Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • wtorek, 10 listopada 2015
  • Decydujesz się na kredyt konsolidacyjny? Sprawdź najpierw ranking!

   Rankingi internetowe to wdzięczne narzędzia, ponieważ pozwalają nam poznać bliżej oferty wielu firm i tym samym wyrobić sobie zdanie na temat tego, która naszym zdaniem oferuje najkorzystniejsze warunki. Rankingi takie mogą dotyczyć różnych produktów, przy czym grupą jedną z popularniejszych są produkty finansowe. Jak zatem działa taki ranking? Weźmy za przykład ranking kredytów konsolidacyjnych.

   Ranking kredytów konsolidacyjnych

   Ranking jak to ranking: ma przede wszystkim porządkować, czy też szeregować produkty, tak, aby przeglądający mógł mieć większe rozeznanie i skupić się tylko na tych ofertach, które w zestawieniu z innymi najbardziej go interesują. Podobnie działa ranking w przypadku takich produktów jak kredyty konsolidacyjne. Ważne jest to, aby prezentował on oferty jak najbardziej kompleksowo, to znaczy z uwzględnieniem wszystkich podstawowych kryteriów: na jaką kwotę kredyt konsolidacyjny może być zaciągnięty, na jaki maksymalny okres, czy jest wymagane zabezpieczenie, jeśli tak, to w jakiej formie i tak dalej. Są to podstawowe kwestie, które biorą pod uwagę osoby poszukujące korzystnej oferty kredytowej, niezależnie czy jest ona związana z kredytem gotówkowym, czy konsolidacyjnym.

   Konsolidacja kredytów to możliwość zespolenia kilku kredytów w jeden i obniżenia raty zobowiązania. Ranking tego rodzaju ofert powinien więc bazować na rzetelnym wyliczeniu banków, które taką opcję umożliwiają, bowiem nie każda placówka daje taką możliwość - aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych dostępny tutaj. Istotne jest jednak to, że produkty tego rodzaju wprowadzają także firmy pozabankowe, które w ten sposób chcą zwiększyć liczbę klientów. Konsolidacja dla każdej firmy finansowej jest korzystna, z tej racji, że zazwyczaj wiąże klienta na długie lata. Dodatkowo, z racji, że jest to połączenie kilku kredytów, suma ostateczna do zapłaty jest na ogół wysoka i gwarantuje placówkom finansowym większy procent. Nie ma jednak wątpliwości, że w przypadku kilku kredytów i dla klienta jest to rozwiązanie niezwykle pożądane. Warto przeglądać rankingi uwzględniające tego typu produkty.

  • Lokata bankowa czy inwestycja w nieruchomość?

   Czy lepiej jest założyć lokatę bankową czy zainwestować w nieruchomość? Wybór jest sprawą natury indywidualnej, a uzależniony jest przede wszystkim od osobistych preferencji posiadacza kapitału. Można chcieć mieć święty spokój i pozwolić pieniądzom spokojnie pracować na lokacie bankowej - można też podjąć decyzję o zaangażowanie swojej pracy w to, by pieniądze zarabiały - i zająć się wynajmowaniem nabytej nieruchomości .

   Czy inwestycja w nieruchomość jest bez ryzyka?

   Zakup lokalu na inwestycyjne cele mieszkaniowe lub komercyjne nigdy nie jest działaniem bez ryzyka. Zawsze można źle wybrać lokalizację, niewłaściwie wyliczyć zyski, a także borykać się z problem przeprowadzenia generalnego remontu nieruchomości i pozyskania na nie wypłacalnego najemcy. Tego typu inwestycja wymaga zazwyczaj prowadzenia działalności gospodarczej i znajomości branży nieruchomości. W przypadku takim, że lokal mieszkalny nabywa osoba fizyczna, po czym przeznacza go na wynajem, problemem może być sezonowość najmu (jeśli lokal wynajmują studenci) a także zagrożenie zniszczenie mienia w lokalu przez najemcę. Może to też być brak rozliczenia się z właścicielem po ustaniu stosunku najmu.

   Lokata bez ryzyka

   Lokata bankowa sama w sobie nie nosi znamion ryzyka, a także nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony osób posiadających oszczędności. Jest całkowicie bezpieczna, pod warunkiem że rzeczywiście jest założona w banku, a nie w instytucji pozabankowej, która kusi wysokim oprocentowaniem, ale nie jest w żadnej mierze bezpieczna. Ważne jest by lokata bankowa dawała satysfakcję finansową. Czyli bardzo istotny jest jej wybór, gdyż oprocentowanie lokaty bywa różne w bankach. Dla oszczędzającego ma znacznie czy jego korzyść wyniesie 1% czy 4%.

   Gdzie znaleźć oferty najlepszych lokat?

   Internet może stanowić źródło pożądanych informacji. Warto jest skorzystać z ofert starannie wyselekcjonowanych przez ranking lokaty listopad 2015. Zazwyczaj tego typu porównanie lokat uświadamia klientom banków jak różne jest oprocentowanie lokat. Czasem zbudza to zdziwienie, gdyż okazuje się, że najmniej korzyści z lokaty można uzyskać w najbardziej popularnych bankach, nastawionych wręcz na klienta masowego. Nie wychodzą one z promocjami dotyczącymi lokat i bardziej nastawione są na sprzedaż kredytów konsumpcyjnych niż promowanie nawyku oszczędzania i finansowego zabezpieczania przyszłości swoich klientów. Dlatego też nie powinno się mieć w zwyczaju przyzwyczajania do jednego banku - inny bank może okazać się dla klienta zdecydowanie lepszy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Lokata bankowa czy inwestycja w nieruchomość?”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 listopada 2015 11:33
  • Produkty oszczędnościowe na polskim rynku

   Konta osobiste są w największej ilości dobieraną formą depozytu, bo w dzisiejszych czasach ludzie obracają sporymi sumami pieniędzy i oczywiście korzystniej jest mieć pieniądze na kontach osobistych a niżeli mieć je w formie gotówki. Konta osobiste, ma opcję posiadać każdy, ponieważ potrzeba być osobą która uzyskała pełnoletniość, by mieć możliwość założyć swoje konto osobiste. Konta osobiste, w zależności od oferty, mogą mieć wiele różnorodnych funkcji, jakie mają za zadanie ułatwić korzystanie z tego typu konta każdemu chętnemu.

   Głównie konta osobiste ułatwiają w szczególnie szybki i dogodny sposób wybierać środki z konta. Lecz zazwyczaj każdy bank ustawia maksymalną normę dzienną jaką można pobrać, będąc właścicielem konta osobistego. Konta osobiste też posiadają bardzo często funkcję debetu. Chodzi o to, że w przypadku transakcji będzie mieć miejsce tego rodzaju sytuacja, że zabraknie na koncie pieniędzy, to może suma środków na koncie zejść na kwotę ujemną i w sytuacji wpłaty jakichkolwiek pieniędzy, równają one posiadany debet.
       

   Konta oszczędnościowe są znacznie inne niż konta osobiste, dlatego że nie jest wcale łatwo wypłacić pieniądze z takiego rodzaju konta. Zwłaszcza jak nawet nazwa już podpowiada, konta oszczędnościowe mają pomóc w oszczędzeniu pieniędzy, przez utrzymanie na określonych warunkach pewnej sumy na koncie. Konta oszczędnościowe umożliwiają zbierać nawet małe kwoty pieniędzy i zyskiwać na ich posiadaniu na koncie, przez kilkustopniowe progi procentowane, które umożliwia bank. Główną cechą konta oszczędnościowego jest to, że pozwala ono swobodnie zarządzać finansami oraz oszczędnościami, jakie gromadzi się na koncie. Dzięki temu można posiadać całkowitą kontrolę nad środkami, które posiada się na tego rodzaju koncie.
       

   Lokaty terminowe, są zazwyczaj po to, aby przez pewien czas zgromadzić środki na lokacie i zyskać daną kwotę przez oprocentowanie, które nakłada bank na daną sumę. Rzecz jasna rodzaj oprocentowania, uzależniona jest w dużym stopniu od sumy, którą chcemy powierzyć na lokatę terminową. Lokaty terminowe, otwierane są na ustalony okres czasu i nie ma szansy pobrania środków, przed upłynięciem tego terminu. Jedyna ewentualność występuje wtedy, kiedy będziemy na pewno chcieli zlikwidować lokatę. Warto jednak być świadomym, że wtedy traci się opcję na pozyskanie dodatkowych środków z oprocentowania, które zostały wyznaczone na lokatę terminową.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 listopada 2015 11:26

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny