Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • wtorek, 04 lutego 2014
  • Jak znaleźć dobrą lokatę?

   Rekordowo niskie stopy procentowe nie zniechęcają Polaków do otwierania nowych lokat bankowych. Nadal są one najpopularniejszą formą inwestowania oszczędności. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak działają, dlatego zaufanie do nich jest wysokie. Ponadto nie wymagają od nikogo dużej wiedzy finansowej. Znalezienie dobrej lokaty nie jest jednak proste. Banki mają bardzo bogate oferty produktów tego typu, jednak tylko niewielki ich odsetek zasługuje na jakąkolwiek uwagę – pozostałe z nich powinniśmy omijać szerokim kołem.

   Idź do banku

   Jest wiele sposobów, by sprawdzić, która lokata jest dla nas najodpowiedniejsza. Pamiętajmy jednak, że najlepsza lokata nie zawsze jest tą, która zostanie zaproponowana nam jako pierwsza. Powinniśmy więc przejść się do kilku banków, by zapoznać się z konkurencyjnymi propozycjami. Wiąże się to jednak z poświęceniem dużej ilości wolnego czasu. Może także okazać się, że znużeni kolejną rozmową z pracownikiem danej instytucji finansowej, przystaniemy na jego propozycję tylko po to, by „mieć to już z głowy".

   Rozmowa z doradcą

   Doradca finansowy przedstawi nam oferty lokat ze wszystkich banków bez konieczności odwiedzania placówek każdego z nich. Zanim jednak rozpocznie porównanie lokat bankowych, powinien dokładnie zapoznać się z naszymi preferencjami, by wiedzieć, czego oczekujemy od depozytu: ile chcemy na nim zarobić, na jak długi okres możemy „zamrozić" gotówkę itp.

   Ranking lokat

   Osoby, które nie chcą tracić czasu na wizyty w bankach i rozmowy z doradcami finansowymi, mogą skorzystać z porównania lokat w Internecie. Ranking lokat jest bowiem bardzo czytelny. W jasny, prosty i przystępny sposób przedstawia nam najlepsze lokaty na okres, który nas interesuje: na miesiąc, na kwartał, na rok itd. Jego zaletą jest również to, że zawarte w nim dane są na bieżąco weryfikowane i aktualizowane. Możemy mieć więc pewność, że przedstawiona w nim oferta jest dostępna w bankach. Ponadto ranking lokat tworzą profesjonaliści, którzy wiedzą, jakie czynniki są najważniejsze przy wyborze lokaty. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 lutego 2014 14:45
  • Czy zaciąganie kredytu dla firm wiąże się z nadmiernym ryzykiem?

   Prowadzenie firmy wymaga od przedsiębiorcy elastyczności oraz umiejętnego zarządzania finansami, żeby nie doprowadzić do sytuacji, iż nagle firma przestaje przynosić dochód i przedsiębiorca nie jest wstanie na bieżąco płacić za swoje zobowiązania. Oczywiście taka sytuacja może spotkać każdą firmę, ponieważ czasami trudno przewidzieć kiedy straci się płynność finansową. Wystarczy bowiem jedna nie trafna decyzja, żeby mieć problemy finansowe. Aby zapewnić sobie płynność finansową przedsiębiorca może skorzystać ze specjalnego kredytu dla firm. Dzisiaj finansowanie przedsiębiorstw można powiedzieć, że jest w modzie, więc każda placówka bankowa posiada w swojej ofercie kredyty dla firm.

   Czy łatwo jest dostać kredyt?

   Przedsiębiorca niestety musi dopełnić wiele formalności zanim zostanie mu wydana decyzja kredytowa. Jeżeli zbyt późno zacznie się ubiegać o kredyt dla firm, to może się okazać, że pieniądze mogą w porę nie wpłynąć mu na konto, a to z kolei może być przyczyną większych zaległości. Długi czas oczekiwania na kredyt to największa waga takiego sposobu finansowania przedsiębiorstw. Każdy bank ma też swoje wymogi, więc może się okazać, iż dla jednej placówki przedsiębiorca będzie posiadać odpowiednią zdolność kredytową, żeby dostać kredyt, o który się ubiega, a w innej placówce jego zdolność kredytowa może nie być wystarczająca i dostanie odpowiedź negatywną. Tak naprawdę finansowanie działalności gospodarczej za pomocą kredytu dla firm wiąże się w niektórych przypadkach z dużym ryzykiem, więc nic dziwnego w tym, że banki zachowują ostrożność i sprawdzają dokładnie potencjalnego kredytobiorcę, żeby mieć pewność, iż odzyskają swoje pieniądze z powrotem. Jednak trzeba przyznać, że w ostatnich czasach procedury otrzymania kredytu firmowego zostały znacznie uproszczone. Powinno to cieszyć przedsiębiorców, gdyż uproszczone procedury przyczyniają się do tego, iż pieniądze mogą szybciej wpłynąć na konto firmy.

   Kto może mieć problem z uzyskaniem kredytu?

   Wszystkie banki oferują kredyty dla przedsiębiorstw, które już jakiś czas funkcjonują na rynku. Właściciel takiej firmy zapewne nie będzie miał problemów z otrzymaniem pożyczki. Gorzej mają osoby, które dopiero zamierzają otworzyć własną działalność gospodarczą. Niestety nie wszystkie banki chętnie udzielają takim osobom pożyczki, ponieważ nie są oni dla nich wiarygodni. Przyszły przedsiębiorca musi więc sporo się naszukać, żeby znaleźć bank, który udzieli mu odpowiedniej wysokości kredytu. Oczywiście jest to możliwe, ponieważ przynajmniej kilka banków posiada kredyt dla przyszłych przedsiębiorców w swojej ofercie. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 lutego 2014 14:42
  • Jakie rodzaje kredytów oferują banki w Polsce?

   Jeśli natomiast piszemy o ich pogrupowaniu oraz rolach, wyszczególniamy szeroko pojęte kredyty gospodarcze (takie jak przykładowe kredyty rewolwingowe, inwestycyjne czy wekslowe) i kredyty dla podmiotów fizycznych (takie jak choćby kredyty mieszkaniowe), spośród których każdy charakteryzuje się czymś innym (czyli posiada odmienną rolę), ale nie przeinacza to faktu, iż wszelkie zeń mają też parę funkcji bliźniaczych, takich jak przykładowa funkcja emisyjna (wcielająca kapitał do obiegu), dochodowa (gwarantująca korzyści ekonomiczne), rozdzielcza (zwielokrotniająca popyt w wybranym sektorze rynkowym) czy interwencyjna (gospodarująca je jako narzędzie polityki ekonomicznej).

   Co do rzeczonej zaś przed momentem umowy kredytowej, zawiera ona elementy takie jak przykładowo dane obydwu stron, zakres prawny dla banku czy wysokość stopy procentowej, a ponadto przeprowadzana jest w pięciu etapach, takich jak projektowanie wniosku, przeanalizowanie sytuacji ekonomicznej wnioskodawcy, podjęcie decyzji kredytowej, ratyfikowanie jej przez obydwie strony oraz wypłacenie pieniędzy, wskutek czego naprawdę wskazane jest wyczulić się na te sprawy, tym bardziej że to zwłaszcza właśnie od umowy zależy nasza satysfakcja w związku z konkretną współpracą z konkretnym obiektem bankowym.

   Rozpoczynając więc od początku, kredyty gotówkowe to porozumienie pomiędzy klientami, a obiektami bankowymi, na mocy których te drugie udzielają tym pierwszym wyznaczoną kwotę środków finansowych na konkretny czas i konkretny cel, co łączy się z profitem dla owych instytucji z wykorzystaniem odsetek.

   Z kredytów gotówkowych czerpie współcześnie tak w istocie każdy, wskutek czego dobrze jest zapoznać się zeń dokumentnie, tym bardziej iż są one problematyką dość zawiłą. Zresztą, mało kto w ogóle pojmuje, czym one są, jak się dzielą, jakie wypełniają funkcje, co zawiera zwykła umowa kredytowa oraz jakie są fazy jej uskuteczniania, w czasie gdy wiadomości te ustanawiają bezwarunkowy fundament adekwatnego wybierania spośród ofert bankowych i naprawdę dobrze jest je posiąść.

   Jednym słowem więc, bez względu na to, czy ciekawi nas kredyt gotówkowy na auto, czy na cokolwiek pozostałego, zawsze powinniśmy troszczyć się o swoje przygotowanie merytoryczne do wyłonienia takowego spośród całej gamy propozycji zeń związanych i od tej reguły bezdyskusyjnie nie powinno być jakichkolwiek wyjątków. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 lutego 2014 14:37
  • Oszczędzając możemy podnieść swoją stopę życiową?

   Jeżeli chciałbyś za powiedzmy trzy lata kupić samochód, pojechać w roczną podróż bądź najzwyczajniej pragniesz zapewnić sobie i bliskich stabilność finansową, bez cienia wątpliwości musisz już teraz pomyśleć o tym. Mowa tutaj naturalnie o oszczędzaniu na lokatach bankowych. Trzeba otwarcie powiedzieć, iż nie ma chyba lepszej możliwości oszczędzania swoich pieniędzy, aniżeli lokaty bankowe. Dobrze, ale jaka lokata jest najlepszą ofertą?

   Akurat nie ma nawet najmniejszego problemu ze znalezieniem najbardziej atrakcyjnej oferty. W końcu nasz Internet jest wprost pełny najróżniejszych informacji dot. lokat. A więc możemy szybko odnaleźć najlepsze lokaty na polskim rynku. W wielu przypadkach ludzie za bardzo ufają reklamom w prasie i telewizji, a w końcu nie jest powiedziane, że wszystkie lokaty są bardzo dobrem wyborem. I właśnie z tego powodu należy szczegółowo zapoznać się z najważniejszymi wiadomościami dot. lokat.

   A w szczególności warto brać pod uwagę ranking lokat, ponieważ w większości przypadków owe zestawienia pokazują prawdę, a więc możemy wiele dowiedzieć się z nich. Bardzo dużo można również przeczytać na forach o tematyce finansowej. Na fachowych forach wypowiadają się tacy ludzie, którzy mają sporą wiedzę dot. lokat, więc pojęcia takie jak przykładowo oprocentowanie lokat bądź inflacja nie mają przed nimi tajemnic. Najważniejszą zaletą lokat bankowych jest z pewnością to, że pieniądze procentują, więc nie jest straszna nam inflacja. Choć nikt nie powiedział, iż lokaty bankowe są bez wad. Jednakże można łatwo zminimalizować wady lokat bankowych. Jak? Korzystając z usług odpowiednich banków, to pewne.

   Warto także pamiętać, iż bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, aby starać się wszelkie formalności związane z zakładaniem lokaty załatwić przez Internet. Z jakiego powodu to wskazane? Choćby z takiego, że można zaoszczędzić dużo czasu, ale również pieniędzy. Bardzo często lokaty udzielane drogą internetową są o wiele tańsze, niż zwykłe. Pewne jest tylko jedno - z pewnością warto zadbać o to, aby oszczędzać na lokatach bankowych. To naprawdę coś istotnego. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 lutego 2014 14:34

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny