Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • piątek, 29 maja 2015
  • Inwestowanie w lokaty: opłacalne czy nie?

   Szukając okazji na prosty, ale nieszybki zarobek, wiele osób sięga po lokatę bankową. To dość specyficzny instrument finansowy, który w przeciwieństwie do funduszu inwestycyjnego daje zawsze gwarancję zysku. Różnicą jest jedynie jego wysokość: ponieważ przy lokatach jakiekolwiek ryzyko strat nie istnieje, także i potencjalne zarobki z nich będą adekwatnie mniejsze niż w przypadku zarobków z funduszu. Co jednak nie oznacza, że lokaty bankowe nie są atrakcyjną i opłacalną opcją dla tych, którzy chcą trochę zarobić.

   Opcja dla leniwych

   Chociaż ciężko znaleźć jakiekolwiek negatywne cechy lokat – poza wciąż używanym kontrargumentem w postaci „marnych zarobków" - to wielu osobom kojarzą się one z opcją rezerwowaną raczej dla... leniwych inwestorów. Lenistwo ma tu jednak nieco inne znaczenie: jest to po prostu dochód pasywny, który uzyskać można bez żadnego angażowania się w obrót taką gotówką. Wystarczy jedynie wpłacić jakąś sumę początkową, którą może być zarówno kilkaset złotych jak i kilkadziesiąt tysięcy złotych, a całą resztę zrobi za nas bank.

   Dzięki swojej prostej zasadzie działania, najlepsze lokaty bankowe czerwiec 2015 są w stanie „zarobić" w ten sposób swoim właścicielom całkiem spore pieniądze. Oczywiście warunkiem jest wybranie opcji nie tylko z wysokim oprocentowaniem, długim czasem trwania umowy, ale również posiadanie już na starcie sporej gotówki. W przeciwieństwie do innych form zarabiania, wspomnianych wcześniej funduszach inwestycyjnych, grze na giełdzie czy na rynku forex, lokata jest atrakcja dla osób, które nie mają żadnego pojęcia o instrumentach finansowych. Prócz tego daje ona bezpośrednią gwarancję zysku, a więc jest świetnym zabezpieczeniem finansowym dla naszej przyszłości.

   Maksymalne zyski

   Jednym z najbardziej nurtujących pytań dotyczących lokat będzie oczywiście to, ile tak właściwie można na nich zarobić. Jak zostało wspomniane wyżej, zyski są uzależnione od kilku czynników, w tym długości trwania umowy lokatowej, wpłacanej kwocie, wysokości odsetek (na co wpływ ma oprocentowanie lokat), prowizji pobieranej przez banki oraz od wysokości płaconego podatku. Zakładając średnie oprocentowanie w wysokości 4% w skali miesiąca, przy wpłacie początkowej 1000 zł zysk po pierwszych 30 dniach wyniesie brutto 40 zł i w każdym kolejnym miesiącu będzie się sukcesywnie powiększał. W skali roku będzie więc można zarobić około 600 zł brutto, jednak trzeba pamiętać o odjęciu od tej kwoty podatku i ewentualnych opłat bankowych (np. kosztów wypłaty odsetek przed terminem albo prowizji ustalonej przez bank). 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 29 maja 2015 12:35
  • Kredyt na mieszkanie wyłącznie z wkładem własnym

   Konieczność spłaty kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania jest bardzo poważnym obciążeniem finansowym dla wielu osób. Niestety również zaciągnięcie takiego zobowiązania jest często związane z koniecznością pokonania różnych trudności i przeszkód. Obecnie do wyzwań, przed którymi muszą stanąć przyszli kredytobiorcy, dołączyła również konieczność posiadania odpowiedniego wkładu własnego.

   Jeszcze do niedawna bez problemu można było znaleźć bank, który udzielał kredytów mieszkaniowych na całą wartość kupowanej nieruchomości. W takiej sytuacji kredytobiorca musiał po prostu spełnić wszystkie wymagania, m. in. musiał posiadać zdolność kredytową. Spełnienie tych warunków otwierało możliwość zakupu własnego mieszkania. W tej chwili każdy inwestor jest obciążony dodatkowym obowiązkiem, który dotyczy posiadania odpowiedniego kapitału.

   Niestety taka sytuacja wpłynęła na to, że kredyt hipoteczny stał się dużo mniej dostępny dla przeciętnych inwestorów. Wkład własny został określony jako procent wartości kupowanego mieszkania. W przypadku droższych nieruchomości wymaga suma może okazać się bardzo wysoka i niestety często przekracza możliwości finansowe wielu osób.

   Restrykcyjne wymagania dotyczące konieczności posiadania wkładu własnego do kredytu mieszkaniowego zostały wprowadzone na mocy rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego. Są to więc odgórne regulacje i banki mają bardzo ograniczone możliwości ominięcia tego typu wytycznych. Z tego powodu kredyty mieszkaniowe bez wkładu własnego stały się praktycznie niedostępne.

   Osoby, które planują zakup mieszkania, muszą liczyć się z tym, że wysokość wymaganego wkładu własnego będzie stopniowo wzrastać. Ostatecznie ma osiągnąć aż 20 proc. wartości nieruchomości. W takiej sytuacji warto zastanowić się m. in. nad przyspieszeniem decyzji o zakupie zanim warunki ulegną niekorzystnej zmianie. Obecnie kwota wkładu wynosi 10 proc. wartości nieruchomości, w przyszłym roku wzrośnie do 15 proc.

   Chociaż wkład własny do kredytu mieszkaniowego może przełożyć się na bardziej korzystne warunki, jednak dla większości osób jest to przede wszystkim poważna przeszkoda w zakupie wymarzonych czterech kątów. Na szczęście dostępne będzie także inne rozwiązanie, które pozwoli przynajmniej częściowo ominąć rygorystyczne wymagania - o czym pisze się tu na blogu. Osoby, które nie będą posiadały całej wymaganej sumy, będą mogły skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia. Nie zmieni to jednak faktu, że ostatecznie inwestor powinien dysponować co najmniej 10 proc. wartości mieszkania, żeby w ogóle ubiegać się o kredyt. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 29 maja 2015 12:21
  • Jaki rodzaj depozytu bankowego wybrać?

   Depozyty bankowe są sposobem na deponowanie pieniędzy w banku na określonym koncie. Obecnie jest to najczęstsza forma gromadzenia posiadanych środków. Depozyty bankowe mogą zostać założone na czas nieokreślony (swobodne zarządzanie środkami przez właściciela) lub na czas określony (jest to forma lokat terminowych).

   Właściciele konta, lokując w bankach swoje pieniądze, powinni liczyć na stosowne odsetki za możliwość zarządzania zdeponowanymi pieniędzmi. Wielkość oprocentowania w przypadku tego typu depozytów bankowych uzależniona jest w głównej mierze od długości okresu deponowania. Depozyty bankowe możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje.

   Konta osobiste oferowane jest obecnie przez każdy znany bank. Większość z nas posiada swoje konto osobiste, gdyż w w większości przypadków jest to konieczność. Nie tylko dorośli mogą założyć swoje konto, lecz również osoby niepełnoletnie w obecności opiekuna. Oprócz zdeponowania pieniędzy na koncie, mamy okazję skorzystać z szeregu różnorodnych możliwości, które bardzo często oferuje nam bank. Część ofert kont osobistych, jakie zapewniają nam banki, nie jest objęta kosztami ich prowadzenia. Coraz częściej konto osobiste można założyć w niezwykle prosty sposób, korzystając wyłącznie przez Internet.

   Konta oszczędnościowe są typowym rachunkiem, który posiada o wiele wyższe oprocentowanie aniżeli zwykły rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Najczęściej zakładany jest dodatkowo do konta osobistego. Dzięki tej opcji możemy oszczędzać, a równocześnie posiadamy ciągły dostęp do zdeponowanych środków. Trzeba jednaj wiedzieć, iż najczęściej transakcje w zakresie rachunku oszczędnościowego są objęte pewnymi opłatami obniżającym dotychczas osiągnięte zysk.

   Lokaty terminowe natomiast pozwalają na lokowanie pieniędzy na koncie w banku przez określony termin. Właściciel lokaty może liczyć na pewien kapitał z posiadanych środków w postaci odsetek. Wysokość odsetek w głównej mierze zależy od oprocentowania lokaty, które jest ściśle związane z długością okresu deponowania. Trzeba jednak wiedzieć, że wypłacenie pieniędzy przed upływem określonego terminu może wiązać się z znaczną stratą finansową. W tej sytuacji warto zostawić środki na lokacie aż do końca trwania umowy.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 29 maja 2015 11:58
 • czwartek, 07 maja 2015
  • Finanse w firmie to podstawa - jak oszczędzać w przedsiębiorstwie

   Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla każdego, kto właśnie rozkręca swoją działalność i jest pełen obaw, co do tego, czy uda mu się przetrwać na rynku, gdzie na którym panuje duża konkurencja. Trzeba w pierwszej kolejności uświadomić sobie co jest priorytetem, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie firmy.

   Z grubsza można powiedzieć, że schemat każdego przedsiębiorstwa – niezależnie czy będzie to duża firma, czy dopiero co powstałe mikro przedsiębiorstwo, opiera się na trzech filarach – obsłudze finansowej, obsłudze klienta i reklamie. Obsługa finansowa nie bez kozery znajduje się w tej czołówce, ponieważ bez solidnego zarządzania finansami nie mamy co liczyć na rozkręcenie żadnego biznesu.

   Oszczędzanie i inwestowanie w jednym - lokaty

   Mówiąc o obsłudze finansowej mamy na myśli zarówno umiejętność poprawnego rozdysponowywania pieniędzmi, jak i ich rozliczania, oszczędzania czy inwestowania. Zresztą, te dwa ostatnie zagadnienia idą ze sobą nierzadko w parze. Doskonale obrazują to chociażby tego rodzaju produkty jak lokaty bankowe. Umowa tego typu jest zarówno rodzajem inwestycji, jak i oszczędzania. Lokata polega bowiem na zainwestowaniu określonej sumy pieniędzy przez określony w umowie czas, po czym otrzymuje się zysk w postaci udzielonych odsetek, zysk, który staje się tym samym naszą oszczędnością. Oszczędzanie nie polega bowiem tylko na tym, aby ograniczać wydawanie pieniędzy, które ma się do dyspozycji, ale aby w danym czasie nie marnować możliwości zwiększenia ich wartości. Firmy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego każde wolne środki starają się przeznaczać na ich pomnażanie.

   Obsługa finansowa firmy fundamentem jej istnienia

   Najlepsza lokata bankowa czy najlepszy kredyt to produkty bankowe, których szukają firmy myślące perpektywicznie o swoim rozwoju. Bez odpowiednich funduszy nie mamy co liczyć na poprawę obsługi klienta, czy skuteczną reklamę, ponieważ ich fundament opiera się tak czy inaczej na pieniądzach. Dlatego każde przedsiębiorstwo, które ma na uwadze utrzymanie się na rynku jak najdłużej, powinno zadbać o dobre zaplecze finansowe i korzystać z różnych produktów, które to ułatwiają. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 maja 2015 14:36
  • Lokata zamiast skarpety - czy to się opłaca?

   Jeśli rozważasz otwarcie konta w banku, które miałoby za cel oszczędzanie i zarabianie pieniędzy pierwszą opcją jaka nasunie się na myśl jest lokata. Nie ma w tym przypadku, lokaty bankowe należą do najpopularniejszych i najczęściej wybieralnych przez Polaków kont bankowych. Dystansują popularne „oszczędnościówki”, fundusze inwestycyjne, akcje i obligacje.

   Rynek lokat - kupić klienta każdym środkiem

   Choć nie należą do efektywnych (stopy procentowe rzadko kiedy przekraczają dziś cztery procent) to one posiadają kilkadziesiąt procent wkładu Polaków, jeśli chodzi o rachunki o profilu oszczędnościowym. Banki chwytają się czego tylko mogą - tworzą świąteczne promocje, podwyższają na jakiś czas oprocentowanie, zmniejszają liczbę dodatkowych wymogów. To wszystko by lokaty bankowe były popularne, wybierane i postrzegane przez klientów jako najlepsze lokaty.

   Tworzyć lokatę, czy trzymać pieniądze w domu?

   Spadające oprocentowanie, dyktowane z góry przez decydentów polityczno-ekonomicznych może wkrótce sprawić, że w ogóle przestaniemy interesować się bankowymi formami oszczędzania. Jeśli lokaty nie znajdą konkurenta w postaci kont oszczędnościowych, funduszy inwestycyjnych czy giełdy to pogrążyć ich może zwykła „skarpeta”! Tak, w obliczu relatywnie niewielkich zysków (a w przypadku przedwczesnej likwidacji praktycznie żadnych) część z nas już woli nie wychodzić do banków, a trzymać odłożone pieniądze w domu.

   Inne formy oszczędzania środków, z racji większego ryzyka inwestycyjnego, podyktowanego wchodzeniem na inne rynki (akcje, papiery wartościowe), wzbudzają w klientach niepewność zysku, przez co ci ostatni decydują się na proste, łatwe w zrozumieniu, acz przewidywalne w zysku lokaty.

   Analitycy bankowi nie wieszczą nagłej zmiany jeśli chodzi o możliwość „zarobienia” na lokatach. Prowizje z tytułu wczesnej likwidacji rachunku są na tyle wysokie, że faktycznie odstraszają klientów od takiej decyzji. Według konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html wciąż wolimy wybierać najlepsze lokaty i zestawiać ze sobą je tak, by oprocentowanie lokat było możliwie najwyższe.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 maja 2015 14:31
  • Czy konsolidacja kredytów poprawia zdolność kredytową?

   Konsolidacja kredytów, to pojęcie z pewnością obce dla bardzo wielu ludzi, a zwłaszcza dla osób, które nie interesują się jakimkolwiek biznesem i nie posiadają zadłużeń finansowych w stosunku do danych instytucji lub banków.

   Konsolidacja kredytów jest opcją, która umożliwia dostać kredyt od banku w celu wyrównania dotychczasowych pożyczek lub zobowiązań wobec przedsiębiorstw. Dla sporej liczby osób może być to bezsensowne, natomiast jest to wyjątkowo alternatywne rozwiązanie, gdyż to umożliwia spłacić inne banki i firmy i ograniczyć się zwłaszcza do kredytu w banku w jakim dostało się kredyt konsolidacyjny.

   Kredyty konsolidacyjne, szczególnie wywyższa to, że są one wydawane instytucjom, jakie zwyczajnie wpadły w komplikacje pieniężne i chcą z nich po prostu wybrnąć. Kredyt konsolidacyjny daje tego rodzaju opcję, gdyż proponowany jest na szczególnie pomocnych warunkach, gdyż zazwyczaj w wszystkich sytuacjach jest to kredyt bezgotówkowy, a także jest on określany na bardzo długi czas, dzięki czemu raty nie są uciążliwe, a więc instytucja, jaka otrzymała tego typu kredyt ma możliwość spokojnie go regulować, nie mając już zobowiązań względem wybranych przedsiębiorstw a także banków.

   Kredyt konsolidacyjny jest dużo bardziej komfortowy od konsumpcyjnego, dlatego jest on udzielany, gdyż nie ma możliwości popaść w uciążliwe odsetki, które tak naprawdę w wielu momentach inicjują właśnie rozmaite kłopoty finansowe.

   Konsolidacja kredytów, jest również korzystnym rozwiązaniem, z tej przyczyny że wszystkie sprawy formalne, odbywają się w niezwykle szybkim tempie, dzięki czemu nie jest to proces, który może przedłużać się w czasie jak też inicjować następne zadłużenia. Dzięki niezwykle szybko odbytej części formalnej, jest możliwość natychmiastowo spłacić instytucje, banki, w których jest się zapożyczonym i całkowicie spokojnie regulować kredyt konsolidacyjny, przy tym rozwiązać problemy finansowe swojego przedsiębiorstwa, które do tej pory nie pozwalały na prawidłowe działanie firmy.

   Zdecydowanie warto korzystać z tak pomocnego kredytu jak kredyty konsolidacyjne. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 maja 2015 12:58

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny