Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • piątek, 21 listopada 2014
  • Szybka gotówka zawsze oznacza tanią?

   Chyba trudno znaleźć kogoś, kto nie marzyłby o szybkim dopływie gotówki. Plany same rodzą się w głowie, marzenia stają realnymi i rodzą się nowe pomysły jak spożytkować dodatkowe finanse. Ale żeby dojść do tego etapu, trzeba najpierw je mieć. Wielu z nas odkłada swoje plany przez miesiące, a nawet lata, ze względu na brak określonej kwoty, która byłaby w stanie je pokryć.

   Z pomocą w takim wypadku przychodzi cała gama produktów finansowych, jakimi kuszą nas placówki bankowe oraz instytucje pozabankowe. W zależności od tego jak duża kwota nas interesuje, jaką realizację przewidujemy, warto przyjrzeć się ofertom i wybrać tę jedną, idealną dla siebie. Ciekawą formą finansowania, z której jak się okazuje korzysta coraz więcej osób są kredyty gotówkowe. Możliwe do uzyskania praktycznie przez każdego, szybko, w sposób wygodny i nie wymagający poświęcenia znacznej ilości czasu na jego uzyskanie. Ofert tego typu jest bardzo dużo, stąd zapoznanie się ze wszystkimi jest oczywiście niemożliwe. Jednak dokonanie wstępnej selekcji i ograniczenie liczby ofert tylko do tych, które w pełni nas zadowalają, umożliwiają rankingi jak i porównywarki. Czytelne zestawienia często tworzone w oparciu o opinie innych klientów. Dostarczające najważniejszych informacji. Z możliwością zastosowanie różnego rodzaju filtrów, dzięki czemu wybieramy tylko to, co w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom i wymaganiom, a przede wszystkim możliwościom finansowym. Dowiedz się więcej na oferty-kredytow.com na temat szybkich pożyczek przez Internet.

   Najtańszy kredyt

   Najtańszy kredyt gotówkowy znaleźć możemy nie tylko w placówce, której klientami już jesteśmy. Stąd uwaga poświęcona również na inne instytucje, pozwoli dokonać satysfakcjonującego wyboru. Z pomocą przyjdą także fora internetowe z opiniami innych klientów bądź też doradca finansowy, który wybierając propozycję dla nas, przedstawi najbardziej aktualne informacje, doradzi co sprawdzi się najlepiej biorąc pod uwagę comiesięczną sytuację finansową i możliwości jakie mamy. Przemyślana decyzja pozwolić zrealizować swoje plany i będzie w pełni zadowalającą. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 21 listopada 2014 16:33
  • Jak wygląda termin zapadalności lokaty gdy jej właściciel zmarł?

   Każdy kto zakładał jakąkolwiek lokatę wie, że ma ona termin zapadalności. Jest to ostatni dzień obowiązywania umowy lokacyjnej. Wiadomym też jest, że na lokacie oszczędności są zamrażane i przed terminem zapadalności nie można ich wypłacić.

   Tyko wtedy bank gwarantuje wypłatę wypracowanych odsetek. Jeśli pieniądze zostaną wcześniej wypłacone, to można nie otrzymać żadnych odsetek, które narosły do dnia zerwania lokaty lub można uzyskać tylko niewielką część. Kapitał oczywiście jest zwracany w całości. To są kwestie, o których wiadomo. Co jednak, gdy właściciel lokaty zmarł? Jak wygląda w takiej sytuacji termin zapadalności lokaty?

   Lokata po śmierci właściciela- czy istnieje do końca trwania umowy? Kiedy i jak się kończy?

   Każdy bank ma swój prywatny regulamin, który reguluje tego typu kwestie. Przyglądając się im jednak z bliska spostrzec można, że wiele placówek działa na podobnych zasadach i w obliczu śmierci swoich klientów ich sprawy regulują podobnie. Tutaj więcej na temat dziedziczenia lokat - polskabankowosc.com.pl/ranking-lokat-bankowych.

   To co się stanie z lokatą po śmierci jej właściciela zależy głównie od tego, czy bank zostanie o tym fakcie poinformowany i oczywiście od tego, jaka będzie wola spadkobierców. Jeśli lokata terminowa jest nieodnawialna i bank nie wie o tym, że klient zmarł, to pieniądze wraz z odsetkami są automatycznie przelewane na konto nieżyjącego właściciela. Jeśli lokata terminowa jest odnawialna, a bank nie wie, że klient nie żyje, to jest odnawiana bez końca na kolejne okresy lokacyjne. W sytuacji, gdy do banku zgłasza się spadkobierca z wymaganymi dokumentami potwierdzającymi, że nabył spadek w postaci lokaty i oczywiście z aktem zgonu właściciela lokaty, to może podejmować decyzje co do lokaty. Może ją zerwać i pieniądze bez odsetek trafiają na jego konto. Może równie dobrze wydać dyspozycje, by lokata dotrwała do końca okresu lokacyjnego i dopiero wtedy pobrać pieniądze.

   Gdy bank wie, że jego klient nie żyje, lokata bankowa może istnieć do końca umowy, ale spadkobierca lub spadkobiercy muszą przedstawić akt poświadczenia dziedziczenia lub wyrok sądu , który stwierdza, że dana osoba lub osoby nabyły spadek, który w tej sytuacji jest lokatą. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 21 listopada 2014 16:23
  • Jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy?

   Obecnie niemal w każdym gospodarstwie domowym znajduje się przynajmniej jeden samochód. Dla wielu osób jedyną szansą na posiadanie własnego auta jest kredyt bankowy. Bankowcy zdają sobie z tego sprawę i prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Niektóre są bardzo atrakcyjne, jednak aby je znaleźć musimy wiedzieć jak ich szukać. Poniżej zostały zaprezentowane cechy kredytów samochodowych, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

   Jak to zwykle w przypadku kredytów bywa, najważniejszą kwestią powinno być dla nas oprocentowanie, gdyż ono decyduje o tym ile pieniędzy będziemy musieli zwrócić do banku. Oczywistym jest, że najlepsze jest to najniższe. Jednak sprawa nie jest taka prosta, gdyż jego wysokość zależy od wielu czynników takich jak koszt samochodu, wielkość wpłaty własnej, okres kredytowania, oraz rodzaj zabezpieczenia. Zazwyczaj oprocentowanie podawane w broszurze informacyjnej jest zupełnie niedostępne dla klientów. Jednak jeśli chcemy porównać kilka kredytów najlepiej sprawdzić RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to z pewnością najbardziej miarodajny wskaźnik. Aby kredyt był atrakcyjniejszy od gotówkowego, RRSO nie powinna przekraczać 16-17%.

   Istotną kwestią będzie również dla nas rodzaj zabezieczenia wymagany przez bank. Najbardziej popularną obecnie formą jest częściowe przewłaszczenie i cesja praw z polisy AC. Jest to jednocześnie najbardziej korzystne rozwiązanie. Niektóre banki wymagają ustanawiania zastawu rejestrowego, jednak jest to bardzo czasochłonne i kosztowne. Atutem oferty kredytu jest również fakt, że nie musimy wykupywać dodatkowego ubezpieczenia, które zazwyczaj genereuje wysokie koszty miesięczne.

   Pozostaje jeszcze kilka drobnych, aczkolwiek ważnych kwestii. Jeśli planujemy zakup używanego samochodu, musimy sprawdzić czy dany bank nam go sfinansuje. Niektóre banki udzielają kredytów tylko na zakup nowych samochodów. Jeśli nie posiadamy, żadnej wpłaty własnej również uzyskanie środków będzie trudniejsze. Część banków finansuje tylko określoną część wartości samochodu, na przykład 80%.

   Przed podjęciem decyzji warto prześledzić ofertę motobanków. Z racji tego, że specjalizują się głównie w kredytach samochodowych, mają bardzo rozbudowaną ofertę. Oferują one także niższą prowizję przy zakupie samochodu określonej marki.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 21 listopada 2014 16:16

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny