Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • piątek, 14 czerwca 2013
  • Jak wybrać dobrą ofertę kredytu gotówkowego?

   Kredyt gotówkowy to pożyczka pieniężna, która zostaje udzielona przez bank albo inny podmiot kredytowy. Przeznaczana jest zazwyczaj na dowolny cel, tak zwany konsumpcyjny.

   Kwoty udzielanych kredytów wynoszą od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Termin spłaty kredytu gotówkowego wynosi kilka lat. Jednak wszystko zależy od ustaleń zawartych w umowie. Z badań wynika, że zazwyczaj okres kredytowania wynosi średnio rok. Zdarzają się sytuacje, gdzie kredyty gotówkowe spłacane są nawet do paru miesięcy od daty zaciągnięcia kredytu.

   Dochód netto oraz wysokość posiadanych już kredytów gotówkowych wpływają na wysokość udzielanego kredytu gotówkowego. Im mniejsze zadłużenie kredytobiorcy, tym większa szansa na dużą pożyczkę. Przykładowo, jeśli jesteśmy zadłużeni w dwóch bankach na kwotę kilkunastu tysięcy złotych w każdym z nich, to szanse na wzięcie kolejnych kilkudziesięciu tysięcy złotych są stosunkowo niewielkie. Jednak możemy otrzymać kredyt gotówkowy na kwotę znacznie mniejszą. Zależy to od tego, czy regularnie spłacamy obecne zadłużenie i czy posiadamy stałe źródło dochodu.

   Kredyty gotówkowe mają wiele zalet. Nieskomplikowana procedura badania zdolności kredytowej osoby, która ubiega się o kredyt oraz szybka decyzja o udzieleniu kredytu stanowią istotny plus. Duża liczba ofert na rynku oraz możliwość uzyskania kredytu przez internet to kolejne zalety tego produktu bankowego. Oprócz zalet, kredyty gotówkowe posiadają pewne wady. Podstawową z nich jest to, że wysokość udzielanego kredytu zależy od dochodów uzyskiwanych przez wnioskodawcę. Minusem jest także wysokie oprocentowanie.

   Kredyt gotówkowy to najbardziej popularny produkt bankowy. Jest przydatny, gdy mamy zamiar kupić nowy samochód, zrobić remont mieszkania, czy gdy marzy nam się wycieczka do ciepłych krajów. Każdy, kto nie posiada wystarczającej ilości gotówki, a chciałby spełnić marzenia, powinien zapoznać się z dostępną na rynku ofertą kredytów gotówkowych. Mogą być one udzielane także na spłatę innych zobowiązań. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 14 czerwca 2013 11:28
  • Co zrobić kiedy stracimy na lokacie?

   Decyzja dotycząca wyboru odpowiedniej lokaty bankowej nie może być pochopna. Na szczęście obecnie posiadamy bardzo wiele różnorodnych możliwości dokładnego zapoznania się i sprawdzenia ofert bankowych pod kątem ich opłacalności. Pomocny w tym może być np. ranking lokat.

   Rankingi tego rodzaju są systematycznie przeprowadzane przez specjalistów i regularnie publikowane m.in. na tematycznych serwisach internetowych. Pamiętajmy, że tylko najlepsza lokata może przynieść nam naprawdę zadowalający zysk. Warto zatem zrobić porównanie lokat dostępnych na rynku, które pomoże nam zdecydować, która oferta jest najbardziej dostosowana do naszych oczekiwań oraz możliwości finansowych. W internecie możemy znaleźć sporo różnorodnych porównywarek produktów bankowych np. Lokaty - czerwiec 2013, którymi warto się posługiwać podczas podejmowania decyzji.

   Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy zwracać także uwagę na oprocentowanie lokat, które w głównej mierze decyduje o naszym zysku. Warto wybierać najwyżej oprocentowane oferty. Decydując się na założenie lokaty powinniśmy również uwzględnić takie kwestie jak podatek i inflacja, bowiem czynniki tego rodzaju również mają decydujący wpływ na nasze zyski. Pamiętajmy poza tym, że po założeniu lokaty powinniśmy dostosowywać się do warunków umowy zawartej z bankiem. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestie dotyczące wypłaty zgromadzonego kapitału.

   Jeśli posiadamy lokatę krótkoterminową, może się zdarzyć, że będziemy mieć dostęp do naszych środków, nie jest to jednak dostęp nieograniczony, bowiem zwykle banki pozwalają tylko na jedną bezpłatną wypłatę, o ile w ogóle dają taką możliwość. Swoboda wypłacania środków z lokat krótkoterminowych jest więc pozorna. Postępując nazbyt rozrzutnie z pieniędzmi zgromadzonymi na lokacie krótkoterminowej możemy sporo stracić.

   Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku lokat długoterminowych, w przypadku których przez okres trwania umowy nie powinniśmy wypłacać naszych środków. Niektóre banki dają możliwość ograniczonej ilości wypłat, które nie są objęte konsekwencjami. Ale częściej wypłata środków w większości przypadków związana jest raczej z zerwaniem umowy, co prowadzi najczęściej do straty nagromadzonych odsetek. A to oczywiście jest dla nas bardzo niekorzystne, nie przynosi żadnych zysków z tytułu posiadania lokaty.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 14 czerwca 2013 11:24
  • Porównanie kont osobistych - co oferują banki?

   Konta osobiste są dziś absolutnym standardem, bez którego niemożliwym byłaby obsługa szeroko rozumianego kapitału domowego, tym bardziej że traktowanie ich wyłącznie jako narzędzia do realizowania przelewów już dawno straciło na aktualności.

   Ich popularność - co akurat dziwić nie powinno- przełożyła się natomiast na coraz większą ilość ofert bankowych, które różnią się od siebie pod wieloma względami, a to zaowocowało w niemałą trudność dla klientów, którzy nie do końca na parametrach depozytów bankowych się znają. Co więc zrobić, aby wybrać wysokiej klasy konto oszczędnościowe, osobiste lub jakiekolwiek inne konto bankowe? A no skorzystać ze specjalnych rankingów, które zajmują się ich porównywaniem.

   Jak wybrać ranking?

   Nie jest jednak obojętnym, który zeń wybierzemy, ponieważ podobnie jak kont, i tych jest dziś naprawdę dużo. Warto więc upewnić się, czy współpracują one z najlepszymi instytucjami bankowymi, czy są regularnie aktualizowane, czy cechują się przejrzystością i wiarygodnością, czy podane nań dane mają charakter wyłącznie informacyjny i w pełni obiektywny, czy uwzględniają konta osobiste, oszczędnościowe lub wszystkie inne, które wzbudzają w nas zainteresowanie i czy ich administratorzy świadczą fachowe doradztwo, umożliwiające rozwianie wszelkich naszych wątpliwości w związku ze świadczonymi przezeń usługami.

   Jak wybrać konto?

   Gdy już natomiast owy ranking wybierzemy, pozostaje skupić się na selekcji konta. Na co zatem zwracać szczególną uwagę? Wymieniać można tu bardzo długo, tym bardziej że każdy z nas ma indywidualne preferencje, ale na pewno warto zerknąć, czy konkretne konto bankowe jest darmowe w rozumieniu jego założenia oraz w rozumieniu jego obsługiwania, czy ma ono możliwość zadłużenia, a jeśli tak to z jakim limitem, czy działa ono w oparciu o platformę internetową oraz telefoniczną, czy obsługa karty debetowej doń będzie darmowa, czy nie będzie kłopotu z bezpłatnym wykorzystywaniem bankomatów (w tym również tych z innej sieci bankowej), czy w jego ramach będziemy mieli przydzielonego dedykowanego opiekuna konta, czy są jakieś premie w związku z jego użytkowaniem i czy jego oprocentowanie jest atrakcyjne, szczególnie jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, ale i przy osobistym warto na to spojrzeć.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 14 czerwca 2013 11:12
  • Inwestycyjny kredyt dla start-upów - możliwości finansowania własnego biznesu w Polsce

   Generalnie, za start-up uważa się przedsiębiorstwo/organizację tymczasową, której działalność jest zazwyczaj krótka, a dotyczy głównie nowych technologii i poszukiwania własnego modelu biznesowego (tak działa Facebook, Nasza Klasa czy Google). Czy start-up może liczyć na kredyt dla firm na dowolny cel?

   W potocznym rozumieniu, start-upy nie mogą się ubiegać o kredyty dla firm, ponieważ ich niestabilna pozycja, nie zapewnia sukcesu. Istnieje natomiast możliwość skorzystania z programu unijnego, jakim jest inicjatywa Jeremie. Nie jest to kredyt dla firm, ale poręczenie przez Europejski Fundusz Inwestycyjny. Aby skorzystać z takiej formy pomocy finansowej, województwo, w którym ubiegamy się o pomoc, musi mieć podpisaną umowę z tym programem (aby uzyskać kredyt dla firm należy spełniać warunki banku, które nie uwzględniają w swojej ofercie inicjatyw typu start-up)..

   Unijna inicjatywa Jeremie to kredyty preferencyjne, czyli rządowa pomoc przy finansowaniu danej działalności (mówimy o kredycie preferencyjnym dla rolników, młodych małżeństw i start-upów). Chociaż nie istniejące kredyty dla firm start-upowych ograniczają rozpoczęcie takiej działalności, to te korzystają z innych form dofinansowania. Mówimy o funduszach venture capital, lub pomocy tzw. aniołów biznesu.

   Klasycznie wzięty kredyt dla firm powinien mieć zabezpieczenie (w formie nieruchomości, hipoteki) tak fundusz venture capital pobiera zyski w oparciu o wartość przedsiębiorstwa, a nie jedynie działalności produkcyjnej. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 14 czerwca 2013 11:09

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny