Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • środa, 17 grudnia 2014
  • Co zrobić by dostać kredyt na mieszkanie?

   Decyzja o zakupie mieszkania powinna być dokładnie przemyślana. Nie można jej podejmować z dnia na dzień. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy nieruchomość nabywa się, zaciągając długoletni kredyt w banku. W przypadku kupowania za gotówkę sytuacja jest prostsza, wystarczy wybrać ciekawy lokal, a w przypadku nagłych problemów finansowych zawsze można go sprzedać, nie tylko odzyskując zainwestowane środku, lecz nierzadko również zarabiając na przeprowadzonej transakcji.

   Zanim zaciągnie się kredyt mieszkaniowy należy się przygotować. Przygotowanie powinno polegać na analizie własnych dochodów oraz wydatków w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Chodzi o to, by sprawdzić czy uda się utrzymać płynność finansową domowego budżetu w momencie, gdy trzeba będzie co miesiąc spłacać ratę kredytu. Jeżeli taka analiza finansowa wyjdzie pozytywnie można rozpocząć poszukiwania optymalnego produktu. Warto sprawdzić jak kształtuje się ranking kredytów mieszkaniowych aby dowiedzieć się, które produkty są aktualnie polecane przez niezależnych analityków finansowych. W tym samym czasie można również pobrać z banków formularz o wniosek kredytowy, aby wiedzieć jakie informacje będą wymagane przez bank. Po zdobyciu takiej wiedzy możliwe jest rozpoczęcie procesu gromadzenia wymaganych dokumentów. Warto to zrobić odpowiednio wcześnie, by później nie tracić czasu i nerwów na gorączkowe zbieranie różnego rodzaju zaświadczeń.

   Mając już wybrany najlepszy kredyt hipoteczny można udać się do banku, by dowiedzieć się szczegółów dotyczących wybranego produktu. Dobrze jest wcześniej spisać sobie listę pytań, by później podczas rozmowy z bankowym doradcą klienta jakieś pytanie nie umknęło. Jeżeli pracownik banku rozwieje wszelkie wątpliwości, wystarczy złożyć wniosek kredytowy na wymaganą kwotę i czekać na weryfikację złożonych dokumentów i zdolności kredytowej. W przypadku pozytywnej weryfikacji bank uruchamia kredyt hipoteczny. Dalej, pozostaje udać się do notariusza gdzie sporządzona zostanie umowa kupna i dokonać transakcji kupna nieruchomości - o szczegółach można przeczytać na polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-hipotecznych.

   Po sfinalizowaniu transakcji, pozostaje cieszyć się z zakupionego mieszkania i regularnie spłacać zaciągnięty kredyt bankowy. Dobrze jest ustanowić na bankowym koncie osobistym zlecenie stałe, dzięki czemu pieniądze na spłatę zobowiązania będą pobierane automatycznie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie ma potrzeby nieustannego pamiętania o wykonaniu przelewu. Podsumowując, proces kupna mieszkania z wykorzystaniem kredytu hipotecznego jest stosunkowo złożony, dlatego warto się do niego solidnie przygotować. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 17 grudnia 2014 18:21
  • Czy lokata dla dziecka jest opłacalna?

   Każdy rodzic zapewne chce dla swoich pociech jak najlepiej, a start w dorosłe życie z odpowiednim kapitałem może stworzyć młodym ludziom warunki na realizację ich marzeń i planów. Warto więc pomyśleć o przyszłości potomstwa i zacząć dla nich oszczędzać tak wcześnie jak to tylko możliwe.

   Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie założenie lokaty dla dziecka, dzięki której przez dłuższy okres czasu zgromadzimy potrzebne na przyszłość środki finansowe. Długoterminowe depozyty mogą przecież po wielu latach zaprocentować pokaźną sumą do wypłaty, a nawet niewielkie sumy regularnie dopłacane do zdeponowanych oszczędności z czasem zwrócą się z nawiązką.

   Z prawnego punktu widzenie i w świetle obowiązujących przepisów dziecko może posiadać lokatę dopiero w chwili ukończenia 13 roku życia, jednak oszczędzanie zacząć można dużo wcześniej. Wystarczy, że depozyt założą rodzice na siebie, a po osiągnięciu przez dziecko odpowiedniego wieku przeleją zaoszczędzone środki na konto dziecka. Pozwala to na dużo wcześniejsze rozpoczęcie gromadzenia środków dla dzieci niż przewidują to przepisy i tym samym zgromadzenie wyższej sumy w przyszłości.

   Lokata bankowa dla dziecka daje gwarancję, że zdeponowane na niej środki będą bezpieczne i nie stracą na wartości na skutek zmieniającej się inflacji. Ponadto oszczędności będą systematycznie zarabiać na siebie na skutek oprocentowania i okresowej kapitalizacji odsetek, która spowoduje naliczanie oprocentowań od coraz wyższych kwot dostępnych na depozycie , a co za tym idzie zwiększanie zysków. Przyglądając się produktom oszczędnościowym na rynku i analizując ranking lokat warto więc zwracać uwagę na częstotliwość kapitalizacji odsetek, gdyż tylko oferty z częstą i regularną kapitalizacją pozwolą na realny zysk z oszczędności.

   Oczywiście nawet najlepsze lokaty nie są jedynym sposobem na zarabianie przez oszczędzanie i na rynku jest jeszcze kilka innych ofert, które mogą być pomocne przy gromadzeniu środków na przyszłość dziecka, jednak depozyty terminowe charakteryzuje bezpieczeństwo powierzonego kapitału i pewny zysk bez jakiegokolwiek ryzyka. Faktem jest, że na akcjach, czy funduszach inwestycyjnych można w krótkim czasie zarobić więcej, ale ryzyko strat nie daje gwarancji bezpiecznego inwestowania w przyszłość. Lokata bankowa mimo, iż nie jest tak zyskowna, to jednak w dłuższej perspektywie pozwala na określone zyski i jest najpewniejszym sposobem na oszczędzanie na przyszłość dziecka. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 17 grudnia 2014 17:35
  • Rodzaje ubezpieczeń proponowanych przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego

   Konsolidacja kredytów zazwyczaj wiąże się z wymogiem wykupienia ubezpieczenia. Banki twierdzą, że nie jest to konieczne, ale po rezygnacji z zalecanych ubezpieczeń często wzrasta oprocentowanie kredytu. Zdarza się także, że przy niewielkich kwotach ubezpieczenie kredytu stanowi jedyny rodzaj zabezpieczenia spłaty. W artykule przedstawiono najpopularniejsze rodzaje ubezpieczeń, stosowane przez banki jako produkty dodatkowe towarzyszące konsolidacji zadłużenia.

   Ubezpieczenie pomostowe przy kredytach z hipoteką

   Kredyty konsolidacyjne z zabezpieczeniem hipotecznym polegają na wskazaniu nieruchomości, z której bank będzie mógł zaspokoić swoje roszczenia, jeżeli klient przestanie spłacać raty. Jednak pod względem prawnym hipoteka powstaje dopiero po dokonaniu wpisu do księgi wieczystej nieruchomości. Banki chcą chronić swoje interesy w okresie od podpisania umowy do czasu prawnego ustanowienia hipoteki. Umożliwia to ubezpieczenie pomostowe.

   Ubezpieczenie kredytobiorcy i nieruchomości

   Banki mogą zaoferować różne rodzaje ubezpieczenia osoby biorącej najtańszy kredyt konsolidacyjny grudzień 2014 oraz sytuacji, w jakich może się ona znaleźć. Są to np. ubezpieczenia na życie, na wypadek trwałego kalectwa, trwałej niezdolności do pracy, a także od następstw nieszczęśliwych wypadków i od utraty pracy. Ubezpieczenie może być indywidualne lub grupowe, dostępne są też całe pakiety ubezpieczeń.

   Jeśli zabezpieczeniem kredytu jest dom lub mieszkanie, bank zapewne zażąda, by ubezpieczyć również tę nieruchomość od działania żywiołów i wypadków losowych.

   Korzyści z ubezpieczeń dla banku i dla klienta

   Przyczyny namawiania do wykupu ubezpieczeń są różne. Często bank dodatkowo wymaga cesji polisy na swoją korzyść, na przykład przy ubezpieczeniu na życie. W przypadku śmierci kredytobiorcy bank otrzymuje pieniądze z odszkodowania i w ten sposób równoważy straty. Jeśli ustanowiono hipotekę, bank będzie chciał uniknąć sytuacji, gdy nieruchomość straci wartość. Wtedy pokryje straty z ubezpieczenia.

   Dla klientów korzyścią z ubezpieczeń jest niższe oprocentowanie kredytu, jednak w zamian muszą ponosić co miesiąc koszt składek ubezpieczeniowych. Często kredyt konsolidacyjny z ubezpieczeniem jest przedstawiany w reklamie jako opcja dobrowolna, korzystna dla klienta. Jednak trzeba pamiętać, że równie dobrze możemy dokupić ubezpieczenie osobno, u innego podmiotu niż bank. Jeżeli spłacimy kredyt konsolidacyjny przed czasem, mamy prawo domagać się zwrotu kwoty ubezpieczenia za niewykorzystany okres. Należy też samodzielnie pilnować, by bank zmniejszył wysokość rat o kwotę ubezpieczenia pomostowego, gdy otrzymamy już wpis do księgi wieczystej. Niekiedy bank zakłada, że ten proces uzyskania hipoteki będzie trwał rok i dla tego okresu kalkuluje koszty ubezpieczenia. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 17 grudnia 2014 17:31

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny