Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • wtorek, 16 września 2014
  • Oszczędzanie na rachunku firmowym

   W dzisiejszych czasach wszyscy zdajemy sobie sprawę z konieczności oszczędzania. Żyjemy w niepewnym okresie, kiedy sytuacja na rynku pracy jest złożona, a zarazem trudna.

   Znalezienie dobrej pracy świeżo po studiach graniczy z cudem, ponieważ każdy pracodawca wymaga jakiegoś doświadczenia. Jeśli już znajdziemy taką pracę, to nie możemy być jej pewni ze względu na silną konkurencję na rynku. To wszystko sprawia, że każdy człowiek powinien posiadać znaczne oszczędności na wypadek pojawienia się nieprzewidzianych wydatków. W jaki sposób możemy oszczędzać?

   Na wstępie warto powiedzieć, że przechowywanie gotówki w domowym zaciszu nie jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim może ona ulec zniszczeniu na skutek np. pożaru lub też może zostać ukradziona. Kolejną wadą takiego rozwiązania jest szkodliwa inflacja. Konta oszczędnościowe są natomiast ogólnie dostępnym produktem bankowym, z którego warto skorzystać.

   Konto oszczędnościowe jest to prosty produkt bankowy, posiada jedną cechę, która odróżnia go od lokaty bankowej w sposób zasadniczy - pozwala na wypłatę swoich oszczędności w dowolnym momencie. Jest to doskonałe rozwiązane dla osób, które często posiadają nieprzewidziane wydatki. 

   Do takich osób zaliczają się na przykład rodzice z małymi dziećmi - nigdy nie wiadomo jakie potrzeby będzie miała nasza pociecha. Porównanie kont oszczędnościowych w różnych bankach nie jest prostym zadaniem, dlatego warto wspomóc się internetem. Bez najmniejszego problemu znajdziemy tu ranking kont oszczędnościowych, który w kilka chwil da nam pożądaną odpowiedź. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 września 2014 14:32
  • Jaki rodzja lokaty bankowej wybrać?

   Ludzie dzisiaj stale szukają kolejnych sposobów na oszczędzanie, które staje się o wiele trudniejsze, ze względu na recesję gospodarczą. Inwestycje są obdarzone dużym ryzykiem, z kolei konta oszczędnościowe w banku nie zawsze zapewniają wysokość stopy procentowej, jaka by zadowalała klientów. Rozwiązaniem okazują się być lokaty bankowe. Obecnie jest to rzeczywiście powszechny sposób na oszczędzanie. Czym w związku z tym są owe lokaty?

   Jest to pewna umowa, jaką petent zawiera z wybranym bankiem. Umowa opiewa na podaną sumę, jaką wpłaca się na lokatę i zobowiązuje do niewypłacania jej w określonym w umowie okresie. Po jego upływie bank wypłaca sumę razem z zarobionymi odsetkami. W momencie gdy podejmie się środki z lokaty jeszcze zanim minie jej termin, bank nie nalicza odsetek, co powoduje, iż ludzie zazwyczaj w miarę możliwości planują dotrzymywać warunków umowy. W momencie, jeśli wpłaca się dużą kwotę, większe jest też oprocentowanie lokat.

   Na rynku oferuje się dziś wiele rodzajów lokat. Jedną z nich jest lokata terminowa, nadzwyczaj dobry wybór dla tych osób, które zarządzają stosunkowo niską sumą. Lokatę tę zakłada się na konkretny termin i wypłacenie pieniędzy przed jego upływem skutkuje zabraniem odsetek. W sytuacji lokaty rentierskiej jest zupełnie inaczej, co miesiąc albo co trzy miesiące, odsetki, które są naliczone od wpłaconej sumy otrzymuje się na konto. Jest to znakomite wyjście dla osób bez cierpliwości. Lokata progresywna pozwala na dokładanie określonych sum do funduszy, jakie już są na lokacie. Razem z nimi powiększa się też poziom oprocentowania.

   Lokata dynamiczna zakłada zwiększanie się oprocentowania wraz z mijaniem czasu, na jaki była założona. Jej istotną zaletą jest fakt, że fundusze można podjąć w każdym momencie bez utraty odsetek. Otrzymuje się odsetki, które zostały naliczone w czasie działania lokaty.

   Chcąc zdecydować się na możliwie najlepszą lokatę warto jest porównać ranking lokat dostępny pod adresem konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/09/rankinglokat-wrzesien2014.html. To, co powoduje, że lokaty są tak popularne są ich bardzo duże plusy: duże oprocentowanie oraz bezpieczeństwo oszczędzania. Dziś najlepsze lokaty są wręcz oblegane. To świetny sposób na oszczędzanie środków w czasach kryzysu. Dobrze jest z niego skorzystać, gdyż to bardzo duży zysk. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 września 2014 14:20
  • Poradnik dla kredytobiorców pożyczek hipotecznych

   Kupienie własnego mieszkania to dziś dla większości osób największe marzenie. Ceny nieruchomości w Polsce, zwłaszcza w dużych miastach, są jednakże tak wysokie, że niezwykle dużo osób nie ma możliwości sfinansować takiego zakupu ze swoich środków i muszą decydować się na wzięcie nadzwyczaj dużego kredytu, jaki potem często spłacają przez dwadzieścia lub trzydzieści lat.

   Jednak to właśnie najlepsze kredyty hipoteczne w 2014 roku są dla zdecydowanej większości młodych szansą na własny dom bądź mieszkanie. Banki dzisiaj prezentują różne oferty kredytów hipotecznych, więc klient ma szansę wybrać kredyt najlepszy dla niego.

   Na co należy jednak zwrócić uwagę podczas starania się o kredyt hipoteczny? Przede wszystkim na oprocentowanie kredytu i prowizję banku. Może się bowiem zdarzyć, iż biorąc kredyt nawet na relatywnie niską sumę w efekcie oprocentowanie jest tak duże, iż rata kredytu będzie kolosalnym obciążeniem. Dodatkowo znaczące jest, jakie opłaty nakładane są przez bank za wcześniejszą spłatę kredytu. Rzecz jasna, najlepiej żeby klient nie płacił żadnych kosztów powiązanych z tym, że uda mu się kredyt po prostu oddać szybciej. Bank jednakże w takiej sytuacji ponosi straty, więc najczęściej nalicza opłaty.

   To wszystko jest bardzo znaczące. Dobrze jest skorzystać z funkcjonujących w sieci kalkulatorów kredytowych. Pozwalają na szybkie obliczenie wielkości raty kredytu w znanych placówkach bankowych, jeśli weźmie się pod uwagę wysokość pożyczanej sumy oraz okres spłacania. To, jaki bank się wybierze odnośnie kredytów hipotecznych ma kolosalne znaczenie, jeżeli nie umie się zdecydować, to świetnym rozwiązaniem jest udanie się do doradcy finansowego, jaki wyjaśni jakiekolwiek niejasności i powie, które dokumenty należy przedstawić jakiemu bankowi.

   Należy posiadać też świadomość tego, że przez wzgląd na kryzys finansowy banki są bardzo ostrożne w udzielaniu kredytów, co powoduje, że wiele osób może zostać odrzuconych, jako potencjalni kredytobiorcy. Potrzebna może się okazać też historia kredytowa. Jeśli terminowo oddawało się poprzednie kredyty, bank ma duże zaufanie. Przeważnie staranie się o kredyt hipoteczny to niezmiernie trudne zadanie, zabierające dużo czasu oraz uwagi. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 września 2014 14:10

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny