Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • piątek, 31 października 2014
  • Konto oszczędnościowe a osobiste – różnice

   Konta oszczędnościowe są przede wszystkim popularną alternatywą dla lokat. Stanowią bowiem dobre rozwiązanie dla osób, które mają odłożoną pewną kwotę oszczędności, ale nie chcą jej zamrażać, co ma miejsce w przypadku klasycznych lokat bankowych.

   Konta oszczędnościowe w odróżnieniu od lokat bankowych są rozwiązaniami, które oferują stały, niczym nieskrępowany dostęp do własnych oszczędności umieszczonych na rachunku. Między innymi dlatego konta oszczędnościowe to bezpieczne inwestycje dla każdego, kto marzy o inwestowaniu bez ryzyka i z zamiarem niczym nieograniczonego dostępu do własnego kapitału.

   Rachunek oszczędnościowy to nie tylko bezpieczeństwo

   Konta oszczędnościowe od lat stanowią najważniejszą alternatywę dla klasycznych lokat bankowych. Wynika to przede wszystkim z tego, iż chociaż są produktami podobnymi do nich pod pewnymi względami, to wyróżniają się kilkoma elementami. Elementy te związane są przede wszystkim z dostępnością do bieżących środków – czego nie możemy powiedzieć o lokatach bankowych. Rachunki oszczędnościowe z zasady oferują wyższy zysk niż klasyczne rachunki osobiste, a jednocześnie podobnie jak one pozwalają na wypłatę w dowolnym momencie bez utraty zgromadzonych odsetek od kapitału. Warto jednak pamiętać, że konkretne banki posiadają swoją własną politykę wypłacania środków z konta oszczędnościowego. Często pozwalają na darmowe wypłacanie tylko raz w miesiącu. Zależy to jednak od konkretnego banku i oferowanego przez niego zasad.

   Rachunek osobisty (ROR)

   Rachunki osobiste są produktami bankowymi, które są przeznaczone do bieżącej obsługi wielu transakcji. Większość banków oferuje bezpłatne prowadzenie tego typu rachunków. Niekiedy pod pewnymi warunkami, których jednak spełnienie zwykle nie jest trudne do zrealizowania. Chodzi np. o wykonanie określonej ilości płatności kartą płatniczą lub dokonywanie w każdym miesiącu wpłat powyżej określonego przez bank minimum – często jest to 1000 PLN.

   ROR a konto oszczędnościowe

   Największą zaletą kont oszczędnościowych jest stosunkowo wysokie w porównaniu z lokatami oprocentowanie. Dodatkowo inwestor ma swobodny dostęp do własnych środków zgromadzonych na rachunku. Jeśli jednak planujemy wykorzystanie środków na bieżące wydatki, wówczas nie należy traktować konta oszczędnościowego jako miejsca do przechowywania środków pieniężnych. Tego typu środki powinny być z zasady przechowywane na klasycznym rachunku typu ROR radzi portal http://polskabankowosc.com.pl/oszczednosci.

   Tradycyjne konto oszczędnościowo-rozliczeniowe nie może się poszczycić zbyt wysokim oprocentowaniem. Efektem tego pieniądze na nim zgromadzone regularnie tracą na swojej wartości. Dlatego też najlepszym sposobem jest posiadanie obu typów rachunków. Środki zgromadzone na klasycznych ROR-ach warto przeznaczyć na bieżące wydatki. Pozostałe środki, które planujemy pomnażać i uchronić przed działaniem inflacji najlepiej umieszczać na wyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub lokatach – o ile nie będzie nam przeszkadzać „zamrożenie środków" na określony w umowie o depozyt czas. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 31 października 2014 13:13
  • Kredyt konsolidacyjny w praktyce

   Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć kilka kredytów w jeden duży. Pozwala zatem płacić tylko jedną ratę co miesiąc zamiast kilku. Oczywiście rata ta będzie generalnie dużo wyższa, niż którakolwiek z dotychczasowo spłacanych co miesiąc, jednak zaletą takiego rozwiązania jest obniżenie miesięcznych płatności z tytułu zobowiązań, które weszły w skład konsolidacji.

   Kredyt konsolidacyjny charakteryzuje się tym, iż jego rata jest niższa, niż suma rat kredytów wchodzących w konsolidacje. W zależności od tego na jaki konkretny rodzaj kredytu konsolidacyjnego się zdecydujemy może być on zabezpieczony lub też nie. W przypadku zabezpieczania będziemy mogli liczyć na relatywnie mniejsze oprocentowanie, wyższą do uzyskania sumę oraz wydłużony okres spłaty. Należy jednak pamiętać, iż mniejsza miesięczna płatność, to wydłużony okres spłaty.

   Co można konsolidować?

   Kredyt konsolidacyjny może obejmować różne zobowiązania. Łączeniu mogą podlegać kredyty gotówkowe zaciągane na nieokreślone cele lub też kredyty ściśle celowe. Możliwa jest konsolidacja kredytów mieszkaniowych czy też samochodowych. Generalnie to bank decyduje, które zobowiązania możemy objąć kredytem konsolidacyjnym, a które nie. Swoistym ograniczeniem jest także suma jaką bank zdecyduje przyznać nam w drodze konsolidacji. Od tego bowiem zależy ile zobowiązań będziemy mogli połączyć oraz czy któreś z nich nie opiewa na zbyt wysoką kwotę.

   Dodatkowe środki

   W ramach kredytu konsolidacyjnego nie tylko możemy spłacać nasz dotychczasowe zobowiązanie, ale również pozyskać dodatkowe środki - o czym więcej tutaj. Kwota jaką zaciągniemy w ramach kredytu konsolidacyjnego może być wyższa, niż ta potrzebna do spłaty naszych zobowiązań. W takim wypadku otrzymuje pewną pulę środków, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel. W ramach kredytu konsolidacyjnego możemy zatem uzyskać w pewnym sensie dodatkowy kredyt, który również wejdzie w skład długów konsolidowanych. Kwota, która jest możliwa do uzyskania zależy przede wszystkim od naszych zdolności kredytowych oraz od sumy dotychczas spłacanych zobowiązań. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 31 października 2014 13:07
  • Jak zadbać o finanse osobiste?

   Niezwykle ważne dla różnych osób w naszych czasach jest znalezienie optymalnego sposobu inwestowania pieniędzy w celu zapewnienia sobie zabezpieczania finansowego. Opcji aktualnie do wyboru jest naprawdę dużo, wszystko zależy od tego, czy jesteśmy skłonni podjąć ryzyko i postawić na prawdopodobnie wyższy, ale mniej oczywisty zysk, czy też wolimy zadowolić się mniejszymi profitami, ale za to o wiele bardziej bezpiecznymi.

   Dla tych, którzy boją się o swoje finanse i nie są skłonni do podejmowania dużego ryzyka, czy dla tych, którzy nie wymagają imponujących zysków, a po prostu chcieliby bezpiecznie ulokować gdzieś swoje pieniądze, najlepszą opcją będą lokaty bankowe. Główną zaletą tego produktu jest to, iż gwarantuje nam ono z góry określony dochód, tak więc od początku wiemy jak dużo zarobimy, a dodatkowo nie musimy bać się, że stracimy to, co oddaliśmy bankowi w depozycie – pod warunkiem, że nie zerwiemy umowy przed terminem. Co więcej, lokaty to produkty dostępne praktycznie dla wszystkich, żeby je założyć nie potrzebna jest ani szczególnie duża suma gotówki, ani wiedza na temat inwestowania – po prostu wpłacamy gotówkę i po określonym czasie bank zwraca nam wypracowaną kwotę. Jednak ten instrument finansowy ma również wady – po pierwsze nie możemy liczyć na bardzo wysokie zyski, a po drugie musimy zamrozić swój kapitał na czas trwania lokaty.

   Dla osób, które są gotowe do większego ryzyka istnieją na rynku bardziej dochodowe niż lokaty inwestycje finansowe. A mianowicie chodzi o fundusze inwestycyjne, w ramach których można inwestować chociażby w kontrakty terminowe, waluty, czy surowce (miedź, gaz ziemny). W przypadku tych instrumentów finansowych obowiązuje reguła, że im wyższe ryzyko, tym wyższe potencjalne zyski i dodatkowo mogą niejednokrotnie przekroczyć dochody uzyskiwane z lokat. Pamiętać trzeba, że fundusze to inwestycje długoterminowe, co oznacza, że najwyższe profity uzyskamy w perspektywie jak najdłuższego czasu.

   Aktualnie wybór sposobu inwestowania pieniędzy jest naprawdę duży, dlatego też każdy ma możliwość skorzystać z takiej oferty, jaka mu odpowiada. Ważne jest tylko, żeby przed podjęciem konkretnej decyzji dobrze ją przeanalizować. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 31 października 2014 12:56

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny