Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • środa, 29 sierpnia 2012
  • Meritum Bank - analiza oferowanych produktów bankowych

   BankiMeritum Bank nie jest tak dużym bankiem jak PKO BP czy BRE Bank. Pomimo tego przyciąga swoją ofertą wiele osób. Jego sztandarowym produktem bankowym jest lokata terminowa. Oprócz tego oferuje standardowe produkty takie jak konta osobiste oraz kredyty.

   Jedną z najatrakcyjniejszych ofert jaką posiada Meritum Bank to lokata bankowa. Nazywa się "Pierwsza Lokata" i jest skierowana wyłącznie do nowych klientów. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł. Lokata jest zakładana na 3 miesiące. Oferta ta ma na celu przede wszystkim przyciągnięcie nowej klienteli do banku. 

   Lokatą dla starych klientów jest "Lokata przez Internet". Przy zakładaniu jej nie wymaga się posiadania konta osobistego w Meritum Banku. Lokata zakładana jest na 6 miesięcy. Minimalna kwota wkładu wynosi 3 tyś. zł. Jak sama nazwa wskazuje, lokatę można założyć przez Internet. 

   Innym produktem bankowym w ofercie Meritum Banku jest konto oszczędnościowe. Jego oprocentowanie wynosi do 5%. Kapitalizacja następuje co miesiąc. Otwarcie konta nic nie kosztuje. Klient posiada pełną swobodę we wpłacaniu i wypłacaniu środków. Aby założyć konto oszczędnościowe w Meritum Banku należy złożyć internetowy wniosek na stronie banku. 

   Meritum Bank oferuje również inne konto oszczędnościowe. Jest to "Konto Celowe" i rachunek ten jest skierowany do osób chcących oszczędzać długoterminowo. Oprocentowanie konta wynosi 4,75%. Otwarcie rachunku oszczędnościowego jest bezpłatne. Dzięki temu rachunkowi można oszczędzać na dowolny cel zakupowy. 

   Oprócz możliwości oszczędzania i gromadzenia środków, klienci Meritum Banku mogą zaciągnąć kredyt gotówkowy. Jego oprocentowanie wynosi od 5,9%. Maksymalna kwota kredytu może wynieść 200 tyś. zł. Środki z kredytu mogą posłużyć do zakupu samochodu, pokrycia kosztów wakacji lub urządzenia domu. Aby złożyć wniosek o kredyt, trzeba odwiedzić stronę internetową Meritum Banku. Następnie, po przyznaniu kredytu, klient może obniżyć oprocentowanie swojego zobowiązanie poprzez przedstawienie rachunku za zakup, którego dokonał dzięki pożyczce. 

   Omówione produkty bankowe Meritum Banku są głównymi jakie oferuje ta instytucja. Niektóre, tak jak lokaty, są niezwykle atrakcyjne - niektóre mniej. Łatwym sposobem na porównanie ofert banków mogą być różnego rodzaju rankingi - np. porównanie lokat.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 29 sierpnia 2012 17:10
  • Ranking lokat bankowych - sierpień 2012

   Jeśli zastanawiasz się nad założeniem lokaty bankowej, powinieneś wcześniej przeanalizować najlepsze oferty banków. W tym może Ci pomóc nasze zestawienie, które prezentuje najlepsze lokaty dostępne w sierpniu. Poniżej przedstawiamy ranking lokat stworzony wg terminów zapadalności. 

   W sierpniu najlepsze oprocentowanie gwarantował Nobel Bank. Jego oferta opiewała na 9,58%. Jest to lokata z planem inwestycyjnym. Z tego powodu klient będzie ponosił nieco większe ryzyko niż zwykle. Jednak przez to może osiągnąć większe zyski. Lokata jest oferowana na 3 miesiące. W prezencie dostaniemy markowego smarfona. Oferta ewidentnie jest skierowana do osób, które śmierdzą pieniądzem. Dlatego jeżeli masz kupę gotówki to idź do Nobel Banku!

   Kolejną ofertą skierowaną do normalnych klientów jest lokata Meritum Banku. Jej oprocentowanie może zapewnić nam zyski na poziomie 8,5% w skali roku. Lokata jest zakładana na 3 miesiące. Wszystkich formalności można dokonać przez Internet. Do skorzystania z oferty musimy spełnić dodatkowe warunki, tzn. założyć konto osobiste. Kwota jaką możemy maksymalnie wpłacić to 5 tyś. zł. Minimalny wkład to 500 zł. Jeśli założymy lokatę na więcej niż 5 tyś. zł, będziemy mogli liczyć na 7% zysku w skali roku. Jest to też dobra oferta.

   Inną równie atrakcyjną lokatę posiada w swojej ofercie Getin Bank. Oprocentowanie tegoż depozytu terminowego wynosi 7,5%. Lokata jest możliwa do założenia na 2 miesiące. Cały proces zakładania lokaty możemy przeprowadzić przez Internet. W porównaniu do Meritum Banku, Getin Bank nie wymaga zakładania konta osobistego. Maksymalna kwota wpłaty wynosi 10 tyś. zł.  

   Ciekawą ofertę posiada również Santander Bank. Oferuje on swoim klientom lokatę na 6,6%. Lokata w odróżnieniu do już omówionych jest długoterminowa. Okres jej trwania to 15 miesięcy. Lokatę można złożyć przez Internet. Oprocentowanie depozytu jest stałe i nie ulega zmianom przez cały okres trwania umowy. Santander nie pobiera opłat za otwarcie oraz prowadzenie lokaty. 

   Ostatnią omawianą ofertą jest lokata BGŻ Optima. Oprocentowanie wynosi 6,3%; a termin zapadalności to 3 miesiące. Lokatę można w mgnieniu oka założyć przez Internet. Bank nie pobiera opłat za otwarcie oraz prowadzenie lokaty.  Minimalna kwota wpłaty to 1000 zł, maksymalna - 20 tyś. zł

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 29 sierpnia 2012 16:32

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny