Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • wtorek, 08 stycznia 2013
  • Dla kogo lokata rentierska?

   Większość lokat bankowych działa w ten sposób, że odsetki wypłacane są w chwili jej zapadalności, wraz ze zdeponowanym kapitałem. Inaczej jest w przypadku lokaty rentierskiej. Jest to umowa pomiędzy bankiem i klientem dotyczące lokowania środków przez długi okres czasu. Odsetki natomiast wypłacane są w regularnych odstępach czasu, przykładowo co miesiąc. Jest to więc najlepsza lokata dla tych, którzy chcą zdeponować swoje oszczędności, utrzymać je na stałym poziomie, a odsetkami wspomóc budżet domowy.

   Lokata ta jest wyżej oprocentowana, niż tradycyjne lokaty bankowe, by przyciągnąć klientów i przekonać ich do długoterminowego lokowania środków w banku. Jednak nie przyniesie ona oczekiwanych zysków, jeżeli zdeponowana kwota będzie mała. Wpłacając środki na lokatę rentierską i powierzając je w ten sposób bankowi należy się liczyć, że nie mogą być one małe, muszą to być oszczędności większego rzędu. Aby odsetki stanowiły dochód, który klient odczuje, zdeponowany na lokacie kapitał musi wynosić co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie może być więc to kwota odłożona przez rok z niewielkiej wypłaty, gdyż mija się to z celem.

   Lokata rentierska jest sposobem na pomnażanie zysków niejako mimochodem, to oszczędności same pracują na zysk. Rentier żyje spokojnie i dostatnio, gdyż lokata daje gwarancję zwrotu kapitału zdeponowanego, a dodatkowo wpływają co miesiąc odsetki. Jednak wybierając tego typu usługę bankową i uznając, że jest to najlepsza lokata, należy się liczyć z jej wadami. Przede wszystkim zgromadzony kapitał podlega wpływom inflacji. W dniu zapadalności lokaty za kapitał, który zostanie zwrócony, klient kupi mniej, niż w dniu jej zawierania. Pieniądz stracił na wartości.

   W porównaniu do innych lokat, z niższym oprocentowaniem, lokata rentierska wypada gorzej, gdyż odsetki nie są kapitalizowane, tylko wypłacane na bieżąco na wskazany rachunek bankowy. Nie powiększa to niniejszym kwoty zdeponowanego kapitału, przez co odsetki nie są liczone od większej kwoty, nie można więc jeszcze bardziej powiększyć zysku. Jednak na rynkach bardziej rozwiniętych lokaty rentierskie stanowią podstawowe produkty bankowe. Niewątpliwie świadczy to o zainteresowaniu klientów i o tym, że banki wychodzą im naprzeciw. W Polsce w chwili obecnej jest to produkt raczej niszowy i mało popularny. Po pierwsze klienci nie chcą zamrażać na tak długo swoich oszczędności, mimo regularnych wypłat z odsetek. Po drugie same banki dość niechętnie podchodzą do konieczności zaoferowania klientowi wyższego oprocentowania tego typu lokat w zamian za długi okres czasu, na jaki klient deponuje kapitał. Jednakże grupa rentierów, choć nadal mała, rośnie coraz bardziej dynamicznie. Wciąż wzrasta liczba ludzi ufających tego typu rozwiązaniom i decydujących się żyć z odsetek od zgromadzonych oszczędności. Dla osób, które odziedziczyły spadek lub wygrały dużą sumę pieniędzy i chcą w mądry i bezpieczny sposób ulokować te środki, nie ma w rankingu lokat lepszej lokaty niż lokata rentierska. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 08 stycznia 2013 13:45
  • Konta osobiste – dlaczego tak ważne?

   Bardzo wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ogromną rolę w życiu dosłownie każdego z nas może odgrywać odpowiednie konto osobiste. Trudno jest nawet opisać wszystkie możliwe sytuacje w których coś takiego może być dla nas niesamowicie wręcz przydatne – wystarczy tylko powiedzieć, że w obecnych czasach praktycznie nie da się normalnie bez czegoś takiego funkcjonować. Jeżeli zatem sami nie posiadamy jeszcze takiego właśnie konta to jak najbardziej powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że popełniamy naprawdę ogromny błąd i zamykamy się przy tym na całe mnóstwo interesujących możliwości które mogłyby w znacznym stopniu ułatwiać nasze życie codzienne.

   Naprawdę warto zatem nieco zainteresować się takimi rzeczami, bowiem w chwili obecnej są one bardzo łatwo dostępne, zaś same związane z nimi oferty odznaczają się już tak ogromnym zróżnicowaniem, że dosłownie każdy z nas bez większego problemu będzie mógł wśród nich znaleźć coś, co w stu procentach spełni wszystkie jego oczekiwania.

   Na samym początku musimy wspomnieć o tym, że konta osobiste mogą być niezbędne chociażby podczas wykonywania pracy na najróżniejszych stanowiskach. Obecnie wielu pracodawców wymaga od swoich pracowników posiadania właśnie czegoś takiego, bowiem pozwala to na naprawdę wygodne i szybkie przelewanie im pensji – jeśli zatem nie założymy sobie takiego konta, to sami zamkniemy się na mnóstwo możliwości na rynku pracy. Są to jednak sytuacje, w których konto osobiste może być zupełnie niezbędne, ale równocześnie istnieje całe mnóstwo przypadków kiedy to coś takiego może nam po prostu przynieść całe mnóstwo niesamowitej wręcz wygody. Nawet najbardziej podstawowe konto osobiste pozwala chociażby na wykonywanie najróżniejszych przelewów oraz płatności internetowych, które są niezbędne na przykład podczas robienia zakupów w internecie. Konta osobiste mogą być również niesamowicie wręcz skutecznym narzędziem służącym do oszczędzania pieniędzy. Obecnie praktycznie każdy bank oferuje nam specjalne konta oszczędnościowe, z których może skorzystać każdy, kto tylko chce skutecznie rozwiązać absolutnie wszystkie problemy jakie zazwyczaj towarzyszą rzeczywiście efektywnemu i systematycznemu gromadzeniu oszczędności. Takie rzeczy umożliwiają nam przede wszystkim naprawdę wygodne zarządzanie swoimi osobistymi finansami, a ponadto bardzo często możemy również czerpać z nich niemałe zyski w postaci odsetek jakie są tu naliczane od każdej sumy umieszczonej na takim koncie.

   Rzeczywiście dobre konto osobiste to zatem równocześnie ogromna wygoda, możliwość cieszenia się sporymi zyskami jak i po prostu obowiązek, którym powinien zająć się absolutnie każdy z nas. Obecnie założenie takiego konta jest bardzo łatwe, bowiem zdecydowana większość banków stara się w jak największym stopniu ograniczać wszystkie formalności z tym związane. Naprawdę warto zatem zainteresować się przynajmniej kilkoma takimi ofertami, bowiem z pewnością uda nam się wśród nich znaleźć coś idealnego właśnie dla siebie. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 08 stycznia 2013 13:39

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny