Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • czwartek, 26 września 2013
  • Spadające stopy procentowe: czy utrzymywanie lokat bankowych ma sens?

   Od dłuższego czasu Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy procentowe, które są obecnie na najniższym poziomie w historii. Choć jest to bardzo dobra informacja dla kredytobiorców, to jednak nie cieszą się z niej osoby oszczędzające pieniądze w bankach. Utrzymywanie w nich pieniędzy ma sens, jednak nie zawsze i nie dla każdego. Przyjrzyjmy się więc, kto powinien utrzymywać lokaty bankowe, a kto zyska na przeniesieniu oszczędności do innych produktów finansowych.

   Kiedy utrzymywać lokaty bankowe?

   Utrzymywanie lokat bankowych ma sens jedynie wtedy, kiedy zyski netto z nich otrzymywane w dalszym ciągu przewyższają poziom inflacji. Jest to podstawowy warunek, który dotyczy każdej osoby oszczędzającej. Jeśli więc oprocentowanie lokat w 2013 roku w danym banku waha się w granicach 0,5% w skali roku – raczej zrezygnujmy z jego usług i przenieśmy swoje pieniądze na lepiej oprocentowaną lokatę. Warto jednak pamiętać o tym, że pieniądze w banku powinny utrzymywać osoby, które mogą szybko potrzebować gotówki lub też takie, które nie są skłonne do ryzyka.

   Kiedy szukać korzystniejszych alternatyw?

   Jeśli jednak nie jesteśmy zadowoleni z oferty naszego banku, zamiast lokaty terminowej możemy poszukać innego rozwiązania. Na przykład lokaty progresywnej czy lokaty strukturyzowanej. Warto pamiętać, że możemy skorzystać też z bardziej ryzykownych rozwiązań, jakimi są fundusze inwestycyjne rynku akcji czy też samodzielne inwestowanie pieniędzy na rynkach kapitałowych. Takie rozwiązanie wymaga jednak nie tylko wiedzy o rynkach finansowych, ale również czasu i chęci do zaryzykowania własnych pieniędzy dla wyższych zysków. Nie każdy człowiek jest w stanie to zaakceptować, warto więc zastanowić się poważnie przed podjęciem ostatecznej decyzji.

   Kiedy wybrać lokaty bankowe?

   Produkty oszczędnościowe oferowane przez banki to tylko jedna z możliwości, jakie daje rozwinięty rynek finansowy. Jednak najlepsze lokaty bankowe są właściwym rozwiązaniem dla kilku grup osób, o których chcielibyśmy dziś napisać. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 26 września 2013 11:24
 • poniedziałek, 02 września 2013
  • Lokata negocjowana sposobem na niskie oprocentowanie?

   Obecnie możemy wymienić wiele różnych rodzajów lokat bankowych. Z pewnością przed założeniem lokaty bankowej powinniśmy zapoznać się z większością z nich, ponieważ dzięki temu na pewno uda nam się podjąć dobrą decyzję, a co za tym idzie wybrać odpowiednią dla siebie lokatę - dostosowaną do swoich potrzeb oraz wymagań. Dziś omówimy jednej z rodzajów lokat bankowych, a mianowicie lokatę negocjowaną. Czym jest lokata negocjowana i na czym polega?

   Lokata negocjowana

   Lokata negocjowana przeznaczona jest dla osób, które chcą wpłacić na lokatę duże kwoty. I mówimy tu o naprawdę bardzo dużych kwotach, które często przekraczają kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy złotych. Lokata negocjowana, jak sama nazwa wskazuje, daje nam możliwość negocjowania warunków lokaty, takich jak na przykład wysokość oprocentowania, rodzaj oprocentowania (oprocentowanie stałe bądź zmienne), długość trwania lokaty, kapitalizacje odsetek i wiele innych. Z pewnością jednak trzeba stwierdzić, iż lokata negocjowana to lokata, która na pewno może nam przynieść bardzo duże zyski.

   Lokata negocjowana – dlaczego warto ją założyć

   Z całą pewnością warto dziś założyć lokatę negocjowaną. Jak już wcześniej wspomnieliśmy może ona przynieść naprawdę bardzo duże zyski, a na tym z pewnością zależy każdemu z nas. Lokata negocjowana na pewno spodoba się osobom, które na przykład zbierają pieniądze na jakiś cel. Przypuśćmy, że w najbliższych latach planujesz kupić luksusowy, bardzo drogi samochód. Możliwe, że odkładasz sobie w miesiącu jakąś kwotę pieniędzy, na przykład około 500 złotych. Jeśli odkładasz te pieniądze przez długi czas i masz już bardzo dużą sumę to po co miałbyś trzymać te pieniądze w domu bądź na koncie w banku, skoro możesz je pomnożyć i tym samym szybciej kupić sobie swoje wymarzone auto? Z pewnością jest to o wiele lepszy pomysł. Nie ma sensu trzymać pieniędzy bezczynnie na koncie w banku. Wpłacając je na lokatę negocjowaną możesz w ciągu roku czy paru lat znacznie je pomnożyć. Jest to pomysł o wiele lepszy i z całą pewnością bardziej opłacalny. Dlatego już dziś zastanów się nad założeniem lokaty negocjowanej – z całą pewnością ci się to opłaci. Znajdź najlepszą ofertę lokaty bankowej we wrześniu 2013, która będzie odpowiadać twoim potrzebom oraz która pomoże ci w jak najkrótszym czasie osiągnąć jak największe zyski. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 września 2013 16:25
  • O podatku Belki od lokat bankowych...

   Znamy zdanie, które mówi, że w życiu pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Trudno się z tym nie zgodzić, tym bardziej gdy spojrzymy na metody oszczędzania pieniędzy, gdzie przecież nie chodzi o nic innego, jak wyłącznie o chęć pomnożenia swojego kapitału na podstawie umowy z bankiem. Niestety jednak, w te dwa podmioty wtrąca się jeszcze jeden, czyli państwo, które domaga się czegoś dla siebie i w przypadku zysków kapitałowych nie jest to wcale mała kwota.

   Czas bez podatku Belki

   Jeszcze do niedawna problem ten nie był tak widoczny, bo gdy przeglądało się pierwszy lepszy ranking lokat, na każdym kroku można było zauważyć propozycje znane jako „lokata antypodatkowa." Czym ona była? A no wykorzystaniem pewnej luki prawnej, która zaokrąglała dzienne odsetki do zera, jeśli te nie przekraczały dwóch złotych i pięćdziesięciu groszy. Efekt tego był taki, iż społeczeństwo wręcz rzuciło się na te oferty, co stosunkowo zezłościło Ministerstwo Finansów i piękny czas dla oszczędzających został wręcz natychmiast ukrócony, oczywiście za pomocą prawnej zmiany ordynacji podatkowej. Wróciliśmy więc do punktu wyjścia, czyli do momentu, kiedy to lokaty bankowe znów są podatkowo obciążone.

   Jak nalicza się podatek Belki?

   Trudno wpłynąć na rzeczywistość prawną, więc pozostaje ją jeno zaakceptować, próbując przy tym zrozumieć, w jaki sposób ów podatek jest naliczany. Wygląda to natomiast tak, że kapitalizacja wylicza wartość odsetek, które zaokrągla się do jednego grosza i od których odlicza się dziewiętnaście procent (w momencie księgowania kwoty). Proces ten ma miejsce za każdym razem, gdy kapitalizacja jest dokonywana, w związku z czym, gdy już będziemy oglądać ranking lokat wrzesień 2013 i szukać propozycji adekwatnej do swoich potrzeb, zawsze starajmy się wyliczyć zysk realny. Po drugie natomiast, warto też się czasem zdać na pomysłowość banków, które nie odpuszczają tak łatwo, czego efektem jest przykładowa lokata z Indywidualnym Kontem Emerytalnym, owemu podatkowi niepodlegającym.

   Reasumując zatem, nie zapowiada się wcale, aby lokaty bankowe miały nie być obciążone podatkiem Belki, dlatego też oszczędzanie jest zeń zwyczajnie nierozerwalne. Cóż począć? A no zaakceptować ten stan rzeczy i odkładać pieniądze pomimo tego. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 września 2013 16:13
  • Najlepsze kredyty konsolidacyjne - który bank wybrać?

   Najlepszy kredyt konsolidacyjny, czyli właściwie jaki? A no spełniający wszystkie nasze oczekiwania, a te - jak powszechnie wiadomo - każdy ma inne, indywidualne i adekwatne do swojej sytuacji materialnej oraz zaciągniętych zobowiązań finansowych. Niemniej jednak, jeżeli zagłębimy się w tę tematykę w maksymalnym tego słowa znaczeniu, natychmiast zauważymy, iż można wyróżnić kilka ciekawych propozycji, mogących wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom i ogólnie, stojących na najwyższym poziomie, w związku z czym warto jest się temu przyjrzeć z bliska, skupiając się na najsłynniejszych bankach w Polsce.

   Alior Bank - najtańsza oferta?

   I tak oto, jeśli chodzi o pierwsze miejsce, niewątpliwie przypada ono ofercie Alior Bank. Dlaczego? A no dlatego, iż tamtejszy kredyt konsolidacyjny nie wymaga hipoteki, nie wymaga jakiejkolwiek prowizji, nie wymaga realizacji zbędnych i zawiłych formalności, umożliwia pozyskanie dodatkowego kapitału bez względu na cele i zapewnia najniższe raty.

   PKO BP - najbezpieczniejszy kredyt

   Kolejną propozycją jest natomiast konsolidacja kredytów za pośrednictwem usług banku PKO BP, znanego skądinąd każdemu z nas. Czym się ona charakteryzuje? A no bezpieczeństwem, zabezpieczeniem za pośrednictwem hipoteki, długim okresem kredytowania i możliwością przeznaczenia jednej czwartej kredytu na naprawdę dowolny cel.

   BPH S.A. - kredyt dla wymagających

   Kolejna, według rankingów, propozycja dla klientów opłacalna to konsolidacja kredytów od banku BPH, cechująca się atrakcyjnością, możliwością skonsolidowania różnych typów zobowiązań, możliwością zaciągnięcia już od trzydziestu tysięcy złotych i ponownie możliwością uzyskania dodatkowych środków, które możemy przeznaczyć właściwie na każdy cel.

   Naturalnie, propozycji jest o wiele więcej i co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości, bo wystarczy tylko przyjrzeć się wszystkiemu temu, co oferowane jest przez różnorakiego rodzaju banki. Niemniej jednak, wybranie byle czego to absolutnie żadna sztuka, tym bardziej że mówimy tutaj o naszym ciężko zarobionym kapitale. Dobrze jest zatem poświęcić tę odrobinę czasu, ale mieć pewność, że wybierzemy coś adekwatnego do wszystkich naszych potrzeb. Zresztą, chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że przejrzystość w księgowości to prawdziwy skarb, toteż tym bardziej winniśmy się do powyższych kwestii przekonać. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 września 2013 15:28
  • Procedury bankowe o których powinieneś wiedzieć

   Gdy jesteśmy związani z danym bankiem, zarówno bank, jak i my, zobowiązani jesteśmy do przestrzegania określonych zasad – umowy spisywanie między instytucją finansową, a Klientem indywidualnym, dotyczą: założenia konta ROR/oszczędnościowego, uzyskania kredytu krótkoterminowego/hipotecznego, otworzenia karty kredytowej, posiadania karty bankomatowej czy upoważniania osób trzecich do zarządzania posiadanymi produktami bankowymi. Pomimo, że język bankowy stosuje wiele, często nieznanych, nam terminów, nie zwalnia nas, jako Klientów, do zapoznania się z ich sensem.

   Obecne na rynku polskie banki, które coraz częściej łączone są z zagranicznymi bankami, tworzą unijne przepisy, których przestrzegają Klienci każdego z danego banku. Polskie prawo bankowe w pewnych zapisach, musi być dostosowane do unijnego prawa bankowego (prawo to nie może być uniwersalne, gdyż każde państwo członkowskie włada odrębnym prawem państwowym, a jedynie niektóre punkty wspólne dla UE się pokrywają).

   Jak stać się klientem banku?

   Klientem banku może zostać każdy, kto regularnie otrzymuje środki finansowe, które zasilać będą utworzone konto. Najczęściej jest tak, że aby móc posiadać pozostałe produkty bankowe, wymaga się otworzenie konta rozliczeniowego, rozliczeniowego tym celu, procedury bankowe nie są skomplikowane – należy jedynie przedłożyć dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, oraz zaświadczenie o zarobkach. Jeśli jednak, potrzebujemy zaciągnąć kredyt, czy pożyczkę, cały proces trwa dłużej i wymaga przedstawienia bankowi licznych dokumentów.

   Podobnie rzecz wygląda przy każdym kolejnym staraniu się o dany produkt bankowy. Warunkiem jest jednak to, aby konto ROR (w zależności od wewnętrznych procedur banku) było regularnie zasilane wpłatą określonej kwoty. Np. PKO BP oferuje Klientom „konto za zero", czyli Klient nie ponosi żadnych kosztów utrzymania konta, pod warunkiem, że co miesiąc wpłynie kwota przynajmniej 2000 zł.

   Kto tworzy procedury bankowe?

   Należy widzieć różnicę między „prawem bankowym", który tworzony jest przez Radę Nadzorczą, a „procedurami bankowymi", które można podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne.

   Zewnętrzne procedury bankowe to ogólne zasady funkcjonowania banków, opracowane przez Narodowy Bank Polski i Polską Politykę Pieniężną.

   Główne Oddziały danych placówek finansowania sporządzają warunki udzielania kredytów czy pozostałych produktów, na podstawie stałej współpracy z NBP i PPR, natomiast każdy osobny pododdział zobowiązany jest do wdrożenia tychże procedur. Taką kontrolą wewnętrzną zajmuje się Zarząd banku, który ma za zadanie koordynować pracę przypisanej placówce. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 września 2013 15:23

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny