Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • czwartek, 07 marca 2013
  • Jak wybrać odpowiednią lokatę?

   Przed powierzeniem pieniędzy w depozyt bankowi warto przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”, popytać znajomych, poszperać w internecie i wybrać lokatę, która jest najlepsza. Wydaje się proste, lecz wybór banku wcale nie jest taki łatwy.

   Oto kilka wskazówek, które mogą stać się światłem w tunelu prowadzącym do trafnej inwestycji:

   Weź pod uwagę kilka banków

   Nie ograniczaj się tylko do jednego, czy dwóch banków, które wydają Ci się najlepsze albo są po prostu popularne. Przed wybraniem odpowiedniego warto przeanalizować oferty kilku banków, porównać je ze sobą i wybrać na przykład trzy, które wydają się najkorzystniejsze, a później dowiadywać się o nich najwięcej i zdecydować, która jest najlepsza. W wyborze najlepszej oferty przydatny może okazać się ranking lokat, który bez większego problemu można znaleźć w internecie. Zdecyduj w jakim czasie będą Ci potrzebne pieniądze

   To czy chcesz wypłacić pieniądze w przeciągu dwóch, czy dwunastu miesięcy ma duże znaczenie. Zakładanie lokat długoterminowych jest korzystniejsze, ponieważ ich oprocentowania są wyższe. Jednak dla kogoś kto wszystkie swoje oszczędności przechowuje na lokacie i nie jest pewien, czy nie będą mu one potrzebne w najbliższym czasie korzystniejsze mogą okazać się depozyty krótkoterminowe.

   Zwróć uwagę na oprocentowanie i częstość kapitalizacji

   Oczywistym jest, że najlepiej wybrać lokatę z najwyższym oprocentowaniem, ponieważ odsetki, jakie trafią na konto klienta będą wtedy większe. Jeśli oprocentowanie lokaty będzie niższe od inflacji może okazać się, że będziesz stratny. Natomiast kapitalizacja to częstość w jakiej naliczane są odsetki. Oczywiście im częściej tym lepiej, dlatego dobrze wybrać lokatę z dużą częstotliwością kapitalizacji.

   Najważniejszymi czynnikami podczas wyboru lokaty są: oferty banków i ranking lokat (takowe zestawienie znajdziesz na lokaty - marzec 2013), czas trwania lokaty, wysokość oprocentowania i częstość kapitalizacji. To właśnie trzy ostatnie z nic decydują o tym ile pieniądze zarobią podczas trwania lokaty i to je należy brać najbardziej pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o umowie z bankiem.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 marca 2013 13:40
  • Konto oszczędnościowe dla przedsiębiorcy

   Obecnie nie tylko indywidualni klienci banków zainteresowani są kontami oszczędnościowymi. Także przedsiębiorcy szukają sposobu na zyskowne ulokowanie nadwyżek bez tracenia dostępu do nich.

   Idealnym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe, które podobnie jak konto osobiste zapewnia nam sporą swobodę w dysponowaniu środkami, jednak pozwala nam też cieszyć się pewnymi zyskami, które naliczane są co miesiąc. Warto od razu zaznaczyć, że nie wszystkie banki oferują konta oszczędnościowe dla przedsiębiorców, jednak, ogólnie rzecz ujmując, i tak mamy z czego wybierać. Gdzie warto założyć zarówno konta osobiste jak i oszczędnościowe?

   Jeśli chodzi o firmy, to na pewno ciekawą ofertę ma FM Bank, który specjalizuje się właśnie w bankowości dla przedsiębiorców. Nie dość, że możemy tutaj założyć łatwy w obsłudze, wygodny rachunek firmowy, to jeszcze możemy zdecydować się na konto oszczędnościowe z oprocentowaniem aż 5,5%. Oczywiście, jeśli chcemy faktycznie korzystać z takiego oprocentowanie, powinniśmy pamiętać o tym, że nasze konto oszczędnościowe w FM Bank musi mieć odpowiednie saldo – na dzień dzisiejszy powinno ono wynosić 3.000-50.000 zł. Nie tylko FM Bank oferuje przedsiębiorcom korzystne warunki lokowania pieniędzy – także oferty Idea Bank (oprocentowanie 5%) oraz BGŻ Optima (oprocentowanie 4,5%) mogą wielu właścicielom firm wydać się naprawdę interesujące. Wszystkie wymienione banki oferują nam możliwość założenia tylko jednego konta oszczędnościowego dla naszej firmy. Jeśli chcemy mieć w tym względzie większe możliwości, warto przeanalizować ofertę Credit Agricole. Ta instytucja oferuje nam aż cztery konta oszczędnościowe z kapitalizacją miesięczną zysków oraz jedno konto oszczędnościowe z kapitalizacją następującą raz na kwartał.

   Niezależnie od tego, czy chcemy wybrać konto osobiste czy też konto firmowe, powinniśmy zawsze dobrze zastanowić się nad naszym wyborem. Dokonując decyzji, nie powinniśmy kierować się tylko informacjami z reklam telewizyjnych. Powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty prowadzenia danego rachunki, a jeśli w grę wchodzi konto oszczędnościowe, bardzo ważnym param terem będzie naturalnie jego oprocentowanie oraz koszty przelewów na konta osobiste lub firmowe. Zanim podpiszemy umowę z bankiem, powinniśmy mieć pewność, że dane konto się nam opłaca.

   Przedsiębiorcy powinni pamiętać o jeszcze jednej ważnej kwestii. Bank nie będzie odprowadzała od uzyskiwanych przez nich zysków podatku Belki. To w gestii przedsiębiorcy leży rozliczenie się z Urzędem Skarbowych z dochodów uzyskiwanych z Konat oszczędnościowego lub lokaty terminowej.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 marca 2013 13:34

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny