Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • czwartek, 07 maja 2015
  • Czy konsolidacja kredytów poprawia zdolność kredytową?

   Konsolidacja kredytów, to pojęcie z pewnością obce dla bardzo wielu ludzi, a zwłaszcza dla osób, które nie interesują się jakimkolwiek biznesem i nie posiadają zadłużeń finansowych w stosunku do danych instytucji lub banków.

   Konsolidacja kredytów jest opcją, która umożliwia dostać kredyt od banku w celu wyrównania dotychczasowych pożyczek lub zobowiązań wobec przedsiębiorstw. Dla sporej liczby osób może być to bezsensowne, natomiast jest to wyjątkowo alternatywne rozwiązanie, gdyż to umożliwia spłacić inne banki i firmy i ograniczyć się zwłaszcza do kredytu w banku w jakim dostało się kredyt konsolidacyjny.

   Kredyty konsolidacyjne, szczególnie wywyższa to, że są one wydawane instytucjom, jakie zwyczajnie wpadły w komplikacje pieniężne i chcą z nich po prostu wybrnąć. Kredyt konsolidacyjny daje tego rodzaju opcję, gdyż proponowany jest na szczególnie pomocnych warunkach, gdyż zazwyczaj w wszystkich sytuacjach jest to kredyt bezgotówkowy, a także jest on określany na bardzo długi czas, dzięki czemu raty nie są uciążliwe, a więc instytucja, jaka otrzymała tego typu kredyt ma możliwość spokojnie go regulować, nie mając już zobowiązań względem wybranych przedsiębiorstw a także banków.

   Kredyt konsolidacyjny jest dużo bardziej komfortowy od konsumpcyjnego, dlatego jest on udzielany, gdyż nie ma możliwości popaść w uciążliwe odsetki, które tak naprawdę w wielu momentach inicjują właśnie rozmaite kłopoty finansowe.

   Konsolidacja kredytów, jest również korzystnym rozwiązaniem, z tej przyczyny że wszystkie sprawy formalne, odbywają się w niezwykle szybkim tempie, dzięki czemu nie jest to proces, który może przedłużać się w czasie jak też inicjować następne zadłużenia. Dzięki niezwykle szybko odbytej części formalnej, jest możliwość natychmiastowo spłacić instytucje, banki, w których jest się zapożyczonym i całkowicie spokojnie regulować kredyt konsolidacyjny, przy tym rozwiązać problemy finansowe swojego przedsiębiorstwa, które do tej pory nie pozwalały na prawidłowe działanie firmy.

   Zdecydowanie warto korzystać z tak pomocnego kredytu jak kredyty konsolidacyjne. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 maja 2015 12:58
 • wtorek, 10 lutego 2015
  • Czym powinniśmy się kierować wybierając lokatę?

   Ranking lokat, narzędzie popularne wśród tych poszukiwaczy bankowych produktów, którzy posługują się przede wszystkim internetem, z założenia pozwala na dokonanie wstępnej selekcji i na wybranie najbardziej konkurencyjnej oferty.   Pamiętać należy jednak, że elektroniczne porównanie lokat spełnia swoją misję jedynie częściowo. Wiele informacji musimy dopowiedzieć sobie sami, czy raczej – odnaleźć szczegóły na temat produktu, zarówno te przemilczane na witrynie rankingowej, jak i te napisane przysłowiowym drobnym druczkiem. W przypadku każdej lokaty warto wiedzieć, że informacja dostępna na folderze, na stronie danego banku czy właśnie w rankingu, podaje oprocentowanie lokat w wymiarze rocznym. Oznacza to, że jeżeli lokata jest półroczna, a oprocentowanie wynosi 3 proc., wtedy odpowiednio musimy liczyć sobie tę kwotę na pół (1,5 proc.), jeżeli trwa kwartał, wartość odsetek dzielić musimy na cztery itd. Najlepsze lokaty to także takie lokaty, które nie wymagają dodatkowej współpracy z bankiem – współpracy wymuszonej niejako przez umowę. Niektóre instytucje, jako warunek wstępny złożenia depozytu, wymagają także otworzenia w ramach ich struktur bankowego konta. Czasami zaś konto wiąże się z pewną stałą opłatą – jest to bez sensu zwłaszcza w przypadku, w którym nasz wkład jest niski, zaś opłata za prowadzenie nadprogramowego konta – wysoka.
   Najlepsza lokata, to taki produkt, który jest dobrze oprocentowany i pozbawiony „kruczków” - korzystne lokaty bankowe 2015. Warto wiedzieć także, że atrakcyjniejsze jest naliczanie odsetek kilkakrotnie (np. co miesiąc podczas zdeponowania pieniędzy na pół roku) niż jednorazowo, pod koniec umowy. Taka proporcjonalność jest jednak rzadkością, na ogół lokaty bankowe polegają na zsumowaniu zysku już pod koniec.

   Ostatnią rzeczą, z jakiej koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę przy wyborze lokaty jest to, że podjęcie środków przed upływem uzgodnionego uprzednio terminu, powoduje utratę odsetek. Nasze środki nie ulegną wtedy zwiększeniu, choć pocieszające jest to, że także nie zmaleją.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lutego 2015 13:07
  • Jak wybrać ofertę najlepszego kredytu hipotecznego?

   Obecnie na rynku usług finansowych istnieje ogromna konkurencja, ponieważ instytucje finansowe chcę pozyskać jak najwięcej klientów na swoje produkty, spośród których kredyty hipoteczne nie są wyjątkiem. Dzięki temu potencjalny kredytobiorca ma duży wybór atrakcyjnych ofert i często nie wie jak dokonać słusznego wyboru jednej z nich. A to przecież od niego zależy całkowity koszt kredytu, dlatego decyzji o wyborze oferty nie warto podejmować pochopnie.


   Sprawdź warunki i całkowity koszt kredytu

   Podejmują decyzje o zaciągnięciu zobowiązania na zakup własnego mieszkania należy liczyć się z tym, że kredyt hipoteczny będziemy spłacać latami. Dlatego warto wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, który będzie przede wszystkim charakteryzował się niskimi kosztami i dobrymi warunkami. Wysokość rat nie powinna być zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Dlatego wybierając kredyt mieszkaniowy należy szczególną uwagę zwrócić na jego oprocentowanie i prowizję banku. Warto wiedzieć, że często ich wysokość można negocjować z instytucją finansową. Ponadto należy wziąć pod uwagę koszty wyceny nieruchomości oraz obowiązkowych ubezpieczeń, na przykład ubezpieczenia na życie oraz od ryzyka utraty pracy. Dodatkowo jeśli korzystamy z oferty wiązanej to warto również sprawdzić wszystkie jej warunki. Dopiero po zsumowaniu wszystkich tych parametrów będziemy wiedzieć ile wyniesie całkowity koszt kredytu, który będziemy musieli spłacać, więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie polskabankowosc.com.pl 

   Porównaj oferty

   Wybierając kredyt mieszkaniowy warto przeanalizować i porównać ze sobą co najmniej kilka różnych ofert. Można tego dokonać samodzielnie lub za pomocą narzędzi internetowych takich jak ranking kredytów mieszkaniowych czy kalkulator kredytów hipotecznych. Dobrym pomysłem jest również zasięgnięcie opinii innych osób na temat danego banku i jego oferty. Jeśli nadal będziemy mieć problem z wyborem odpowiedniego dla nas zobowiązania warto skorzystać z usług doradcy finansowego. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że wybrana oferta jest aktualnie najlepsza na rynku finansowym, w związku z czym nasz kredyt hipoteczny będzie najtańszy, a jego raty nie będą dla nas zbyt dużym obciążeniem.

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lutego 2015 13:00
  • Dlaczego zakładamy lokaty bankowe?

   Najistotniejszym celem inwestowania własnych pieniędzy na lokatach w bankach jest oczywiście zarobek. To truizm, lecz nikt nie powiedział, iż absolutnie wszyscy ludzie zdają sobie z tego sprawę. Niestety w wielu przypadkach jest tak, że lokata bankowa, która na początek wydawała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę, okazuje się kiepską inwestycją. Co zatem trzeba zrobić jeżeli w grę wchodzi lokaty w bankach?


    

   Cóż, bez cienia wątpliwości trzeba początkowo odrobinę rozszerzyć swoją wiedzę na różnego rodzaju tematy mające związek z lokatami. Jeżeli będziesz posiadał dużo szerszą wiedzę dotyczącą lokat to będziesz bardzo dobrze wiedział, która lokata jest teraz najbardziej odpowiednią opcją. Zwłaszcza sporo ciekawych informacji znaleźć można w specjalistycznych serwisach internetowych. Na takich stronach można przykładowo poznać ranking lokat, który jest doskonałym źródłem wiedzy. Takie rankingi dokładnie pokazują oprocentowanie lokat, a przecież oprocentowanie lokaty bankowej jest czymś na co zawsze przydałoby się zwrócić swą uwagę. Właśnie co jest najbardziej istotne jeśli pod uwagę brać lokaty bankowe? Jak już wcześniej zostało wspomniane, ważne jest to, aby zwrócić uwagę na oprocentowanie. Zasadniczo najlepsze lokaty to takie, które cechują się wysokim oprocentowaniem. Chociaż naturalnie nie możemy przesadzać z pogonią za wysoko oprocentowanymi lokatami! Ogólnie lokaty są uczciwe, wszystko jest jak najbardziej legalne, lecz są nieprzyjemne przypadki, które dobrze pokazują, że trzeba uważać. Na przykład w wielu przypadkach lokata jest tylko na pierwszy rzut oka atrakcyjna, ale jeżeli dokładniej jej się przyjrzeć, to absolutnie taka lokata nie jest interesująca. Jednak wiele osób nie czyta umowy, a potem są poważne problemy. Do tego niektórzy ludzie zwabieni okazją błyskawicznego i wielkiego zysku, nawet po zapoznaniu się z umową, nie widzą żadnego podstępu.

    

   Zatem należy na początek powiększyć swoją wiedzę o lokatach bankowych, a potem szczegółowo zaznajomić się z umową. Takie osoby, które pamiętają o tym, później zazwyczaj są ze wszech miar zadowolone. W obecnych czasach jest bardzo dużo źródeł wiarygodnych informacji na temat lokat, a więc nie ma sensu w rozumowaniu osób, które patrzą tylko na treść reklam. Pewne jest jedno - warto zainwestować pieniądze w lokaty bankowe, bo porządna lokata to bardzo duża szansa na relatywnie spory zarobek.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lutego 2015 12:52
 • poniedziałek, 26 stycznia 2015
  • Co zyskujemy zakładając lokatę bankową?

   Wiele osób porzuca myśl o założeniu lokaty bankowej, bo jak zasłyszeli od swoich znajomych czy też przeczytali w Internecie jest to nieopłacalne, a oprocentowanie lokaty jest tak niskie, że aby poczuć jakikolwiek zysk na lokacie, trzeba byłoby wpłacić co najmniej milion złotych. Czy rzeczywiście jest to prawda, a zarabianie na lokacie bankowej to mit?

   Oczywiście, że istnieją pewne sposoby na znacznie większe zarobki, ale nie jest to już oszczędzanie, a inwestowanie, które nieodłącznie związane jest z ryzykiem. Inwestując swoje pieniądze możesz zarobić nawet kilkakrotnie więcej niż w przypadku oszczędzania na lokacie bankowej, ale będziesz musiał również podjąć ryzyko utraty części, a nawet całości zainwestowanego kapitału.

   Najlepsze lokaty bankowe gwarantują oprocentowanie w wysokości kilku procent wpłaconego kapitału, chociaż wiadomym jest, że na im dłuższy okres powierzymy nasze pieniądze (znowu im więcej tym lepiej) będziemy mogli negocjować lepsze oprocentowanie.

   Najlepsze i najbardziej korzystne ekonomiczne oferty banków przeznaczone są dla klientów, którzy deponują ogromne pieniądze na spory okres czasu (lokaty długoterminowe, czyli takie, które trwają co najmniej 12 miesięcy). Być może oprocentowanie w wysokości 3 % nie jest oszołamiające ani też nikogo nie rzuca na kolana, jednak wydaje się, że jest to lepsze niż...nic. Po co pieniądze mają leżeć nieużywane na zwykłym koncie oszczędnościowo – rozliczeniowym, kiedy można założyć lokatę bankową, sprawdzając wcześniej pod tym adresem - link - ranking lokat tak by wybrać najlepszą. Pieniądze, które uda się nam zarobić dzięki powierzonemu kapitałowi być może nie uczynią z nas najbogatszego człowieka świata, ale mamy gwarancję, że kapitał nie zostanie utracony, a ponadto co nieco jeszcze na tym zarobimy? Być może jeżeli płynie w tobie krew hazardzisty, lepiej będzie pieniądze zainwestować, ale jeżeli ktoś nie jest skłonny do ryzyka i boi się ewentualnej utraty kapitału to lokata bankowa jest genialnym rozwiązaniem. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 stycznia 2015 13:24
  • Jak rozwiązać problem wielu kredytów?

   Kredyt konsolidacyjny polega na tym, iż pożyczkobiorca, który w danym momencie spłaca kilka pożyczek, ma sposobność pozyskania takiego kredytu, w ramach którego będzie spłacał poprzednie zadłużenia.

   Taki produkt kredytowy został przygotowany przede wszystkim dla osób, które mają niestety trudności z poprawnymi spłatami zobowiązań pieniężnych, nawet wobec paru banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wykaraskać się ze spirali kredytowej i pozwolić przywrócić równowagę domowemu budżetowi.

   W ramach pożyczki konsolidacyjnej klienci mogą liczyć przede wszystkim na wydłużony czas spłaty. W ten sposób miesięczne raty poprzednich kredytów zostają zamienione w jedną stałą ratę, która jest niższa, niż kwota rat poprzednich. Przy mniejszej racie jak i dłuższym okresie regulacji zapożyczenia, interesanci mają więc większe szanse na systematyczną spłatę zobowiązania. W momencie konsolidacji jedna rata oddawana jest do konkretnego banku, w którym wzięty został kredyt konsolidacyjny. Klient nie frapuje się już regulowaniem poprzednich kredytów, ponieważ to bank po uzyskaniu raty zajmuje się przekazywaniem pozostałej części zadłużenia dla adekwatnej instytucji. Ciężar regulowania wcześniejszych zobowiązań jest więc zdjęty z kredytobiorcy.

   Czy jednak konsolidacja kredytów to rzeczywiście właściwa metoda ze względu na koszty? Okazuje się, iż nie do końca. Wydłużony czas spłaty skutkuje naliczeniem większych odsetek, które wędrują do banku. W ostatecznym rozrachunku kredytobiorcy regulujący kredyt konsolidacyjny ponoszą dość wysokie koszta. Prócz tego istnieje kilka niewygodnych kruczków, na jakie w momencie konsolidacji warto zwrócić uwagę. W głównej mierze jest to prowizja, jaka do najniższych nie należy. Dodatkowo bank może zechcieć od pożyczkobiorcy kolejne zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia.

   Nastawiając się więc na konsolidację kredytów warto przeliczyć wszelkie związane z tym opłaty. Być może kolejne koszta powiązane z kolejnym kredytem okażą się mniejsze, niż konsolidacja. Potrzeba poza tym sprawdzić ranking kredytów konsolidacyjnych przed zorientowaniem się na jakąkolwiek ofertę banku. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 stycznia 2015 13:20
  • Cechy charakterystyczne dobrego konta oszczędnościowego

   Dobre konto oszczędnościowe zapewnia nam wygodny dostęp do naszych pieniędzy oraz pozwala na bezpieczeństwo i niskie koszty utrzymania. Obecnie praktycznie każdy bank w swojej ofercie ma konta oszczędnościowe, które pozwalają na panowanie nad domowym budżetem.

   Niskie koszty oraz niewiele formalności

   Najlepsze konto oszczędnościowe nie powoduje obciążenia dla naszych finansów osobistych. Darmowe prowadzenie oraz minimum opłat to podstawa dobrego konta oszczędnościowego. Samo otwarcie oraz prowadzenie zazwyczaj jest darmowe natomiast chcąc dokonywać przelewów, wypłat banki bardzo często wprowadzają pewne ograniczenia. Zazwyczaj jedna wypłata, przelew z takiego konta jest bez opłat, a za każda kolejna operację musimy liczyć się z pobieraniem prowizji. Zazwyczaj jest to od 5 do nawet 15 złotych. Wystarczy kilka takich wypłat w miesiącu, a nasze oszczędności będą topniały.

   Proste otwarcie oraz dostęp przez Internet

   Otwarcie konta oszczędnościowego to obecnie szybka procedura, która zapewnia minimum formalności. Jeżeli chcemy otworzyć takie konto bankowe to wystarczy skorzystać z Internetu. Tam znajdziemy ranking kont oszczędnościowych, dzięki czemu w ciągu kilku chwil znajdziemy najlepsze konto oszczędnościowe, które będzie spełniać nasze oczekiwania. Tego typu narzędzie wskazuje banki, które oferują najlepsze konto oszczędnościowe uwzględniając przy tym wysokość oprocentowania, wszelkie opłaty oraz inne ważne elementy, które maja wpływ na całościowy wygląd tego produktu.

   Możliwość samego otwarcia konta oszczędnościowe porównanie 2015 jest bardzo wygodne i coraz więcej osób wybiera właśnie ten sposób, aby szybko i bez problemów móc zacząć oszczędzać. To bardzo proste i zarazem wygodne rozwiązanie.

   Wysokość oprocentowania

   Wybierając konto oszczędnościowe mamy nie tylko na uwadze wysokość oraz ilość opłat, ale również wysokość oprocentowania. Obecnie nie mamy, co liczyć na wysokie oprocentowanie takich depozytów bankowych, gdyż sytuacja, jaka panuje na rynku nie pozwala bankom na dobrze oprocentowane konta oszczędnościowe.

   Mimo wszystko oszczędzanie powinno być naszym nawykiem i każdy, kto ma na uwadze bezpieczeństwo finansowe swoje oraz swoich bliskich powinien skupić się na systematycznym odkładaniu pieniędzy. Nigdy nie wiemy, co może nas spotkać w życiu, dlatego warto mieć oszczędności, które przydadzą się na czarna godzinę i będą pomocne w trudnych chwilach naszego życia. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 stycznia 2015 13:17
 • środa, 07 stycznia 2015
  • Jak wybrać kredyt gotówkowy?

   Kredyt gotówkowy jest umową pomiędzy konsumentem a bankiem, na mocy której bank udziela do dyspozycji kredytobiorcy określoną w umowie sumę pieniędzy. Kredyt może być udzielny wyłącznie przez banki, gdyż zjawisko kredytowania wiąże się z kreacją pieniądza w gospodarce.

   W przypadku kredytów gotówkowych nie ma jednak konieczności deklarowania na jaki cel zastaną przeznaczone środki pochodzące z kredytu. Jest to cecha odróżniająca kredyty gotówkowe od innych, takich jak kredyt mieszkaniowy czy samochodowy. W tym przypadku zatem bank zostawia swobodę dysponowania środkami w rękach kredytobiorcy. W zamian za użyczenie środków pieniężnych bank pobiera wynagrodzenie. Podstawowym jego wymiarem jest oprocentowanie kredytu gotówkowego. To właśnie od niego zależy w dużej mierze jak drogi jest konkretny kredyt gotówkowy. Oprócz oprocentowania kredyt może wiązać się także z innymi kosztami, które również należy brać pod uwagę podczas określania kosztu kredytu gotówkowego. Wymienić tu można na przykład opłatę za rozpatrzenie wniosku czy prowizje banku udzielającego zobowiązania.

    

   Kryteria oceny kredytów gotówkowych

    

   Podstawowym kryterium, którym należy kierować się podczas oceny kredytu gotówkowego jest jego koszt. Tak jak zostało już wspomniane, na całkowity koszt kredytu wpływa nie tylko jego oprocentowanie, ale również wszelkie dodatkowe koszty z nim związane. Jeżeli chodzi o kryteria pozafinansowe oceny kredytów gotówkowych, to pod uwagę warto brać także elastyczność oferty związaną z czasem na jaki możemy zaciągnąć kredyt, liczbę rat na które zostanie rozłożony kredyt oraz termin ich płatności. Poszczególne banki mogą być skłonne udzielić danemu kredytobiorcy innych kwot. Dlatego też także maksymalna suma pieniędzy jaka będziemy mogli skredytować także ma znaczenie. W niektórych przypadkach, jeżeli kredyt dotyczyć ma raczej krótkiego okresu, warto także sprawdzić czy istnieje możliwość jego odnowienia. Z pewnością będzie to łatwiejsze niż zaciągnie kolejnego kredytu od nowa. Polecamy zapoznać się z najnowszym rankingiem - kredyty gotówkowe ranking 2015

    

   Narzędzia wspomagające wybór kredytu gotówkowego

    

   Chcąc wybrać najlepszy kredyt gotówkowy będziemy zmuszeni przejrzeć wiele ofert. Tylko takie działanie pomoże nam zorientować się jakie mamy możliwości kredytowe i która oferta będzie dla nas najlepsza. Ofert kredytów gotówkowych na rynku jest pod dostatkiem, dlatego też warto skorzystać z narzędzi, które ułatwia nam dokonanie wyboru. Mowa tu o rankingu kredytów gotówkowych. Są to specjalne przygotowane zestawienie, które zbierają w jednym miejscu wile ofert, różnych banków. Dzięki takim rankingom będziemy mogli w krótkim czasie zdecydować która oferta kredytu gotówkowego jest najlepsza.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 12:21
  • Wady i zalety pożyczki online

   Pożyczki przez Internet do stosunkowo nowy produkt, który na naszym rynku pojawił się kilka lat temu. Początkowo wiele osób sceptycznie podeszło do tego sposobu pożyczania pieniędzy, jednak z czasem popyt na ten produkt zaczął rosnąć, by stać się tak powszechnym jak kredyty bankowe.

   Zalety pożyczek online.

   Dużym atutem jest przejrzystość umowy i niewiele formalności. Pieniądze od chwili złożenia wniosku do przelania pieniędzy na wskazany rachunek bankowy trafiają w ciągu maksymalnie kilku godzin. Dużo pożyczkodawców pracuje również w weekendy, w związku, z czym możemy pożyczać pieniądze nawet w dni, gdy banki nie pracują.

   Jeżeli ktoś nie ma możliwości udokumentowania swoich dochodów to jedynym rozwiązaniem będzie pożyczka online bez bik. Firmy zajmujące się taką działalnością nie wymagają stałej umowy o pracę i w tej kwestii są niezwykle elastyczne. Polecamy zapoznać się ze stroną - polskabankowosc.com.pl/ranking-chwilowek-online/

   Dla osób ze złą historią kredytową jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczki online bez bik. Bank z pewnością odrzuci nasz wniosek lub zażąda wykupienia dodatkowego i bardzo drogiego ubezpieczenia, co jest nieopłacalne dla klientów. Pożyczki przez Internet bez bik to możliwość otrzymania gotówki na własny cel nawet, gdy widniejemy w biku, jako nierzetelni klienci. Firmy pożyczkowe nie sprawdzają, bowiem historii kredytowej, co jest ich dużym atutem. Oczywiście nie otrzymamy tutaj wielkiej kwoty, jednak kilka tysięcy na szybkie potrzeby z pewnością okaże się dobrym rozwiązaniem.

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 12:14
  • Lokaty bankowe, jako korzystna forma oszczędzania

   Współcześnie coraz więcej ludzi korzysta z takich form oszczędzania jak lokaty bankowe. Wszelkiego rodzaju lokaty znaleźć można w standardowej ofercie właściwie większości renomowanych banków. Powinniśmy więc dowiedzieć się szczegółowo, czym jest lokata i jakie są jej najważniejsze założenia.

   Lokata zakładana jest poprzez podpisanie umowy pomiędzy klientem a bankiem. Najważniejszy warunek, jaki musimy spełnić, żeby móc założyć wybraną lokatę, to wpłacenie na konto bankowe minimalnej sumy pieniężnej. W zależności od rodzaju lokaty, sumy minimalne mają różnorodne wartości. Obecnie możemy w większości banków znaleźć sporo różnorodnych ofert z tego zakresu. Najkrótszy czas, na który możemy złożyć środki na lokacie, zwykle obejmuje około 2 miesięcy, natomiast maksymalnie to 60 miesięcy. Kluczowym celem tego typu produktów finansowych jest pomnażanie złożonych na lokacie oszczędności.

   Decydując się na oszczędzanie połączone z inwestowaniem warto wybrać najlepsze lokaty, które gwarantują nam realny i racjonalny zysk w tym zakresie. Współcześnie na rynku możemy odnaleźć bardzo dużo różnorakich propozycji. W podejmowaniu decyzji z całą pewnością przydatny okaże się wiarygodny ranking lokat, dzięki któremu będziemy mogli znacznie łatwiej się zdecydować, korzystając równocześnie z opinii specjalistów, jak i opierając się na najnowszych analizach. Oprocentowanie lokat jest bez wątpienia jedną z najważniejszych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę rozważając rozmaite propozycje.

   Lokata zazwyczaj posiada określony procent, o jaki zwiększa się suma wpłaconych początkowo środków. Trzeba jednak pamiętać, że nie można wybierać pieniędzy przed końcem terminu lokaty, ponieważ wówczas możemy narazić się na poważne straty finansowe. Lokując pieniądze w banku na tego rodzaju koncie trzeba więc niezwykle dokładnie określić swoje możliwości finansowe, analizując wszystkie za i przeciw. Na szczęście rodzajów lokat jest obecnie na rynku bardzo dużo, m.in. terminowe, internetowe, automatyczne itp., dlatego też każdy może dostosować idealny produkt dla siebie. Warto porównać ze sobą każdą z opcji, żeby jak najwięcej zyskać, nie narażając się na ewentualne straty.

    

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 12:09

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny