Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • środa, 17 grudnia 2014
  • Co zrobić by dostać kredyt na mieszkanie?

   Decyzja o zakupie mieszkania powinna być dokładnie przemyślana. Nie można jej podejmować z dnia na dzień. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy nieruchomość nabywa się, zaciągając długoletni kredyt w banku. W przypadku kupowania za gotówkę sytuacja jest prostsza, wystarczy wybrać ciekawy lokal, a w przypadku nagłych problemów finansowych zawsze można go sprzedać, nie tylko odzyskując zainwestowane środku, lecz nierzadko również zarabiając na przeprowadzonej transakcji.

   Zanim zaciągnie się kredyt mieszkaniowy należy się przygotować. Przygotowanie powinno polegać na analizie własnych dochodów oraz wydatków w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Chodzi o to, by sprawdzić czy uda się utrzymać płynność finansową domowego budżetu w momencie, gdy trzeba będzie co miesiąc spłacać ratę kredytu. Jeżeli taka analiza finansowa wyjdzie pozytywnie można rozpocząć poszukiwania optymalnego produktu. Warto sprawdzić jak kształtuje się ranking kredytów mieszkaniowych aby dowiedzieć się, które produkty są aktualnie polecane przez niezależnych analityków finansowych. W tym samym czasie można również pobrać z banków formularz o wniosek kredytowy, aby wiedzieć jakie informacje będą wymagane przez bank. Po zdobyciu takiej wiedzy możliwe jest rozpoczęcie procesu gromadzenia wymaganych dokumentów. Warto to zrobić odpowiednio wcześnie, by później nie tracić czasu i nerwów na gorączkowe zbieranie różnego rodzaju zaświadczeń.

   Mając już wybrany najlepszy kredyt hipoteczny można udać się do banku, by dowiedzieć się szczegółów dotyczących wybranego produktu. Dobrze jest wcześniej spisać sobie listę pytań, by później podczas rozmowy z bankowym doradcą klienta jakieś pytanie nie umknęło. Jeżeli pracownik banku rozwieje wszelkie wątpliwości, wystarczy złożyć wniosek kredytowy na wymaganą kwotę i czekać na weryfikację złożonych dokumentów i zdolności kredytowej. W przypadku pozytywnej weryfikacji bank uruchamia kredyt hipoteczny. Dalej, pozostaje udać się do notariusza gdzie sporządzona zostanie umowa kupna i dokonać transakcji kupna nieruchomości - o szczegółach można przeczytać na polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-hipotecznych.

   Po sfinalizowaniu transakcji, pozostaje cieszyć się z zakupionego mieszkania i regularnie spłacać zaciągnięty kredyt bankowy. Dobrze jest ustanowić na bankowym koncie osobistym zlecenie stałe, dzięki czemu pieniądze na spłatę zobowiązania będą pobierane automatycznie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie ma potrzeby nieustannego pamiętania o wykonaniu przelewu. Podsumowując, proces kupna mieszkania z wykorzystaniem kredytu hipotecznego jest stosunkowo złożony, dlatego warto się do niego solidnie przygotować. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 17 grudnia 2014 18:21
  • Czy lokata dla dziecka jest opłacalna?

   Każdy rodzic zapewne chce dla swoich pociech jak najlepiej, a start w dorosłe życie z odpowiednim kapitałem może stworzyć młodym ludziom warunki na realizację ich marzeń i planów. Warto więc pomyśleć o przyszłości potomstwa i zacząć dla nich oszczędzać tak wcześnie jak to tylko możliwe.

   Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie założenie lokaty dla dziecka, dzięki której przez dłuższy okres czasu zgromadzimy potrzebne na przyszłość środki finansowe. Długoterminowe depozyty mogą przecież po wielu latach zaprocentować pokaźną sumą do wypłaty, a nawet niewielkie sumy regularnie dopłacane do zdeponowanych oszczędności z czasem zwrócą się z nawiązką.

   Z prawnego punktu widzenie i w świetle obowiązujących przepisów dziecko może posiadać lokatę dopiero w chwili ukończenia 13 roku życia, jednak oszczędzanie zacząć można dużo wcześniej. Wystarczy, że depozyt założą rodzice na siebie, a po osiągnięciu przez dziecko odpowiedniego wieku przeleją zaoszczędzone środki na konto dziecka. Pozwala to na dużo wcześniejsze rozpoczęcie gromadzenia środków dla dzieci niż przewidują to przepisy i tym samym zgromadzenie wyższej sumy w przyszłości.

   Lokata bankowa dla dziecka daje gwarancję, że zdeponowane na niej środki będą bezpieczne i nie stracą na wartości na skutek zmieniającej się inflacji. Ponadto oszczędności będą systematycznie zarabiać na siebie na skutek oprocentowania i okresowej kapitalizacji odsetek, która spowoduje naliczanie oprocentowań od coraz wyższych kwot dostępnych na depozycie , a co za tym idzie zwiększanie zysków. Przyglądając się produktom oszczędnościowym na rynku i analizując ranking lokat warto więc zwracać uwagę na częstotliwość kapitalizacji odsetek, gdyż tylko oferty z częstą i regularną kapitalizacją pozwolą na realny zysk z oszczędności.

   Oczywiście nawet najlepsze lokaty nie są jedynym sposobem na zarabianie przez oszczędzanie i na rynku jest jeszcze kilka innych ofert, które mogą być pomocne przy gromadzeniu środków na przyszłość dziecka, jednak depozyty terminowe charakteryzuje bezpieczeństwo powierzonego kapitału i pewny zysk bez jakiegokolwiek ryzyka. Faktem jest, że na akcjach, czy funduszach inwestycyjnych można w krótkim czasie zarobić więcej, ale ryzyko strat nie daje gwarancji bezpiecznego inwestowania w przyszłość. Lokata bankowa mimo, iż nie jest tak zyskowna, to jednak w dłuższej perspektywie pozwala na określone zyski i jest najpewniejszym sposobem na oszczędzanie na przyszłość dziecka. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 17 grudnia 2014 17:35
  • Rodzaje ubezpieczeń proponowanych przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego

   Konsolidacja kredytów zazwyczaj wiąże się z wymogiem wykupienia ubezpieczenia. Banki twierdzą, że nie jest to konieczne, ale po rezygnacji z zalecanych ubezpieczeń często wzrasta oprocentowanie kredytu. Zdarza się także, że przy niewielkich kwotach ubezpieczenie kredytu stanowi jedyny rodzaj zabezpieczenia spłaty. W artykule przedstawiono najpopularniejsze rodzaje ubezpieczeń, stosowane przez banki jako produkty dodatkowe towarzyszące konsolidacji zadłużenia.

   Ubezpieczenie pomostowe przy kredytach z hipoteką

   Kredyty konsolidacyjne z zabezpieczeniem hipotecznym polegają na wskazaniu nieruchomości, z której bank będzie mógł zaspokoić swoje roszczenia, jeżeli klient przestanie spłacać raty. Jednak pod względem prawnym hipoteka powstaje dopiero po dokonaniu wpisu do księgi wieczystej nieruchomości. Banki chcą chronić swoje interesy w okresie od podpisania umowy do czasu prawnego ustanowienia hipoteki. Umożliwia to ubezpieczenie pomostowe.

   Ubezpieczenie kredytobiorcy i nieruchomości

   Banki mogą zaoferować różne rodzaje ubezpieczenia osoby biorącej najtańszy kredyt konsolidacyjny grudzień 2014 oraz sytuacji, w jakich może się ona znaleźć. Są to np. ubezpieczenia na życie, na wypadek trwałego kalectwa, trwałej niezdolności do pracy, a także od następstw nieszczęśliwych wypadków i od utraty pracy. Ubezpieczenie może być indywidualne lub grupowe, dostępne są też całe pakiety ubezpieczeń.

   Jeśli zabezpieczeniem kredytu jest dom lub mieszkanie, bank zapewne zażąda, by ubezpieczyć również tę nieruchomość od działania żywiołów i wypadków losowych.

   Korzyści z ubezpieczeń dla banku i dla klienta

   Przyczyny namawiania do wykupu ubezpieczeń są różne. Często bank dodatkowo wymaga cesji polisy na swoją korzyść, na przykład przy ubezpieczeniu na życie. W przypadku śmierci kredytobiorcy bank otrzymuje pieniądze z odszkodowania i w ten sposób równoważy straty. Jeśli ustanowiono hipotekę, bank będzie chciał uniknąć sytuacji, gdy nieruchomość straci wartość. Wtedy pokryje straty z ubezpieczenia.

   Dla klientów korzyścią z ubezpieczeń jest niższe oprocentowanie kredytu, jednak w zamian muszą ponosić co miesiąc koszt składek ubezpieczeniowych. Często kredyt konsolidacyjny z ubezpieczeniem jest przedstawiany w reklamie jako opcja dobrowolna, korzystna dla klienta. Jednak trzeba pamiętać, że równie dobrze możemy dokupić ubezpieczenie osobno, u innego podmiotu niż bank. Jeżeli spłacimy kredyt konsolidacyjny przed czasem, mamy prawo domagać się zwrotu kwoty ubezpieczenia za niewykorzystany okres. Należy też samodzielnie pilnować, by bank zmniejszył wysokość rat o kwotę ubezpieczenia pomostowego, gdy otrzymamy już wpis do księgi wieczystej. Niekiedy bank zakłada, że ten proces uzyskania hipoteki będzie trwał rok i dla tego okresu kalkuluje koszty ubezpieczenia. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 17 grudnia 2014 17:31
 • piątek, 21 listopada 2014
  • Szybka gotówka zawsze oznacza tanią?

   Chyba trudno znaleźć kogoś, kto nie marzyłby o szybkim dopływie gotówki. Plany same rodzą się w głowie, marzenia stają realnymi i rodzą się nowe pomysły jak spożytkować dodatkowe finanse. Ale żeby dojść do tego etapu, trzeba najpierw je mieć. Wielu z nas odkłada swoje plany przez miesiące, a nawet lata, ze względu na brak określonej kwoty, która byłaby w stanie je pokryć.

   Z pomocą w takim wypadku przychodzi cała gama produktów finansowych, jakimi kuszą nas placówki bankowe oraz instytucje pozabankowe. W zależności od tego jak duża kwota nas interesuje, jaką realizację przewidujemy, warto przyjrzeć się ofertom i wybrać tę jedną, idealną dla siebie. Ciekawą formą finansowania, z której jak się okazuje korzysta coraz więcej osób są kredyty gotówkowe. Możliwe do uzyskania praktycznie przez każdego, szybko, w sposób wygodny i nie wymagający poświęcenia znacznej ilości czasu na jego uzyskanie. Ofert tego typu jest bardzo dużo, stąd zapoznanie się ze wszystkimi jest oczywiście niemożliwe. Jednak dokonanie wstępnej selekcji i ograniczenie liczby ofert tylko do tych, które w pełni nas zadowalają, umożliwiają rankingi jak i porównywarki. Czytelne zestawienia często tworzone w oparciu o opinie innych klientów. Dostarczające najważniejszych informacji. Z możliwością zastosowanie różnego rodzaju filtrów, dzięki czemu wybieramy tylko to, co w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom i wymaganiom, a przede wszystkim możliwościom finansowym. Dowiedz się więcej na oferty-kredytow.com na temat szybkich pożyczek przez Internet.

   Najtańszy kredyt

   Najtańszy kredyt gotówkowy znaleźć możemy nie tylko w placówce, której klientami już jesteśmy. Stąd uwaga poświęcona również na inne instytucje, pozwoli dokonać satysfakcjonującego wyboru. Z pomocą przyjdą także fora internetowe z opiniami innych klientów bądź też doradca finansowy, który wybierając propozycję dla nas, przedstawi najbardziej aktualne informacje, doradzi co sprawdzi się najlepiej biorąc pod uwagę comiesięczną sytuację finansową i możliwości jakie mamy. Przemyślana decyzja pozwolić zrealizować swoje plany i będzie w pełni zadowalającą. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 21 listopada 2014 16:33
  • Jak wygląda termin zapadalności lokaty gdy jej właściciel zmarł?

   Każdy kto zakładał jakąkolwiek lokatę wie, że ma ona termin zapadalności. Jest to ostatni dzień obowiązywania umowy lokacyjnej. Wiadomym też jest, że na lokacie oszczędności są zamrażane i przed terminem zapadalności nie można ich wypłacić.

   Tyko wtedy bank gwarantuje wypłatę wypracowanych odsetek. Jeśli pieniądze zostaną wcześniej wypłacone, to można nie otrzymać żadnych odsetek, które narosły do dnia zerwania lokaty lub można uzyskać tylko niewielką część. Kapitał oczywiście jest zwracany w całości. To są kwestie, o których wiadomo. Co jednak, gdy właściciel lokaty zmarł? Jak wygląda w takiej sytuacji termin zapadalności lokaty?

   Lokata po śmierci właściciela- czy istnieje do końca trwania umowy? Kiedy i jak się kończy?

   Każdy bank ma swój prywatny regulamin, który reguluje tego typu kwestie. Przyglądając się im jednak z bliska spostrzec można, że wiele placówek działa na podobnych zasadach i w obliczu śmierci swoich klientów ich sprawy regulują podobnie. Tutaj więcej na temat dziedziczenia lokat - polskabankowosc.com.pl/ranking-lokat-bankowych.

   To co się stanie z lokatą po śmierci jej właściciela zależy głównie od tego, czy bank zostanie o tym fakcie poinformowany i oczywiście od tego, jaka będzie wola spadkobierców. Jeśli lokata terminowa jest nieodnawialna i bank nie wie o tym, że klient zmarł, to pieniądze wraz z odsetkami są automatycznie przelewane na konto nieżyjącego właściciela. Jeśli lokata terminowa jest odnawialna, a bank nie wie, że klient nie żyje, to jest odnawiana bez końca na kolejne okresy lokacyjne. W sytuacji, gdy do banku zgłasza się spadkobierca z wymaganymi dokumentami potwierdzającymi, że nabył spadek w postaci lokaty i oczywiście z aktem zgonu właściciela lokaty, to może podejmować decyzje co do lokaty. Może ją zerwać i pieniądze bez odsetek trafiają na jego konto. Może równie dobrze wydać dyspozycje, by lokata dotrwała do końca okresu lokacyjnego i dopiero wtedy pobrać pieniądze.

   Gdy bank wie, że jego klient nie żyje, lokata bankowa może istnieć do końca umowy, ale spadkobierca lub spadkobiercy muszą przedstawić akt poświadczenia dziedziczenia lub wyrok sądu , który stwierdza, że dana osoba lub osoby nabyły spadek, który w tej sytuacji jest lokatą. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 21 listopada 2014 16:23
  • Jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy?

   Obecnie niemal w każdym gospodarstwie domowym znajduje się przynajmniej jeden samochód. Dla wielu osób jedyną szansą na posiadanie własnego auta jest kredyt bankowy. Bankowcy zdają sobie z tego sprawę i prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Niektóre są bardzo atrakcyjne, jednak aby je znaleźć musimy wiedzieć jak ich szukać. Poniżej zostały zaprezentowane cechy kredytów samochodowych, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

   Jak to zwykle w przypadku kredytów bywa, najważniejszą kwestią powinno być dla nas oprocentowanie, gdyż ono decyduje o tym ile pieniędzy będziemy musieli zwrócić do banku. Oczywistym jest, że najlepsze jest to najniższe. Jednak sprawa nie jest taka prosta, gdyż jego wysokość zależy od wielu czynników takich jak koszt samochodu, wielkość wpłaty własnej, okres kredytowania, oraz rodzaj zabezpieczenia. Zazwyczaj oprocentowanie podawane w broszurze informacyjnej jest zupełnie niedostępne dla klientów. Jednak jeśli chcemy porównać kilka kredytów najlepiej sprawdzić RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to z pewnością najbardziej miarodajny wskaźnik. Aby kredyt był atrakcyjniejszy od gotówkowego, RRSO nie powinna przekraczać 16-17%.

   Istotną kwestią będzie również dla nas rodzaj zabezieczenia wymagany przez bank. Najbardziej popularną obecnie formą jest częściowe przewłaszczenie i cesja praw z polisy AC. Jest to jednocześnie najbardziej korzystne rozwiązanie. Niektóre banki wymagają ustanawiania zastawu rejestrowego, jednak jest to bardzo czasochłonne i kosztowne. Atutem oferty kredytu jest również fakt, że nie musimy wykupywać dodatkowego ubezpieczenia, które zazwyczaj genereuje wysokie koszty miesięczne.

   Pozostaje jeszcze kilka drobnych, aczkolwiek ważnych kwestii. Jeśli planujemy zakup używanego samochodu, musimy sprawdzić czy dany bank nam go sfinansuje. Niektóre banki udzielają kredytów tylko na zakup nowych samochodów. Jeśli nie posiadamy, żadnej wpłaty własnej również uzyskanie środków będzie trudniejsze. Część banków finansuje tylko określoną część wartości samochodu, na przykład 80%.

   Przed podjęciem decyzji warto prześledzić ofertę motobanków. Z racji tego, że specjalizują się głównie w kredytach samochodowych, mają bardzo rozbudowaną ofertę. Oferują one także niższą prowizję przy zakupie samochodu określonej marki.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 21 listopada 2014 16:16
 • piątek, 31 października 2014
  • Konto oszczędnościowe a osobiste – różnice

   Konta oszczędnościowe są przede wszystkim popularną alternatywą dla lokat. Stanowią bowiem dobre rozwiązanie dla osób, które mają odłożoną pewną kwotę oszczędności, ale nie chcą jej zamrażać, co ma miejsce w przypadku klasycznych lokat bankowych.

   Konta oszczędnościowe w odróżnieniu od lokat bankowych są rozwiązaniami, które oferują stały, niczym nieskrępowany dostęp do własnych oszczędności umieszczonych na rachunku. Między innymi dlatego konta oszczędnościowe to bezpieczne inwestycje dla każdego, kto marzy o inwestowaniu bez ryzyka i z zamiarem niczym nieograniczonego dostępu do własnego kapitału.

   Rachunek oszczędnościowy to nie tylko bezpieczeństwo

   Konta oszczędnościowe od lat stanowią najważniejszą alternatywę dla klasycznych lokat bankowych. Wynika to przede wszystkim z tego, iż chociaż są produktami podobnymi do nich pod pewnymi względami, to wyróżniają się kilkoma elementami. Elementy te związane są przede wszystkim z dostępnością do bieżących środków – czego nie możemy powiedzieć o lokatach bankowych. Rachunki oszczędnościowe z zasady oferują wyższy zysk niż klasyczne rachunki osobiste, a jednocześnie podobnie jak one pozwalają na wypłatę w dowolnym momencie bez utraty zgromadzonych odsetek od kapitału. Warto jednak pamiętać, że konkretne banki posiadają swoją własną politykę wypłacania środków z konta oszczędnościowego. Często pozwalają na darmowe wypłacanie tylko raz w miesiącu. Zależy to jednak od konkretnego banku i oferowanego przez niego zasad.

   Rachunek osobisty (ROR)

   Rachunki osobiste są produktami bankowymi, które są przeznaczone do bieżącej obsługi wielu transakcji. Większość banków oferuje bezpłatne prowadzenie tego typu rachunków. Niekiedy pod pewnymi warunkami, których jednak spełnienie zwykle nie jest trudne do zrealizowania. Chodzi np. o wykonanie określonej ilości płatności kartą płatniczą lub dokonywanie w każdym miesiącu wpłat powyżej określonego przez bank minimum – często jest to 1000 PLN.

   ROR a konto oszczędnościowe

   Największą zaletą kont oszczędnościowych jest stosunkowo wysokie w porównaniu z lokatami oprocentowanie. Dodatkowo inwestor ma swobodny dostęp do własnych środków zgromadzonych na rachunku. Jeśli jednak planujemy wykorzystanie środków na bieżące wydatki, wówczas nie należy traktować konta oszczędnościowego jako miejsca do przechowywania środków pieniężnych. Tego typu środki powinny być z zasady przechowywane na klasycznym rachunku typu ROR radzi portal http://polskabankowosc.com.pl/oszczednosci.

   Tradycyjne konto oszczędnościowo-rozliczeniowe nie może się poszczycić zbyt wysokim oprocentowaniem. Efektem tego pieniądze na nim zgromadzone regularnie tracą na swojej wartości. Dlatego też najlepszym sposobem jest posiadanie obu typów rachunków. Środki zgromadzone na klasycznych ROR-ach warto przeznaczyć na bieżące wydatki. Pozostałe środki, które planujemy pomnażać i uchronić przed działaniem inflacji najlepiej umieszczać na wyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub lokatach – o ile nie będzie nam przeszkadzać „zamrożenie środków" na określony w umowie o depozyt czas. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 31 października 2014 13:13
  • Kredyt konsolidacyjny w praktyce

   Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć kilka kredytów w jeden duży. Pozwala zatem płacić tylko jedną ratę co miesiąc zamiast kilku. Oczywiście rata ta będzie generalnie dużo wyższa, niż którakolwiek z dotychczasowo spłacanych co miesiąc, jednak zaletą takiego rozwiązania jest obniżenie miesięcznych płatności z tytułu zobowiązań, które weszły w skład konsolidacji.

   Kredyt konsolidacyjny charakteryzuje się tym, iż jego rata jest niższa, niż suma rat kredytów wchodzących w konsolidacje. W zależności od tego na jaki konkretny rodzaj kredytu konsolidacyjnego się zdecydujemy może być on zabezpieczony lub też nie. W przypadku zabezpieczania będziemy mogli liczyć na relatywnie mniejsze oprocentowanie, wyższą do uzyskania sumę oraz wydłużony okres spłaty. Należy jednak pamiętać, iż mniejsza miesięczna płatność, to wydłużony okres spłaty.

   Co można konsolidować?

   Kredyt konsolidacyjny może obejmować różne zobowiązania. Łączeniu mogą podlegać kredyty gotówkowe zaciągane na nieokreślone cele lub też kredyty ściśle celowe. Możliwa jest konsolidacja kredytów mieszkaniowych czy też samochodowych. Generalnie to bank decyduje, które zobowiązania możemy objąć kredytem konsolidacyjnym, a które nie. Swoistym ograniczeniem jest także suma jaką bank zdecyduje przyznać nam w drodze konsolidacji. Od tego bowiem zależy ile zobowiązań będziemy mogli połączyć oraz czy któreś z nich nie opiewa na zbyt wysoką kwotę.

   Dodatkowe środki

   W ramach kredytu konsolidacyjnego nie tylko możemy spłacać nasz dotychczasowe zobowiązanie, ale również pozyskać dodatkowe środki - o czym więcej tutaj. Kwota jaką zaciągniemy w ramach kredytu konsolidacyjnego może być wyższa, niż ta potrzebna do spłaty naszych zobowiązań. W takim wypadku otrzymuje pewną pulę środków, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel. W ramach kredytu konsolidacyjnego możemy zatem uzyskać w pewnym sensie dodatkowy kredyt, który również wejdzie w skład długów konsolidowanych. Kwota, która jest możliwa do uzyskania zależy przede wszystkim od naszych zdolności kredytowych oraz od sumy dotychczas spłacanych zobowiązań. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 31 października 2014 13:07
  • Jak zadbać o finanse osobiste?

   Niezwykle ważne dla różnych osób w naszych czasach jest znalezienie optymalnego sposobu inwestowania pieniędzy w celu zapewnienia sobie zabezpieczania finansowego. Opcji aktualnie do wyboru jest naprawdę dużo, wszystko zależy od tego, czy jesteśmy skłonni podjąć ryzyko i postawić na prawdopodobnie wyższy, ale mniej oczywisty zysk, czy też wolimy zadowolić się mniejszymi profitami, ale za to o wiele bardziej bezpiecznymi.

   Dla tych, którzy boją się o swoje finanse i nie są skłonni do podejmowania dużego ryzyka, czy dla tych, którzy nie wymagają imponujących zysków, a po prostu chcieliby bezpiecznie ulokować gdzieś swoje pieniądze, najlepszą opcją będą lokaty bankowe. Główną zaletą tego produktu jest to, iż gwarantuje nam ono z góry określony dochód, tak więc od początku wiemy jak dużo zarobimy, a dodatkowo nie musimy bać się, że stracimy to, co oddaliśmy bankowi w depozycie – pod warunkiem, że nie zerwiemy umowy przed terminem. Co więcej, lokaty to produkty dostępne praktycznie dla wszystkich, żeby je założyć nie potrzebna jest ani szczególnie duża suma gotówki, ani wiedza na temat inwestowania – po prostu wpłacamy gotówkę i po określonym czasie bank zwraca nam wypracowaną kwotę. Jednak ten instrument finansowy ma również wady – po pierwsze nie możemy liczyć na bardzo wysokie zyski, a po drugie musimy zamrozić swój kapitał na czas trwania lokaty.

   Dla osób, które są gotowe do większego ryzyka istnieją na rynku bardziej dochodowe niż lokaty inwestycje finansowe. A mianowicie chodzi o fundusze inwestycyjne, w ramach których można inwestować chociażby w kontrakty terminowe, waluty, czy surowce (miedź, gaz ziemny). W przypadku tych instrumentów finansowych obowiązuje reguła, że im wyższe ryzyko, tym wyższe potencjalne zyski i dodatkowo mogą niejednokrotnie przekroczyć dochody uzyskiwane z lokat. Pamiętać trzeba, że fundusze to inwestycje długoterminowe, co oznacza, że najwyższe profity uzyskamy w perspektywie jak najdłuższego czasu.

   Aktualnie wybór sposobu inwestowania pieniędzy jest naprawdę duży, dlatego też każdy ma możliwość skorzystać z takiej oferty, jaka mu odpowiada. Ważne jest tylko, żeby przed podjęciem konkretnej decyzji dobrze ją przeanalizować. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 31 października 2014 12:56
 • wtorek, 16 września 2014
  • Oszczędzanie na rachunku firmowym

   W dzisiejszych czasach wszyscy zdajemy sobie sprawę z konieczności oszczędzania. Żyjemy w niepewnym okresie, kiedy sytuacja na rynku pracy jest złożona, a zarazem trudna.

   Znalezienie dobrej pracy świeżo po studiach graniczy z cudem, ponieważ każdy pracodawca wymaga jakiegoś doświadczenia. Jeśli już znajdziemy taką pracę, to nie możemy być jej pewni ze względu na silną konkurencję na rynku. To wszystko sprawia, że każdy człowiek powinien posiadać znaczne oszczędności na wypadek pojawienia się nieprzewidzianych wydatków. W jaki sposób możemy oszczędzać?

   Na wstępie warto powiedzieć, że przechowywanie gotówki w domowym zaciszu nie jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim może ona ulec zniszczeniu na skutek np. pożaru lub też może zostać ukradziona. Kolejną wadą takiego rozwiązania jest szkodliwa inflacja. Konta oszczędnościowe są natomiast ogólnie dostępnym produktem bankowym, z którego warto skorzystać.

   Konto oszczędnościowe jest to prosty produkt bankowy, posiada jedną cechę, która odróżnia go od lokaty bankowej w sposób zasadniczy - pozwala na wypłatę swoich oszczędności w dowolnym momencie. Jest to doskonałe rozwiązane dla osób, które często posiadają nieprzewidziane wydatki. 

   Do takich osób zaliczają się na przykład rodzice z małymi dziećmi - nigdy nie wiadomo jakie potrzeby będzie miała nasza pociecha. Porównanie kont oszczędnościowych w różnych bankach nie jest prostym zadaniem, dlatego warto wspomóc się internetem. Bez najmniejszego problemu znajdziemy tu ranking kont oszczędnościowych, który w kilka chwil da nam pożądaną odpowiedź. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 września 2014 14:32

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny