Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • wtorek, 05 lutego 2013
  • Rodzaje oprocentowania lokat - porównanie

   Gdy zajrzymy do ofert bankowych, które przedstawiają rozmaitego rodzaju lokaty, od razu zauważymy, iż wyróżnia się weń dwa rodzaje oprocentowania, czyli oprocentowanie stałe oraz oprocentowanie zmienne. Warto więc wiedzieć, czym się one charakteryzują, czym się różnią, i w jakich sytuacjach jedno lub drugie z nich nam będzie bardziej odpowiadać.

   Oprocentowanie stałe

   I tak oto, pierwszym z wyżej wymienionych jest oprocentowanie lokat typu stałego, które polega na tym, iż bank wyznacza odsetki o konkretnej wartości i nie ma znaczenia, czy sytuacja na rynku finansowym ulegnie poprawie, czy może odwrotnie. Przekłada się to zaś na podniesienie atrakcyjności lokaty wówczas, gdy stopy procentowe ulegają zmniejszeniu, ale i na zmniejszenie tej atrakcyjności wtedy, gdy owe stopy procentowe ulegają powiększeniu.

   Oprocentowanie zmienne

   Oprocentowanie lokat typu zmiennego jest z kolei odwrotnością tego pierwszego, bo jego wartość cechuje się zależnością od sytuacji na rynku finansowym i od związanych zeń stóp procentowych, więc wzrost tych drugich przekłada się na wzrost oprocentowania i odwrotnie, ich spadek przekłada się na jego spadek.

   Które oprocentowanie wybrać?

   Pozostaje zatem zadać pytanie, która lokata będzie lepsza, ale jak już zostało nadmienione, jest to subiektywna decyzja, bowiem jedni chcą większego komfortu, który niewątpliwie zapewnia oprocentowanie stałe, umożliwiające dokładne wyliczenie odsetek już na etapie podpisywania umowy, a inni wolą zaryzykować, wybierając oprocentowanie zmienne i liczyć na większy zysk. W obu przypadkach warto natomiast przyjrzeć się aktualnym kierunkom zmian i prawdopodobieństwu tych przyszłych, za co odpowiada Narodowy Bank Polski (sugerujący się tendencjami w gospodarce), bo silny wzrost gospodarczy i wzrastająca inflacja to wyraźne potwierdzenie tego, że lokata zmienna przyniesie nam naprawdę spore zyski, a zaś spowolnienie wzrostu i zmniejszenie inflacji utwierdzi nas w przekonaniu, iż lepiej nie ryzykować. Takie dane dostępne są w sieci internetowej, stąd nie pozostaje nic innego, jak tylko poń sięgnąć, tym bardziej że już każdy z nas posiada własne łącze i może być na bieżąco ze wszystkimi ruchami Narodowego Banku Polskiego, ale nie tylko. 

   Ranking lokat - luty 2013 - tutaj znajdziesz najnowsze rankingi, zestawienia i porównania lokat bankowych 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 05 lutego 2013 15:09
  • Lokaty jednodniowe czy konta oszczędnościowe?

   Z całą pewnością każdy z nas kto szuka dziś jakiegoś pewnego sposobu na zarobek poprzez oszczędzanie musi na pewno zaznajomić się z produktami bankowymi takimi jak konto oszczędnościowe, czy też lokata bankowa.

   Na pewno jak do tej pory zdecydowanie lepiej było postawić na konto oszczędnościowe z racji tego, że tutaj możemy sobie bez przeszkód pobierać pieniądze i nie naginamy i tak w taki sposób regulaminu. Tutaj jest to po prostu możliwe i nie ma za to jakichkolwiek sankcji. Minusem jest tutaj tylko oplata za taką wypłatę. Co prawda zazwyczaj pierwsza w miesiącu jest darmowa, ale każda kolejna jest już płatna. Tak działają tego typu konta osobiste. Niemniej jednak na pewno obecnie bardzo ciekawym rozwiązaniem jest lokata bankowa, która trwa zaledwie jeden dzień.

   Lokaty jednodniowe

   Dziś takie lokaty jednodniowe są coraz szerzej polecane przez banki i należy tutaj wspomnieć o tym, że mają one coraz większe grono zwolenników. Na pewno wielkim plusem takiej lokaty jest to, że trwa ona zaledwie jeden dzień. Co prawda na takiej lokacie nie zarobimy zbyt wiele, ale po pierwsze jest to zysk pewny, a po drugie zrealizowany w bardzo szybkim czasie. Na pewno warto także zainteresować się taką lokatą. Tak naprawdę to oba powyższe elementy są bardzo dobrym pomysł. Przed założeniem elementu takiego jak konto oszczędnościowe, czy też lokata powinniśmy po prostu bardzo dokładnie prześwietlić nasz rynek. W takiej sytuacji wybierzemy najlepsze dla nas konta osobiste, czy też lokaty i będziemy cieszyli się zyskiem. Wybór należy tylko i wyłącznie do nas. Wydaje się jednak, ze konta osobiste mają nieco więcej plusów. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 05 lutego 2013 15:03

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny