Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • wtorek, 19 sierpnia 2014
  • Poradnik dla osób chcących założyć lokaty bankowe

   W pierwszym odcinku naszego przewodnika przedstawiliśmy najpopularniejsze lokaty bankowe oraz wyjaśniliśmy podstawowe zasady tej formy oszczędzania. W tej części zajmiemy się bardziej specjalistycznymi rodzajami lokat oraz podpowiemy na co musisz zwrócić szczególną uwagę przed podpisaniem umowy.

   Lokata progresywna

   Inna nazwa pod którą występuje to lokata z dopłatą. Jej podstawową cechą jest możliwość „dopłacenia" dodatkowego kapitału bez konieczności zawierania nowej umowy z bankiem. Zwiększając w ten sposób nasz kapitał, zwiększamy też przyszły zysk. Oprocentowanie takiej lokaty nie jest stałe, a przyrasta z każdym miesiącem jej trwania. Wysokość opłat oraz przyrostu odsetek każdy bank ustala indywidualnie w swojej ofercie. Warto zastanowić się nad tym wariantem, jeśli przewidujemy w niedalekiej przyszłości ekstra fundusze, które będziemy mogli ulokować.

   Lokata denominowana (dwuwalutowa)

   Idea tego rozwiązania opiera się na zarabianiu dzięki różnicom w kursach walut. Odsetki od kursu pomiędzy wybraną parą walut są naliczane każdego dnia według kursu NBP. Na koniec lokaty sumuje się ich wartość i wypłaca z kapitałem własnym, co więcej możesz wypłacić pieniądze albo w polskich złotych albo w walucie w jakiej była lokata. Polecana dla osób chociaż trochę zorientowanych na rynkach wymiany walut. Ze względu na ich wahania, istnieje możliwość zarówno dużego zysku, jak i poniesienia straty. Kwota od jakiej można w ten sposób lokować pieniądze jest zazwyczaj wyższa niż w przypadku innych lokat.

   Lokaty negocjowane

   Nie zawsze musisz ograniczać się tylko do tego, co bank proponuje w swojej podstawowej ofercie. Negocjowanie warunków umowy pozwala na ustalenie indywidualnie wysokości oprocentowania, czasu trwania lokaty oraz innych dodatkowych opcji. Wymogiem większości banków dla przystąpienia do negocjacji, jest dość wysoka kwota jaką musimy zainwestować. Jeżeli masz taką do dyspozycji, warto zapytać doradcę o takie rozwiązanie, ponieważ może okazać się dla Ciebie bardzo korzystne.

   Zanim złożysz podpis

   Na zakończenie przypominamy jeszcze o podstawowych zasadach skutecznego oszczędzania na lokacie. Określ swoje fundusze, porównaj dostępne oferty w porównywarce, sprawdź dostępny na wielu niezależnych stronach ranking ofert - polecany jest ranking dostępny pod tym linkiem - http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/08/rankinglokat-sierpien2014.html. Przeczytaj dokładnie warunki umowy i nie bój się zadawać pytań. Pamiętaj, że inwestujesz swoje pieniądze, więc musisz jak najlepiej zadbać o ich bezpieczeństwo. Życzymy udanych decyzji i dużych zysków. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 sierpnia 2014 15:02
  • Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

   Posiadacze wielu różnych zobowiązań wobec banków w postaci kart kredytowych czy tradycyjnych pożyczek, czują się niekiedy zbytnio przytłoczeni porozrzucanymi terminami spłat poszczególnych rat. Ogromną pomocą w ich sytuacji, może okazać się konsolidacja kredytów, która zwolni ich z obowiązku pilnowania wszystkich terminów. Lista banków udzielających takich pożyczek, jest długa. Jak zatem wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

   Banki już dawno przestały być dla nas jedynie miejscem, w którym możemy na jasnych warunkach starać się o dodatkowe środki pieniężne. Dzisiaj te same banki dają nam jednocześnie narzędzia, dzięki którym łatwiej poradzimy sobie ze spłatą posiadanych zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne należą właśnie do tego typu narzędzi. Banki oferują nam głównie dwa różne rodzaje takich pożyczek. Pierwszy z nich to kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, drugi – z hipoteką. Wybierając najlepszy kredyt tego typu, musimy przede wszystkim uwzględnić swoje faktyczne możliwości finansowe. Ułatwi nam to dopasowanie jego warunków ściśle do naszych potrzeb. Po drugie – warto zwrócić uwagę jak wysoka jest prowizja jego udzielenia. Po trzecie – czy oferowana nam przez bank kwota, jest w stanie objąć wszystkie posiadane przez nas zadłużenia i uwolnić nas od nich. I po czwarte – czy interesujący nas kredyt konsolidacyjny wymaga obecności poręczycieli lub żyrantów.

   Słowem podsumowania: zanim zdecydujemy się na zamienienie wielu rat na jedną, sprawdźmy przede wszystkim jak wiele będzie nas kosztowała taka decyzja. Może bowiem okazać się, że chęć uwolnienia od pilnowania dat poszczególnych rat, to za mało, by móc cieszyć się swobodą finansową. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 sierpnia 2014 14:57
  • Jak dobrze wybrać lokatę?

   Inwestowanie zaoszczędzonych pieniędzy zawsze wiąże się z trudnymi wyborami. Należy zadecydować, w jaki sposób chcemy pomnażać swoje oszczędności i jakie ryzyko jesteśmy w stanie podjąć. Osoby, które chcą inwestować bezpiecznie, decydują się na mniej ryzykowne metody - przede wszystkim na lokaty bankowe. Jak dobrze wybrać lokatę?

   Na początek należy dokładnie rozeznać się w aktualnie dostępnych ofertach. Odpowiednio dobrana, a więc najlepsza lokata pozwala nam na największe pomnożenie naszej kwoty. Warto przejrzeć ranking lokat internetowych, aby sprawdzić, które oferty wypadają najlepiej i które z nich przynoszą największe zyski. Gdzie znaleźć takie rankingi? Na stronach internetowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę i już po chwili można zagłębić się w temat. To dobry sposób, który z pewnością pomoże nam w podjęciu odpowiedniej decyzji. Drugim sposobem jest rozmowa z doradcą bankowym, który wskaże na najlepsze lokaty sierpień 2014 i podpowie, która opcja będzie dla nas najbardziej korzystna. W porównywaniu lokat najważniejsze jest zestawienie kluczowych cech, czyli oprocentowania oraz okresu, na jaki można założyć lokatę. To decydujące czynniki, które wpływają na wielkość nagromadzonych odsetek.

   Poświęcając chwilę uwagi na zorientowanie się w temacie lokat na pewno poskutkuje wyborem najlepszej oferty. Lokaty są prostym i bezpiecznym sposobem inwestowania, dlatego warto się na nie zdecydować i cieszyć się narastającym oszczędnościami. Każda dodatkowa suma jest dobra dla naszego rodzinnego budżetu. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 sierpnia 2014 14:47
 • poniedziałek, 11 sierpnia 2014
  • Jak wygląda przewalutowanie kredytu hipotecznego?

   Rynek finansowy oferuje kredytobiorcom na tyle dużo opcji kredytowych, by ci dopasowali oferty pod własne oczekiwania i przede wszystkim możliwości finansowe. Najlepsze kredyty hipoteczne rywalizują ze sobą nie tylko oprocentowaniem, ale także możliwością zaciągania ich w wielu walutach. Właściwie każde zadłużenie w banku zaciągnąć można zarówno w polskich złotych jak i w euro, dolarach, frankach szwajcarskich, funtach szterlingach czy innych nieco mniej popularnych walutach.

   Problemem takich rozwiązań jest często zmieniający się kurs, który w przypadku niekorzystnych notowań może znacznie obniżyć opłacalność danego kredytu i spowodować wzrost jego całkowitych kosztów. Sposobem na tego typu niekorzystne zdarzenia może być przewalutowanie, jednak czy jest zamiana jednej waluty na drugą w ogóle ma sens?

   Ryzyko przewalutowania

   Kredytobiorcy decydujący się na kredyty mieszkaniowe sierpień 2014 w obcej walucie przede wszystkim liczą na oszczędność wynikającą z oprocentowania. Jak wiadomo w różnych krajach obowiązuje różny poziom stóp procentowych i tym samym oprocentowanie hipoteki także będzie inne. Jeśli więc koszt całkowity kredytu w danej walucie jest dla kredytobiorcy za wysoki, może on przewalutować swoje zadłużenie na walutę kraju, który oferuje aktualnie niższe stopy procentowe. Nie dzieje się to bez ryzyka, ponieważ kursy walut zmieniają się dynamicznie i mogą tym samym powodować zarówno zyski w postaci niższego kosztu kredytu, jak i ryzyko wdepnięcia w jeszcze większe zadłużenie. Ci, którzy dokonają przewalutowania na walutę, której kurs idzie w dół skorzystają na spadku zadłużenia, natomiast w przypadku sytuacji odwrotnej ich zadłużenie powiększy się.

   Ile to kosztuje i kiedy się opłaca?

   Kursy walut są tak samo trudne do przewidzenia, jak zmiany kursów akcji na giełdzie. Wszelkie spekulacje mogą być trafione, lub całkowicie chybione, dlatego ciężko jest wywnioskować, czy w najbliższym czasie waluta będąca przedmiotem przewalutowania zanotuje wzrost czy spadek. Nieopłacalne jest przewalutowanie w trakcie, kiedy dana waluta drastycznie się osłabia chyba, że ktoś przewidziałby taki scenariusz z wyprzedzeniem. Analogicznie po silnym spadku waluty prognozując jej wzrost warto na nią przenieść swoje zobowiązania, by w przyszłości na tym zyskać.

   Warto wiedzieć, że za przewalutowanie z reguły trzeba zapłacić i kwota ta wynosi około 1% wartości przewalutowania, dodatkowo przejście na kredyt hipoteczny w danej walucie nastąpi po kursie spłaty, a ta po kursie sprzedaży. Wszelkie wynikające z tego różnice będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni. Oczywiście decydując się na zadłużenie w obcej walucie, warto wcześniej prześledzić aktualny ranking kredytów mieszkaniowych i wybrać ofertę oferującą oprócz pożądanej waluty także interesujące warunki kredytowania. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 sierpnia 2014 10:58
  • Dlaczego lokaty są tak bezpieczne?

   Wiele osób korzysta dzisiaj z lokat bankowych z tego powodu, że oferują one naprawdę ogromne bezpieczeństwo. Podpisywana z bankiem umowa podczas otwierania takiej lokaty sprawia, że na pewno nasze pieniądze zawsze zostaną odzyskane i to razem z należnymi nam odsetkami. Dlaczego tak właśnie się dzieje?

   Fundusz Gwarancyjny

   Po pierwsze nasze środki zgromadzone na lokacie są chronione przez wcześniej wspomnianą umowę. Bank daje nam gwarancję na to, że odda nam cały wpłacony kapitał oraz należne odsetki. Te odsetki to oczywiście oprocentowanie lokat, które w bardzo wielu przypadkach jest stałe. To wygodne rozwiązanie, gdyż z góry wiemy ile na takiej lokacie będziemy w stanie zarobić pieniędzy. Oczywiście niektóre lokaty bankowe mogą mieć także zmienne oprocentowanie. Tutaj sprawa ma się nieco inaczej. Bank gwarantuje nam minimalny procent, a reszta zależy od wyników inwestycyjnych. Oznacza to, że jeśli bank dobrze zainwestuje pieniądze i dostanie z tego spory zwrot to także nam trafi się większy procent. Z drugiej jednak strony może być też tak, że na takiej lokacie zarobimy o wiele mniej niż na lokacie ze stałym oprocentowaniem. Niezależnie jednak od tego oprocentowanie lokat jakie mamy na umowie jest pewne i zawsze je dostaniemy. Druga sprawa to jednak Fundusz Gwarancyjny. Bank musi należeć do specjalnego funduszu, który wypłaca pieniądze klientom banku w razie problemów. Fundusz bez większych pytań zwróci nam środki finansowe do 100 tysięcy Euro, a więc kwota naprawdę duża. To kolejny powód dla którego nasze pieniądze są w banku bardzo bezpieczne. Lokaty to oczywiście gwarancja, że nikt nam pieniędzy nie ukradnie. Trzymając pieniądze w domu nigdy nie wiemy czy podczas naszej nieobecności ktoś nas nie okradnie. W przypadku banków nawet jak dojdzie do napadu to naszym pieniądzom i tak nic się nie stanie.

   Zyski z lokat w czasie kryzysu niskie, ale bezpieczeństwo nadal ogromne

   Podsumowując wszystkie te informacje można dojść do ważnego wniosku. Lokaty z pewnością gwarantują nam dzisiaj ogromne bezpieczeństwo naszych pieniędzy i chociażby z tego warto z nich skorzystać. Z drugiej strony oczywiście musimy pamiętać, że z powodu kryzysu niestety lokaty bankowe nie dają dzisiaj dużych zysków. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 sierpnia 2014 10:53

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny