Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • poniedziałek, 04 listopada 2013
  • Co powinniśmy wiedzieć o koncie oszczędnościowym?

   Konta oszczędnościowe z reguły są powiązane z klasycznymi rachunkami ROR. Jest to rozwiązanie wygodne, pozwala bowiem na swobodne korzystanie z typowych funkcji konta (przelewy, zlecenia etc.) przy jednoczesnym gromadzeniu nadwyżek finansowych na koncie oszczędnościowym.

   Warto pamiętać, że konta oszczędnościowe w przytłaczającej większości są prowadzone bez żadnych opłat. Inwestor otrzymuje więc czysty zysk. Jest to niezwykle istotna informacja, zważywszy na fakt, iż zdecydowana większość produktów bankowych – zwłaszcza tych, które pozwalają zarabiać – są związane z mniejszymi lub większymi prowizjami.

   Konto oszczędnościowe - ranking pokazuje, że rachunek osobisty z oprocentowaniem to produkt niebywale elastyczny. Elastyczność ta wyraża się przede wszystkim w dwóch zasadniczych aspektach. Po pierwsze rachunki oszczędnościowe pozwalają na swobodne inwestowanie nawet najmniejszych kwot pieniężnych. Kwoty wpłaty są uzależnione od preferencji, fantazji i możliwości samego inwestora, a nie od progu minimalnych wpłat określanych przez regulamin prowadzenia rachunku. Drugim aspektem jest stała dyspozycyjność obecnych na koncie oszczędnościowym pieniędzy. Konto oszczędnościowe inaczej niż lokat pozwala na swobodne korzystanie z kapitału. Jest to ogromnie ważne zwłaszcza dla tych inwestorów, którzy nie chcą lub boją się zamrożenia środków na mniejszy lub dłuższy czas. Stały dostęp do oszczędności to niebywały komfort.

   W jaki sposób naliczane są odsetki na rachunku oszczędnościowym? Odsetki są naliczane bezpośrednio za każdy dzień, w którym kapitał był ulokowany na koncie. Jeśli więc oszczędności znajdowały się na koncie tylko 8 dni, za cały ten czas naliczone zostaną odsetki, które stosownie do wysokości oprocentowania podniosą wysokość kapitału.  

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 listopada 2013 14:58
  • Korzystne oprocentowanie lokat to nie wszystko?

   Lokaty bankowe od wielu już lat uznawane są za jeden z najbezpieczniejszych produktów oszczędnościowych i pomimo, iż oprocentowanie do najwyższych nie należy, a co za tym idzie zyski nie są wysokie, to w dalszym ciągu cieszą się one dużą popularnością wielu klientów. Brak jakiegokolwiek ryzyka utraty kapitału i pewny zysk, są mocnymi argumentami przemawiającymi za tego typu ofertą. Czym się zatem kierować, aby spośród wielu produktów bankowych wybrać tylko najkorzystniejsze i najlepsze lokaty.

   Przede wszystkim należy pamiętać, że oprocentowanie to nie wszystko. Wielu przyszłych deponentów uważa je za wyznacznik opłacalności danej oferty i z pewnością mają rację, gdyż współczynnik ten określa nasz potencjalny zysk, jednak należy mieć na uwadze, że to nie jedyny czynnik, na którym należy się skupiać. Bardzo istotne znaczenie ma również wysokość lokaty, częstotliwość kapitalizacji odsetek i czas na jaki zdecydujemy się zdeponować środki.

   Oprocentowanie najlepszych lokat bankowych listopad 2013 jest sprawą jasną. Im wyższe, tym więcej pozwoli zyskać, ale jaki wpływ na zyski ma kapitalizacja odsetek? Przede wszystkim warto wiedzieć, że pod pojęciem kapitalizacji kryje się mechanizm dopisywania do wniesionego depozytu wartości naliczonych odsetek. Skutkuje o tym, że co pewien czas depozyt zostaje powiększony o pewną sumę pieniędzy i kolejne naliczanie odsetek odbywa się już od powiększonej kwoty, a co za tym idzie odsetki będą wyższe. Warto zatem zadbać o to, by kapitalizacja odbywała się możliwie jak najczęściej, wtedy mamy większą szansę na korzystniejsze zyski.

   Nie bez znaczenia dla przyszłych profitów jest także długość trwania umowy. Z reguły im dłuższy okres deponowania środków, tym większe oprocentowanie lokat, zatem warto rozważać oferty długoterminowe, przy czym należy pamiętać o konieczności zamrożenia depozytu na długi czas, bowiem wcześniejsze wycofanie się z umowy spowoduje przepadek odsetek i brak jakiegokolwiek zysku. Warto także wiedzieć, że wartości oprocentowań zawsze podawane są w skali roku, zatem lokaty krótkoterminowe w gruncie rzeczy będą miały niższe oprocentowanie niż to, które znajdziemy w ofercie. Ponadto każdy zysk wypracowany z odsetek obłożony jest 19% podatkiem, co sprawia, że realne zyski są w rzeczywistości o tyle procent niższe. Warto o tym pamiętać sprawdzając najnowszy ranking lokat, aby spośród bogatej oferty produktów oszczędnościowych wybrać ten, który będzie najkorzystniejszy i najbardziej opłacalny.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 listopada 2013 14:52
  • Kredyt konsolidacyjny – dla kogo to dobre rozwiązanie?

   Banki, chcąc zainteresować swoją ofertą możliwie jak największą liczbę klientów, prześcigają się w opracowywaniu nowych, coraz to bardziej dogodnych warunków kredytowych. Owocem tego wyścigu jest fakt, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z takich rozwiązań i spłaca kilka kredytów oraz pożyczek naraz.

   Jednak jeśli weźmie się pod uwagę konieczność późniejszej spłaty podobnych zobowiązań, może się okazać, że klienci banków stają przed bardzo trudnym zadaniem, które czasami ich przerasta. Pomocą mogą wtedy być praktyczne kredyty konsolidacyjne. Kto powinien z nich korzystać?

   Odpowiedź jest bardzo prosta – każdy kto spłaca więcej niż jeden kredyt. Może to bowiem nastręczać bardzo wiele kłopotów. Często w ferworze codziennych obowiązków zapomina się o tym, że mija termin zapłaty kolejnej raty kredytu, szczególnie, jeśli podobnych rat jest dość dużo. Z niedopełnieniem tego obowiązku jest związanych bardzo wiele przykrych konsekwencji, na przykład finansowych. Dlatego o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na spłacanie jednej raty, co oferują właśnie kredyty konsolidacyjne.

   Klienci do wyboru mają kredyt konsolidacyjny bez hipoteki oraz z hipoteką, co oznacza, że bank jako zabezpieczenie bierze konkretną nieruchomość należącą do klienta. Niezależnie więc od tego, czy można poszczycić się posiadaniem podobnego zabezpieczenia, czy nie, konsolidacja jest w zasięgu ręki każdej osoby, która chce uprościć regularne spłacanie swoich zadłużeń. Oczywiście jest to opcja tym bardziej korzystna, im więcej kredytów dany klient posiada. Wówczas bowiem wiąże się ona z bardzo dużą oszczędnością.

   Przy tym bardzo dobrym pomysłem będzie najpierw sprawdzenie warunków konsolidacji w banku, w którym zaciągnęło się większość swoich kredytowych zobowiązań. Zazwyczaj takie banki swoich stałych klientów traktują nieco bardziej ulgowo i są w stanie im zaproponować nieco bardziej korzystną ofertę. Wtedy będziemy mieli większe szanse by otrzymać np. kredyt konsolidacyjny bez hipoteki.

   Konsolidacja cieszy się dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to zrozumiałe, ponieważ niesie ze sobą szereg zalet. To rozwiązanie jest skierowane przede wszystkim do tych osób, które borykają się z kilkoma kredytami i chcą ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 listopada 2013 14:50
  • Co zrobić, gdy w portfelu brakuje gotówki?

   Pieniądz jest w dzisiejszych czasach powszechnie uznawanym środkiem płatniczym. Pragnie go niemal każdy i niemal każdy stara się mieć go jak najwięcej. Co jednak zrobić, gdy w naszym portfelu zabraknie pieniędzy? Rozwiązań jest kilka, jednak nie wszystkie okazują się dobre ze względu na nasze aktualne położenie.

   Brakującą pulę pieniędzy zdobyć można biorąc dodatkowy etat w pracy, pożyczając od znajomych czy też rodziny, bądź też licząc na szczęśliwy traf w ruletce. Każda z tych opcji niesie ze sobą pewne niedogodności oraz ryzyko. Nowy etat w pracy zabierze nam czas, który moglibyśmy spędzić z bliskimi, pożyczka od znajomych może popsuć nasze relacje z nimi. Zabawy w takie gry, jak ruletka nie należą do pewnych sposobów na uzyskanie dodatkowych pieniędzy, a wręcz mogą nas jeszcze ich pozbawić. Dlatego też w takich chwilach na myśl przychodzi inne, bezpieczniejsze rozwiązanie – kredyty gotówkowe.

   Gdy już nie ma wyjścia, tani kredyt gotówkowy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Pożyczone od banku na pewien niski procent pieniądze na dowolny cel sprawią, że nasz budżet stanie się odciążony, a my będziemy mogli spać spokojnie w nocy. Spłata takiego przypływu gotówki również nie powinna być dużym obciążeniem, ze względu na to, że ilość i wysokość rat jest zazwyczaj indywidualnie dostosowywana do potrzeb i możliwości klienta danego banku.

   Podejmując decyzję wystąpienia o kredyt gotówkowy, warto jest przeanalizować jeszcze raz wszystkie za i przeciw takiej decyzji, która na pewno jest jedną z ważniejszych decyzji w naszym życiu.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 listopada 2013 14:47

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny