Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • wtorek, 29 września 2015
  • Mieszkanie dla Młodych po zmianie ustawy, kto zyska i na ile?

   Wzrost potencjalnej liczby beneficjentów, wejście na rynek mieszkań wtórnych - to największe z proponowanych i przegłosowanych w czerwcu zmian w ustawie regulującej rządowy program wsparcia Mieszkanie dla Młodych.

   Kredyt za dofinansowanie

   Jest to program, który pomaga młodym Polakom przed 35. rokiem życia w uzyskaniu pierwszego własnościowego mieszkania. Proponowane zmiany są wciąż dla wielkiej grupy Polaków nie do przyjęcia ze względów finansowych - nie każdy młody człowiek posiada zdolność kredytową. Ta zaś jest jednym z wymogów programu MdM - powzięty na ten cel kredyt winien wynosić najmniej połowę wartości mieszkania i być zapisany na co najmniej piętnaście lat - o czym pisze m.in. oferty-kredytow.com.

   Nowi beneficjenci

   Dla osób pojedynczych, młodych małżeństw i samotnie wychowujących dzieci matek, których sytuacja zawodowa pozwala na wzięcie kredytu, program Mieszkanie dla Młodych jawi się jako inwestycyjna szansa. Państwo daje im preferencyjne dopłaty, w perspektywie całościowej mają one wynieść od 10 do 30 procent dofinansowania do wkładu własnego. Oczywiście, po zobowiązaniu się na zakup mieszkania w zapisanych przez program widełkach i wzięciu kredytu na połowę jego wartości. Największe „taryfy" dotyczą rodzin wielodzietnych, z co najmniej trójką potomstwa. Jeśli znowelizowana ustawa wejdzie w życie takie rodziny nie będą musiały spełniać podstawowego wymogu, czyli trzydziestu pięciu lat u młodszego z małżonków. Jeśli zmiany wejdą w życie, beneficjentami MdM zostaną także osoby w związkach partnerskich i narzeczeni.

   Ratowanie demografii?

   Zwiększenie finansowego wsparcia i rozróżnienie „widełek" na małżeństwa z jednym, dwójką i większą ilością dzieci świadczy o prorodzinnym charakterze programu. W porównaniu do wytycznych w MdM sprzed roku, proponowane i przegłosowane przez sejm rozwiązania programu mają wesprzeć polskie młode rodziny w zakupie lokalu lub domku rodzinnego. Czy jest to zabieg ratujący polską demografię, a może sygnał w stronę rodzin z dziećmi, że państwo tworzy im lepsze warunki bytowe? Pozostaje czekać, aż przegłosowane zmiany wejdą w życie i pozwolą polskim rodzinom cieszyć się z lepszych warunków bytowych. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 29 września 2015 13:34
  • Na jakie zyski możemy liczyć z lokaty?

   Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne w dzisiejszych czasach jest oszczędzanie. Przyszłość niestety jest niepewna. Nie wiemy, co może wydarzyć się nawet w najbliższych dniach, a co dopiero mówić o dalszej perspektywie.

   Dlatego powinniśmy postarać się zadbać o swoją sytuację finansową, o to, by była stabilna nawet w razie kryzysu, nieoczekiwanych zdarzeń. W jaki sposób? Oczywiście rozsądnie gospodarując swoimi pieniędzmi. Nie wydając całej pensji w całości, ale odkładając przynajmniej jej część, niewielki procent. Zakładając różne lokaty, choćby z niewielkimi, niezbyt dużymi sumami.

   Lokata – świetny wybór

   Dlaczego wspominamy właśnie o lokatach? Ponieważ to bardzo popularny i  doceniany przez wiele osób sposób na oszczędzanie. Lokata ma naprawdę sporo zalet. Jakich? Gwarantuje naszym środkom bezpieczeństwo, a nam spokój ducha. Wpłacając oszczędności na lokatę, mamy stu procentową pewność, że nic im się nie stanie. Możemy być o nie całkowicie spokojni. Wiemy, że po wygaśnięciu lokaty odbierzemy nasze pieniądze w nienaruszonym stanie, że nie będzie ich ani odrobinę mniej niż pół roku czy rok wcześniej. Ponadto – będzie ich nawet więcej. Dodatkowo otrzymamy odsetki. To właśnie główna zaleta tego typu rachunku – oprocentowanie lokat, które sprawia, że lokaty naprawdę się opłacają.

   Oprocentowanie i co jeszcze?

   Przy wyborze lokaty zwracamy więc uwagę na oprocentowanie. I na co jeszcze? Jest całkiem sporo kwestii, o których warto pomyśleć. Jakich? Przede wszystkim wybierajmy ofertę banków, które są nam znane, dość popularne, do których mamy pełne zaufanie. Nie dajmy się skusić propozycjom instytucji, o których słyszymy dopiero pierwszy raz – z tego nie wyniknie raczej nic dobrego. Jeśli nam się spieszy, nie mamy zbyt dużo czasu – zdajmy się na taki ranking lokat. W ten sposób dowiemy się, które lokaty są aktualnie polecane przez specjalistów, jaka jest ich opinia. I jeszcze jedno – nie działajmy pochopnie. Zastanówmy się trzy razy zanim coś postanowimy. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 29 września 2015 13:30
  • Jaki kredyt zaciągnąć na niespodziewane wydatki?

   Nierzadko zdarza się sytuacja, iż jesteśmy zaskakiwani przez jakieś niespodziewane wydatki. Niejednokrotnie także najzwyczajniej nie mamy jakichkolwiek większych oszczędności, które możemy przeznaczyć na zakup sprawnego auta lub na przykład remont. W każdym z tych przypadków jednakże posiadamy możliwość zaciągnięcia kredytu, który teraz znajduje się w ofercie wszystkich banków.

   Chociaż sporo ludzi nadal nie obdarza tych instytucji finansowych zaufaniem to jednak jest to nierzadko dobre rozwiązanie. Należy jedynie pamiętać aby pożyczać taką ilość pieniędzy, które będziemy w stanie spłacić. Nim rozpoczniemy proces ubiegania się o kredyt musimy policzyć jak wiele będziemy w stanie w każdym miesiącu przeznaczyć z budżetu domowego na zapłatę raty kredytu. W ten sposób unikniemy jakichkolwiek niemiłych konsekwencji nieoddawania długów.

   Świetnym rozwiązaniem jest zapewne kredyt gotówkowy, który jest dość łatwo uzyskać. Banki każdego typu niezwykle szeroko promują swe propozycje w tym aspekcie, ponieważ orientują się w jak dużym stopniu kredyty gotówkowe są dzisiaj popularne. Suma pieniędzy, jaką określony bank będzie chciał nam użyczyć zależy przede wszystkim od posiadanej przez nas zdolności kredytowej. Ta natomiast jest rezultatem naszych dochodów netto oraz tego czy mamy jakieś odrębne zadłużenia. Tego rodzaju procedura określania naszej zdolności kredytowej zwykle jest niezwykle łatwa i szybka. Również decyzja odnośnie tego czy zostanie nam przyznany kredyt gotówkowy jest wydawana w krótkim czasie od złożenia wniosku. A pieniądze trafiają na nasze konto niemalże natychmiast. W wypadku dużej części kredytów nie jest wymagane żadne zabezpieczenie, oprócz oczywiście takich w których niezbędne jest podżyrowanie kredytu przez osobę trzecią.

   Gdy jedynie wypełnimy poszczególne warunki to możemy starać się o kredyt gotówkowy na kwotę od kilkuset złotych nawet do 80 tysięcy złotych. Dodatkową cechą charakterystyczną jest to, że kredyty gotówkowe udostępniane są na dość niedługie okresy czasu. Zwykle może być to bowiem rok albo dwa, chociaż zdarzają się pożyczki na kilka miesięcy a nawet osiem lat. Dodatkowo dobrze jest zaznaczyć, iż takiego typu kredyt możemy zaciągnąć na jakikolwiek cel. Rzecz jasna tak proste dostanie funduszy i to czasem unikając przedstawiania jakichkolwiek zabezpieczeń, posiada jakieś minusy. W tymże przypadku jest to na pewno bardzo duże oprocentowanie sumy pieniędzy na którą przyznano nam kredyt. W większości przypadków może być to nawet około 20 procent w skali roku. Sporo osób decyduje się jednak na taki wydatek dostrzegając w tym więcej plusów.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 29 września 2015 13:28
 • wtorek, 01 września 2015
  • Czy warto brać kredyty hipoteczne?

   Kredyty hipoteczne to produkty bankowe które finansują wszystkie inwestycje jakie można zaliczyć do nieruchomości. Nie ważne więc czy produkt ten ma sfinansować zakup domu, mieszkania czy działki. Kredyt hipoteczny dla wielu osób jedyny sposób na zrealizowanie swoich marzeń.

   Przemyśl decyzję

   Nie zawsze jednak jest tak kolorowo jak na początku się wydaje, warto więc dobrze przemyśleć decyzje o zaciągnięciu kredytu oraz wybrać sprawdzoną ofertę. Najtańszy kredyt hipoteczny, a warunki udzielania kredytu (sprawdź najlepsze kredyty mieszkaniowe na oferty-kredytow.com). Mimo, ze kredyty hipoteczne są dziś bardzo popularne to jeszcze nie dostępne dla wszystkich. Kredytobiorca, który stara się o kredyt musi spełniać odpowiednie warunki wymagane przez bank.

   Kwestia zdolności kredytowej

   Przede wszystkim należy mieć dobrą zdolność kredytową na którą składa się wysokie wynagrodzenie, tutaj należy zaznaczyć, że banki zwykle negatywnie rozpatrują wnioski o przyznanie kredytu, kredytobiorcom, którzy pracują na umowę o dzieło lub umowę zlecenie. Najtańszy kredyt hipoteczny w programie Rodzina na Swoim. W związku z tym, że wraz z rokiem 2012 zakończył się program Rodzina na Swoim, należy przypomnieć o tym wszystkim, że program dopłacał w 50% do odsetek kredytu hipotecznego przez 8 lat jego spłaty. Jak łatwo policzyć dawało to spore oszczędności. Rodzina na swoim nie była jednak skierowana dla każdego bowiem na kredyt z dopłatą mogły liczyć jedynie osoby przed 35 rokiem życia nie posiadający aktualnie żadnych innych zadłużeń.

   Rodzina na swoim

   Kredyt na dom czy na mieszkanie w programie rodzina na swoim dla wielu osób był to więc najtańszy kredyt hipoteczny. Należy jednak pamiętać, że rodzina na swoim wiązała się ograniczeniami związanymi z wielkością kredytowanych mieszkań. Otóż mieszkanie dla rodziny nie mogło być większe niż 70 metrów, a mieszkanie singla nie mogło przekroczyć 50 metrów kwadratowych.

   Bez zaświadczenia

   Natomiast kredyt mieszkaniowy bez zaświadczeń to może być marzenie wielu potencjalnych klientów banku. Na razie jednak taki rodzaj kredytu jest niedostępny. Kredyt nie tylko dla klientów jest ważną decyzją w ich życiu. Dla banku zbyt lekkomyślne udzielanie kredytów może się skończyć katastrofą co pokazały wydarzenia na rynku amerykańskim. W ogóle myślenie w obecnych czasach o jakimkolwiek kredycie bez zaświadczeń jest trochę myśleniem życzeniowym.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 września 2015 16:15
  • Najlepsza lokata z najwyższym oprocentowaniem

   Przeglądając oferty bankowe dotyczące lokat należy szczególną uwagę kierować na wysokość oprocentowania. Im jest ono wyższe, tym wyższy przyszłościowy zysk od złożonego depozytu.

   Porównanie lokat

   W celu wybrania najkorzystniejszej oferty należy prześledzić wiele ofert bankowych. Warto w tym celu posłużyć się internetowym rankingiem lokat, który zestawia w jednym miejscu mnóstwo aktualnych propozycji. Ranking lokat w czytelny sposób prezentuje poszczególne oferty. Każdą z nich opisuje pod kątem proponowanego oprocentowania. Umożliwia sortowanie danych. Klient może wyselekcjonować oferty zadając własne kryteria. Może bowiem porównywać oferty bankowe, które wymagają jednakowego wkładu. Tego typu zabieg ułatwia dokonanie oceny. Nie trzeba bowiem czytać wszystkich ofert. Wystarczy poruszać się tylko po tych, które spełniają nasze oczekiwania. Ranking lokat pozwala także śledzić lokaty podzielone na krótkoterminowe i długoterminowe. To także jest znaczną pomocą.

   W trakcie porównywania lokat bankowych należy badać wszystkie warunki. Nie należy skupiać się jedynie na oprocentowaniu. Najlepsza lokata to taka, która pozwala osiągnąć najwyższy przyszłościowy zysk. Jeśli finansowi spekulanci przewidują w najbliższym czasie znaczną obniżkę stóp procentowych, warto wziąć pod uwagę otwarcie lokaty na długi okres zapadalności i to ze stałym oprocentowaniem. Obecnie klienci, którzy dwa lata temu założyli tego typu lokaty, generują wyższe zyski niż nowi posiadacze lokat. Nieraz zawarcie umowy długoterminowej może wiązać się z wyborem lokaty oferującej niższe na dany czas oprocentowanie. Jednak podjęcie ryzyka może opłacić się w najbliższej przyszłości.

   Tak więc, nie samo oprocentowanie lokaty jest ważne. Na atrakcyjność konkretnej oferty wpływają także inne czynniki. Wiele banków oferuje wysokie prowizje od złożonego depozytu. Jednak w zamian za to wymaga założenia konta osobistego. Konieczność otwarcia nowego konta może spowodować dodatkowe koszty. Przy porównywaniu lokat bankowych należy wziąć te dodatkowe obciążenia pod uwagę. Może się bowiem okazać, że atrakcyjne oprocentowanie nie przyniesie oczekiwanych zysków.

   Zatem, stojąc przed wyborem lokaty, istotne jest dokonanie analizy wielu różnych bankowych ofert. Trzeba porównać je pod kątem oferowanej prowizji. Należy zwracać uwagę na minimalną kwotę depozytu. Koniecznie trzeba patrzeć na termin zapadalności lokaty. Jest on szczególnie ważny w niepewnej sytuacji rynkowej. Istotne są także dodatkowe warunki konieczne do spełnienia przy otwieraniu lokaty, jak chociażby otwarcie konta osobistego. Sprawdź oprocentowanie lokat wrzesień 2015.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 września 2015 16:09
  • Kiedy po kredyt gotówkowy?

   Kredyty gotówkowe stanowią jedną z najpopularniejszych form kredytowych gwarantowanych przez banki. Dzięki kredytom tego typu można starać się o niezbędną gotówkę. Jest to typowy produkt bankowy, dzięki któremu uzyskujemy określoną sumę pieniędzy, spłacaną w wyznaczonym terminie. Kredyt taki jest spłacany w formie rat. Kredyt gotówkowy bywa przyznawany w różnych sytuacjach życiowych, na różnych zasadach. Można zabiegać o różne sumy, niemniej w rzeczywistości wysokość pożyczki tego rodzaju zależy od naszych dochodów, a więc ogólnej zdolności kredytowej.

   Kredyt gotówkowy najczęściej bywa zaciągany przez osoby, które potrzebują pieniędzy bardzo szybko, z drugiej strony nie mają sposobności skorzystania ze swoich oszczędności czy pomocy bliskich. Bardzo często zobowiązania są sposobem na uregulowanie bieżących opłat, m.in. rachunków za mieszkanie, czasami przydają się także w przypadku niespodziewanych zdarzeń losowych, takich jak pobyt w szpitalu lub naprawa sprzętu AGD. Wielokrotnie banki okazują się pomocne również dla osób, które oczekują pieniędzy na opłacenie chociażby urlopu wypoczynkowego bądź zrobienie zakupów przedświątecznych. Banki mają wiele rozmaitych propozycji w tym zakresie dla kredytobiorców.

   Kredyty gotówkowe wyróżnia jednak jedna podstawowa zaleta: gotówkę można otrzymać niezwykle szybko, bez dodatkowych problemów. Gotówka jest przyznawana w ciągu kilku tygodni, a nawet dni, co stanowi duże udogodnienie dla osób będących w nagłej potrzebie. Oczywiście szybkość przydzielenia kredytu, jak również wysokość pożyczki w dużym stopniu zależą od procedur, jakie wyznacza określony bank, do którego udajemy się z prośbą o przyznanie tego rodzaju wsparcia.
   Współcześnie w Polsce obowiązuje sporo kredytów "od ręki", które możemy dostać nawet w kilka godzin. W tym przypadku kwoty, o jakie można się ubiegać nie są wysokie, jednakże sam produkt bankowy okazuje się niezwykle pomocny w okolicznościach nagłych i niespodziewanych wypadków losowych. Bardzo często, aby ubiegać się o niewielkie kwoty wystarczy przedstawić jedynie zaświadczenie o zarobkach oraz dowód tożsamości. Trzeba jednak pamiętać, iż tego rodzaju zobowiązania są zazwyczaj objęte dość wysokim oprocentowaniem.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 września 2015 16:03

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny