Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • poniedziałek, 19 maja 2014
  • Oprocentowanie czy czas trwania - czym się sugerować wybierając lokatę?

   Wielu potencjalnych konsumentów posiadających jakieś oszczędności i chcących zdeponować je w banku na lokacie bardzo często za główne kryterium swojego wyboru obiera oprocentowanie lokat. Patrząc na to, co aktualnie proponuje nam rynek, nie mamy zbyt dużego wyboru - oprocentowania waha się od 2 do ok. 5 procent - jednak może przy lokowaniu dużych kwot te kilka procent naprawdę odgrywa znaczącą rolę? A może jednak nie warto opierać się tylko na oprocentowaniu? Czy czas trwania lokaty naprawdę jest istotny, czy to tylko może luźna wskazówka?

   Czas trwania lokaty - znaczenie praktyczne

   Deponując oszczędności na lokacie powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy na pewno są to środki, które możemy sobie "zamrozić" na kilka miesięcy lub lat. Czy jeśli nagle zepsuje nam się samochód, zachoruje dziecko lub trafi nam się wycieczka w okazyjnej cenie, będziemy mieli z czego pokryć te wydatki? Czy też może oszczędności na lokacie będą naszym głównym zabezpieczeniem? Bo jeśli tak, to z pewnością nie powinniśmy decydować się na lokatę dłuższą niż miesięczna.

   Oczywiście bank nie może nam odmówić oddania naszych własnych pieniędzy, jednakże wyobraźmy sobie sytuację, że deponujemy środki na lokacie dwuletniej, a tu nagle, po 22 miesiącach musimy zapłacić za drogie leki bądź naprawę silnika - pobieramy pieniądze z depozytu tracąc wszystkie odsetki, a co za tym idzie, tracimy jeszcze na inflacji - jak to pokazuje ranking na http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html.

   Gdybyśmy zdecydowali się na lokatę miesięczną lub z miesięczną kapitalizacją być może po tych 24 miesiącach stracilibyśmy nieco w stosunku do lokaty dwuletniej, lecz w przypadku nieprzewidzianych okoliczności jesteśmy sporo do przodu. Dobrym rozwiązaniem jest też podzielenie środków i trzymanie choćby części z nich na koncie oszczędnościowym, z którego w dowolnym momencie można je pobrać - gwarantuje to bezpieczeństwo oraz zyski z pozostałych środków. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 19 maja 2014 18:45
  • Czy stać mnie na kredyt gotówkowy?

   Wiele osób chciałoby wziąć kredyt gotówkowy, ale nie jest pewna czy ma możliwości i spełnia wszystkie wymagania. Aktualnie cały proces wnioskowania o pożyczkę jest bardzo uproszczony i we wszystkim pomaga obsługa klienta w banku lub przez Internet. Dzięki temu nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze.

   Koszty kredytu

   Najtańszy kredyt gotówkowy nie zawsze jest najlepszy, ponieważ często banki stosują różne koszty manipulacyjne i inne dodatkowe wymagania, które zwiększają wysokość raty. Warto przyjrzeć się całej umowie oraz dociekać szczegółów. Czy aby na pewno ten gratisowy tablet jest za darmo? Może bank dolicza kilkadziesiąt złotych do każdej raty. Inną możliwością jest wymaganie banku odnośnie posiadania konta osobistego, które także może być dodatkowo płatne. Warto dobrze obliczyć całkowity koszt kredytu. Najlepszy kredyt to często najbardziej dopasowany do naszych możliwości i oczekiwań. Jeżeli nie potrzebujesz tabletu lub gratisowego telefonu to po prostu z niego zrezygnuj. Jeżeli bank wymaga drogiego konta osobistego to spróbuj wziąć kredyt gotówkowy w swoim banku, gdzie posiadasz już kredyt. Dzięki temu możesz uniknąć wielu dodatkowych kosztów. Poza tym banki często oferują lojalnym klientom lepsze warunki i niższe oprocentowanie.

   Jak znaleźć odpowiedni kredyt?

   Jeżeli interesuje nas naprawdę najlepsze rozwiązanie na rynku to warto skorzystać z wyszukiwarek internetowych lub doradcy finansowego. Pierwsze rozwiązanie jest szybkie, łatwe i darmowe- wystarczy wejść na odpowiednią stronę, wpisać oczekiwaną wysokość kredytu gotówkowego oraz planowany okres długości pożyczki. System wskaże najlepsze, aktualnie dostępne produkty finansowe na rynku. Dodatkowo na stronie otrzymasz także link do portalu banku, gdzie wypełnisz wniosek o kredyt online. Drugie rozwiązanie opłaca się przy dużych kredytach. Agencja doradcza pomoże znaleźć najlepszy i najkorzystniejszy kredyt a także pomoże załatwić wszystkie formalności i wypełnić dokumenty. Warto dodać, że pobiera ona prowizję od wysokości kredytu, ale dopiero po wypłaceniu pożyczki, czyli płacimy jedynie za efekt. Jeżeli agent się nie postara to nie musisz nic płacić. Te rozwiązania pozwalają na ogromną oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musimy sami fatygować się do banków ani samodzielnie porównywać ofert.

   Jak pokazuje ranking najtańszych kredytów gotówkowych 2014, kredyt nie jest już takim drogim i ryzykowanym produktem jak kilka lat temu. Oprocentowanie utrzymuje się na podobnym poziomie a koszty także nie uległy dużemu zwiększeniu. Oczywiście nadal można wziąć kredyt z innej walucie, ale wiąże się to z ryzykiem zmian na rynku, które prowadzą do zwiększenia się kosztów kredytu. Jednak na pożyczkę każdego teraz stać. Nie są wymagane bardzo duże zarobki, najbardziej liczy się pozytywna historia kredytowa, która informuje bank o naszych przeszłych zadłużeniach. Jeżeli osoba często nie płaciła rat to niestety na jakiś czas musi się pożegnać z tą formą otrzymywania pieniędzy.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 19 maja 2014 18:41

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny