Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • czwartek, 01 sierpnia 2013
  • Kredyt konsolidacyjny – jak wybrać dobrą ofertę?

   Z oferty konsolidacji kredytów wciąż korzysta wiele osób, które są niestety zadłużone i borykają się ze spłatą kilku zadłużeń jednocześnie. Nie zawsze bowiem uda się spłacić pierwszy kredyt, żeby potem podjąć drugi.Kredyty konsolidacyjne - oferty banków

   Czasami w życiu zdarzają się takie sytuacje, w wyniku których jesteśmy zmuszani do podjęcia większych wyzwań, w tym także i finansowych. Niestety nie zawsze możliwości finansowe są na tyle duże, że udaje się spłacać równocześnie na przykład dwa różne kredyty w dwóch różnych bankach. Czasami w tym czasie można stracić pracę czy też ulec nieszczęśliwemu wypadkowi. Jeżeli więc wcześniej się brało kredyt, który nie posiadał dodatkowego ubezpieczenia z tego powodu, można wpaść w poważne tarapaty finansowe. Na szczęście każdy bank posiada w swojej ofercie kredytów taki produkt, jak kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu można szybko stanąć na nogi.

   Kredyty konsolidacyjne jednak różnią się między sobą wieloma wariantami i z pozoru drobnymi szczegółami, które później niestety przekładają się na ogromne różnice w odsetkach, czy też warunkami udzielenia kredytów. Konsolidacja kredytów w banku X będzie więc tylko w pewnym stopniu przebiegała tak samo, jak w banku Y czy Z. Dlatego kluczem do wyboru dobrej oferty jest niestety dokładne przeanalizowanie każdego kredytu z osobna, a następnie porównanie ze sobą kilku ofert. Tylko na takiej podstawie będzie można wybrać korzystną ofertę.

   Oczywiście w wyborze mogą nam pomóc zdobywające z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność rankingi kredytowe. Obecnie już każdy bank czy też nawet i firma pozabankowa (w zasadzie to właśnie od firm pozabankowych się to zaczęło) na swoich stronach internetowych posiada kalkulatory kredytowe, dzięki którym można zorientować się w przybliżonych kosztach kredytu, sprawdzić wysokość miesięcznej raty czy też, w zależności od możliwości rankingu albo kalkulatora, sprawdzić pozostałe parametry oferty.

   Pamiętać jednak należy o tym, że takiego rodzaju narzędzia mają tylko charakter poglądowy. Sprawdzając więc na przykład kredyt konsolidacyjny bez hipoteki w kalkulatorze czy rankingu, jego parametry mogą się różnić od tych, o których dowiemy się podczas wizyty w oddziale banku. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 sierpnia 2013 16:08
  • Jak wygląda proces zrywania lokaty?

   Nawet najlepsza lokata jest zagrożona konsekwencjami w związku z przedwczesnym jej zerwaniem. Wyobraźmy sobie bowiem sytuację, kiedy to cieszymy się ze wzrostu naszego kapitału, ponieważ nasz depozyt cechuje się wysokim oprocentowaniem, planujemy poszczególne zakupy, kapitalizacja jest bardzo częsta, a więc i suma wzrasta, a tu nagle nieprzewidziana sytuacja, taka jak na przykład wypadek samochodowy. Co wówczas następuje?Oprocentowanie lokat bankowych

   A no ta rzekomo najlepsza lokata albo przestaje być źródłem dochodu, ponieważ wszystkie odsetki zostaną nam odebrane wraz z wyciągniętym kapitałem, albo co gorsza, staje się ona dla nas obciążeniem finansowym, ponieważ wymagane jest zapłacenie kary. Czy można się jednak przed tym obronić?

   Unikanie konsekwencji

   A no można, o ile zapamiętamy kilka podstawowych zasad z tym związanych. I tak oto po pierwsze i najważniejsze, najlepiej otwierać lokaty bankowe - sierpień 2013 typu krótkoterminowego, ponieważ o wiele mniej odczuwalna jest utrata odsetek z miesiąca, aniżeli utrata odsetek z roku bądź dwóch. Jasne, na tych długoterminowych zarobimy więcej, ale najlepiej jest zaciągać je wyłącznie wówczas, kiedy będziemy pewni co do braku konieczności wyciągania kapitału. Co ciekawe, z tej perspektywy najlepsze będą lokaty bankowe typu nocnego oraz konta oszczędnościowe, które umożliwiają swobodne dysponowanie kapitałem każdego dnia.

   Po drugie, bardzo dobrze jest podzielić sobie kapitał na kilka depozytów. Jak? A no na przykład poprzez rozdzielenie pięćdziesięciu tysięcy na pięć różnych depozytów, oczywiście wyłącznie wtedy, gdy oprocentowanie lokat nie jest ustawiane progowo. W ten prosty sposób osiągniemy bowiem możliwość zrezygnowania wyłącznie z jednej umowy na pięć, a nie z jednej łączącej w sobie wszystkie zeń.

   Kary za zerwanie umowy

   Tak czy owak, najlepiej jest analizować oferty nie tylko pod kątem parametrów takich jak oprocentowanie lokat, ale również pod kątem owych kar. Nie jest bowiem tak, że wszystkie zeń wymagają od nas takich konsekwencji, a wręcz przeciwnie, banki coraz częściej idą klientom na rękę i ustalają naprawdę małe sankcje w tym temacie. Dobrze jest więc z tego korzystać, tym bardziej że chodzi tu przecież o nasze pieniądze i zaniedbanie tej kwestii ma się nijak do gospodarnego nimi zarządzania. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 sierpnia 2013 16:04
  • Czym kierować się przy wyborze konta osobistego?

   Jeżeli interesuje Cię konto osobiste, musisz wiedzieć, że jego wybór wcale nie jest takim prostym zadaniem. Dlaczego? Zewsząd docierają do nas reklamy, które kuszą coraz lepszymi ofertami, obietnicami i zapewnieniami. Co wybrać? Jak zdecydować się na odpowiednie konto bankowe?Konta osobiste - ranking kont bankowych

   Przede wszystkim nie można podejmować decyzji zbyt pochopnie. Tak jak każdy problem związany z finansami, tak i ten trzeba skrupulatnie przemyśleć. Konieczne jest przeanalizowanie wszystkich najkorzystniejszych ofert i doszukanie się tej najlepszej propozycji. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, na co zwrócić największą uwagę.

   Generalnie konta osobiste różnią się między sobą kilkoma podstawowymi czynnikami

   Do najważniejszych należą wszelkie opłaty za prowadzenie konta oraz oprocentowanie rachunku. Jeżeli chodzi o opłaty, szukaj konta osobistego wolnego od wszelkich kosztów. Nie musisz płacić ani za kartę, ani za przelewy. Żądaj bezpłatnych bankomatów, dostępu do konta internetowego i rabatów przy zakupach z kartą. Nie możesz poddać się perswazyjnym reklamom i wpływom pana reklamującego niby najlepszą dla Ciebie propozycję.

   Dlatego też przed wyborem koniecznie sprawdź czy dana oferta na pewno prezentuje się tak dobrze, jak w radiu czy w telewizji. Nawet najmniejsze kruczki nie mogą umknąć Twojej uwadze. One mogą zadecydować o tym czy na pewno będziesz zadowolony z wybranej przez siebie opcji.

   Pamiętaj, że konto osobiste ma Ci pomagać, a nie utrudniać życie. Wybierz praktyczne rozwiązanie, które pomoże Ci w codziennym załatwianiu spraw i ułatwi kontrolowanie Twoich finansów. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 sierpnia 2013 15:59
  • Masz firmę? Skorzystaj z kredytu dla firm

   Dla większości firm, kredyty są jedyną możliwością, aby sfinalizować określone inwestycje bądź zachować odpowiednią płynność finansową. Na szczęście obecnie banki oferują sporo różnorodnych propozycji przedsiębiorcom. Oczywiście niekiedy uzyskanie takiego kredytu wymaga sporej ilości zabezpieczeń czy dopełniania wielu formalności. Sporo zależy przede wszystkim od kwoty, o jaką się staramy.

   Istnieją cztery rodzaje kredytów dla firm, które są najczęściej wybierane przez przedsiębiorców. Kredyt dla firm inwestycyjny pomaga sfinalizować pewne inwestycje. Przedsiębiorcy starają się o niego w różnych sytuacjach. Niekiedy finansowanie przedsiębiorstw konieczne jest do zakupu niezbędnego sprzętu, takiego jak komputery czy specjalistyczne maszyny. Często kredyty dla firm przeznaczane są na wydatki związane z restrukturyzacją przedsiębiorstwa lub też na zakup dla firm, które planują rozwinąć swoją działalność o nowe obiekty przemysłowe. Nie mniej popularny jest oczywiście kredyt dla nowych firm, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na rynku i potrzebują niezbędnej gotówki początkowej.

   Oczywiście przedsiębiorcy muszą na początku złożyć wniosek o kredyt. Wymagane jest w nim przedstawienie swojego biznesplanu, który poniekąd potwierdzi i przekona do trafności i efektywności planowanej inwestycji, a także pozwoli oszacować przychody. Zazwyczaj przedsiębiorcy składają wnioski w kilku bankach, gdyż w ten sposób można porównać oferty i wybrać najlepszą.

   Innym rodzajem jest kredyt dla firm obrotowy, który służy do finansowania bieżącej działalności firmy. Dzięki niemu przedsiębiorstwo może zakupić pewne surowce, materiały, sfinansować usługi, opłacić zobowiązania itp. Przedsiębiorcy często korzystają również z kredytu na rachunku bieżącym, który jest zwykłą linią debetową. Wysokość i czas trwania tego kredytu określone są w umowie z bankiem. Taki kredyt może uzyskać firma posiadająca minimalnie od trzech miesięcy rachunek firmowy w danym banku. Banki mają wiele różnorodnych propozycji kredytowych dla firm, zarówno tych z długim doświadczeniem na rynku, jak również dla przedsiębiorstw dopiero rozpoczynających własną działalność. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 sierpnia 2013 15:57

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny