Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • wtorek, 10 lutego 2015
  • Czym powinniśmy się kierować wybierając lokatę?

   Ranking lokat, narzędzie popularne wśród tych poszukiwaczy bankowych produktów, którzy posługują się przede wszystkim internetem, z założenia pozwala na dokonanie wstępnej selekcji i na wybranie najbardziej konkurencyjnej oferty.   Pamiętać należy jednak, że elektroniczne porównanie lokat spełnia swoją misję jedynie częściowo. Wiele informacji musimy dopowiedzieć sobie sami, czy raczej – odnaleźć szczegóły na temat produktu, zarówno te przemilczane na witrynie rankingowej, jak i te napisane przysłowiowym drobnym druczkiem. W przypadku każdej lokaty warto wiedzieć, że informacja dostępna na folderze, na stronie danego banku czy właśnie w rankingu, podaje oprocentowanie lokat w wymiarze rocznym. Oznacza to, że jeżeli lokata jest półroczna, a oprocentowanie wynosi 3 proc., wtedy odpowiednio musimy liczyć sobie tę kwotę na pół (1,5 proc.), jeżeli trwa kwartał, wartość odsetek dzielić musimy na cztery itd. Najlepsze lokaty to także takie lokaty, które nie wymagają dodatkowej współpracy z bankiem – współpracy wymuszonej niejako przez umowę. Niektóre instytucje, jako warunek wstępny złożenia depozytu, wymagają także otworzenia w ramach ich struktur bankowego konta. Czasami zaś konto wiąże się z pewną stałą opłatą – jest to bez sensu zwłaszcza w przypadku, w którym nasz wkład jest niski, zaś opłata za prowadzenie nadprogramowego konta – wysoka.
   Najlepsza lokata, to taki produkt, który jest dobrze oprocentowany i pozbawiony „kruczków” - korzystne lokaty bankowe 2015. Warto wiedzieć także, że atrakcyjniejsze jest naliczanie odsetek kilkakrotnie (np. co miesiąc podczas zdeponowania pieniędzy na pół roku) niż jednorazowo, pod koniec umowy. Taka proporcjonalność jest jednak rzadkością, na ogół lokaty bankowe polegają na zsumowaniu zysku już pod koniec.

   Ostatnią rzeczą, z jakiej koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę przy wyborze lokaty jest to, że podjęcie środków przed upływem uzgodnionego uprzednio terminu, powoduje utratę odsetek. Nasze środki nie ulegną wtedy zwiększeniu, choć pocieszające jest to, że także nie zmaleją.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lutego 2015 13:07
  • Jak wybrać ofertę najlepszego kredytu hipotecznego?

   Obecnie na rynku usług finansowych istnieje ogromna konkurencja, ponieważ instytucje finansowe chcę pozyskać jak najwięcej klientów na swoje produkty, spośród których kredyty hipoteczne nie są wyjątkiem. Dzięki temu potencjalny kredytobiorca ma duży wybór atrakcyjnych ofert i często nie wie jak dokonać słusznego wyboru jednej z nich. A to przecież od niego zależy całkowity koszt kredytu, dlatego decyzji o wyborze oferty nie warto podejmować pochopnie.


   Sprawdź warunki i całkowity koszt kredytu

   Podejmują decyzje o zaciągnięciu zobowiązania na zakup własnego mieszkania należy liczyć się z tym, że kredyt hipoteczny będziemy spłacać latami. Dlatego warto wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, który będzie przede wszystkim charakteryzował się niskimi kosztami i dobrymi warunkami. Wysokość rat nie powinna być zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Dlatego wybierając kredyt mieszkaniowy należy szczególną uwagę zwrócić na jego oprocentowanie i prowizję banku. Warto wiedzieć, że często ich wysokość można negocjować z instytucją finansową. Ponadto należy wziąć pod uwagę koszty wyceny nieruchomości oraz obowiązkowych ubezpieczeń, na przykład ubezpieczenia na życie oraz od ryzyka utraty pracy. Dodatkowo jeśli korzystamy z oferty wiązanej to warto również sprawdzić wszystkie jej warunki. Dopiero po zsumowaniu wszystkich tych parametrów będziemy wiedzieć ile wyniesie całkowity koszt kredytu, który będziemy musieli spłacać, więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie polskabankowosc.com.pl 

   Porównaj oferty

   Wybierając kredyt mieszkaniowy warto przeanalizować i porównać ze sobą co najmniej kilka różnych ofert. Można tego dokonać samodzielnie lub za pomocą narzędzi internetowych takich jak ranking kredytów mieszkaniowych czy kalkulator kredytów hipotecznych. Dobrym pomysłem jest również zasięgnięcie opinii innych osób na temat danego banku i jego oferty. Jeśli nadal będziemy mieć problem z wyborem odpowiedniego dla nas zobowiązania warto skorzystać z usług doradcy finansowego. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że wybrana oferta jest aktualnie najlepsza na rynku finansowym, w związku z czym nasz kredyt hipoteczny będzie najtańszy, a jego raty nie będą dla nas zbyt dużym obciążeniem.

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lutego 2015 13:00
  • Dlaczego zakładamy lokaty bankowe?

   Najistotniejszym celem inwestowania własnych pieniędzy na lokatach w bankach jest oczywiście zarobek. To truizm, lecz nikt nie powiedział, iż absolutnie wszyscy ludzie zdają sobie z tego sprawę. Niestety w wielu przypadkach jest tak, że lokata bankowa, która na początek wydawała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę, okazuje się kiepską inwestycją. Co zatem trzeba zrobić jeżeli w grę wchodzi lokaty w bankach?


    

   Cóż, bez cienia wątpliwości trzeba początkowo odrobinę rozszerzyć swoją wiedzę na różnego rodzaju tematy mające związek z lokatami. Jeżeli będziesz posiadał dużo szerszą wiedzę dotyczącą lokat to będziesz bardzo dobrze wiedział, która lokata jest teraz najbardziej odpowiednią opcją. Zwłaszcza sporo ciekawych informacji znaleźć można w specjalistycznych serwisach internetowych. Na takich stronach można przykładowo poznać ranking lokat, który jest doskonałym źródłem wiedzy. Takie rankingi dokładnie pokazują oprocentowanie lokat, a przecież oprocentowanie lokaty bankowej jest czymś na co zawsze przydałoby się zwrócić swą uwagę. Właśnie co jest najbardziej istotne jeśli pod uwagę brać lokaty bankowe? Jak już wcześniej zostało wspomniane, ważne jest to, aby zwrócić uwagę na oprocentowanie. Zasadniczo najlepsze lokaty to takie, które cechują się wysokim oprocentowaniem. Chociaż naturalnie nie możemy przesadzać z pogonią za wysoko oprocentowanymi lokatami! Ogólnie lokaty są uczciwe, wszystko jest jak najbardziej legalne, lecz są nieprzyjemne przypadki, które dobrze pokazują, że trzeba uważać. Na przykład w wielu przypadkach lokata jest tylko na pierwszy rzut oka atrakcyjna, ale jeżeli dokładniej jej się przyjrzeć, to absolutnie taka lokata nie jest interesująca. Jednak wiele osób nie czyta umowy, a potem są poważne problemy. Do tego niektórzy ludzie zwabieni okazją błyskawicznego i wielkiego zysku, nawet po zapoznaniu się z umową, nie widzą żadnego podstępu.

    

   Zatem należy na początek powiększyć swoją wiedzę o lokatach bankowych, a potem szczegółowo zaznajomić się z umową. Takie osoby, które pamiętają o tym, później zazwyczaj są ze wszech miar zadowolone. W obecnych czasach jest bardzo dużo źródeł wiarygodnych informacji na temat lokat, a więc nie ma sensu w rozumowaniu osób, które patrzą tylko na treść reklam. Pewne jest jedno - warto zainwestować pieniądze w lokaty bankowe, bo porządna lokata to bardzo duża szansa na relatywnie spory zarobek.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lutego 2015 12:52

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny