Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • piątek, 31 sierpnia 2012
  • Co wybrać - oprocentowanie stały czy zmienne?

   Lokaty bankowe pozwalają zarobić, ponieważ są oprocentowane. Na rynku dostępne są lokaty o różnej wysokości oprocentowania. Jednak nie tylko pod tym względem oprocentowanie różnią się od siebie. Możemy również podzielić oprocentowanie na stałe oraz zmienne. 

   KontoWiększość lokat bankowych posiada stałe oprocentowanie. Oznacza to, że klient z góry może policzyć ile zarobi na lokacie. Oprocentowanie stałe jest niezależne od sytuacji na rynku finansowym. Jest korzystne w przypadku spadku stóp procentowych, ponieważ niezależnie od tego nasze oprocentowanie pozostanie na niezmienionym poziomie. Dlatego, jeśli spodziewamy się spadku stóp procentowych, lepiej założyć lokatę ze stałym oprocentowaniem.

   Niektóre banki oferują także zmienne oprocentowanie. Wtedy wysokość oprocentowania zmienia się okresowo i zależy od kilku czynników makroekonomicznych. Są to m.in. stopy procentowe oraz ceny pieniądza na rynku pożyczek międzybankowych. Zmienne oprocentowanie jest korzystne w przypadku spodziewanego wzrostu stóp procentowych. Jeśli RPP podwyższy stopy, będziemy mogli liczyć na większe odsetki z lokaty.

   Przeważnie to lokaty krótkoterminowe posiadają oprocentowanie stałe. Lokaty na dłuższe terminy zapadalności zazwyczaj mają oprocentowanie zmienne. Jest to korzystne, ponieważ w długim okresie istnieje większe prawdopodobieństwo, że nastąpią zmiany na rynku finansowym.

   Jednym z rzadziej spotykanych oprocentowań jest oprocentowanie progresywne. Nie jest ono uzależnione od żadnych czynników zewnętrznych, jednak ulega okresowym, stałym zmianom. Oprocentowanie progresywne może zmieniać się co miesiąc o stałą wartość. Może maleć lub rosnąć, chociaż banki najczęściej oferują lokaty z rosnącym oprocentowaniem. Lokaty z oprocentowaniem progresywnym jest chwytliwym produktem, ponieważ banki mogą je reklamować jako wysoko oprocentowane depozyty. Po prostu  podawane jest oprocentowanie w ostatnim miesiącu. Należy uważać na takie oferty i sprawdzać średnie oprocentowanie. 

   Do tego aby porównać oprocentowanie i zdecydować, które będzie dla nas atrakcyjne, można skorzystać z rankingu lokat. Ranking lokat pozwoli nam w o wiele łatwiejszy sposób wybrać lokatę z najlepszym oprocentowaniem.  

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 31 sierpnia 2012 17:38
  • Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2012

   Konta oszczędnościowe to dobry zamiennik dla lokaty bankowej. Pozwala na stały dostęp do oszczędności oraz umożliwia zarabianie dzięki oprocentowaniu. Aby dobrze wybrać konto oszczędnościowe, powinniśmy odpowiednio przeanalizować najatrakcyjniejsze oferty dostępne na rynku. Poniżej zamieszczam swój ranking kont oszczędnościowych za miesiąc sierpień. 

   Najlepszym kontem oszczędnościowym może poszczyć się BGŻ Optima. Bank ten oferuje konto z oprocentowaniem 5,8% w skali roku. Jest to najwyższe oprocentowanie na rynku. BGŻ udostępnia możliwość założenia rachunku przez Internet. Dodatkowo wszystkie przelewy są bezpłatne a bank nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z konta.  

   Kolejną zacną ofertą na rynku jest konto oszczędnościowe z Volkswagen Banku. Rachunek jest całkowicie darmowy. Nie pobierane są opłaty za otwarcie oraz prowadzenie konta. Oprocentowanie rachunku wynosi 4,5%. Oczywiście nie ma żadnych ograniczeń co do ilości wpłat i wypłat.  

   Na trzecim miejscu wśród kont oszczędnościowych znajduje się oferta Alior Banku. Oprocentowanie rachunku wynosi 4%. Wypłaty z bankomatów są darmowe na całym świecie. Tak samo dzieje się z przelewami internetowymi. Poza tym Alior umożliwia przelewy dokonywane w 60 sekund. Prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne. Limit wpłaty wynosi 100 tys. zł.

   Poza "pudłem" znalazły się oferty Citi Banku oraz Nobel Banku. Citi oferuje swoim klientom rachunek oprocentowany na 3,2%. Konto jest bezpłatne i można je bardzo szybko założyć. Nobel Bank kieruje swoją ofertę do klientów z segmentu Private Banking. Oprocentowanie jest uzależnione od wskaźnika WIBOR oraz od waluty, w której zakładany jest rachunek. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 31 sierpnia 2012 17:17
 • środa, 29 sierpnia 2012
  • Co lepsze - lokata czy konto oszczędnościowe?

   Wśród wielu osób trwa spór, jaki sposób oszczędzania w banku jest lepszy. Konto oszczędnościowe, czy lokata bankowa. Tak naprawdę oba produkty bankowe posiadają zarówno wady jak i zalety. Wszystko będzie zależeć od indywidualnych potrzeb klienta.

   Lokata Zacznijmy od lokaty. Lokata terminowa to rodzaj depozytu bankowego z oprocentowaniem. Pozawala on na bezpieczne i zyskowne oszczędzanie. Nie wymaga także zbyt wielkiego wkładu własnego. Zazwyczaj już od kwoty 500 - 1000 zł można założyć depozyt terminowy.  Główną rzeczą mającą decydujący wpływ na zyski jest oprocentowanie. Te w przypadku lokat waha się w granicach 6-7% w chwili obecnej. Wszystkie lokaty objęte są gwarancjami specjalnego funduszu. W przypadku bankructwa banku, BFG wypłaca nam stracone środki nawet do równowartości 100 tyś. euro.

   Lokata oprócz zalet, jakimi są bezpieczeństwo oraz zyskowność, posiada pewną wadę. Jest to płynność. Zakładając lokatę, nie będziemy mogli korzystać ze zdeponowanych środków. Oznacza to, że jeśli założymy lokatę na rok, a pieniądze będą nam potrzebne wcześniej - to będziemy mieli problem. Istnieje możliwość wcześniejszej wypłaty oszczędności, jednak pod warunkiem utraty już wypracowanych odsetek. 

   W opozycji do lokaty bankowej, banki oferują konta oszczędnościowe. Ten rodzaj produktu bankowego posiada wszystkie cechy zwykłego rachunku osobistego. Różnica polega na występowaniu oprocentowania w przypadku kont oszczędnościowych. Z tego względu, na takim koncie możemy gromadzić oszczędności, obracać nimi i dodatkowo zarabiać na odsetkach. Dlatego konto jest tak atrakcyjną alternatywą dla lokat. Zapewnia stały dostęp do oszczędności oraz pozwala na nich zarabiać. 

   Jednak konto oszczędnościowe, tak jak lokata ma również minusy. Po pierwsze jest to oprocentowanie. Z reguły, konta są niżej oprocentowanie niż lokaty bankowe. Po drugie korzystanie z konta łączy się z różnego rodzaju opłatami. Banki głównie pobierają prowizję za dokonywanie przelewów.  Każdy przelew do obcego banku jest obarczony opłatą. Z tego powodu nasze zyski z konta oszczędnościowego mogą znacznie zmaleć, jeśli będziemy chcieli nimi obracać.

   Dyskusja między zwolennikami lokat oraz kont oszczędnościowych będzie trwać dalej. Wszystko zależy od punktu widzenia. Jedni cenią sobie możliwość korzystania z oszczędności oraz zarabiania na nich. Drudzy wolą zamrozić swoje środki na dłuższy czas, jednak przy tym więcej zarobić. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 29 sierpnia 2012 18:50
  • Główne cechy lokat bankowych

   Lokata bankowa jest jednym z głównych sposobów oszczędzania. Wszystkie banki w swojej ofercie posiadają lokaty terminowe. Obok kont oszczędnościowych, lokata jest produktem bankowym, który przynosi największe zyski. Postaram przybliżyć moim czytelnikom, na czym tak naprawdę opiera się lokata. 

   LokatyPodstawowym czynnikiem wpływającym na zyskowność lokaty jest jego oprocentowanie. Jest to cecha lokaty, wg której każdy z nas powinien analizować oferty banków. Dzieje się tak, ponieważ im wyższe oprocentowanie lokaty tym większe zyski. Rodzajów oprocentowania jest kilka. Najczęściej spotykane to stałe oraz zmienne. Oprocentowanie stałe nie ulega zmianom przez cały okres trwania lokaty. Oprocentowanie zmienne jest uwarunkowane sytuacją na rynku finansowym, a w głównej mierze zależy od stóp procentowych oraz ceny pieniądza na rynku międzybankowym. 

   Obok oprocentowania ważnym aspektem dotyczącym lokaty bankowej jest termin zapadalności. Jest to okres przez jaki będzie trwała umowa o lokatę. W chwili obecnej, klienci banków decydują się na zdeponowanie oszczędności na okres 3, 6 lub 12 miesięcy. Są to najczęściej spotykane oraz najpopularniejsze terminy zapadalności. Okres przez jaki będzie trwać umowa o lokatę jest bardzo ważną rzeczą. Po pierwsze będzie to czas, przez który nie będziemy mogli ruszyć oszczędności. Po drugie - im dłuższy okres zapadalności, tym z reguły większe zyski z lokaty. 

   Obok oprocentowania oraz terminu zapadalności, istnieje trzecia cecha czyli kapitalizacja. Jest to częstotliwość z jaką będą dopisywane odsetki do naszego rachunku. Jeszcze do niedawana była to kluczowa cecha lokaty, ponieważ pozwalała na omijanie podatku od dochodów kapitałowych. W tej chwili, nie ma to takiego znaczenia. Na rynku najczęściej spotykanymi lokatami są depozyty z miesięczną kapitalizacją. 

   Zakładając lokatę należy również pamiętać, że oszczędności deponowane na lokacie zostają zamrożone na okres trwania umowy. Oznacza to, że zrywając wcześniej umowę, stracimy odsetki już nam naliczone. Jest to jedna z wad lokaty bankowej. Jednak z drugiej strony możemy liczyć na większe zyski, niż np. w przypadku kont oszczędnościowych.  

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 29 sierpnia 2012 18:28
  • Meritum Bank - analiza oferowanych produktów bankowych

   BankiMeritum Bank nie jest tak dużym bankiem jak PKO BP czy BRE Bank. Pomimo tego przyciąga swoją ofertą wiele osób. Jego sztandarowym produktem bankowym jest lokata terminowa. Oprócz tego oferuje standardowe produkty takie jak konta osobiste oraz kredyty.

   Jedną z najatrakcyjniejszych ofert jaką posiada Meritum Bank to lokata bankowa. Nazywa się "Pierwsza Lokata" i jest skierowana wyłącznie do nowych klientów. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł. Lokata jest zakładana na 3 miesiące. Oferta ta ma na celu przede wszystkim przyciągnięcie nowej klienteli do banku. 

   Lokatą dla starych klientów jest "Lokata przez Internet". Przy zakładaniu jej nie wymaga się posiadania konta osobistego w Meritum Banku. Lokata zakładana jest na 6 miesięcy. Minimalna kwota wkładu wynosi 3 tyś. zł. Jak sama nazwa wskazuje, lokatę można założyć przez Internet. 

   Innym produktem bankowym w ofercie Meritum Banku jest konto oszczędnościowe. Jego oprocentowanie wynosi do 5%. Kapitalizacja następuje co miesiąc. Otwarcie konta nic nie kosztuje. Klient posiada pełną swobodę we wpłacaniu i wypłacaniu środków. Aby założyć konto oszczędnościowe w Meritum Banku należy złożyć internetowy wniosek na stronie banku. 

   Meritum Bank oferuje również inne konto oszczędnościowe. Jest to "Konto Celowe" i rachunek ten jest skierowany do osób chcących oszczędzać długoterminowo. Oprocentowanie konta wynosi 4,75%. Otwarcie rachunku oszczędnościowego jest bezpłatne. Dzięki temu rachunkowi można oszczędzać na dowolny cel zakupowy. 

   Oprócz możliwości oszczędzania i gromadzenia środków, klienci Meritum Banku mogą zaciągnąć kredyt gotówkowy. Jego oprocentowanie wynosi od 5,9%. Maksymalna kwota kredytu może wynieść 200 tyś. zł. Środki z kredytu mogą posłużyć do zakupu samochodu, pokrycia kosztów wakacji lub urządzenia domu. Aby złożyć wniosek o kredyt, trzeba odwiedzić stronę internetową Meritum Banku. Następnie, po przyznaniu kredytu, klient może obniżyć oprocentowanie swojego zobowiązanie poprzez przedstawienie rachunku za zakup, którego dokonał dzięki pożyczce. 

   Omówione produkty bankowe Meritum Banku są głównymi jakie oferuje ta instytucja. Niektóre, tak jak lokaty, są niezwykle atrakcyjne - niektóre mniej. Łatwym sposobem na porównanie ofert banków mogą być różnego rodzaju rankingi - np. porównanie lokat.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 29 sierpnia 2012 17:10
  • Ranking lokat bankowych - sierpień 2012

   Jeśli zastanawiasz się nad założeniem lokaty bankowej, powinieneś wcześniej przeanalizować najlepsze oferty banków. W tym może Ci pomóc nasze zestawienie, które prezentuje najlepsze lokaty dostępne w sierpniu. Poniżej przedstawiamy ranking lokat stworzony wg terminów zapadalności. 

   W sierpniu najlepsze oprocentowanie gwarantował Nobel Bank. Jego oferta opiewała na 9,58%. Jest to lokata z planem inwestycyjnym. Z tego powodu klient będzie ponosił nieco większe ryzyko niż zwykle. Jednak przez to może osiągnąć większe zyski. Lokata jest oferowana na 3 miesiące. W prezencie dostaniemy markowego smarfona. Oferta ewidentnie jest skierowana do osób, które śmierdzą pieniądzem. Dlatego jeżeli masz kupę gotówki to idź do Nobel Banku!

   Kolejną ofertą skierowaną do normalnych klientów jest lokata Meritum Banku. Jej oprocentowanie może zapewnić nam zyski na poziomie 8,5% w skali roku. Lokata jest zakładana na 3 miesiące. Wszystkich formalności można dokonać przez Internet. Do skorzystania z oferty musimy spełnić dodatkowe warunki, tzn. założyć konto osobiste. Kwota jaką możemy maksymalnie wpłacić to 5 tyś. zł. Minimalny wkład to 500 zł. Jeśli założymy lokatę na więcej niż 5 tyś. zł, będziemy mogli liczyć na 7% zysku w skali roku. Jest to też dobra oferta.

   Inną równie atrakcyjną lokatę posiada w swojej ofercie Getin Bank. Oprocentowanie tegoż depozytu terminowego wynosi 7,5%. Lokata jest możliwa do założenia na 2 miesiące. Cały proces zakładania lokaty możemy przeprowadzić przez Internet. W porównaniu do Meritum Banku, Getin Bank nie wymaga zakładania konta osobistego. Maksymalna kwota wpłaty wynosi 10 tyś. zł.  

   Ciekawą ofertę posiada również Santander Bank. Oferuje on swoim klientom lokatę na 6,6%. Lokata w odróżnieniu do już omówionych jest długoterminowa. Okres jej trwania to 15 miesięcy. Lokatę można złożyć przez Internet. Oprocentowanie depozytu jest stałe i nie ulega zmianom przez cały okres trwania umowy. Santander nie pobiera opłat za otwarcie oraz prowadzenie lokaty. 

   Ostatnią omawianą ofertą jest lokata BGŻ Optima. Oprocentowanie wynosi 6,3%; a termin zapadalności to 3 miesiące. Lokatę można w mgnieniu oka założyć przez Internet. Bank nie pobiera opłat za otwarcie oraz prowadzenie lokaty.  Minimalna kwota wpłaty to 1000 zł, maksymalna - 20 tyś. zł

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 29 sierpnia 2012 16:32

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny