Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • sobota, 04 stycznia 2014
  • Dlaczego lokaty są w czołówce instrumentów oszczędnościowych w Polsce?

   Polska to kraj, który powoli czerpie z wiedzy ekonomicznej. Po transformacji ustrojowej weszliśmy w tryb wolnorynkowej gospodarki, zabezpieczonej prawnymi schematami. Obecnie idea niezależności finansowej wspina się do czołówki potrzeb przeciętnego obywatela, a lokaty bankowe stanowią podstawowy instrument oszczędnościowy. Pojawia się pytanie, dlaczego to właśnie lokata prezentowana przez bankowość detaliczną zyskała taką popularność i czy dalej jest opłacalna z długoterminowego punktu widzenia?

   Co Polacy myślą o lokatach bankowych?

   Przeciętny Polak nie ma zbyt wielu oszczędności, a to co ma woli maksymalnie zabezpieczyć. Badania Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych pokazują też, że największa grupa inwestorów nie zabezpiecza zupełnie zajmowanych na rynku pozycji, a to już krok do pogłębienia strat. W lokacie tego kłopotu nie ma, ponieważ zysk, nawet niewielki jest pewny. Popularność lokaty wynika też z jej rosnącego znaczenia w marketingu bankowości detalicznej. Banki doceniają fakt zbierania oszczędności społeczeństwa. Dzięki nim potrafią kreować na ogromną skalę akcję kredytową. Ludzie poza tym posiadają niewielką wiedzę ekonomiczną, gubią się w kreowaniu indywidualnej strategii zarządzania ryzykiem, boją się wchodzić na rynek kapitałowy, nabywać akcje, czy inne instrumenty wysokiego ryzyka.

   Profesjonalny wybór instrumentu oszczędnościowego

   Eksperci bankowości detalicznej doradzają zawsze, aby wybierać lokaty, przewyższające zyskiem stopę inflacji. Ranking lokat pokazuje takie dane najlepiej. Inflacja to nie wszystko. Trzeba jeszcze uwzględnić podczas rozliczenia podatek Belki, czyli podatek od zysków kapitałowych. Polacy traktują lokaty bankowe, jako drobny dodatek do standardowej pensji. Nawet kilkadziesiąt złotych miesięczne robi w niektórych gospodarstwach domowych różnicę. Z tego powodu rządzą w bankowości detalicznej oferty zorientowane na kapitalizację lokaty już po miesiącu lub trzech. Banki promują oprocentowaniem lokat klientów, którzy zdecydują się na dłuższy okres jej założenia, dlatego warto z tego punktu korzystać lub po prostu kapitał dywersyfikować.

   Kwestia zarządzania oszczędnościami na bazie dywersyfikacji

   Czy dywersyfikacja sprawdza się także w lokatach? Oczywiście tak, ponieważ masz do dyspozycji kilka ich fantastycznych rodzajów. Wystarczy wymienić chociażby lokaty rentierskie, negocjowane, strukturyzowane, progresywne. Każda posiada liczne zalety, dlatego dobieraj instrumenty oszczędnościowe na bazie pierwotnie opracowanej strategii oszczędnościowej. W ten sposób zmaksymalizujesz zyski, a zminimalizujesz ryzyko strat. Banki poza tym wyróżniają lojalnych klientów, są skłonne nawet negocjować stawki oprocentowania.

   Ufamy lokatom i analizujemy je bardzo profesjonalnie

   Polacy bardzo ufają nowoczesnym lokatom, bo ich bezpieczeństwo gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Odkąd lokaty terminowe - ranking zostały połączone z podatkiem od zysków kapitałowych Polacy wolą zakładać je na krócej, a zarobione środki reinwestować, korzystając z idei procentów składanych. To na pewno ciekawa funkcjonalność dająca perspektywy regularnego oszczędzania. Na rynku krajowym lokaty pełnią funkcję wsparcia budżetu domowego, bo po prostu niewielu ludzi wierzy w system emerytalny, zorientowany na umowę międzypokoleniową, a nie pogłębianie przychodów na podstawie inwestycji. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   sobota, 04 stycznia 2014 16:53
  • Okresy spłaty kredytów - o czym należy pamiętać?

   Kredyty gotówkowe możemy podzielić na te spłacane w długim okresie czasu i te spłacane w krótkim okresie czasu. Przy czym należy pamiętać, że banki udzielają tego rodzaju kredytów najwyżej do okresu siedmiu lat spłacania pożyczki. Okres spłaty jest zależny od wielu czynników, które ustala kredytodawca.

   Należy przy tym pamiętać, że kredyty gotówkowe nie należą do tanich. Oprocentowanie takich pożyczek jest stosunkowo wysokie i czasem przekracza nawet 15 procent. Rzeczywista stopa procentowa nie może jednak przekraczać czterokrotności stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. Generalnie banki udzielające kredytów gotówkowych działają według zasady, że im dłuższy okres spłaty pożyczki tym oprocentowanie kredytu jest wyższe. Klienci banków, którzy decydują się na kredyt gotówkowy muszą być przygotowani na to, że oprocentowanie zazwyczaj jest dwucyfrowe.

   Istnieje jednak sposób na obniżenie oprocentowania pożyczki. Wcześniej jednak musimy wykupić nieobowiązkowe ubezpieczenie naszego finansowego zobowiązania. W ten sposób koszt kredytu zwiększa nam się o kwotę ubezpieczenia, ale jednocześnie zmniejsza o kwotę, kórą daje nam obniżenie oprocentowania. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, musimy obliczyć, czy taki wariant nam się opłaci.

   Większość banków pobiera również opłatę za sam fakt przyznania nam kredytu gotówkowego. Kwota ta zazwyczaj oscyluje w granicach kilku procent od sumy zaciąganej pożyczki.

   Spłacanie kredytu odbywa się w ratach, czyli comiesięcznym wpłacaniu określonej sumy pieniędzy do banku. Są dwie możliwości spłacania rat, pierwsza, to tak zwane raty stałe, gdzie miesięczna kwota nie zmienia się do końca okresu spłacania kredytu. Druga forma płatności to raty malejące. W tym przypadku klient banku początkowo płaci wysokie raty, które z upływem czasy stają się coraz mniejsze. W przypadku rat malejących ogólny koszt spłaty kredytu jest dla kredytobiorcy niższy, niż w przypadku rat stałych.

   Istnieje tez możliwość, żeby raty kredytu były zmienne, co oznacza uzależnienie ich wysokosci od sytuacji na rynku finansowym. Klient, który decyduje się na zmienne raty, bierze na siebie ryzyko, ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć na 100 procent, co będzie działo się na giełdzie przez okres spłaty kredytu. Wpływ na raty zmienne ma również poziom inflacji, który związny jest ze stopami procentowymi. Jeśli stopy procentowe rosną, rośnie również rata spłacanego kredytu, jeśli jednak maleją, rata również staje się mniejsza.

   Większosć klientów banków wybiera jednak spłacanie kredytu w stałych ratach, co daje bezpieczeństwo stałych opłat. W ten sposób można zaplanować z wyprzedzeniem domowy budżet, w taki sposób, aby zawsze wygospodarować pieniądze na spłatę pożyczki. Taki system spłaty kredytów stosuje się głównie przy pożyczkach krótkoterminowych, którch okres spłaty wynosi do 24 miesięcy. Żeby wybrać dla siebie najlepszy sposób rozliczania się z zaciągniętego kredytu należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i zaplanować wydatki na przyszłość. Tylko wtedy zagwarantujemy sobie bezproblemowy przebieg spłaty pożyczki. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   sobota, 04 stycznia 2014 16:50
  • Przegląd najpopularniejszych usług bankowych

   Absolutna większość dorosłych mieszkańców Polski regularnie korzysta z usług bankowych. I czy można dziwić się temu? Przecież trudno żyć w dzisiejszych czasach bez chociażby najzwyklejszego konta osobistego. Warto więc trochę powiększyć swoją wiedzę na wszelkie kwestie mające związek z bankowością.

   Taka wiedza jest niezmiernie ważna, ponieważ właśnie dzięki odpowiedniej wiedzy dobrze wiemy na przykład to które konta osobiste są doskonałym rozwiązaniem. Bardzo dużo odnośnie banków znaleźć oczywiście można przez Internet. W zasadzie w Sieci można odnaleźć niemal wszystko na temat banków, zatem chociażby po wpisaniu w wyszukiwarkę fraz związanych z bankowością, można sporo dowiedzieć się. Np. dużo przydatnych informacji na temat banków umieszczono na forach dyskusyjnych, które poświęcone są właśnie finansom.

   Dla takich osób, które pragną trochę zarobić, lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z lokat. Np. znakomite są lokaty terminowe - wpłacamy swoje pieniądze na określony czas, aby po pewnym czasie wyjąć większe pieniądze. To nic skomplikowanego. Należy jednakże podejść w umiejętny sposób do tego, ponieważ lokaty są naprawdę różne.

   Jak już wcześniej napisane zostało, generalnie ciężko dzisiaj się żyje bez korzystania z usług banków. Początkowo pod uwagę wziąć warto konta osobiste. Czym cechować się powinno perfekcyjne konto osobiste? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytania, ponieważ ludzie mają różnego rodzaju wymagania dotyczące kont, lecz z pewnością należy zwrócić uwagę na miesięczne opłaty za prowadzenie konta. W naszym kraju działa wiele banków - wśród nich znaleźć można także te, które mogą zagwarantować brak opłat za prowadzenie konta. Istotne jest także to, aby zwracać większą uwagę na zagadnienia dotyczące na ten przykład opłat za przelewy krajowe i międzynarodowe, wypłatę pieniędzy z bankomatów, etc. Ważna jest z pewnością również nowoczesność, jakość obsługi albo korzystne oprocentowanie.

   Inną kwestią jest oszczędzanie pieniędzy. Pieniądze bez dwóch zdań warto oszczędzać, bo jeżeli będziemy mieć niezapowiedziany wydatek finansowy, przykładowo konieczność zakupu auta, to będzie nam łatwiej. Co jest w szczególności ważne, jeśli chodzi o konta oszczędnościowe? Oszczędności muszą być bezpieczne, ponieważ nikt z nas nie chciałby ich stracić. A więc możemy zapomnieć o tym, iż uda nam się zarobić większe pieniądze na takim koncie, bo z reguły oprocentowanie kont oszczędnościowych nie należy do wysokich. Choć oczywiście nikt nie powiedział, że nie możemy znaleźć czegoś całkiem nieźle oprocentowanego... 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   sobota, 04 stycznia 2014 16:45
  • Zanim zaciągniesz kredyt hipoteczny... - czyli poradnik dla kredytobiorcy

   Najistotniejszym założeniem kredytów hipotecznych jest przekazanie kredytobiorcy odpowiednich środków na zakup dowolnej nieruchomości. Dość łatwo można się również domyśleć, że zakładają one już dość spore sumy, przez co nikogo nie powinno chyba dziwić to, że zazwyczaj zaciąga się je na znaczny okres czasu – w wielu przypadkach jest to nawet 40 lat.

   Całe mnóstwo ludzi decyduje się na kupno mieszkania na taki kredyt już w bardzo młodym wieku i spłacanie go przez praktycznie całe życie, co wbrew temu, co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka może być niezwykle opłacalnym rozwiązaniem, gdyż banki oferują nam pod tym względem naprawdę atrakcyjne warunki. W związku ze wszystkimi tymi cechami kredytobiorcy zamierzający wziąć idealny dla siebie kredyt hipoteczny w wielu przypadkach muszą spełniać wiele rozmaitych wymagań, począwszy od rzeczy takich jak chociażby niekaralność aż po idealną zdolność kredytową. Kredyty hipoteczne umożliwiają nam zakup dosłownie dowolnego rodzaju nieruchomości, ponieważ związane z tym oferty odznaczają się obecnie tak dużym zróżnicowaniem, że w każdym przypadku można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Oprócz tego na rynku możemy również znaleźć inne typy kredytów hipotecznych, na przykład takie, w których bank udziela pożyczki nie na samo kupno, ale na budowę danej nieruchomości – w tym przypadku możemy otrzymać pieniądze na wykonanie najróżniejszych robót budowlanych i wykonanie wszystkich związanych z tym prac.

   Trzeba tylko spojrzeć na to, w jak szybkim tempie rozwija się współczesny rynek nieruchomości w naszym kraju aby szybko zdać sobie sprawę z tego, że rzeczy tego typu faktycznie cieszą się u nas ogromną wręcz popularnością. W związku z tym nie ma raczej niczego szczególnie dziwnego w tym, że aktualnie tak dużo rozmaitych usług bankowych skierowanych jest właśnie do zainteresowanych tym akurat osób. Do najistotniejszych z nich mogą być zaliczone naturalnie tak zwane kredyty hipoteczne, które mogą być obecnie zaliczone do usług kredytowych cieszących się zdecydowanie największą popularnością. Z racji sporego zróżnicowania dotyczących tego ofert usługi te za każdym razem mogą być w pełni dopasowane do wszystkich naszych oczekiwań, więc skorzystanie z nich zawsze będzie dla nas świetną propozycją. Zdecydowanie warto zainteresować się nimi nieco bliżej, bo dosłownie każda wymarzona przez nas nieruchomość będzie mogła być dzięki nim w zasięgu naszych rąk.

   Wzięcie kredytu hipotecznego stanowi bardzo poważne zobowiązanie, z czego koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę jeszcze przed podjęciem takiej decyzji. Równocześnie jednak warunki współpracy proponowane nam w tej kwestii przez poszczególne banki mogą być naprawdę bardzo przystępne, dzięki czemu jest to jak najbardziej opłacalne rozwiązanie. Nierzadko jest to zdecydowanie najlepszy sposób na cieszenie się rzeczywiście idealną dla siebie nieruchomością, niezależnie nawet od tego, czego tak w ogóle akurat potrzebujemy.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   sobota, 04 stycznia 2014 16:44

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny