Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • środa, 24 lipca 2013
  • Najpopularniejsze produty oszczędnościowe oferowane przez banki

   Dzięki bankom w kryzysie gospodarczym możemy naprawdę bardzo bezpiecznie pomnażać swoje oszczędności. Dostępne są dla nas między innymi lokaty bankowe, konta oszczędnościowe oraz rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Postaram się pokrótce przybliżyć wszystkie te możliwości na pomnażanie swoich pieniędzy.

   Zacznijmy jednak od tego, że każda z tych możliwości pomnażania oszczędności ma jedną, ale bardzo ważną zaletę, czyli bezpieczeństwo. Niezależnie od wszystkiego na pewno bowiem nie stracimy naszych pieniędzy. Chroni nas tak umowa z bankiem jak i fundusz gwarancyjny, który w razie czego wypłaci aż 100 tysięcy euro i to bez żadnego pytania czy procesów sądowych.

   Rachunki oszczędnościowe

   Lokaty bankowe to najpopularniejszy produkt oszczędnościowy banku, ale oprócz tego mamy także różnego rodzaju rachunki oszczędnościowe. Ich wadą jest dużo niższe oprocentowanie, ale z drugiej strony mamy dużą swobodę. Pieniądze wpłacamy i wypłacamy wtedy kiedy tylko mamy na to ochotę. Co więcej najczęściej jedna wypłata w miesiącu z naszego konta oszczędnościowe nie wiąże się z utratą oprocentowania. Na pewno jest to dobre dla ludzi z niepewną sytuacją finansową.

   Lokaty to największy zarobek

   Lokaty bankowe zdecydowanie dają nam możliwość bardzo dużego zarobku. Obecnie jest trochę gorzej z powodu spadku wysokości stóp procentowych co z kolei jest wynikiem kryzysu. Z drugiej jednak strony i tak nadal warto korzystać z lokat, gdyż są pewne i bezpieczne. Najlepsze lokaty to zdecydowanie te z wysokim oprocentowaniem oraz krótkim terminem, ale oczywiście nie zawsze musi być tak kolorowo. Zazwyczaj najlepsze lokaty to te, które są oferowane przez banki na warunkach promocyjnych. Może to być oferta lojalnościowa dla obecnych klientów banku lub specjalna oferta mająca przyciągnąć do banku nowych klientów. W tym drugim przypadku najczęściej wygląda to tak, że otwarcie lokaty tego typu wymaga na przykład otwarcia także konta w banku. Tego typu lokaty zazwyczaj są bardzo warte uwagi, nawet jeśli trzeba otworzyć jakieś konto. Najlepsze lokaty warto poszukiwać przez internet, gdzie znajdują się specjalne zestawienia dzięki którym na pewno łatwo odszukamy coś ciekawego. Zestawienia dają nam dostęp w jednym miejscu do wszystkich lokat aktualnie dostępnych na rynku. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 24 lipca 2013 16:33
  • Pieniądz pod poduszką czy na koncie bankowym? Co bardziej się opłaca?

   Rozwijające się coraz to nowe technologie zmuszają do akceptowania przez ludzkość pewnych zachodzących w świecie zmian. Celem tych procesów jest przede wszystkim poprawa jakości życia. Dlaczego więc nie korzystać z udogodnień, jakie oferują nam nowe technologie?

   Jednym z wielu ułatwień są konta bankowe. To dzięki nim człowiek nie musi się już martwić o pieniądze, które nosił w portfelu. Teraz ich bezpiecznym miejscem stało się konto bankowe. Dzięki niemu w łatwy sposób można dokonywać transakcji płatniczych. Problemem już nie są przelewy, które kiedyś zazwyczaj dokonywało się na poczcie. Co gorsza, wymagały one od klienta wniesienia opłaty za zrealizowany przelew, a okres dotarcia tych pieniędzy do odbiorcy trwa znacznie dłużej, aniżeli metodą przelewu dokonywanego za pomocą konta bankowego.

   Drugą, istotną sprawą wiążącą się z istnieniem oraz korzystaniem z kont osobistych jest fakt, że pozwalają one zaplanować wydatki klienta. Osoba korzystająca z usługi posiadania konta bankowego, jaką oferuje dany bank, jest w stanie zdiagnozować na co głównie wydaje zarobione pieniądze i w łatwy sposób skorygować swój plan wydatków finansowych, jeśli uważa to za konieczne.

   Jeżeli już mowa o oszczędzaniu, banki w swej ofercie zawierają również konta oszczędnościowe. Taki rodzaj konta umożliwia odłożenie nadwyżki finansowej, bez potrzeby zamrażania tych pieniędzy. Osoba posiadająca konto oszczędnościowe może w każdej chwili wpłacić oraz wypłacić swój kapitał, jednak ilość takich wypłat jest ograniczona. Dzięki oprocentowaniu, kapitał osoby korzystającej z konta nie leży bezczynnie, a wręcz przeciwnie, jego wartość z dnia na dzień wzrasta. Jest to kolejny plus posiadania konta bankowego.

   Inną korzyścią posiadania konta w banku jest fakt, że dzięki niemu można dokonywać płatności  bezgotówkowych, co znacznie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie finansowym. Dzięki karcie płatniczej, jaką otrzymuje się wraz z utworzeniem konta bankowego, klient danego banku ma stały dostęp do swych środków, nie musi więc nosić przy sobie gotówki. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 24 lipca 2013 16:29
 • piątek, 12 lipca 2013
  • Jak spłacać trudne zadłużenie?

   Zacznijmy może od tego w jaki sposób dochodzi się do momentu, w którym nasze zadłużenia przekraczają możliwości finansowe naszych portfeli. Zaczyna się zwykle od niewinnego brania kredytów na przykład na wakacje czy wyposażenie domu. Przy naszych zarobkach faktycznie ciężko jest poradzić sobie właśnie bez brania pożyczek. Wszystko jest dobrze do momentu kiedy kontrolujemy swoje kredyty. 

   Bardzo często kończy się to jednak tak, że bierzemy kolejną pożyczkę za kolejną i tak naprawdę w ogóle nie zwracamy uwagi na to ile nas to wszystko będzie kosztowało. W efekcie szybko nadchodzi moment, w którym koszty kredytów są już tak wysokie, że musimy wybierać. Albo kupić jedzenie i opłacić rachunki albo spłacać wszystkie raty kredytów. Wtedy zamiast przeglądać dobre kredyty konsolidacyjne to wiele osób bierze następną pożyczkę, ale nie w celach konsumpcyjnych. Chce tymi pieniędzmi spłacać swoje zobowiązania wobec innych banków. Tutaj zaczynają się już poważne problemy. Takie branie kredytów to pierwszy krok do bankructwa i wejścia komornika do Twojego domu czy mieszkania.

   Zamiast dalej pożyczać konsoliduj

   Kredyty konsolidacyjne są po to, aby pomóc nam wyjść z trudnego zadłużenia. Zamiast brać kolejne pożyczki spróbujmy udać się do banku i połączyć swoje całe zadłużenie w jedną całość. Konsolidacja kredytów to niższa miesięczna rata niż łączny koszt naszych wszystkich kredytów. Jeden bank spłaca nam nasze wszystkie zobowiązania finansowe i udziela nam niejako nowego kredytu na łączną sumę tych zobowiązań. Jednocześnie rozkłada tę spłatę na dużą ilość rat, które miesięcznie będą dzięki temu niższe niż do tej pory. Oczywiście nie zarobimy na tym, ale jest to doskonały krok, aby trochę odciążyć swój budżet domowy i móc wrócić do normalnego życia. Konsolidacja kredytów oczywiście nie zawsze rozwiąże nasze wszystkie problemy.

   Najbardziej zadłużeni muszą rezygnować z przyjemności

   W Polsce jest ogromna ilość osób zadłużonych tak niesamowicie, że sama konsolidacja kredytów tutaj nie pomoże. Trzeba także poszukać gruntownych oszczędności w swoich domowych finansach. Analiza naszych miesięcznych kosztów jest tutaj niezbędna. Z listy wydatków trzeba koniecznie wykreślić wszystkie rzeczy, które nie są nam niezbędne do normalnego funkcjonowania. Tylko w tak radykalnych sposób można wyjść z poważnych długów. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 12 lipca 2013 18:36
  • Klasyfikacja najczęściej wybieranych lokat terminowych

   Banki oferują nam wiele produktów bankowych. Jednym z nich jest lokata bankowa, która pozwala na bezpieczne oszczędzanie pieniędzy. Chociaż nie przynosi ogromnych zysków, to daje zdecydowanie większe korzyści niż trzymanie pieniędzy w szafie. Instytucje bankowe posiadają w swojej ofercie wiele rodzajów lokat bankowych. Z którymi z nich warto się bliżej zapoznać?

   Najbardziej popularne są lokaty bankowe, w które nie trzeba dużo inwestować. Nawet osoby, które nie posiadają dużych oszczędności, ale chcą skorzystać z oferty produktów bankowych, mogą podpisać taką umowę. Wystarczy podać okres czasu, na jaki chcemy się związać z bankiem i poczekać na przyrost odsetek.

   Inny rodzaj lokat pozwala na systematyczne dopłacanie pieniędzy do wpłaconej wcześniej gotówki. Nie trzeba za każdym razem podpisywać umowy, a oprocentowanie lokat wzrasta wraz ze wzrostem nagromadzonej na rachunku sumy. Oprocentowanie może również iść w górę wraz z wydłużeniem czasu trwania umowy. Zaletą tego typu lokaty jest także stały dostęp do gotówki. Wycofując kapitał otrzymujemy odsetki proporcjonalne do czasu obowiązywania umowy.

   Ciekawym rozwiązaniem są też lokaty, które zamrażają naszą gotówkę na noc. Bank w godzinach nocnych blokuje nasze konto i nalicza odsetki od kwoty, która znajduje się na rachunku.

   Ostatnim typem jest lokata, którą można założyć przez Internet. Co najlepsze, charakteryzuje ją zazwyczaj znacznie wyższe oprocentowanie niż możemy uzyskać na tradycyjnej lokacie.

   Dla klientów najlepsze lokaty bankowe - lipiec 2013 to takie, które przyniosą jak najwięcej zysków w jak najkrótszym czasie. Zapoznaj się z dostępnymi rodzajami lokat w swoim banku i wybierz ofertę najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 12 lipca 2013 18:32
  • Główna zaleta lokat - bezpieczeństwo deponowanych środków

   Dzisiaj naprawdę mamy niewiele możliwości na to, aby bezpiecznie inwestować swoje pieniądze. Bałagan na rynkach całego świata sprawia, że niezwykle trudno jest przewidzieć ich zachowanie, a tym samym szybko można stracić nawet wszystkie zainwestowane pieniądze.

    Lokaty bankowe dają jednak pełne poczucie bezpieczeństwa choć oczywiście zarobki z nich płynące nie są najwyższe. Im więcej ulokujemy tym więcej zarobimy, gdyż odsetki są oczywiście procentowe. Oprocentowanie lokat jest zależne od bardzo wielu czynników choć ostatnio jest ono trochę niższe z powodu kryzysu gospodarczego. Rada Polityki Pieniężnej co jakiś czas obniża stopy procentowe. W efekcie oprocentowanie lokat jest niższe. Niższe jest także oprocentowanie kredytów z czego cieszą się wszyscy mający w bankach swoje pożyczki. Pomimo tego lokowanie swoich pieniędzy w banku jest godne polecenia każdemu kto boi się ryzyka inwestycyjnego i nie chce z dnia na dzień stracić swoich pieniędzy (Dokładną tabelę oporcentowania lokat bankowych można znaleźć na lokataonline.wordpress.com).

   Bezpiecznie trzymaj swoje oszczędności

   Lokaty bankowe to naprawdę wiele zalet, szczególnie w obecnych czasach. Wpłacając tam swoje pieniądze masz absolutną pewność, że nikt Ci ich nie ukradnie. Nawet napady na bank nie powodują utraty pieniędzy przez klientów. Przed upadkiem banku chroni nas z kolei fundusz gwarancyjny, który odda nam do 100 tysięcy euro praktycznie bez pytania oraz sądowych procesów. Do naszych pieniędzy najczęściej mamy stały dostęp przez internet i w każdej chwili możemy kontrolować nasze zarobki. Lokata wymusza na nas zamrażanie pieniędzy choć oczywiście w każdej chwili możemy je wypłacić. Zerwanie umowy powoduje jednak zazwyczaj utratę części lub nawet całości naszych odsetek.

   Ile zarobisz na lokacie?

   Lokata w zależności od rodzaju banku może oferować bardzo różnorodne oprocentowanie. Oprocentowanie lokat zależy jednak nie tylko od wyboru banku, ale również od wielu innych czynników. Do tych najważniejszych należy zaliczyć czas trwania lokaty, czyli to jak długo nasze pieniądze będą zamrożone na kontach bankowych. Do tego im większy jest minimalny próg otwarcia lokaty tym większe oprocentowanie zostanie nam zaoferowane. Czasem warto więc uzbierać trochę więcej pieniędzy i ulokować je na wyższym procencie, aby cieszyć się ze sporych dochodów. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 12 lipca 2013 18:22

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny