Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • piątek, 18 października 2013
  • Dobry sposób na oszczędzanie – lokata

   Masz poczucie, że pieniądze, niepostrzeżenie, znikają z Twojego konta? Znalazłeś się pewnie nie raz, w sytuacji, kiedy nie stać Cię było na wspólny wyjazd ze znajomymi? Ja wiem, jak możesz zmienić swoje nawyki, jeśli chodzi o rozrzutność i życie, z dnia na dzień. Wiesz, czym są lokaty bankowe i jak działają? Zapewne pomyślisz sobie, że znowu ktoś chce namówić Cię na coś, co z góry nie przyniesie efektu? Mylisz się.

   Zalety lokaty bankowej

   Wystarczy, że znajdziesz aktualny ranking najlepszych lokat bankowych październik 2013 i zobaczysz, aktualne i dostępne lokaty na nadchodzący rok. Zanim jednak podejmiesz decyzję, dowiedz się o tym, jakiego rodzaju są lokaty bankowe, czym się charakteryzują poszczególne lokaty, na jakich zasadach można je założyć. Pamiętaj, że zdeponowane środki mogą istnieć przez jeden miesiąc lub nawet przez kilka lat – mówimy o lokatach terminowych. Ponadto przedstawię Ci kilka innych ciekawych rozwiązań, np. lokaty bankowe o charakterze progresywnym, elastycznym, rentierskim czy lokaty  a'vista, lub z funduszem inwestycyjnym.

   Do głównych zalet jakiejkolwiek lokaty bankowej, zalicza się pewność zysku. To, jak wysokie będą odsetki, zależy od tego, czy lokaty bankowe opatrzone są stałym czy zmiennym oprocentowaniem. Według specjalistów, najlepsze lokaty to te, których okres deponowania jest dłuższy jak 6. miesięcy. Dla klientów, którzy nakierowani są na pewny i z góry określony zysk, poleca się lokaty bankowe ze stałym oprocentowaniem (podstawową cechą takiego rozwiązania jest fakt, że mimo zniżek stóp procentowych, Twoja lokata ma stały i zagwarantowany przez bank poziom stopy procentowej).

   Jakiego dokonać wyboru?

   Zgoda – tych produktów bankowych jest tak dużo, że można się pogubić. Jeśli jednak dobrze się przyjrzysz, każdy kolejny śledzony ranking lokat, operuje tymi samymi ofertami. Wynika stąd, że najlepsze lokaty to te, które w rzetelnych rankingach plasują się na wysokich miejscach – o wysokim miejscu w rankingu decyduje poziom stopy procentowej.

   Dodatkowo, decydując się na lokaty bankowe, musisz wziąć pod uwagę to ile możesz przeznaczyć pieniędzy oraz na jak długi czas. W zasadzie to zależy od Ciebie, Twoich możliwości i oczekiwań. Konsultant czy doradca bankowy, podpowie Ci i dobierze, takie lokaty bankowe, które w pełni Ciebie usatysfakcjonują.

   Pamiętaj, że umiejętne oszczędzanie to kwestia zmiany nawyku, trybu życia. Wydatki bieżące to kwestia naturalna, warto zastanowić się, czy faktycznie potrzebna Ci kolejna zabawka-gadżet czy może lepiej zainwestować te pieniądze korzystniej. Wiedz, że świadome oszczędzanie, to droga do pewnego zysku.

   Ogólnie mówiąc, lokaty bankowe pozwolą na ustabilizowanie sytuacji materialnej. Zapewni spokój i świadomość, że w razie nagłych kłopotów, jest się w posiadaniu środków, które wyprowadzą Cię z patowej sytuacji.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 18 października 2013 15:43
  • Korzystanie z kart kredytowych - porady i wskazówki

   Najwięcej problemów finansowych mają ci, których charakteryzuje brak roztropności. Zresztą, wystarczy spojrzeć na tych rozpaczliwie poszukujących kredytów konsolidacyjnych, którzy nie tylko zaciągnęli różnorakiego rodzaju kredyty gotówkowe, ale także zapomnieli o roztropności w kwestii posługiwania się kartą kredytową. Zanim więc do tego grona dołączymy, pomyślmy przez chwilę o tym, czy aby nasze kroki w tę stronę nie zmierzają? Dla przykładu weźmy dziś posługiwanie się kartą kredytową, która to zresztą stanowi poważny problem w rękach ludzi nierozważnych.

   Porady dla posiadaczy kart kredytowych

   I tak oto, osoby posiadające takowe karty powinny pamiętać, że:

   • w wymiarze długoterminowym są one droższe, niż tradycyjny kredyt gotówkowy;
   • używanie ich jest niedopuszczalne w przypadku braku możliwości zrealizowania spłaty;
   • korzystanie zeń musi się wiązać z dyscypliną oraz regularnością (właśnie w kontekście owych spłat);
   • zawsze należy obserwować saldo zadłużenia;
   • nie są one instrumentem umożliwiającym życie ponad nasz aktualny stan materialny;
   • są zdecydowanie lepsze źródła kredytowe, przynajmniej w wymiarze długoterminowym, do których należą niewątpliwie tradycyjne kredyty gotówkowe, ale i wiele innych tego typu;
   • używanie jednej zeń do spłacenia drugiej jest niedopuszczalne i tworzy niebezpieczną pętlę zadłużenia.

   Kilka kart czy jedna?

   Częstą przypadłością jest posiadanie kilku kart kredytowych, podczas gdy niezbędna przydaje się tak naprawdę jedna. Po drugie zresztą, każda zeń podlega pod określone koszty, nawet gdy poń nie sięgamy, tak więc zastanówmy się na ten temat dokładnie i pomyślmy, czy aby na pewno jesteśmy skorzy do przepłacania zań bez konieczności. Po trzecie wreszcie, karty kredytowej nie wyrzuca się ot tak, a wręcz przeciwnie, bo konieczne jest wypowiedzenie umowy, co wiążę się z dodatkowymi formalnościami.

   Reasumując, jeśli mamy na uwadze taką formę tymczasowego pozyskiwania kapitału, dokładnie przemyślmy słuszność naszego postępowania. Warto też sprawdzić ranking kredytów gotówkowych 2013. Może być bowiem tak, że lepiej będzie zaciągnąć zwyczajny kredyt gotówkowy i nie martwić się o ryzyko, jakie wiążę się z owymi kartami? Wszystko to zależy oczywiście od naszych indywidualnych możliwości, ale niejednokrotnie bywa właśnie tak.  

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 18 października 2013 15:38
  • Kiedy skonsolidować posiadane zobowiązania?

   Osoby, które zaczęły zmagać się z problemami ze spłatą zadłużenia jeszcze nie tak dawno temu musiały liczyć się z tym, że banki nie będą w stanie im pomóc. Oczywiście, nawet one nie pozostawały bez jakiegokolwiek wsparcia, zdane były jednak przede wszystkim na propozycje przygotowane przez pozabankowe instytucje finansowe. Pożyczki gotówkowe udzielane przez parabanki w zdecydowanej większości przypadków tylko czasowo poprawiały zresztą ich położenie, w dłuższej perspektywie okazywało się jednak, że nie są niczym innym, jak tylko kolejną dużą rata, którą należy spłacić.

   Również dziś korzystanie z usług parabanków cieszy się dużą popularnością, osoby zadłużone zdają sobie jednak sprawę z tego, że nie muszą ograniczać się wyłącznie do wsparcia gwarantowanego im przez podmioty tego typu. Wcale nie mniej interesujące są obecnie oferty przygotowywane przez tradycyjne banki, dzięki rozwiązaniu takiemu, jak kredyt konsolidacyjny pomagają one bowiem w wychodzeniu z długów osobom, które jeszcze nie tak dawno temu nie widziały dla siebie szansy.

   Oczywiście, ubieganie się o kredyt konsolidacyjny przez osoby zadłużone nie jest prostym zadaniem, potencjalni kredytobiorcy muszą bowiem przekonać instytucję finansową o tym, że mimo problemów finansowych nie utracili jeszcze wiarygodności. Cel ten można osiągnąć na kilka sposobów, najskuteczniejsze wydaje się jednak podjęcie decyzji o konsolidacji zobowiązań w momencie, w którym nie zaprzestano jeszcze ich spłacania. Bank z pewnością prześledzi historię kredytową swojego klienta, a jego pracownicy dowiedzą się, w jaki sposób podchodził on do zobowiązań spoczywających na jego barkach, dobrze więc, jeśli przekonają się, że płacenie rat było priorytetem nawet wówczas, gdy brakowało pieniędzy na pokrycie innych wydatków.

   Sporym ułatwieniem jest również sytuacja, w której osoba zadłużona jest właścicielem nieruchomości, nie od dziś wiadomo bowiem, że kredyty konsolidacyjne pod zastaw udzielane są nie tylko chętniej, ale i charakteryzują się bardziej atrakcyjnymi zasadami, na jakich zostały przyznane. Co ciekawe, wspomniana nieruchomość nie musi być nawet spłacona, jeżeli bowiem wśród kredytów, które chcemy konsolidować jest kredyt hipoteczny, bank spłaci go i sam nabierze praw do mieszkania, które będzie gwarantem naszej wypłacalności.

   A co z tymi osobami zadłużonymi, które popadły już w pułapkę kredytową, mają problemy z wypłacalnością i nie są szczególnie interesujący dla banków? Ich szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego są mniejsze, nawet ta grupa potencjalnych kredytobiorców nie powinna jednak tracić nadziei na to, że uda jej się uzyskać wsparcie ze strony banku. Owszem, wsparcie to może zostać przyznane na mniej korzystnych warunkach, wbrew przekonaniu niektórych dłużników w interesie banków nie leży jednak pogłębianie długów swoich klientów, ale udzielanie im wsparcia w procesie wychodzenia z nich. Warto zatem walczyć o kredyt konsolidacyjny nawet mimo zadłużenia. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 18 października 2013 15:33
  • 9. Wszystko co powinieneś wiedzieć o lokatach krótkoterminowych

   Mianem lokat krótkoterminowych określane są depozyty zakładane na mniej niż rok czasu. Są to zarówno lokaty dwu, trzy miesięczne, półroczne. Do tego rodzaju lokat zaliczamy także wszystkie depozyty złożone na kilka czy kilkanaście dni. Obecnie mamy do dyspozycji lokaty nocne, które są zakładane tylko na jedną noc. Takie lokaty najczęściej mają oprocentowanie zmienne i co ciekawe często są dużo lepiej oprocentowane d lokat długoterminowych.

   Zalety lokat krótkoterminowych

   Ten rodzaj lokat często jest dobrze oprocentowany, czasami banki oferują bardzo ciekawe promocje i pozwalają nieźle zarobić.

   Założenie lokaty najczęściej wiąże się z koniecznością zamrożenia pieniędzy. Zakładając lokatę na kilka miesięcy nie mrozimy pieniędzy na dług czas, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo czasami są trudne sytuacje konieczny jest szybki dostęp do gotówki. W przypadku lokat krótkoterminowych będziemy musieli poczekać kilka dni czy kilka tygodni, co nie jest aż tak uciążliwe. Co innego, gdy mamy lokatę na trzy lata? Ciężko w takiej sytuacji nie zerwać umowy przed czasem, co jest związane z karami lub utratą odsetek.

   Lokaty krótkoterminowe bardzo często są odnawialne, dzięki czemu nie musimy się martwić o pilnowanie upływu terminów lokat. Zakładanie lokat na kilka miesięcy i późniejsze odnowienie lokaty oznacza, że każda kolejna inwestycja będzie jeszcze bardziej opłacalna za sprawą procentu składanego. Może się okazać, że zakładając lokaty krótkoterminowe i odnawianie je przez kilka lat może dać dużo lepsze efekty od lokaty długoterminowej trwającej dokładnie tyle samo, co odnawiane lokat krótkoterminowe.

   Wady lokat krótkoterminowych

   Często oferty promocyjne po upływie lokat wygasają, stąd w sytuacji złożenia kolejnego depozytu oprocentowanie jest już na dużo niższym poziomie. Jeżeli nie ustalimy w umowie odnawiania lokat, to jesteśmy zmuszeni pilnować wygasania kolejnych lokat, w przeciwnym razie pieniądze będą trafiały po skończeniu lokaty na nasze konto bezczynnie tam leżały. Musimy zdać sobie sprawę jak ważne jest panowanie nad własnymi finansami.

   Podsumowanie

   Lokaty krótkoterminowe są korzystne po spełnieniu określonych warunków. Ponadto są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają niepewną sytuację finansową i nie są pewne, w którym momencie będą potrzebowały dostępu do swoich pieniędzy. Inwestowanie jest bardzo ważnym elementem w świadomości finansowej. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 18 października 2013 15:31

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny