Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • wtorek, 25 marca 2014
  • Lokata - najważniejsze informacje o oszczędzaniu w banku

   Lokaty bankowe polegają na podpisaniu obustronnej umowy z bankiem. Drugą stroną umowy może być pełnoletnia osoba fizyczna lub osoba reprezentująca firmę. Porozumienie dotyczy terminowego ulokowania swoich środków finansowych na specjalnym koncie.

   Lokaty mogą być długo lub krótkoterminowe, jednak zasada ich założenia i prowadzenia jest zawsze ta sama: klient decyduje się na złożenie depozytu i pozostawienie środków w banku, bez dokonywania za ich pomocą operacji finansowych przez określony czas. Bank z kolei ze swojej strony zapewnia oprocentowanie lokat, czyli wypłatę środków wraz z naliczonymi odsetkami. Wysokość odsetek jest oczywiście zróżnicowana. Zależy od wysokości kwoty, która została wpłacona na specjalne konto, oraz od indywidualnych warunków danej oferty.

   Najlepsze oferty dostępne na rynku śledzić można poprzez ranking lokat kwiecień 2014. Jest to zestawienie aktualnych propozycji, o których na swoich stronach informują różne banki. Porównanie lokat dotyczy oprocentowania, ale i wielu pomniejszych szczegółów: długości trwania danej lokaty, sposobu wypłacania odsetek, minimalnej kwoty wymaganej do otwarcia specjalnego konta etc.

   Możliwość wcześniejszego wypłacenia pieniędzy z danej lokaty istnieje, choć jest niewskazana. Na ogół decyzja o wycofaniu środków wiąże się z utratą odsetek, niemniej istnieją także takie oferty, które klienta w podobny sposób nie ograniczają. Najlepiej jednak – w miarę możliwości – założyć, że cały okres trwania umowy zostanie spełniony, wtedy zakończymy oszczędzanie na możliwie najlepszych warunkach.

   Nawet najlepsze lokaty są jednak opodatkowane. Z tego względu odpowiednia część zysku zostaje prawnie potrącona. O tym szczególnie należy pamiętać, próbując samodzielnie obliczać sobie zysk czyli to o ile zwiększą się nasze oszczędności po złożeniu w depozyt środków. Uwagę zwrócić należy także na częstotliwość kapitalizacji odsetek. Jeżeli jakaś dwuletnia lokata wypłacać je będzie kilkakrotnie, a nie tylko raz, pod koniec okresu określonego w umowie, warto zastanowić się właśnie nad nią. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 marca 2014 14:54
  • Tysiąc złotych w kilkanaście minut na koncie?

   Potrzeba szybkiej gotówki, której nie posiadamy w danym momencie, zmusza nas do podjęcia konkretnych decyzji. Dla potrzebujących pieniędzy w przeciągu godzin, a nawet minut z ofertą przychodzą szybkie pożyczki. Przed dokonaniem pożyczki online warto przeznaczyć przysłowiowe pięć minut na najważniejsze jej elementy. Kto powiedział, że przy sprawdzeniu takiej „ekspresowej" oferty nie natkniemy się na nieoczekiwany zapis, „kruczek", o którym wcześniej nawet nie pomyślelibyśmy?

   Banki oferują przy ekspresowym pożyczaniu różne dodatki bądź wymagania. Te pierwsze są z reguły atrakcyjne i zachęcają do podjęcia decyzji o szybkiej pożyczce – jak np. brak kosztów prowizji na pierwszą pożyczkę, możliwość przedłużania oferty itp. Dodatki, podobnie jak wymagania kierowane do klientów podpisujących umowy, są zależne od indywidualnych ofert. Kompletne warunki umowy i regulamin pożyczki znajdą się na zakładkach banków, nie powinno zabraknąć też kalkulatorów kredytowych. Możliwość przeliczenia pożyczonych pieniędzy i rozłożenie rat ich spłacania są udogodnieniem dla internetowych pożyczkobiorców.

   W dobie pośpiechu i potrzeby otrzymania gotówki w tempie błyskawicznym z pomocą przychodzi idea pożyczki przez internet. Usprawnienie tego mechanizmu zrewolucjonizowało rynek usług pożyczkowych. Warto sprawdzić ranking szybkich pożyczek przez internet. Teraz potencjalny klient może otrzymać kilka tysięcy złotych po zaledwie kilkunastu minutach od potwierdzenia e-zgłoszenia! Podpisując umowę nie ruszamy się przy tym z domu. Wystarczy, że wypełnimy internetowy formularz na stronie banku. W niektórych ofertach konieczne okazać się może spełnienie dodatkowych wymogów, np. utworzenia konta osobistego (też przez internet). 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 marca 2014 14:51
 • środa, 05 marca 2014
  • Czy porównywarki lokat są miarodajne?

   Sektor bankowy oferuje klientom różnorodne usługi: od prowadzenia konta i udzielenia karty płatniczej począwszy, przez możliwość zaciągnięcia kredytu lub pożyczki, aż po szansę zwiększenia ilości swoich środków za pomocą lokaty lub inwestowanie w fundusze.

   Oczywiście dostępne lokaty bankowe nie są takie same. Część placówek będzie specjalizowała się w podpisywaniu umów na depozyt jednodniowy, inne oferować będą głównie lokaty długoterminowe. Wśród natłoku informacji, reklam, ulotek i tekstów pojawiających się specjalistycznej prasie (z których część może być sponsorowana, część zupełnie obiektywna), ciężko rozeznać się, który ranking lokat jest rankingiem zupełnie niezależnym oraz najbardziej miarodajnym. Kiedy bowiem zastanawiamy się, jaka jest najlepsza lokata, chcielibyśmy uzyskać wiarygodne informacje, które nie stracą na atrakcyjności podczas ewentualnej konfrontacji naszych oczekiwań ze szczegółami oferty.

   Porównanie lokat odbywa się najczęściej przez internet. Jest to najprostsza forma - nie wymaga wertowania ulotek i analizowania szczegółowych regulaminów dostępnych na stronach banków. Jest to również opcja w miarę rzetelna i obiektywna. Na stronach internetowych, na których lokaty bankowe są porównywane, pojawiają się często informacje wyjaśniające, jak działa mechanizm zestawiania ze sobą różnych propozycji. Pomaga to wstępnie rozeznać się oraz – w dalszej kolejności – podjąć decyzję o udaniu się do banku lub skonsultowaniu się z jego reprezentantem telefonicznie w celu wyjaśnienia szczegółów.

   Rankingi porównują oprocentowanie lokat oraz informują, jaki wkład minimalny trzeba zainwestować oraz na jaki okres przewidziane jest złożenie depozytu. Porównywarki nie gwarantują jednak, że dane są zawsze aktualne. Przeciwnie, informują, że wszystkie dane tworzone są na podstawie materiałów publikowanych przez banki. Miarodajny ranking lokat bankowych marzec 2014 po udzieleniu podstawowej odpowiedzi na temat tego, jakie obecnie są najlepsze lokaty, odeśle następnie zainteresowanego na stronę konkretnego banku. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 05 marca 2014 16:48
  • Czy kolejny kredyt bankowy może nas uratowć przed bankructwem?

   W życiu czasem dzieje się tak, że niestety weźmiemy jakiś kredyt i w wyniku nieprzewidzianych wydarzeń losowych nie jesteśmy w stanie go spłacić. W takich okolicznościach bardzo dużo osób decyduje się na kolejny kredyt, który zaciągają po to, aby spłacić poprzedni. Wskazana sytuacja określana jest spiralą kredytową, z której bardzo ciężko zazwyczaj wyjść. Nie potrzeba jednak ponownie brać kolejnych pożyczek, aby zapłacić poprzednie zobowiązania.

   Doskonałym wyjściem staje się bowiem kredyt konsolidacyjny. Jest to specyficzny produkt kredytowy dostępny w większości banków, jaki dedykowany jest dla ludzi zapożyczonych. Innymi słowy, kredyty konsolidacyjne są więc po to, aby zapłacić inne zadłużenia pożyczkobiorcy. Jak się okazuje, dla wielu ludzi jest to najlepsze rozwiązanie na wyjście z czasem bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Refinansowania nie trzeba się bać, ponieważ wcale nie niesie problemów. Wręcz odwrotnie, pozwala na odzyskanie równowagi finansowej dzięki nowemu wyliczeniu kwoty kredytu, tym razem jednego. Parę zobowiązań finansowych jest więc połączonych w jeden spójny kredyt. Kluczową zaletą konsolidacji kredytowej jest jednakże to, iż pożyczkobiorcy otrzymują dłuższy termin spłaty kredytu jak i mniejsze oprocentowanie. W rzeczywistości wygląda więc to w taki sposób, iż miesięczne raty są mniejsze niż w przypadku poprzednich zobowiązań przed ich refinansowaniem.

   To naturalnie nie wszystko na temat kredytów konsolidacyjnych. Oprócz niższego procentowania ich kolejną cechą może być również konieczność uiszczenia jednej raty, bez przymusu regulowania wielu rat w różnych bankach, w jakich przedtem miało się zadłużenie. Prócz tego w zależności od wysokości zadłużenia, kredyty konsolidacyjne podzielić da się nade wszystko na dwa rodzaje. Pierwszym będzie kredyt konsolidacyjny hipoteczny, którego zabezpieczeniem jest naturalnie nieruchomość. Dotyczy on szczególnie wyższych sum pieniędzy. Drugim rodzajem jest kredyt refinansowany gotówkowy, jaki przyznawany jest na krótszy okres. Charakteryzuje się przy tym większymi kosztami oraz oferowany jest na znacznie mniejsze sumy pieniędzy. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 05 marca 2014 16:45

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny