji, jakie mają za zadanie ułatwić korzystanie z tego typu konta każdemu chętnemu.

Głównie konta osobiste ułatwiają w szczególnie szybki i dogodny sposób wybierać środki z konta. Lecz zazwyczaj każdy bank ustawia maksymalną normę dzienną jaką można pobrać, będąc właścicielem konta osobistego. Konta osobiste też posiadają bardzo często funkcję debetu. Chodzi o to, że w przypadku transakcji będzie mieć miejsce tego rodzaju sytuacja, że zabraknie na koncie pieniędzy, to może suma środków na koncie zejść na kwotę ujemną i w sytuacji wpłaty jakichkolwiek pieniędzy, równają one posiadany debet.
    

Konta oszczędnościowe są znacznie inne niż konta osobiste, dlatego że nie jest wcale łatwo wypłacić pieniądze z takiego rodzaju konta. Zwłaszcza jak nawet nazwa już podpowiada, konta oszczędnościowe mają pomóc w oszczędzeniu pieniędzy, przez utrzymanie na określonych warunkach pewnej sumy na koncie. Konta oszczędnościowe umożliwiają zbierać nawet małe kwoty pieniędzy i zyskiwać na ich posiadaniu na koncie, przez kilkustopniowe progi procentowane, które umożliwia bank. Główną cechą konta oszczędnościowego jest to, że pozwala ono swobodnie zarządzać finansami oraz oszczędnościami, jakie gromadzi się na koncie. Dzięki temu można posiadać całkowitą kontrolę nad środkami, które posiada się na tego rodzaju koncie.
    

Lokaty terminowe, są zazwyczaj po to, aby przez pewien czas zgromadzić środki na lokacie i zyskać daną kwotę przez oprocentowanie, które nakłada bank na daną sumę. Rzecz jasna rodzaj oprocentowania, uzależniona jest w dużym stopniu od sumy, którą chcemy powierzyć na lokatę terminową. Lokaty terminowe, otwierane są na ustalony okres czasu i nie ma szansy pobrania środków, przed upłynięciem tego terminu. Jedyna ewentualność występuje wtedy, kiedy będziemy na pewno chcieli zlikwidować lokatę. Warto jednak być świadomym, że wtedy traci się opcję na pozyskanie dodatkowych środków z oprocentowania, które zostały wyznaczone na lokatę terminową.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kontalokaty1
Czas publikacji:
wtorek, 10 listopada 2015 11:26

Polecane wpisy