Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • czwartek, 30 lipca 2015
  • Najlepsze lokaty krótkoterminowe w frankach na lipiec


   Jeżeli spłacasz kredyt w frankach szwajcarskich lub dywersyfikujesz swój fundusz bezpieczeństwa, warto rozejrzeć się za korzystnymi lokatami walutowymi prowadzonymi właśnie we frankach szwajcarskich. Do doskonała okazja do zaoszczędzenia i pomnożenia Twoich środków finansowych. Aktualnie wśród lokat o zmiennym oprocentowaniu prowadzonych w tej walucie wyróżnić możemy Lokatę Walutową w Podkarpackim Banku Spółdzielczym na okres 3 miesięcy przy oprocentowaniu 0, 17%, na okres 6 miesięcy w tym samym banku z oprocentowaniem 0, 25% oraz Lokatę Standardową w Alior Banku na 3 lata z najwyższym oprocentowaniem 1, 25%.

    

   bigstockBusinesspersonWithStackOfC63382840

   Poniżej dodatkowo przedstawiamy porównanie lokat walutowych o [i] oprocentowaniu stałym [/i] we frankach szwajcarskich. Porównanie dotyczy lokat krótkoterminowych, spośród ofert aktualnych w miesiącu lipcu.  Zobacz już teraz ranking najlepszych lokat internetowych


   Getin Bank


   Oferuje Lokatę walutową na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem 0, 25%. Z oferty skorzystać możemy dysponując co najmniej 5 tysiącami franków. Lokatę założyć możemy w oddziale banku bez konieczności posiadania dodatkowego w nim rachunku, ponieważ pieniądze zostaną przelane i zwrócone ze wskazanego przez nas rachunku. Istnieje też możliwość wpłaty i wypłaty środków w gotówce.


   Alior Bank


   Proponuje nam z kolei Lokatę Standardową na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem 0, 1%. Założyć możemy ją od kwoty 200 franków. Razem z lokatą jest też otwierany rachunek walutowy, na który po jej zakończeniu trafią nasze środki. Lokata jest dostępna tylko w oddziale banku.


   Deutsche Bank


   Dzięki lokacie walutowej zyskamy oprocentowanie naszych środków 0, 05% w skali roku. Lokata otwierana jest na 3 miesiące, a żeby ją otworzyć, musimy dysponować kwotą tysiąca franków. Dodatkowo, w celu jej założenia musimy także posiadać konto osobiste w tym banku. Oferta dostępna jest telefonicznie lub w oddziale banku. Co ciekawe, środki na lokatę można wpłacić z rachunku złotówkowego tego banku, minusem jest jednak to, że przy zakładaniu lokaty zostaną one przeliczone po kursie sprzedaży, a przy zamykaniu lokaty – po kursie kupna.


   PKO BP


   Z kolei oferuje nam lokatę o oprocentowaniu 0, 01% na okres 1 lub 3 miesięcy. Możemy ją otworzyć od kwoty 150 franków. Nie musimy posiadać rachunku w tym banku, jednak w przypadku wypłaty środków na rachunek w innym banku zostanie pobrana prowizja jak za przelew walutowy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 lipca 2015 17:04
  • Najtrudniejszy kredyt w życiu człowieka

   W dzisiejszych czasach właściwie każdy z nas przynajmniej raz w życiu zdecydował się na zaciągnięcie kredytu, co jest dość kontrowersyjnym posunięciem ze względu na liczne przykłady osób, które zrujnowały sobie życie pod względem finansowym. Nie ulega wątpliwości, że dosłownie każdy kredyt gotówkowy jest związany z ogromnym kosztem w stosunku do otrzymanych pieniędzy na pewien okres czasu. Jest on szczególnie odczuwalny w przypadku kredytu mieszkaniowego zaciąganego najczęściej w czasach młodości, np. świeżo po studiach.

   shutterstock_157730906Taka osoba nie zdążyła zgromadzić w swoim życiu wystarczających oszczędności do tego, aby sfinansować zakup mieszkania i kredyt hipoteczny jest jedynym sposobem na to, aby zrealizować swoje marzenia związane z własnymi „czterema kątami”. Pamiętajmy, że tego rodzaju zobowiązanie finansowe spłaca się właściwie przez większość swojego życia dorosłego. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości kredytobiorcy, przede wszystkim od jego zarobków, ale spłata kilkuset tysięcy złotych rozkłada się najczęściej na okres nawet kilkudziesięciu lat. Zatem musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego w wieku dwudziestu kilku lat oznacza spłacanie rat przez sporą część naszego życia dorosłego. Już teraz zobacz zobacz szczegóły na http://oferty-kredytow.com/mieszkanie_dla_mlodych/


   Jak pomóc sobie w tym trudnym przedsięwzięciu?


   Na szczęście, istnieją pewne formy wspomagające młode osoby w tym trudnym okresie. Program mieszkanie dla młodych powstał z myślą o właśnie tych osobach, które zaciągają kredyt na swoje pierwsze „cztery kąty”. Tego rodzaju program powstał przy współpracy komórek rządowych z instytucjami bankowymi. Zasadniczą zasadą tego projektu jest to, że państwo „dokłada się” do wkładu własnego kredytobiorców, co jest znacznym odciążeniem portfelu nabywców mieszkania. Mdm zyskał sympatię tysięcy osób i jest powtarzany każdego roku od kilku dobrych lat. Warto wyszukać hasła „program mdm” w wyszukiwarce internetowej w celu szczegółowego zapoznania się z tym przedsięwzięciem. Już w okresie studiów warto jest pomyśleć nad swoją przyszłością.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 lipca 2015 16:59
  • Jak poradzić sobie z kilkoma kredytami?


   Dzisiaj dużo osób posiada jakieś obciążenia jak kredyt, a czasem i ich kilka. Nie rozchodzi się tu tylko o kredyty w bankach ale także mogą to być raty za sprzęt RTV lub samochód. Gdy niejednokrotnie musimy pamiętać o zapłaceniu kilku rat w trakcie tego samego miesiąca, po jakimś czasie robi się to uciążliwe. I przykładowo w takiej sytuacji świetnym wyjściem może być często konsolidacja posiadanych przez nas zobowiązań. Chociaż hasło to jest raz po raz przytaczane w spotach reklamowych banków albo na łamach prasy, mnóstwo osób spośród nas nadal nie zdaje sobie sprawy co to znaczy.

    

   shutterstock_135445700A jest to nic innego jak wzięcie jednej pożyczki na wyrównanie wszystkich naszych zadłużeń. W ten sposób tak naprawdę zamieniamy parę małych kredytów na jeden większy. Dla niektórych klientów takiego rodzaju posunięcie może wydawać się niedorzeczne, jednak w wielu sytuacjach bywa to najdoskonalsze z dostępnych rozwiązań. Jak w związku z tym działa wspomniany kredyt konsolidacyjny? Należy jedynie wybrać się do wybranych banków i sprawdzić jakie takiego typu kredyty są nam w stanie zaproponować. W sporej mierze jest to zależne od tego jakiego rodzaju obciążenia finansowe posiadamy, oraz od ich wielkości. Z reguły jednak kredyty konsolidacyjne mają to do siebie, że termin ich spłaty jest rozłożony na dłuższy czas przez co raty są niższe. Bywa to w dużej mierze korzystne dla ludzi, którzy mieli kłopot ze spłatą wszystkich zadłużeń w tym samym miesiącu. Dzięki temu bowiem mają one możliwość na zmniejszenie wydatków każdego miesiąca. Dla samych banków, które są chętne udzielić tego typu kredytów, także jest to korzystne rozwiązanie. Przede wszystkim zyskują kolejnego klienta, który spłaca określoną sumę pieniędzy wraz z odsetkami, co już jest zyskiem. Po drugie, klient taki jest rzetelny skoro chciałby otrzymać kredyt konsolidacyjny a nie uchylać się od spłacania swych zadłużeń. Oferowane przez banki czy również inne instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne zwykle można podzielić na dwa podstawowe typu. Pierwsze spośród nich noszą nazwę hipoteczne, ponieważ z ich otrzymaniem wiąże się konieczność zabezpieczenia pożyczki w postaci hipoteki naszego domu czy na przykład mieszkania. Jest to spowodowane tym, iż w takich przypadkach konsolidacja kredytów opiewa na bardzo dużą sumę pieniędzy. Termin spłaty bywa jednakże wtedy dłuższy a odsetki na nas nałożone niższe. Kolejny typ takiego kredytu nazywamy natomiast gotówkowym i przyznaje się go na niższe sumy pieniędzy w związku z czym nie są konieczne jakiekolwiek zabezpieczenia. Należy jednakże zaznaczyć, iż warunki jego pozyskania bywają nieco mniej atrakcyjne. Okres spłaty zadłużenia jest znacznie krótszy, a odsetki z kolei wyższe.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 lipca 2015 16:56

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny