Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • czwartek, 30 lipca 2015
  • Najtrudniejszy kredyt w życiu człowieka

   W dzisiejszych czasach właściwie każdy z nas przynajmniej raz w życiu zdecydował się na zaciągnięcie kredytu, co jest dość kontrowersyjnym posunięciem ze względu na liczne przykłady osób, które zrujnowały sobie życie pod względem finansowym. Nie ulega wątpliwości, że dosłownie każdy kredyt gotówkowy jest związany z ogromnym kosztem w stosunku do otrzymanych pieniędzy na pewien okres czasu. Jest on szczególnie odczuwalny w przypadku kredytu mieszkaniowego zaciąganego najczęściej w czasach młodości, np. świeżo po studiach.

   shutterstock_157730906Taka osoba nie zdążyła zgromadzić w swoim życiu wystarczających oszczędności do tego, aby sfinansować zakup mieszkania i kredyt hipoteczny jest jedynym sposobem na to, aby zrealizować swoje marzenia związane z własnymi „czterema kątami”. Pamiętajmy, że tego rodzaju zobowiązanie finansowe spłaca się właściwie przez większość swojego życia dorosłego. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości kredytobiorcy, przede wszystkim od jego zarobków, ale spłata kilkuset tysięcy złotych rozkłada się najczęściej na okres nawet kilkudziesięciu lat. Zatem musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego w wieku dwudziestu kilku lat oznacza spłacanie rat przez sporą część naszego życia dorosłego. Już teraz zobacz zobacz szczegóły na http://oferty-kredytow.com/mieszkanie_dla_mlodych/


   Jak pomóc sobie w tym trudnym przedsięwzięciu?


   Na szczęście, istnieją pewne formy wspomagające młode osoby w tym trudnym okresie. Program mieszkanie dla młodych powstał z myślą o właśnie tych osobach, które zaciągają kredyt na swoje pierwsze „cztery kąty”. Tego rodzaju program powstał przy współpracy komórek rządowych z instytucjami bankowymi. Zasadniczą zasadą tego projektu jest to, że państwo „dokłada się” do wkładu własnego kredytobiorców, co jest znacznym odciążeniem portfelu nabywców mieszkania. Mdm zyskał sympatię tysięcy osób i jest powtarzany każdego roku od kilku dobrych lat. Warto wyszukać hasła „program mdm” w wyszukiwarce internetowej w celu szczegółowego zapoznania się z tym przedsięwzięciem. Już w okresie studiów warto jest pomyśleć nad swoją przyszłością.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 lipca 2015 16:59
  • Jak poradzić sobie z kilkoma kredytami?


   Dzisiaj dużo osób posiada jakieś obciążenia jak kredyt, a czasem i ich kilka. Nie rozchodzi się tu tylko o kredyty w bankach ale także mogą to być raty za sprzęt RTV lub samochód. Gdy niejednokrotnie musimy pamiętać o zapłaceniu kilku rat w trakcie tego samego miesiąca, po jakimś czasie robi się to uciążliwe. I przykładowo w takiej sytuacji świetnym wyjściem może być często konsolidacja posiadanych przez nas zobowiązań. Chociaż hasło to jest raz po raz przytaczane w spotach reklamowych banków albo na łamach prasy, mnóstwo osób spośród nas nadal nie zdaje sobie sprawy co to znaczy.

    

   shutterstock_135445700A jest to nic innego jak wzięcie jednej pożyczki na wyrównanie wszystkich naszych zadłużeń. W ten sposób tak naprawdę zamieniamy parę małych kredytów na jeden większy. Dla niektórych klientów takiego rodzaju posunięcie może wydawać się niedorzeczne, jednak w wielu sytuacjach bywa to najdoskonalsze z dostępnych rozwiązań. Jak w związku z tym działa wspomniany kredyt konsolidacyjny? Należy jedynie wybrać się do wybranych banków i sprawdzić jakie takiego typu kredyty są nam w stanie zaproponować. W sporej mierze jest to zależne od tego jakiego rodzaju obciążenia finansowe posiadamy, oraz od ich wielkości. Z reguły jednak kredyty konsolidacyjne mają to do siebie, że termin ich spłaty jest rozłożony na dłuższy czas przez co raty są niższe. Bywa to w dużej mierze korzystne dla ludzi, którzy mieli kłopot ze spłatą wszystkich zadłużeń w tym samym miesiącu. Dzięki temu bowiem mają one możliwość na zmniejszenie wydatków każdego miesiąca. Dla samych banków, które są chętne udzielić tego typu kredytów, także jest to korzystne rozwiązanie. Przede wszystkim zyskują kolejnego klienta, który spłaca określoną sumę pieniędzy wraz z odsetkami, co już jest zyskiem. Po drugie, klient taki jest rzetelny skoro chciałby otrzymać kredyt konsolidacyjny a nie uchylać się od spłacania swych zadłużeń. Oferowane przez banki czy również inne instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne zwykle można podzielić na dwa podstawowe typu. Pierwsze spośród nich noszą nazwę hipoteczne, ponieważ z ich otrzymaniem wiąże się konieczność zabezpieczenia pożyczki w postaci hipoteki naszego domu czy na przykład mieszkania. Jest to spowodowane tym, iż w takich przypadkach konsolidacja kredytów opiewa na bardzo dużą sumę pieniędzy. Termin spłaty bywa jednakże wtedy dłuższy a odsetki na nas nałożone niższe. Kolejny typ takiego kredytu nazywamy natomiast gotówkowym i przyznaje się go na niższe sumy pieniędzy w związku z czym nie są konieczne jakiekolwiek zabezpieczenia. Należy jednakże zaznaczyć, iż warunki jego pozyskania bywają nieco mniej atrakcyjne. Okres spłaty zadłużenia jest znacznie krótszy, a odsetki z kolei wyższe.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 lipca 2015 16:56
 • wtorek, 30 czerwca 2015
  • Na czym polega lokata strukturyzowana?

   Współcześnie, przeciętny człowiek nie zna dogłębnie zagadnień związanych z usługami bankowymi. Nic w tym dziwnego, ponieważ niektóre z nich są dość skomplikowane, a tego rodzaju wiedza nie jest przekazywana na podstawowym etapie nauki. Z drugiej strony, w dzisiejszych czasach każdy z nas powinien być gotowy na skorzystanie z oszczędnościowych produktów bankowych, które potrafią przynieść sporo wymiernych korzyści w postaci zysków. Obecnie, możemy skorzystać z niezliczonych propozycji instytucji bankowych, które prześcigają się w zdobywaniu klientów i tworzą zróżnicowaną ofertę.

   Lokaty bankowe są chyba najpopularniejszą formą oszczędzania. Ich fenomen wynika z tego, że są one niesamowicie proste. Możną ją założyć w kilka sekund, współcześnie także przez Internet za pomocą kilku kliknięć myszką. Warto to zrobić. Ponadto, mamy stuprocentową gwarancję tego, że nie stracimy swoich oszczędności, choć istnieją takie rodzaje tych produktów bankowych, które mogą dać wysoki zysk, ale są również ryzykowne.

   Inwestycja poprzez lokatę

   Okazuje się, że część banków posiada tego rodzaju propozycję. Lokując swoje środki, decydujemy się jednocześnie na ich zainwestowanie, a przynajmniej pewnej ich części. Lokata strukturyzowana opiera się na tym, że część naszych oszczędności jest inwestowana w bezpieczne narzędzia, np. obligacje skarbu państwa, natomiast większa część, jest inwestowana w nieco bardziej ryzykowne instrumenty inwestycyjne związane z indeksem giełdowym czy rynkiem walutowym. O ile tradycyjne lokaty nie gwarantują nam imponującego zysku, o tyle, z lokatą strukturyzowaną mamy sporą szansę na osiągnięcie zadowalającego zarobku. Jeśli jesteśmy gotowi podjąć ryzyko, jednocześnie otwierając sobie furtkę do dużego zysku, możemy skorzystać z takiej propozycji. Pamiętajmy, że najlepsza oferta cechuje się tym, że ma wysokie oprocentowanie lokat lipiec 2015 odpowiada wszystkim naszym oczekiwaniom, jest dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Warto zajrzeć w ranking lokat, aby zapoznać się z najpopularniejszymi ofertami największych instytucji bankowych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 czerwca 2015 15:26
  • Czy kredyt gotówkowy przez internet jest droższy?

   Dzisiaj Internet to źródło bardzo wielu możliwości, dlatego też nie dziwi fakt, że klienci chętnie korzystają z tego co mogą tam znaleźć. Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszą sie kredyty gotówkowe, dostępne online. Maja one bardzo wiele zalet, przede wszystkim jednak to, iż składanie wniosku o kredyt jest znacznie wygodniejsze. Bardzo często bowiem w przypadku kredytów przez Internet nie ma konieczności przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń. Na pewno bardzo dobrą ofertę na kredyt gotówkowy banki przygotowują dla swoich klientów, którzy maj a u nich zawartą umowę na prowadzenie rachunku bankowego. Wtedy bank na podstawie wpływów, jak tez bardzo często wydatków na koncie określa, jaka maksymalną kwotę kredytu może konkretnemu klientowi przyznać lub też jakie zaproponować mu oprocentowanie czy inne opłaty związane z udzieleniem kredytu.

   W niezwykle wielu sytuacjach okazuje się, iż takie oferty to najtańszy kredyt gotówkowy, jaki klient można znaleźć dla siebie. Oczywiście aby mieć pewność, że taka oferta jest najlepiej dobrana, warto sprawdzić Porównanie kredytów gotówkowych. W tym celu dobrze skorzystać z takich możliwości jak na przykład ranking kredytów gotówkowych. Dostępne powszechnie właśnie w Internecie, pokazują niemalże wszystkie informacje na temat każdej oferty kredytowej. Zazwyczaj także podane są informacje o korzyściach jakie mogą osiągnąć klienci danego banku, gdy zdecydują się na zawarcie umowy kredytowej online. Dzięki temu bez problemu można sprawdzić, jakie są różnice pomiędzy ofertą przygotowaną dla nich a tak zwaną ofertą standardową, dostępną dla osób nie będących klientami banku.

   Oczywiście zanim dojdzie do podpisania umowy kredytowej, warto się z nią dokładnie zapoznać. Gdy ktoś składa wniosek online, zazwyczaj otrzymuje taką umową na podany adres mailowy, a następnie jest ona wysyłana do klienta do podpisu za pośrednictwem firmy kurierskiej. Do momentu w którym umowa nie zostanie podpisana, klient w każdej chwili może z niej zrezygnować, jeżeli stwierdzi że konkretne zapisy w umowie nie są dla niego zadowalające. Na pewno także korzystnie jest sprawdzić, jaka jest opinia innych klientów na temat konkretnego kredytu. Takie komentarze bez trudu można znaleźć także w Internecie, na przykład na różnorodnych forach internetowych czy właśnie w różnorodnych rankingach kredytów.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 czerwca 2015 15:19
  • Na jakie usługi bankowe warto się skusić?

   Aktualnie szeroko rozumiane usługi bankowe są już tak zróżnicowane, że mogą one służyć każdemu z nas do wielu najróżniejszych celów. Równocześnie jednak najbardziej popularne wciąż są te tradycyjne rozwiązania, czyli zwyczajne depozyty bankowe. Oczywiście, również i one uległy znacznej ewolucji na przestrzeni wielu ostatnich lat, zatem same w sobie także odznaczają się obecnie sporym zróżnicowaniem i mają do zaoferowania sporo ciekawych możliwości.

   Zresztą, intensywny rozwój technologii spowodował już, że aktualnie odpowiednie konto osobiste powinien posiadać właściwie każdy dorosły człowiek, i z czystym sercem można stwierdzić, że we współczesnym świecie zwyczajnie nie bylibyśmy w stanie w pełni normalnie funkcjonować właśnie bez czegoś takiego. Na rynku znajdziemy obecnie kilka podstawowych rodzajów takich depozytów, przez co jak najbardziej warto zainteresować się nimi nieco bliżej.
      
   Najistotniejszym ich rodzajem są naturalnie zwyczajne konta osobiste – to właśnie z takich rzeczy powinien obecnie korzystać absolutnie każdy z nas. Z pozoru pozwalają nam one wyłącznie na przechowywanie swoich pieniędzy w bezpiecznym miejscu, ale oferują one znacznie więcej różnych zastosowań. Przede wszystkim możemy dzięki nim wykonywać wiele różnych płatności, w tym także i przez internet, i choćby z tego tylko powodu nasze życie codzienne może stać się dzięki nim znacznie łatwiejsze. Na konta osobiste nierzadko wypłacane jest również wynagrodzenie za wykonywaną przez nas pracę, w związku z czym posiadanie czegoś takiego może być niezbędne do objęcia niektórych posad.
      
   Posiadanie tradycyjnego konta osobistego w wielu bankach otwiera nam drogę do szeregu dodatkowych usług. Następnym niezwykle istotnym typem depozytu bankowego mogą być specjalne konta oszczędnościowe – jak sama nazwa sugeruje, oszczędzanie swoich pieniędzy za ich pomocą może stać się o wiele łatwiejsze. Podstawową różnicą jest tu to, że przy takich kontach wypłacanie pieniędzy w dowolnym momencie jest albo utrudnione, albo najzwyczajniej niemożliwe. W większości przypadków możemy zrobić to tylko raz w miesiącu – chociaż wszystko zależy naturalnie od konkretnej oferty – podczas gdy następnie musimy ponosić za to stosowne opłaty. Konta oszczędnościowe w większości przypadków są oprocentowane, dzięki czemu umieszczone na nich oszczędności nieustannie mogą przynosić nam zyski.
      
   Jeśli ktoś zainteresowany jest skutecznym inwestowaniem, to świetnym rodzajem depozytu mogą dla niego być specjalne lokaty bankowe. W czasie korzystania z czegoś takiego powierzamy nasze pieniądze do dyspozycji banku, i po określonym z góry czasie otrzymujemy je z powrotem, naturalnie razem z odsetkami. Bez wątpienia jest to w takim razie fantastyczna propozycja dla każdego, kto nie posiada w tej kwestii żadnej wiedzy czy doświadczenia, a równocześnie chce rzeczywiście skutecznie inwestować.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 czerwca 2015 13:54
 • piątek, 29 maja 2015
  • Inwestowanie w lokaty: opłacalne czy nie?

   Szukając okazji na prosty, ale nieszybki zarobek, wiele osób sięga po lokatę bankową. To dość specyficzny instrument finansowy, który w przeciwieństwie do funduszu inwestycyjnego daje zawsze gwarancję zysku. Różnicą jest jedynie jego wysokość: ponieważ przy lokatach jakiekolwiek ryzyko strat nie istnieje, także i potencjalne zarobki z nich będą adekwatnie mniejsze niż w przypadku zarobków z funduszu. Co jednak nie oznacza, że lokaty bankowe nie są atrakcyjną i opłacalną opcją dla tych, którzy chcą trochę zarobić.

   Opcja dla leniwych

   Chociaż ciężko znaleźć jakiekolwiek negatywne cechy lokat – poza wciąż używanym kontrargumentem w postaci „marnych zarobków" - to wielu osobom kojarzą się one z opcją rezerwowaną raczej dla... leniwych inwestorów. Lenistwo ma tu jednak nieco inne znaczenie: jest to po prostu dochód pasywny, który uzyskać można bez żadnego angażowania się w obrót taką gotówką. Wystarczy jedynie wpłacić jakąś sumę początkową, którą może być zarówno kilkaset złotych jak i kilkadziesiąt tysięcy złotych, a całą resztę zrobi za nas bank.

   Dzięki swojej prostej zasadzie działania, najlepsze lokaty bankowe czerwiec 2015 są w stanie „zarobić" w ten sposób swoim właścicielom całkiem spore pieniądze. Oczywiście warunkiem jest wybranie opcji nie tylko z wysokim oprocentowaniem, długim czasem trwania umowy, ale również posiadanie już na starcie sporej gotówki. W przeciwieństwie do innych form zarabiania, wspomnianych wcześniej funduszach inwestycyjnych, grze na giełdzie czy na rynku forex, lokata jest atrakcja dla osób, które nie mają żadnego pojęcia o instrumentach finansowych. Prócz tego daje ona bezpośrednią gwarancję zysku, a więc jest świetnym zabezpieczeniem finansowym dla naszej przyszłości.

   Maksymalne zyski

   Jednym z najbardziej nurtujących pytań dotyczących lokat będzie oczywiście to, ile tak właściwie można na nich zarobić. Jak zostało wspomniane wyżej, zyski są uzależnione od kilku czynników, w tym długości trwania umowy lokatowej, wpłacanej kwocie, wysokości odsetek (na co wpływ ma oprocentowanie lokat), prowizji pobieranej przez banki oraz od wysokości płaconego podatku. Zakładając średnie oprocentowanie w wysokości 4% w skali miesiąca, przy wpłacie początkowej 1000 zł zysk po pierwszych 30 dniach wyniesie brutto 40 zł i w każdym kolejnym miesiącu będzie się sukcesywnie powiększał. W skali roku będzie więc można zarobić około 600 zł brutto, jednak trzeba pamiętać o odjęciu od tej kwoty podatku i ewentualnych opłat bankowych (np. kosztów wypłaty odsetek przed terminem albo prowizji ustalonej przez bank). 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 29 maja 2015 12:35
  • Kredyt na mieszkanie wyłącznie z wkładem własnym

   Konieczność spłaty kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania jest bardzo poważnym obciążeniem finansowym dla wielu osób. Niestety również zaciągnięcie takiego zobowiązania jest często związane z koniecznością pokonania różnych trudności i przeszkód. Obecnie do wyzwań, przed którymi muszą stanąć przyszli kredytobiorcy, dołączyła również konieczność posiadania odpowiedniego wkładu własnego.

   Jeszcze do niedawna bez problemu można było znaleźć bank, który udzielał kredytów mieszkaniowych na całą wartość kupowanej nieruchomości. W takiej sytuacji kredytobiorca musiał po prostu spełnić wszystkie wymagania, m. in. musiał posiadać zdolność kredytową. Spełnienie tych warunków otwierało możliwość zakupu własnego mieszkania. W tej chwili każdy inwestor jest obciążony dodatkowym obowiązkiem, który dotyczy posiadania odpowiedniego kapitału.

   Niestety taka sytuacja wpłynęła na to, że kredyt hipoteczny stał się dużo mniej dostępny dla przeciętnych inwestorów. Wkład własny został określony jako procent wartości kupowanego mieszkania. W przypadku droższych nieruchomości wymaga suma może okazać się bardzo wysoka i niestety często przekracza możliwości finansowe wielu osób.

   Restrykcyjne wymagania dotyczące konieczności posiadania wkładu własnego do kredytu mieszkaniowego zostały wprowadzone na mocy rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego. Są to więc odgórne regulacje i banki mają bardzo ograniczone możliwości ominięcia tego typu wytycznych. Z tego powodu kredyty mieszkaniowe bez wkładu własnego stały się praktycznie niedostępne.

   Osoby, które planują zakup mieszkania, muszą liczyć się z tym, że wysokość wymaganego wkładu własnego będzie stopniowo wzrastać. Ostatecznie ma osiągnąć aż 20 proc. wartości nieruchomości. W takiej sytuacji warto zastanowić się m. in. nad przyspieszeniem decyzji o zakupie zanim warunki ulegną niekorzystnej zmianie. Obecnie kwota wkładu wynosi 10 proc. wartości nieruchomości, w przyszłym roku wzrośnie do 15 proc.

   Chociaż wkład własny do kredytu mieszkaniowego może przełożyć się na bardziej korzystne warunki, jednak dla większości osób jest to przede wszystkim poważna przeszkoda w zakupie wymarzonych czterech kątów. Na szczęście dostępne będzie także inne rozwiązanie, które pozwoli przynajmniej częściowo ominąć rygorystyczne wymagania - o czym pisze się tu na blogu. Osoby, które nie będą posiadały całej wymaganej sumy, będą mogły skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia. Nie zmieni to jednak faktu, że ostatecznie inwestor powinien dysponować co najmniej 10 proc. wartości mieszkania, żeby w ogóle ubiegać się o kredyt. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 29 maja 2015 12:21
  • Jaki rodzaj depozytu bankowego wybrać?

   Depozyty bankowe są sposobem na deponowanie pieniędzy w banku na określonym koncie. Obecnie jest to najczęstsza forma gromadzenia posiadanych środków. Depozyty bankowe mogą zostać założone na czas nieokreślony (swobodne zarządzanie środkami przez właściciela) lub na czas określony (jest to forma lokat terminowych).

   Właściciele konta, lokując w bankach swoje pieniądze, powinni liczyć na stosowne odsetki za możliwość zarządzania zdeponowanymi pieniędzmi. Wielkość oprocentowania w przypadku tego typu depozytów bankowych uzależniona jest w głównej mierze od długości okresu deponowania. Depozyty bankowe możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje.

   Konta osobiste oferowane jest obecnie przez każdy znany bank. Większość z nas posiada swoje konto osobiste, gdyż w w większości przypadków jest to konieczność. Nie tylko dorośli mogą założyć swoje konto, lecz również osoby niepełnoletnie w obecności opiekuna. Oprócz zdeponowania pieniędzy na koncie, mamy okazję skorzystać z szeregu różnorodnych możliwości, które bardzo często oferuje nam bank. Część ofert kont osobistych, jakie zapewniają nam banki, nie jest objęta kosztami ich prowadzenia. Coraz częściej konto osobiste można założyć w niezwykle prosty sposób, korzystając wyłącznie przez Internet.

   Konta oszczędnościowe są typowym rachunkiem, który posiada o wiele wyższe oprocentowanie aniżeli zwykły rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Najczęściej zakładany jest dodatkowo do konta osobistego. Dzięki tej opcji możemy oszczędzać, a równocześnie posiadamy ciągły dostęp do zdeponowanych środków. Trzeba jednaj wiedzieć, iż najczęściej transakcje w zakresie rachunku oszczędnościowego są objęte pewnymi opłatami obniżającym dotychczas osiągnięte zysk.

   Lokaty terminowe natomiast pozwalają na lokowanie pieniędzy na koncie w banku przez określony termin. Właściciel lokaty może liczyć na pewien kapitał z posiadanych środków w postaci odsetek. Wysokość odsetek w głównej mierze zależy od oprocentowania lokaty, które jest ściśle związane z długością okresu deponowania. Trzeba jednak wiedzieć, że wypłacenie pieniędzy przed upływem określonego terminu może wiązać się z znaczną stratą finansową. W tej sytuacji warto zostawić środki na lokacie aż do końca trwania umowy.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 29 maja 2015 11:58
 • czwartek, 07 maja 2015
  • Finanse w firmie to podstawa - jak oszczędzać w przedsiębiorstwie

   Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla każdego, kto właśnie rozkręca swoją działalność i jest pełen obaw, co do tego, czy uda mu się przetrwać na rynku, gdzie na którym panuje duża konkurencja. Trzeba w pierwszej kolejności uświadomić sobie co jest priorytetem, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie firmy.

   Z grubsza można powiedzieć, że schemat każdego przedsiębiorstwa – niezależnie czy będzie to duża firma, czy dopiero co powstałe mikro przedsiębiorstwo, opiera się na trzech filarach – obsłudze finansowej, obsłudze klienta i reklamie. Obsługa finansowa nie bez kozery znajduje się w tej czołówce, ponieważ bez solidnego zarządzania finansami nie mamy co liczyć na rozkręcenie żadnego biznesu.

   Oszczędzanie i inwestowanie w jednym - lokaty

   Mówiąc o obsłudze finansowej mamy na myśli zarówno umiejętność poprawnego rozdysponowywania pieniędzmi, jak i ich rozliczania, oszczędzania czy inwestowania. Zresztą, te dwa ostatnie zagadnienia idą ze sobą nierzadko w parze. Doskonale obrazują to chociażby tego rodzaju produkty jak lokaty bankowe. Umowa tego typu jest zarówno rodzajem inwestycji, jak i oszczędzania. Lokata polega bowiem na zainwestowaniu określonej sumy pieniędzy przez określony w umowie czas, po czym otrzymuje się zysk w postaci udzielonych odsetek, zysk, który staje się tym samym naszą oszczędnością. Oszczędzanie nie polega bowiem tylko na tym, aby ograniczać wydawanie pieniędzy, które ma się do dyspozycji, ale aby w danym czasie nie marnować możliwości zwiększenia ich wartości. Firmy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego każde wolne środki starają się przeznaczać na ich pomnażanie.

   Obsługa finansowa firmy fundamentem jej istnienia

   Najlepsza lokata bankowa czy najlepszy kredyt to produkty bankowe, których szukają firmy myślące perpektywicznie o swoim rozwoju. Bez odpowiednich funduszy nie mamy co liczyć na poprawę obsługi klienta, czy skuteczną reklamę, ponieważ ich fundament opiera się tak czy inaczej na pieniądzach. Dlatego każde przedsiębiorstwo, które ma na uwadze utrzymanie się na rynku jak najdłużej, powinno zadbać o dobre zaplecze finansowe i korzystać z różnych produktów, które to ułatwiają. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 maja 2015 14:36
  • Lokata zamiast skarpety - czy to się opłaca?

   Jeśli rozważasz otwarcie konta w banku, które miałoby za cel oszczędzanie i zarabianie pieniędzy pierwszą opcją jaka nasunie się na myśl jest lokata. Nie ma w tym przypadku, lokaty bankowe należą do najpopularniejszych i najczęściej wybieralnych przez Polaków kont bankowych. Dystansują popularne „oszczędnościówki”, fundusze inwestycyjne, akcje i obligacje.

   Rynek lokat - kupić klienta każdym środkiem

   Choć nie należą do efektywnych (stopy procentowe rzadko kiedy przekraczają dziś cztery procent) to one posiadają kilkadziesiąt procent wkładu Polaków, jeśli chodzi o rachunki o profilu oszczędnościowym. Banki chwytają się czego tylko mogą - tworzą świąteczne promocje, podwyższają na jakiś czas oprocentowanie, zmniejszają liczbę dodatkowych wymogów. To wszystko by lokaty bankowe były popularne, wybierane i postrzegane przez klientów jako najlepsze lokaty.

   Tworzyć lokatę, czy trzymać pieniądze w domu?

   Spadające oprocentowanie, dyktowane z góry przez decydentów polityczno-ekonomicznych może wkrótce sprawić, że w ogóle przestaniemy interesować się bankowymi formami oszczędzania. Jeśli lokaty nie znajdą konkurenta w postaci kont oszczędnościowych, funduszy inwestycyjnych czy giełdy to pogrążyć ich może zwykła „skarpeta”! Tak, w obliczu relatywnie niewielkich zysków (a w przypadku przedwczesnej likwidacji praktycznie żadnych) część z nas już woli nie wychodzić do banków, a trzymać odłożone pieniądze w domu.

   Inne formy oszczędzania środków, z racji większego ryzyka inwestycyjnego, podyktowanego wchodzeniem na inne rynki (akcje, papiery wartościowe), wzbudzają w klientach niepewność zysku, przez co ci ostatni decydują się na proste, łatwe w zrozumieniu, acz przewidywalne w zysku lokaty.

   Analitycy bankowi nie wieszczą nagłej zmiany jeśli chodzi o możliwość „zarobienia” na lokatach. Prowizje z tytułu wczesnej likwidacji rachunku są na tyle wysokie, że faktycznie odstraszają klientów od takiej decyzji. Według konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html wciąż wolimy wybierać najlepsze lokaty i zestawiać ze sobą je tak, by oprocentowanie lokat było możliwie najwyższe.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 maja 2015 14:31

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny