Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • poniedziałek, 27 maja 2013
  • Zalety i wady lokat bankowych w Polsce

   Lokata jest najbardziej popularną a przy okazji jedną z najbezpieczniejszych form oszczędzania w Polsce. Rachunki konkretnych lokat możemy podzielić na te o stałym oraz zmiennym oprocentowaniu.

   Każda z dostępnych na rynku lokat charakteryzuje się przede wszystkim zmiennym oprocentowaniem w skali roku. Jest ona w znacznej mierze uzależniona od wysokości zdeponowanych pieniędzy oraz okresu, na jaki chcemy wpłacić zaoszczędzone przez nas środki pieniężne. Z tego właśnie powodu, wybierając odpowiednią lokatę, warto zastanowić się nad czasem, na jaki chcemy wpłacić swoje oszczędności oraz wysokością oprocentowania oferowaną przez bank, z którym zdecydowani jesteśmy podpisać umowę. Zanim założymy lokatę w jednej z placówek, warto wiedzieć, że aby było to możliwe, musimy posiadać tam konto osobiste, na które wpłacamy konkretną kwotę. Co ciekawe, żaden z banków nie podaje kwoty minimalnej lokaty, dlatego nie musimy być od razu milionerami, aby skorzystać z możliwości założenia lokaty.

   O czym należy pamiętać, zakładając lokatę w banku

   Wszelkie oferty lokat bankowych zawierają oprocentowanie, które liczone jest w skali roku. Warto o tym pamiętać, gdyż bardzo często liczymy na ogromne zyski już po kilku miesiącach od jej założenia. Aby uniknąć rozczarowań, należy również bardzo dokładnie zapoznać się z konkretnymi ofertami. Lokata krótkoterminowa może bowiem okazać się mało opłacalna i nieadekwatna do naszych wcześniejszych wyliczeń. Dlatego tak istotne wydaje się bardzo dokładne zapoznanie się z ofertą oraz szczególne zwrócenie uwagi na podane oprocentowanie rzeczywiste konkretnej lokaty. Ta z kolei ukazuje wartość procentową wypracowanego w danym okresie zysku netto w skali roku. To pojęcie jest jednak bardzo często mylone, a klienci liczą na krocie jż po kilku miesiącach od założenia lokaty, narażając się na rozczarowania. Dla przykładu, wpłacenie kwoty o równowartości 10 tysięcy złotych na sześciomiesięczną lokatę, oprocentowaną na 6 procent, w rzeczywistości przyniesie nam zysk generowany na wysokość 3 procent w skali roku.

   Dokładne zapoznanie się z ofertą to podstawa

   Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której decydujemy się na konkretną ofertę, sugerując się wysokim oprocentowaniem lokaty oferowanej przez bank. Czasem kuszą nas telewizyjne reklamy, w których obiecuje się krocie już po kilku miesiącach od jej założenia. Jednak rzeczywistość bardzo często weryfikuje to, co do niedawna wydawało nam się pewnym zarobkiem. Dlatego tak istotne wydaje się dokładne zapoznanie się z ofertą. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby bardzo uważnie czytać umowę, a wszelkie wątpliwości na bieżąco wyjaśniać z konsultantem lub pracownikiem banku. Nie bójmy się zadawać pytań, w końc chodzi tutaj przede wszystkim o przyszłość naszych pieniędzy a co za tym idzie, również zysku uzyskanego z wpłaconej przez nas kwoty.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 maja 2013 11:47
  • Zadbaj o swoje finanse

   Pieniądze mają dzisiaj w zasadzie dla każdego człowieka kolosalne znaczenie, a wytarty slogan głoszący prawdę, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze, nie jest obecnie aktualny.

   Prawdą jest za to, że pieniądze są bardzo ważne i dają człowiekowi możliwość życia na odpowiednim poziomie, dlatego większość osób stara się obecnie bardzo dbać o swoje finanse osobiste. Jeśli ma się na ten temat pewną wiedzę, można się starać samodzielnie podejmować strategiczne dla swojego majątku decyzje, jednak jeśli jest się w tej materii przysłowiowym laikiem, bardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na pomoc specjalisty w tej dziedzinie, czyli doradcy finansowego. Bardzo często takie osoby są zatrudniane przez banki, by służyć swoim klientom radą i w ten sposób zachęcić ich do korzystania z usług danego banku.

   Obecnie polskie banki zaczynają coraz bardziej przemycać zachodnie trendy i również zatrudniają takich doradców. Doradca podpowie, jak najlepiej zainwestować pieniądze, jakie kredyty są najbardziej opłacalne i jakie sposoby oszczędzania rzeczywiście dadzą największe efekty. Można skorzystać również z pomocy niezależnych doradców, a wówczas będzie się miało gwarancję, że na ich zdanie nie ma wpływu żaden bank. Można oczywiście również samodzielnie dokształcać się w tej materii i wówczas samemu będzie miało się możliwość podejmowania korzystnych decyzji, jakie są w dzisiejszym świecie tak ważne dla każdej osoby, której na sercu leży jej stan finansowy. Możliwości pod tym względem jest bardzo wiele.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 maja 2013 11:44
 • czwartek, 02 maja 2013
  • Najlepsze lokaty firmowe

   Lokaty bankowe to bardzo uniwersalny produkt bankowy dostępny obecnie dla wszystkich. Sięgają po niego nie tylko osoby prywatne, ale również klienci biznesowi. W obu przypadkach liczą oni, że wybrana lokata pozwoli im pomnożyć zyski. Zobacz czym powinny cechować się najlepsze lokaty dla firm.

   Na rynku finansowym tego typu produkty cieszą się sporym zainteresowaniem. Ich różnorodność pozwala na wybór takiej lokaty, która będzie odpowiadała indywidualnym potrzebom firmy, jak i profilowi prowadzonej przez nią działalności. Z tego też względu, nie bez znaczenia jest typ lokaty. Wybierając ją firma, powinna więc sprecyzować dokładnie, jak często potrzebuje dostępu do zgromadzonej w ten sposób i pomnażanej gotówki.

   Poza tym warto też porównać oprocentowanie lokat, które znajdują się w obszarze zainteresowań danej firmy. Najbardziej opłacalne okazują się być te lokaty, które posiadają oprocentowanie jak najbardziej współmierne do zainwestowanych środków.

   Wybierając tego typu produkt, firma powinna również wziąć pod uwagę wysokość podatku, jaki należy odliczyć od uzyskanych zysków. Pod tym kątem najlepsza lokata dla firmy, to taka, która cechuje się pobieraniem stosunkowo niewielkiego podatku. Należy o to dokładnie dopytać bank, który kieruje do nas określoną ofertę. Poza tym, w trakcie poszukiwania najlepszej oferty, należy wziąć też pod uwagę ranking lokat dostępny na Lokaty bankowe - maj 2013. Pozwoli on na zorientowanie się, który z produktów tego typu jest najlepszy i najbardziej powszechny wśród klientów biznesowych. Podstawą podjęcia dobrej decyzji o wyborze najlepszej lokaty jest porównanie lokat pochodzących z co najmniej 2 lub 3 różnych banków. Dzięki temu łatwiej uniknąć błędu, który może zagrozić płynności finansowej firmy. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 02 maja 2013 12:41
  • Emerytalne Konta Oszczędnościowe - czym są i jak działają?

   Komisja Nadzoru Finansowego zaproponowała wprowadzenie zupełnie nowej funkcjonalności w ramach III filaru emerytalnego, a mianowicie Emerytalnego Konta Oszczędnościowego - EKO. Rozwiązanie to miałoby być prostym instrumentem, który zachęciłby naszych rodaków do oszczędzania dodatkowych środków na starość. Pomysł ten spotkał się z aprobatą wielu środowisk, m.in. Ekspertów fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

   Jak jest obecnie?

   Pomysł ten wychodzi naprzeciwko problemom, z jakimi ludzie spotykają się obecnie. Trzeci filar systemu emerytalnego jest bowiem niesamowicie skomplikowany oraz nieprzejrzysty. Wystarczy spojrzeć na rozwiązania dostępne w obrębie tego systemu: wymienić możemy Pracowniczy Program Emerytalny, Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, Indywidualne Konto Emerytalne. Szczególnie w przypadku dwóch ostatnich, ich program się dubluje i te same rzeczy realizuje się dwukrotnie.

   Rozwiązanie

   Nowe rozwiązanie w obrębie III filaru jest w teorii dużo prostsze od tych stosowanych dotychczas. KNF zaproponowało wprowadzenie dwóch wariantów składek – 100 lub 150 zł miesięcznie. W pierwszej opcji składka byłaby dzielona po równo na składkę podstawową i dodatkową. Obowiązek spłaty obydwu składek należałby do ubezpieczonego, a składka dodatkowa obniżałaby podstawę opodatkowania dochodów.

   Druga opcja stanowi rozszerzenie pierwszej o taką składkę, która jest opłacana przez pracodawcę – także w kwocie 50 zł. Suma wszystkich składek byłaby traktowana jako koszt uzyskania przychodu  przez pracodawcę.

   Z Emerytalnego Konta Oszczędnościowego mógłby skorzystać każdy pod warunkiem ukończenia 16 lat. Zgromadzone środki mogłyby być wypłacane już po ukończeniu 60 lat, pod warunkiem, że dokonanych na to konto zostało co najmniej 36 wpłat.

   Dyskusja o EKO rozpoczyna dyskusję o trzecim filarze systemu emerytalnego w Polsce w ogóle. A dyskusja taka jest niezbędna, gdyż nasze społeczeństwo się starzeje, a my nie jesteśmy przyzwyczajeni do dodatkowego oszczędzania na starość. W obecnej sytuacji następuje spadek wartości emerytur wypłacanych z ZUS i OFE. Konieczne są więc zmiany, których Emerytalne Konto Oszczędnościowe  jest dobrym zwiastunem. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 02 maja 2013 12:37

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny