Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • wtorek, 16 września 2014
  • Jaki rodzja lokaty bankowej wybrać?

   Ludzie dzisiaj stale szukają kolejnych sposobów na oszczędzanie, które staje się o wiele trudniejsze, ze względu na recesję gospodarczą. Inwestycje są obdarzone dużym ryzykiem, z kolei konta oszczędnościowe w banku nie zawsze zapewniają wysokość stopy procentowej, jaka by zadowalała klientów. Rozwiązaniem okazują się być lokaty bankowe. Obecnie jest to rzeczywiście powszechny sposób na oszczędzanie. Czym w związku z tym są owe lokaty?

   Jest to pewna umowa, jaką petent zawiera z wybranym bankiem. Umowa opiewa na podaną sumę, jaką wpłaca się na lokatę i zobowiązuje do niewypłacania jej w określonym w umowie okresie. Po jego upływie bank wypłaca sumę razem z zarobionymi odsetkami. W momencie gdy podejmie się środki z lokaty jeszcze zanim minie jej termin, bank nie nalicza odsetek, co powoduje, iż ludzie zazwyczaj w miarę możliwości planują dotrzymywać warunków umowy. W momencie, jeśli wpłaca się dużą kwotę, większe jest też oprocentowanie lokat.

   Na rynku oferuje się dziś wiele rodzajów lokat. Jedną z nich jest lokata terminowa, nadzwyczaj dobry wybór dla tych osób, które zarządzają stosunkowo niską sumą. Lokatę tę zakłada się na konkretny termin i wypłacenie pieniędzy przed jego upływem skutkuje zabraniem odsetek. W sytuacji lokaty rentierskiej jest zupełnie inaczej, co miesiąc albo co trzy miesiące, odsetki, które są naliczone od wpłaconej sumy otrzymuje się na konto. Jest to znakomite wyjście dla osób bez cierpliwości. Lokata progresywna pozwala na dokładanie określonych sum do funduszy, jakie już są na lokacie. Razem z nimi powiększa się też poziom oprocentowania.

   Lokata dynamiczna zakłada zwiększanie się oprocentowania wraz z mijaniem czasu, na jaki była założona. Jej istotną zaletą jest fakt, że fundusze można podjąć w każdym momencie bez utraty odsetek. Otrzymuje się odsetki, które zostały naliczone w czasie działania lokaty.

   Chcąc zdecydować się na możliwie najlepszą lokatę warto jest porównać ranking lokat dostępny pod adresem konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/09/rankinglokat-wrzesien2014.html. To, co powoduje, że lokaty są tak popularne są ich bardzo duże plusy: duże oprocentowanie oraz bezpieczeństwo oszczędzania. Dziś najlepsze lokaty są wręcz oblegane. To świetny sposób na oszczędzanie środków w czasach kryzysu. Dobrze jest z niego skorzystać, gdyż to bardzo duży zysk. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 września 2014 14:20
  • Poradnik dla kredytobiorców pożyczek hipotecznych

   Kupienie własnego mieszkania to dziś dla większości osób największe marzenie. Ceny nieruchomości w Polsce, zwłaszcza w dużych miastach, są jednakże tak wysokie, że niezwykle dużo osób nie ma możliwości sfinansować takiego zakupu ze swoich środków i muszą decydować się na wzięcie nadzwyczaj dużego kredytu, jaki potem często spłacają przez dwadzieścia lub trzydzieści lat.

   Jednak to właśnie najlepsze kredyty hipoteczne w 2014 roku są dla zdecydowanej większości młodych szansą na własny dom bądź mieszkanie. Banki dzisiaj prezentują różne oferty kredytów hipotecznych, więc klient ma szansę wybrać kredyt najlepszy dla niego.

   Na co należy jednak zwrócić uwagę podczas starania się o kredyt hipoteczny? Przede wszystkim na oprocentowanie kredytu i prowizję banku. Może się bowiem zdarzyć, iż biorąc kredyt nawet na relatywnie niską sumę w efekcie oprocentowanie jest tak duże, iż rata kredytu będzie kolosalnym obciążeniem. Dodatkowo znaczące jest, jakie opłaty nakładane są przez bank za wcześniejszą spłatę kredytu. Rzecz jasna, najlepiej żeby klient nie płacił żadnych kosztów powiązanych z tym, że uda mu się kredyt po prostu oddać szybciej. Bank jednakże w takiej sytuacji ponosi straty, więc najczęściej nalicza opłaty.

   To wszystko jest bardzo znaczące. Dobrze jest skorzystać z funkcjonujących w sieci kalkulatorów kredytowych. Pozwalają na szybkie obliczenie wielkości raty kredytu w znanych placówkach bankowych, jeśli weźmie się pod uwagę wysokość pożyczanej sumy oraz okres spłacania. To, jaki bank się wybierze odnośnie kredytów hipotecznych ma kolosalne znaczenie, jeżeli nie umie się zdecydować, to świetnym rozwiązaniem jest udanie się do doradcy finansowego, jaki wyjaśni jakiekolwiek niejasności i powie, które dokumenty należy przedstawić jakiemu bankowi.

   Należy posiadać też świadomość tego, że przez wzgląd na kryzys finansowy banki są bardzo ostrożne w udzielaniu kredytów, co powoduje, że wiele osób może zostać odrzuconych, jako potencjalni kredytobiorcy. Potrzebna może się okazać też historia kredytowa. Jeśli terminowo oddawało się poprzednie kredyty, bank ma duże zaufanie. Przeważnie staranie się o kredyt hipoteczny to niezmiernie trudne zadanie, zabierające dużo czasu oraz uwagi. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 września 2014 14:10
 • wtorek, 19 sierpnia 2014
  • Poradnik dla osób chcących założyć lokaty bankowe

   W pierwszym odcinku naszego przewodnika przedstawiliśmy najpopularniejsze lokaty bankowe oraz wyjaśniliśmy podstawowe zasady tej formy oszczędzania. W tej części zajmiemy się bardziej specjalistycznymi rodzajami lokat oraz podpowiemy na co musisz zwrócić szczególną uwagę przed podpisaniem umowy.

   Lokata progresywna

   Inna nazwa pod którą występuje to lokata z dopłatą. Jej podstawową cechą jest możliwość „dopłacenia" dodatkowego kapitału bez konieczności zawierania nowej umowy z bankiem. Zwiększając w ten sposób nasz kapitał, zwiększamy też przyszły zysk. Oprocentowanie takiej lokaty nie jest stałe, a przyrasta z każdym miesiącem jej trwania. Wysokość opłat oraz przyrostu odsetek każdy bank ustala indywidualnie w swojej ofercie. Warto zastanowić się nad tym wariantem, jeśli przewidujemy w niedalekiej przyszłości ekstra fundusze, które będziemy mogli ulokować.

   Lokata denominowana (dwuwalutowa)

   Idea tego rozwiązania opiera się na zarabianiu dzięki różnicom w kursach walut. Odsetki od kursu pomiędzy wybraną parą walut są naliczane każdego dnia według kursu NBP. Na koniec lokaty sumuje się ich wartość i wypłaca z kapitałem własnym, co więcej możesz wypłacić pieniądze albo w polskich złotych albo w walucie w jakiej była lokata. Polecana dla osób chociaż trochę zorientowanych na rynkach wymiany walut. Ze względu na ich wahania, istnieje możliwość zarówno dużego zysku, jak i poniesienia straty. Kwota od jakiej można w ten sposób lokować pieniądze jest zazwyczaj wyższa niż w przypadku innych lokat.

   Lokaty negocjowane

   Nie zawsze musisz ograniczać się tylko do tego, co bank proponuje w swojej podstawowej ofercie. Negocjowanie warunków umowy pozwala na ustalenie indywidualnie wysokości oprocentowania, czasu trwania lokaty oraz innych dodatkowych opcji. Wymogiem większości banków dla przystąpienia do negocjacji, jest dość wysoka kwota jaką musimy zainwestować. Jeżeli masz taką do dyspozycji, warto zapytać doradcę o takie rozwiązanie, ponieważ może okazać się dla Ciebie bardzo korzystne.

   Zanim złożysz podpis

   Na zakończenie przypominamy jeszcze o podstawowych zasadach skutecznego oszczędzania na lokacie. Określ swoje fundusze, porównaj dostępne oferty w porównywarce, sprawdź dostępny na wielu niezależnych stronach ranking ofert - polecany jest ranking dostępny pod tym linkiem - http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/08/rankinglokat-sierpien2014.html. Przeczytaj dokładnie warunki umowy i nie bój się zadawać pytań. Pamiętaj, że inwestujesz swoje pieniądze, więc musisz jak najlepiej zadbać o ich bezpieczeństwo. Życzymy udanych decyzji i dużych zysków. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 sierpnia 2014 15:02
  • Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

   Posiadacze wielu różnych zobowiązań wobec banków w postaci kart kredytowych czy tradycyjnych pożyczek, czują się niekiedy zbytnio przytłoczeni porozrzucanymi terminami spłat poszczególnych rat. Ogromną pomocą w ich sytuacji, może okazać się konsolidacja kredytów, która zwolni ich z obowiązku pilnowania wszystkich terminów. Lista banków udzielających takich pożyczek, jest długa. Jak zatem wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

   Banki już dawno przestały być dla nas jedynie miejscem, w którym możemy na jasnych warunkach starać się o dodatkowe środki pieniężne. Dzisiaj te same banki dają nam jednocześnie narzędzia, dzięki którym łatwiej poradzimy sobie ze spłatą posiadanych zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne należą właśnie do tego typu narzędzi. Banki oferują nam głównie dwa różne rodzaje takich pożyczek. Pierwszy z nich to kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, drugi – z hipoteką. Wybierając najlepszy kredyt tego typu, musimy przede wszystkim uwzględnić swoje faktyczne możliwości finansowe. Ułatwi nam to dopasowanie jego warunków ściśle do naszych potrzeb. Po drugie – warto zwrócić uwagę jak wysoka jest prowizja jego udzielenia. Po trzecie – czy oferowana nam przez bank kwota, jest w stanie objąć wszystkie posiadane przez nas zadłużenia i uwolnić nas od nich. I po czwarte – czy interesujący nas kredyt konsolidacyjny wymaga obecności poręczycieli lub żyrantów.

   Słowem podsumowania: zanim zdecydujemy się na zamienienie wielu rat na jedną, sprawdźmy przede wszystkim jak wiele będzie nas kosztowała taka decyzja. Może bowiem okazać się, że chęć uwolnienia od pilnowania dat poszczególnych rat, to za mało, by móc cieszyć się swobodą finansową. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 sierpnia 2014 14:57
  • Jak dobrze wybrać lokatę?

   Inwestowanie zaoszczędzonych pieniędzy zawsze wiąże się z trudnymi wyborami. Należy zadecydować, w jaki sposób chcemy pomnażać swoje oszczędności i jakie ryzyko jesteśmy w stanie podjąć. Osoby, które chcą inwestować bezpiecznie, decydują się na mniej ryzykowne metody - przede wszystkim na lokaty bankowe. Jak dobrze wybrać lokatę?

   Na początek należy dokładnie rozeznać się w aktualnie dostępnych ofertach. Odpowiednio dobrana, a więc najlepsza lokata pozwala nam na największe pomnożenie naszej kwoty. Warto przejrzeć ranking lokat internetowych, aby sprawdzić, które oferty wypadają najlepiej i które z nich przynoszą największe zyski. Gdzie znaleźć takie rankingi? Na stronach internetowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę i już po chwili można zagłębić się w temat. To dobry sposób, który z pewnością pomoże nam w podjęciu odpowiedniej decyzji. Drugim sposobem jest rozmowa z doradcą bankowym, który wskaże na najlepsze lokaty sierpień 2014 i podpowie, która opcja będzie dla nas najbardziej korzystna. W porównywaniu lokat najważniejsze jest zestawienie kluczowych cech, czyli oprocentowania oraz okresu, na jaki można założyć lokatę. To decydujące czynniki, które wpływają na wielkość nagromadzonych odsetek.

   Poświęcając chwilę uwagi na zorientowanie się w temacie lokat na pewno poskutkuje wyborem najlepszej oferty. Lokaty są prostym i bezpiecznym sposobem inwestowania, dlatego warto się na nie zdecydować i cieszyć się narastającym oszczędnościami. Każda dodatkowa suma jest dobra dla naszego rodzinnego budżetu. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 sierpnia 2014 14:47
 • poniedziałek, 11 sierpnia 2014
  • Jak wygląda przewalutowanie kredytu hipotecznego?

   Rynek finansowy oferuje kredytobiorcom na tyle dużo opcji kredytowych, by ci dopasowali oferty pod własne oczekiwania i przede wszystkim możliwości finansowe. Najlepsze kredyty hipoteczne rywalizują ze sobą nie tylko oprocentowaniem, ale także możliwością zaciągania ich w wielu walutach. Właściwie każde zadłużenie w banku zaciągnąć można zarówno w polskich złotych jak i w euro, dolarach, frankach szwajcarskich, funtach szterlingach czy innych nieco mniej popularnych walutach.

   Problemem takich rozwiązań jest często zmieniający się kurs, który w przypadku niekorzystnych notowań może znacznie obniżyć opłacalność danego kredytu i spowodować wzrost jego całkowitych kosztów. Sposobem na tego typu niekorzystne zdarzenia może być przewalutowanie, jednak czy jest zamiana jednej waluty na drugą w ogóle ma sens?

   Ryzyko przewalutowania

   Kredytobiorcy decydujący się na kredyty mieszkaniowe sierpień 2014 w obcej walucie przede wszystkim liczą na oszczędność wynikającą z oprocentowania. Jak wiadomo w różnych krajach obowiązuje różny poziom stóp procentowych i tym samym oprocentowanie hipoteki także będzie inne. Jeśli więc koszt całkowity kredytu w danej walucie jest dla kredytobiorcy za wysoki, może on przewalutować swoje zadłużenie na walutę kraju, który oferuje aktualnie niższe stopy procentowe. Nie dzieje się to bez ryzyka, ponieważ kursy walut zmieniają się dynamicznie i mogą tym samym powodować zarówno zyski w postaci niższego kosztu kredytu, jak i ryzyko wdepnięcia w jeszcze większe zadłużenie. Ci, którzy dokonają przewalutowania na walutę, której kurs idzie w dół skorzystają na spadku zadłużenia, natomiast w przypadku sytuacji odwrotnej ich zadłużenie powiększy się.

   Ile to kosztuje i kiedy się opłaca?

   Kursy walut są tak samo trudne do przewidzenia, jak zmiany kursów akcji na giełdzie. Wszelkie spekulacje mogą być trafione, lub całkowicie chybione, dlatego ciężko jest wywnioskować, czy w najbliższym czasie waluta będąca przedmiotem przewalutowania zanotuje wzrost czy spadek. Nieopłacalne jest przewalutowanie w trakcie, kiedy dana waluta drastycznie się osłabia chyba, że ktoś przewidziałby taki scenariusz z wyprzedzeniem. Analogicznie po silnym spadku waluty prognozując jej wzrost warto na nią przenieść swoje zobowiązania, by w przyszłości na tym zyskać.

   Warto wiedzieć, że za przewalutowanie z reguły trzeba zapłacić i kwota ta wynosi około 1% wartości przewalutowania, dodatkowo przejście na kredyt hipoteczny w danej walucie nastąpi po kursie spłaty, a ta po kursie sprzedaży. Wszelkie wynikające z tego różnice będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni. Oczywiście decydując się na zadłużenie w obcej walucie, warto wcześniej prześledzić aktualny ranking kredytów mieszkaniowych i wybrać ofertę oferującą oprócz pożądanej waluty także interesujące warunki kredytowania. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 sierpnia 2014 10:58
  • Dlaczego lokaty są tak bezpieczne?

   Wiele osób korzysta dzisiaj z lokat bankowych z tego powodu, że oferują one naprawdę ogromne bezpieczeństwo. Podpisywana z bankiem umowa podczas otwierania takiej lokaty sprawia, że na pewno nasze pieniądze zawsze zostaną odzyskane i to razem z należnymi nam odsetkami. Dlaczego tak właśnie się dzieje?

   Fundusz Gwarancyjny

   Po pierwsze nasze środki zgromadzone na lokacie są chronione przez wcześniej wspomnianą umowę. Bank daje nam gwarancję na to, że odda nam cały wpłacony kapitał oraz należne odsetki. Te odsetki to oczywiście oprocentowanie lokat, które w bardzo wielu przypadkach jest stałe. To wygodne rozwiązanie, gdyż z góry wiemy ile na takiej lokacie będziemy w stanie zarobić pieniędzy. Oczywiście niektóre lokaty bankowe mogą mieć także zmienne oprocentowanie. Tutaj sprawa ma się nieco inaczej. Bank gwarantuje nam minimalny procent, a reszta zależy od wyników inwestycyjnych. Oznacza to, że jeśli bank dobrze zainwestuje pieniądze i dostanie z tego spory zwrot to także nam trafi się większy procent. Z drugiej jednak strony może być też tak, że na takiej lokacie zarobimy o wiele mniej niż na lokacie ze stałym oprocentowaniem. Niezależnie jednak od tego oprocentowanie lokat jakie mamy na umowie jest pewne i zawsze je dostaniemy. Druga sprawa to jednak Fundusz Gwarancyjny. Bank musi należeć do specjalnego funduszu, który wypłaca pieniądze klientom banku w razie problemów. Fundusz bez większych pytań zwróci nam środki finansowe do 100 tysięcy Euro, a więc kwota naprawdę duża. To kolejny powód dla którego nasze pieniądze są w banku bardzo bezpieczne. Lokaty to oczywiście gwarancja, że nikt nam pieniędzy nie ukradnie. Trzymając pieniądze w domu nigdy nie wiemy czy podczas naszej nieobecności ktoś nas nie okradnie. W przypadku banków nawet jak dojdzie do napadu to naszym pieniądzom i tak nic się nie stanie.

   Zyski z lokat w czasie kryzysu niskie, ale bezpieczeństwo nadal ogromne

   Podsumowując wszystkie te informacje można dojść do ważnego wniosku. Lokaty z pewnością gwarantują nam dzisiaj ogromne bezpieczeństwo naszych pieniędzy i chociażby z tego warto z nich skorzystać. Z drugiej strony oczywiście musimy pamiętać, że z powodu kryzysu niestety lokaty bankowe nie dają dzisiaj dużych zysków. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 sierpnia 2014 10:53
 • czwartek, 10 lipca 2014
  • Dlaczego warto korzystać z lokat?

   Oszczędzanie pieniędzy to kwestia, która wielu ludziom spędza sen z powiek. Nie wiemy, gdzie najlepiej wpłacić nasze pieniądze, aby przyniosły możliwie duży zysk, często również nie orientujemy się w rozmaitych mechanizmach finansowo – ekonomicznych, od których zależy potencjalny zysk lub też jego brak. Dlatego też, jednym z najlepszych sposobów na to, aby zyskać i zbytnio nie ryzykować, a jednocześnie nie wymagającym żadnej specjalistycznej wiedzy, jest umieszczenie pieniędzy na lokacie bankowej.

   Jeżeli zdecydujemy się na oszczędzani w powyżej formie, z pewnością w obrębie naszego zainteresowania znajdą się możliwie jak najlepsze lokaty bankowe luty 2014. Pojęcie to będzie zwykle oznaczało dla nas takie lokaty, które przyniosą nam możliwie jak największe zyski.

   Nie bez znaczenia w wielu wypadkach będzie się liczył również czas, ponieważ zdarza się tak, iż przykładowo dysponujemy gotówką, którą po upływie kilku miesięcy planujemy przeznaczyć na konkretny cel. Aby znaleźć najbardziej odpowiednią dla nas lokatę, warto zajrzeć do internetu i poszukać co możemy znaleźć pod hasłem ranking lokat na stronie oszczednoscionline.pl. Posiłkując się taką pomocą będziemy mieli sposobność zapoznania się z opiniami innych ludzi, co może być bardzo użyteczne przy dokonywaniu wyboru najodpowiedniejszego produktu bankowego dla siebie.

   Aktualnie na rynku można znaleźć wiele ofert związanych z właśnie taką formą oszczędzania - praktycznie można powiedzieć, że co bank, to inna lokata. W zasadzie zatem, chociaż generalnie stawki oprocentowania są podobne, zagłębiając się w temat bez wątpienia znajdziemy najbardziej odpowiadające nam produkty.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 10 lipca 2014 18:40
  • Czym są szybkie pożyczki oferowane w Internecie przez parabanki?

   Coraz popularniejsze stają się szybkie pożyczki udzielane przez firmy pożyczkowe zarówno drogą internetową, jak i w oddziałach stacjonarnych. Czym tak naprawdę jest ten rodzaj udzielania wsparcia finansowego? Zazwyczaj pożyczki dotyczą niewielkich kwot, rzędu kilkuset złotych. Wyższe pożyczki udzielane są tylko stałym klientom, którzy regularnie ubiegają się o tego typu usługę w banku. Ponadto, aby otrzymać szybką pożyczkę należy spełnić wymagania banków i firm pożyczkowych.

   Zazwyczaj udzielający tak zwanych „chwilówek" nie są tak wnikliwi jeśli chodzi o sprawdzanie zdolności kredytowych klientów, dzięki czemu tego rodzaju pożyczki stały się popularne wsród osób, mających problemy z rzetelnym spłacaniem kredytów. Chwilówki zyskały tego typu określenie ze względu na szybkość zaciągania, która trwa dosłownie kilka chwil. Tempo sporządzania odpowiednich formalności jest ograniczone do absolutnego minimum, dzięki czemu klienci mogą uzyskać pieniądze od ręki. Ponadto okres, na jaki pieniądze są udzielane klientom jest bardzo krótki, zazwyczaj liczy kilka dni, a w ostateczności może osiągnać miesiąc czasu.

   Kto korzysta z szybkich pożyczek?

   Osoby, które ubiegają się o chwilówki, są ludzie posiadający negatywną historię kredytową. Firmy udzielające tego typu zapożyczeń nie sprawdzają informacji o kliencie w Biurze Informacji Kredytowej. Dodatkowo tego typu korporacje kuszą klientów niskim oprocentowanie, a czasami nawet jego brakiem przy pierwszej pożyczce. Szybkie kredyty są przede wszystkim dla osób odpowiedzialnych, którzy są w stanie w krótkim czasie oddać zapożyczone pieniądze. Firmy udzielające tego rodzaju wspomagań finansowych są mniej cierpliwe jeśli chodzi o egzekwowanie zaległych długów. Ludzie potrzebujący pieniędzy „na teraz" często korzystają z chwilówek, jednak nie zważają na potencjalne wady tych pożyczek. Rzeczywiste oprocentowanie może wynieść o wiele więcej niż się spodziewali, przez co będą zmuszeni skorzystać z kolejnej pomocy finansowej. Wiadomo, jak to błędne koło może dalej się potoczyć.

   Czy warto korzystać z szybkich pożyczek?

   Mimo wielu zalet jakie posiada szybka pożyczka, jak i ich wad, należy dokładnie zastanowić się przed zaciągnięciem kredytu. Szybkie pożyczki są doskonałą alternatywą, w przypadku braku możliwości uzyskania tradycyjnego kredytu. Wiele osób nie ma innego wyboru i chwilówki stają się jedyną deską ratunku. Jeśli dotyka nas nagła potrzeba posiadania pieniędzy i potrzebujemy ich w natychmiastowym tempie, szybkie pożyczki wydają się być idealnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, iż niedotrzymanie terminów spłat pożyczek, może doprowadzić do wysokich kar finansowych. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 10 lipca 2014 18:36
  • Jak zarabiać na oszczędnościach - wybieramy najlepszą lokatę

   Masz większe oszczędności, które leżą odłożone gdzieś w kopercie w regale albo w barku? A może właśnie się ożeniłeś i po weselu zostało kilkanaście tysięcy, które chcesz odłożyć na później? Wówczas warto zastanowić się nad różnymi formami zarabiania pieniędzy. Jeżeli zatem nie czujesz się na siłach grać na giełdzie, bo uważasz to przede wszystkim za dość niebezpieczną formę pomnażania pieniędzy, warto przejrzeć lokaty dostępne we wszystkich bankach. Będzie to najbezpieczniejszą metodą na pomnożenie oszczędności.

   Jednakże nie każda lokata będzie znakomitym rozwiązaniem na wpłacenie swojego kapitału i czekanie, aż pieniądze się pomnożą. Wcześniej trzeba naprawdę solidnie się przyłożyć do wyszukiwania ofert lokat w bankach, ponieważ już samych rodzajów lokat jest bardzo dużo i nie każda odmiana będzie odpowiadała indywidualnym wymaganiom inwestora.

   Dlatego warto przede wszystkim sprawdzić ranking lokat w lipcu 2014 i przekonać się, które lokaty i w jakich bankach obecnie są najbardziej atrakcyjne. Oczywiście większość takiego rodzaju rankingów będzie prezentowała przede wszystkim oprocentowanie lokat, co z jednej strony jest praktycznie najważniejszym wyznacznikiem atrakcyjności lokaty, jednakże z drugiej strony nie każdy inwestor będzie zwracał tylko na to uwagę.

   Atrakcyjność lokaty uzależniona jest też od wielu różnorodnych czynników. Poza tym w takich rankingach umieszczane są różnego rodzaju lokaty, które posiadają na przykład zmienne oprocentowanie, albo też bardzo niskie, ponieważ skonstruowane są na innych zasadach. Wówczas naprawdę atrakcyjne oferty lokat mogą znajdować się na samym końcu rankingów, co wcale nie oznacza, że są najgorsze.

   Dlatego porównanie lokat to proces długotrwały i niesłychanie wymagający. Pod uwagę trzeba wziąć naprawdę wiele czynników, a nie tylko samo oprocentowanie. Warto też informacje znalezione w rankingach porównać z informacjami zamieszczonymi na oficjalnych stronach banków. Czasami bowiem dane publikowane w rankingach czy w porównywarkach mogą nie być aktualne. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 10 lipca 2014 18:30

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny