Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Wpisy

 • czwartek, 10 lipca 2014
  • Lokaty bankowe od kuchni czyli co powinieneś wiedzieć o oszczędzaniu w banku?

   Mechanizm działania lokaty wydaje się być dosyć prosty. Powierzasz bankowi określoną sumę pieniędzy którymi w ustalonym okresie czasu on swobodnie obraca. Po upływie terminu na jaki zawarta została umowa otrzymasz zwrot swojego wkładu powiększony o odsetki. Ale co dzieje się w trakcie trwania tej umowy? W co bank inwestuje Twoje pieniądze złożone na lokacie i czy są one na pewno bezpieczne?

   Ile pieniędzy ma bank?

   Na początek trochę teorii. Każdy bank dysponuje określoną kwotą pieniędzy, którą w uproszczeniu można podzielić na pasywa i aktywa. Te pierwsze to zobowiązania banku wobec klientów czy innych banków, a więc między innymi nasze lokaty bankowe październik 2013. Natomiast aktywa to wszystko co przynosi bankowi zysk, a więc udzielone kredyty i pożyczki, papiery wartościowe, środki na rachunkach i wiele innych – są to sposoby inwestowania przez bank naszych pieniędzy.

   Jak zarabia bank?

   Wszystko na razie wydaje się dość proste, ale jeśli przyjrzysz się uważnie drugiej liście może pojawić się kilka pytań. Bo czy na pewno przy takiej ilości zobowiązań, kosztach utrzymania, placówkach, pracownikach i reklamach w telewizji bank będzie miał wystarczającą liczbę pieniędzy? I co jeśli ktoś przestanie spłacać kredyt? Czy wtedy też dostanę moje pieniądze z lokaty? Spokojnie. Wszystko jest pod kontrolą i to dosłownie. Nad poczynaniami banków czuwa Komisja Nadzoru Bankowego, która bardzo restrykcyjnie podchodzi do wszelkich ryzykownych działań. Dodatkowo Twoje środki łącznie z odsetkami podlegają ochronie do wysokości 100 tysięcy euro przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oznacza to, że w nawet razie upadku banku nie musisz obawiać się o odzyskanie swoich pieniędzy.

   Wirtualne inwestycje, realne pieniądze

   No dobrze, ale czy mam wpływ na to co stanie się z moimi pieniędzmi? I tak, i nie. Nie możesz nakazać bankowi bezpośrednio – moje fundusze z tej lokaty proszę inwestować w akcje kolei, ale pod żadnym pozorem nie wolno udzielać z nich kredytów mieszkaniowych. Pamiętaj, że kapitał banku to w głównej mierze pieniądze elektronicznie. Są jak najbardziej prawdziwe i mają realną wartość, ale nie są ułożone w równych stosikach w bankowym skarbcu i podpisane imieniem i nazwiskiem. Bank w określonym czasie ma Ci wypłacić określoną kwotę, a nie banknoty o ustalonych nominałach.

   Czy coś zależy ode mnie?

   Oczywiście! Przede wszystkim to Ty decydujesz jaką wybierzesz lokatę. Są takie, z których dochody częściowo pochodzą z grania na giełdzie papierów wartościowych albo zysków z wahania kursów walut i wtedy bank ma obowiązek w ten a nie inny sposób pomnażać Twoje oszczędności. Porównaj oferty i sprawdź dokładnie ranking lokat, a w razie wątpliwości po prostu zapytaj w wybranym przez Ciebie banku.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 10 lipca 2014 16:26
 • środa, 18 czerwca 2014
  • Kiedy zdecydować się na lokatę?

   Lokaty bankowe to propozycja, która powinna cieszyć się zainteresowaniem wielu ludzi. Są one pewne, bezpieczne i nie wymagają zbyt wielu formalności. Kiedy zatem zdecydować się na taką formę dysponowania pieniędzmi?

   Lokata polega na „zamrożeniu" pewnej kwoty na specjalnym bankowym koncie. Klient decyduje się na przesłanie swoich środków i deponowanie ich przez określony czas, zaś bank gwarantuje mu zysk, a dokładniej kumulację odsetek naliczonych i wypłaconych pod koniec trwania lokaty lub też (rzadziej) naliczanych regularnie – na przykład co miesiąc – ale wypłaconych również dopiero po umownym okresie.

   Na lokatę zdecydować powinni się przede wszystkim ci, którzy chcą oszczędzać. Przechowanie swoich środków na koncie, nawet oszczędnościowym, ułatwia do nich dostęp. Świadomość ta może być wykorzystana przez nas w chwili słabości, która sprawi, że pieniądze zostaną naruszone. Tymczasem nawet najlepsza lokata zabezpieczona jest przez bank w ten sposób, że w chwili podjęcia finansów przed terminem określonym umową, tracimy odsetki. Wtedy więc możliwość wypłacenia środków wcześniej przestaje być taka kusząca.

   Z lokaty korzystać powinni także ci, którzy chcą na swoich pieniądzach zarobić, lecz boją się inwestować czy kupować niepewne fundusze. Oprocentowanie lokat, choć nie jest specjalnie wysokie (wynosi ono na ogół kilka punktów procentowych – dokładne wartości różnych ofert sprawdzić można śledząc ranking lokat), to jednak jest gwarantowane. Powiedzieć by wręcz można, że produkt ten przeznaczony jest dla osób ostrożnych.

   Lokata może być albo krótkoterminowa (kilka miesięcy) albo długo terminowa (nawet dwa lata). Nie można powiedzieć, że najlepsze lokaty to np. półroczne. Wszystko zależy od potrzeby klienta, co jest zaletą tego produktu. Tym samym przeznaczony jest on jednak dla tych, którzy mają świadomość, na jaki okres „zamrożenia" pieniędzy mogą sobie pozwolić. Nie opłaca się bowiem założenie lokaty rocznej w sytuacji, w której potrzebować swoich środków będziemy już za dwa miesiące. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 18 czerwca 2014 16:08
  • Marketing instytucji bankowych

   Na wolnym rynku na co dzień doświadczamy energicznej i prowadzonej na szeroką skalę reklamę różnorakich produktów. Posiada to swoje wady oraz zalety. Do tych pierwszych należy fakt, że często te reklamy są zbyt krzykliwe, wulgarne i ogólnie stoją na niskim poziomie. Pewną zaletą jest natomiast to, że w ten sposób możemy dowiedzieć się o istnieniu bardziej atrakcyjnego produktu, którego dotąd nie znaliśmy.

   Marketing instytucji bankowych jest niezwykle rozwinięty. Podmioty te należą do bogatych organizacji, które są w stanie przeznaczyć ogromne środki finansowe na zrealizowanie wszystkich pomysłów związanych z marketingiem. Szybkie pożyczki są bardzo często reklamowanym produktem ze względu na jego opłacalność. Jest to produkt bankowy, który przynosi stosunkowo największe zyski po stronie banku oraz straty po stronie klienta.
   Szybkie pożyczki bez bik są bardzo chwytliwymi ofertami, na które pod wpływem chwili decyduje się wielu ludzi. Reklama ma to do siebie, że przedstawia produkt w bardzo pozytywnym, a jednocześnie przejaskrawionym świetle. To powoduje, że dokonujemy nieprzemyślanych decyzji, m.in. o zaciągnięciu zobowiązania.

   Warto dodać, że są to szybkie pożyczki bez bik, a więc mogą z nich skorzystać osoby mające problemy finansowe w przeszłości. Bieżące porównanie szybkich pożyczek przez Internet 2014, pokazuje że dzięki temu nie są one wykluczone i mają szansę wyjścia na prostą. W dobie dzisiejszej nowoczesnej technologii i wszechobecnego internetu, bardzo dobrym rozwiązaniem są też szybkie pożyczki przez internet, które pozwalają na zaciągnięcie dodatkowych pieniędzy bez konieczności wychodzenia z domu. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 18 czerwca 2014 15:46
  • Lokaty terminowe i konta oszczędnościowe - kompleksowe porównanie

   Lokaty terminowe oraz konta oszczędnościowe to dwa najpopularniejsze produkty banków jeśli chodzi o możliwości lokowania oszczędności. Lokaty i konta posiadają zarówno podobieństwa jak i różnice. Wielu z nas staje przed dylematem – jaki sposób oszczędzania w banku wybrać – konto oszczędnościowe czy lokatę? Wybór nie jest prosty i przeważnie jest uzależniony od osobistych preferencji.

   Oprocentowanie rzecz kluczowa

   Konta oszczędnościowe oraz lokaty są zakładane ze względy na możliwość zarabiania na oszczędnościach. Lokaty i konta posiadają oprocentowanie, dlatego możemy na nich zarabiać otrzymując od banku odsetki. Wysokość zysków jest oczywiście uzależniona od wysokości oprocentowania. Jednak nie tylko oprocentowanie ma wpływa na potencjalne zyski. Znaczenie ma także rodzaj kapitalizacji czyli częstotliwość naliczania odsetek. Im częściej następować będzie kapitalizacja, tym większą kwotę odsetkową uzyskamy. Również rodzaj oprocentowania ma znaczenie. Banki w większości przypadków posiadają w swoich ofertach lokaty i konta oszczędnościowe ze stałym oprocentowaniem. Jednak znaleźć można również oferty ze zmiennym oprocentowaniem.

   W tym przypadku, oprocentowanie jest uzależnione bezpośrednio od ceny pieniądza na rynku międzybankowym, a pośrednio od wysokości stóp procentowych. Wysokie stopy procentowe zagwarantują nam większe zyski z oprocentowanych produktów oszczędnościowych. Banki, w przypadku kont oszczędnościowych, zastrzegają sobie również prawo do zmiany oprocentowania, jeśli stopy procentowe zostaną zmienione. Podsumowując, w okresie kiedy stopy procentowe rosną, warto zastanowić się nad lokatą ze zmiennym oprocentowaniem lub kontem oszczędnościowym. Kiedy stopy procentowe maleją , lepiej wybrać produkty bankowe z gwarancją niezmiennego oprocentowania.

   Różnice pomiędzy kontem oszczędnościowym a lokatą terminowa

   Lokata terminowa i konto oszczędnościowe to dwa różne produkty bankowe. Podstawową różnicą jest swoboda w dysponowaniu środkami. Lokata terminowa wiąże się z czasowym zamrożeniem oszczędności. Z kolei konto oszczędnościowe pozwala dysponować środkami pieniężnymi w każdej chwili. W przypadku lokaty, wcześniejsze wypłacenie oszczędności skutkować będzie utratą naliczonych odsetek. Konto oszczędnościowe umożliwia wypłacenie oszczędności wraz z naliczonymi odsetkami.

   Płynność środków wiąże się z wysokością oprocentowania. Najlepsze lokaty bankowe w 2014 roku są z reguły wyżej oprocentowane niż konta oszczędnościowe, ponieważ zobowiązujemy się do „niekorzystania” z naszych oszczędności przez określony czas. Konto oszczędnościowe, przez to że umożliwia swobodne dysponowanie środkami pieniężnymi, posiada niższe oprocentowanie. Posiadanie konta oszczędnościowego wiąże się także z ponoszeniem różnego rodzaju opłat, co nie ma miejsca w przypadku lokat terminowych. Opłaty obowiązują od dokonanych przelewów i czasami od samego prowadzenia konta. Oznacza to, że oprócz niższego oprocentowania, zyski z kont oszczędnościowych są ograniczane także przez koszty związane z funkcjonowaniem konta.

   Co wybrać – konto oszczędnościowe czy lokatę terminową?

   Jaki produkt oszczędnościowy wybierzmy, zależy do nas samych. Jeśli chcemy mieć rachunek bankowy i możliwość korzystania z oszczędności, ale jednocześnie chcemy zarabiać na odsetkach – lepszym rozwiązaniem są konta oszczędnościowe. W sytuacji, kiedy posiadamy większy kapitał i mamy świadomość, że przez dłuższy okres nie będzie on nam potrzebny – bardziej opłacalne będzie otworzenie lokaty terminowej.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 18 czerwca 2014 15:41
 • poniedziałek, 02 czerwca 2014
  • Chwilówka online, czy z domową obsługą?

   Starając się sprostać oczekiwaniom i wymaganiom potencjalnych kredytobiorców, firmy pozabankowe oferujące chwilówki systematycznie poszerzają swoją ofertę, starając się maksymalnie uprościć i ułatwić procedury przyznawania pożyczki, a także zwiększyć jej atrakcyjność. Widać to szczególnie na przykładzie dwóch typów popularnych rozwiązań. Chodzi o chwilówki przez internet bez bik oraz te z domową obsługą. Na czym polega ich fenomen i czym się charakteryzują?

   Chwilówka online – komfort i szybkość

   Chwilówka przez internet to stosunkowo nowe rozwiązanie, choć znane na rynku pożyczek krótkoterminowych od kilku lat. Sam ich projekt przedstawia się w taki sposób, aby klient zainteresowany pożyczką nie musiał opuszczać mieszkania. Wszystkie niezbędne formalności można załatwić przy pomocy sieci internetowej. Właśnie dlatego opcja zaciągnięcia chwilówki przez internet jest taka zachęcająca. Tego typu chwilówki online są przede wszystkim nieskomplikowane, dzięki czemu chętnie wybierane przez klientów. Cała procedura jest oparta na kilku krokach, którymi prowadzony jest przyszły pożyczkobiorca. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie internetowej firmy oferującej chwilówki, potwierdzić swoją tożsamość – najczęściej za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta – i czekać na decyzję firmy. Cały proces trwa bardzo szybko. Pieniądze najczęściej tego samego dnia znajdują się na koncie pożyczkobiorcy – w wielu przypadkach już w ciągu godziny.

   Chwilówka z domową obsługą – na czym polega?

   Drugim niezwykle popularną pożyczką krótkoterminową, jest chwilówka z domową obsługą. Ten typ pożyczki związany jest z obecnością pracownika firmy pozabankowej w domu klienta. To w domu klienta udzielana jest pożyczka i również w jego domu jest ona spłacana. Co daje to klientowi? Przede wszystkim komfort. Nie musi korzystać z internetu, nie musi także jechać do oddziału firmy pożyczkowej. Niewątpliwym minusem tego typu rozwiązania jest wyższy koszt pożyczki, który wyraża się w całkowitej wysokości kwoty do spłaty pożyczki. Porównanie chwilówek przez Internet wskazuje, że trudno wyłonić to lepsze rozwiązanie. Z pewnością tańsze i bardzo komfortowe są chwilówki online. Dla osób, które nie posługują się biegle internetem lepsze mogą się okazać chwilówki z domową obsługą. Wszystko zależy od wymagań, preferencji i oczekiwań konkretnego pożyczkobiorcy. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 czerwca 2014 17:12
  • Porównywarki produktów – czy warto z nich korzystać?

   W ostatnim czasie w mediach odnaleźć można wiele artykułów dotyczących oszczędzania przez Polaków. Autorzy przekonują, że Polacy nie  potrafią oszczędzać, co więcej wielu żyje z miesiąca na miesiąc, nie posiadając żadnego zabezpieczenia finansowego. Rzeczywiście, jeśli przyjmiemy definicję oszczędzania, jako skłonność do gromadzenia pieniędzy, to okaże się, że Polacy nie posiada oszczędności.

   Jednak należy wziąć pod uwagę, że definicja tego słowa jest bardzo szeroka i oszczędzanie oznacza również poszukiwanie tańszych produktów poprzez porównywanie cen w różnych sklepach. Przy takiej definicji okazuje się, że Polacy to jednak naród oszczędny, który nie lubi przepłacać.

   Na czym polega działanie porównywarek internetowych?

   Taki wniosek można wysnuć patrząc na popularność różnego rodzaju serwisów internetowych zajmujących się porównywaniem ofert. Dzięki nim można sprawdzić, gdzie kupić najtańszy sprzęt rtv, w którym supermarkecie są największe promocje na dany produkt, jak również, w którym banku konto oszczędnościowe ma najwyższe oprocentowanie - pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji. W zależności od tego w jakiej dziedzinie specjalizuje się dany serwis, zasada jego działania może się nieco różnić, jednak ogólna istota funkcjonowania jest jedna, tzn. znaleźć dla klienta najlepszą ofertę. I tak w przypadku porównywarek sprzętu gospodarstwa domowego czy też produktów żywnościowych, ważne jest nie tylko kryterium najniższej ceny, lecz również solidność sklepu, który dany produkt sprzedaje. Jeśli natomiast chodzi o produkty finansowe to tutaj najczęściej decydującym kryterium jest cena. Dlatego też porównywarki te przyjmują na ogół formę rankingów, takich jak np. ranking kont oszczędnościowych. Dzięki takiej klasyfikacji, konsument od razu widzi, który bank w danym momencie ma najkorzystniejszą ofertę. Serwisy takie nie oceniają banku, ani samego procesu zawierania umowy. Tutaj wybór leży w gestii klienta.

   Jaka przyszłość czeka porównywarki produktów?

   Dynamiczny rozwój Internetu powoduje, że porównywarki cen i ofert stają się coraz popularniejsze. Być może w niedługim czasie, rzeczą codzienną będzie sytuacja, gdy klient stojący w sklepie przed zakupem danego towaru, na bieżąco będzie sprawdzał czy nie przepłaca. Już w chwili obecnej przed powierzeniem własnych oszczędności bankowi, warto sprawdzić, czy oferowany produkt jest rzeczywiście tak dobry jak twierdzi pracownik banku. Pomimo że minęło 10 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Polacy nadal zamożnością nie dorównują mieszkańcom państw europy zachodniej. Dopóki zarobki w Polsce nie wzrosną, należy liczyć się z tym, że obywatele będą oglądać każdą złotówkę przed jej wydaniem. Niewiele osób bowiem w dzisiejszych czasach stać na to by kupować produkty, nie zwracając uwagi na ceny. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 czerwca 2014 17:06
  • Kiedy warto refinansować i konsolidować kredyty?

   Kredyt hipoteczny jest drogą i wieloletnią inwestycją, dlatego jego zaciągnięcie rozważamy pod wieloma kątami, biorąc pod uwagę wszystkie istotne czynniki. Czasami jednak, pomimo prześledzenia wszystkich ofert bankowych, w trakcie spłaty okazuje się, że na rynku pojawiły się korzystniejsze możliwości finansowania zakupu nieruchomości. Czy w takiej sytuacji należy przenieść kredyt do innego banku?

   Refinansowanie kredytu hipotecznego to korzystne rozwiązanie dla domowego budżetu, lecz tylko w wybranych sytuacjach. Jeśli podczas spłacania kredytu nie jesteśmy w stanie uporać się w nieprzewidzianymi problemami finansowymi a kredytodawca nie zgadza się na wydłużenie czasu spłaty lub renegocjowanie warunków umowy, kredyt refinansowym daje możliwość dostosowania warunków spłaty do zaistniałych okoliczności.

   Podczas przenoszenia wierzytelności do innego banku dodatkową korzyścią może być konsolidacja kilku zobowiązań, dzięki której klient płaci miesięcznie tylko jedną ratę, niższą niż suma wszystkich posiadanych wcześniej płatności. Refinansowanie kredytu hipotecznego jest opłacalne także w przypadku pojawienia się dużo atrakcyjniejszych ofert produktów bankowych lub wtedy, gdy sytuacja na rynku walutowym umożliwia korzystne przewalutowanie należności.

   Nowy kredytodawca może zaproponować pomyślne warunki spłaty nie tylko ze względu na obniżkę stóp procentowych, lecz weźmie pod uwagę również zmiany, jakie zaszły w życiu klienta. Na korzystniejszą ofertę ma wpływ zwiększenie zarobków czy wzrost wartości kredytowanej nieruchomości. Uważna obserwacja kursu złotego w stosunku do innych walut także może przynieść niemałe oszczędności. Posiadając kredyt hipoteczny w obcej walucie nagła i znacząca aprecjacja złotego stanowi sygnał, o zaistnieniu najkorzystniejszych warunków do przeliczenia posiadanego zobowiązania na rodzimą walutę.

   Oprócz obejmowania refinansowaniem samego kredytu hipotecznego warto rozważyć kredyt konsolidacyjny, który pozwoli obniżyć koszty obsługi nie tylko samego kredytu hipotecznego, ale również pozostałych zobowiązań takich jak na przykład karta kredytowa lub limit w koncie. Oferty można znelźć sprawdzając ranking najlepszych ofert kredytów konsolidacyjnych w 2014 roku. Banki jeśli otrzymują wystarczające zabezpieczenie w formie nieruchomości to bardzo chętnie podnoszą kwotę kredytu, dzięki czemu istnieje możliwość spłaty również innych zobowiązań. Taka konsolidacja kredytów przy wykorzystaniu zabezpieczenia na nieruchomości daje możliwość znacznego obniżenia kosztów. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 czerwca 2014 17:02
  • Kredyt na start dla firmy - wady i zalety

   Każdy z nas był młody i pewnie nieraz marzył o własnym biznesie, który pozwoliłby nam na spokojne życie w dostatku. Rzeczywistość nie jest jednak tak kolorowa, jak byśmy tego chcieli i wystartowanie z nową firmą jest nie lada wyzwaniem. W jaki sposób można pomóc sobie w tej inicjatywie?

   Chociaż banki niechętnie finansują start-up'y, młodzi przedsiębiorcy, którzy nie posiadają jeszcze żadnego stażu w prowadzeniu działalności, mogą liczyć na pożyczki sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych. Nie można mieć pretensji do instytucji bankowych, ponieważ młody przedsiębiorca w większości przypadków nie jest w stanie zaoferować odpowiednich zabezpieczeń na wypadek niepowodzenia biznesu.

   To, czy kredyt dla nowych firm zostanie przydzielony, zależy od wizji i determinacji kredytobiorcy. Jeśli jest to osoba, która ma solidny biznesplan i potrafi do siebie przekonać przedstawicieli banku, to jest to już połowa sukcesu. Jeśli młody przedsiębiorca nie wygrał głównej nagrody na loterii ani nie posiada rodziny, która mogłaby mu pożyczyć sporą sumę pieniędzy, to jedynym ratunkiem dla niego jest finansowanie działalności gospodarczej ze strony banku. Dlatego taka osoba powinna zrobić wszystko, aby zdobyć ten kredyt, ponieważ od tego zależy powodzenie przedsięwzięcia. Pamiętać należy przy tym, że dużo zależy od zasad panujących w danym banku (dla jednego np. początkującym przedsiębiorcą będzie osoba ze stażem nawet do kilku lat, a inny bank może udzielić kredytu osobie bez żadnego stażu na podobnych warunkach).

   Warto zaznaczyć, że obecnie kredyty dla nowych firm są też wspomagane przez fundusze unijne o czym przypomina autor bloga finansowanie-firm.blogspot.com. Dodatkowo, ponieważ rozwój młodych przedsiębiorstw przekłada się na rozwój gospodarki krajowej w bezpośredni sposób, start-up'y mogą liczyć na wsparcie także ze strony jednostek rządowych, które mogą np. pokryć część kosztów kredytu. Duża determinacja i wiara we własne możliwości mogą pokonać każde przeszkody stawiane przez banki i inne instytucje, dlatego młodzi ludzie powinni nieustannie dążyć do realizacji wcześniej postawionych celów. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 czerwca 2014 16:50
 • poniedziałek, 19 maja 2014
  • Oprocentowanie czy czas trwania - czym się sugerować wybierając lokatę?

   Wielu potencjalnych konsumentów posiadających jakieś oszczędności i chcących zdeponować je w banku na lokacie bardzo często za główne kryterium swojego wyboru obiera oprocentowanie lokat. Patrząc na to, co aktualnie proponuje nam rynek, nie mamy zbyt dużego wyboru - oprocentowania waha się od 2 do ok. 5 procent - jednak może przy lokowaniu dużych kwot te kilka procent naprawdę odgrywa znaczącą rolę? A może jednak nie warto opierać się tylko na oprocentowaniu? Czy czas trwania lokaty naprawdę jest istotny, czy to tylko może luźna wskazówka?

   Czas trwania lokaty - znaczenie praktyczne

   Deponując oszczędności na lokacie powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy na pewno są to środki, które możemy sobie "zamrozić" na kilka miesięcy lub lat. Czy jeśli nagle zepsuje nam się samochód, zachoruje dziecko lub trafi nam się wycieczka w okazyjnej cenie, będziemy mieli z czego pokryć te wydatki? Czy też może oszczędności na lokacie będą naszym głównym zabezpieczeniem? Bo jeśli tak, to z pewnością nie powinniśmy decydować się na lokatę dłuższą niż miesięczna.

   Oczywiście bank nie może nam odmówić oddania naszych własnych pieniędzy, jednakże wyobraźmy sobie sytuację, że deponujemy środki na lokacie dwuletniej, a tu nagle, po 22 miesiącach musimy zapłacić za drogie leki bądź naprawę silnika - pobieramy pieniądze z depozytu tracąc wszystkie odsetki, a co za tym idzie, tracimy jeszcze na inflacji - jak to pokazuje ranking na http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html.

   Gdybyśmy zdecydowali się na lokatę miesięczną lub z miesięczną kapitalizacją być może po tych 24 miesiącach stracilibyśmy nieco w stosunku do lokaty dwuletniej, lecz w przypadku nieprzewidzianych okoliczności jesteśmy sporo do przodu. Dobrym rozwiązaniem jest też podzielenie środków i trzymanie choćby części z nich na koncie oszczędnościowym, z którego w dowolnym momencie można je pobrać - gwarantuje to bezpieczeństwo oraz zyski z pozostałych środków. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 19 maja 2014 18:45
  • Czy stać mnie na kredyt gotówkowy?

   Wiele osób chciałoby wziąć kredyt gotówkowy, ale nie jest pewna czy ma możliwości i spełnia wszystkie wymagania. Aktualnie cały proces wnioskowania o pożyczkę jest bardzo uproszczony i we wszystkim pomaga obsługa klienta w banku lub przez Internet. Dzięki temu nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze.

   Koszty kredytu

   Najtańszy kredyt gotówkowy nie zawsze jest najlepszy, ponieważ często banki stosują różne koszty manipulacyjne i inne dodatkowe wymagania, które zwiększają wysokość raty. Warto przyjrzeć się całej umowie oraz dociekać szczegółów. Czy aby na pewno ten gratisowy tablet jest za darmo? Może bank dolicza kilkadziesiąt złotych do każdej raty. Inną możliwością jest wymaganie banku odnośnie posiadania konta osobistego, które także może być dodatkowo płatne. Warto dobrze obliczyć całkowity koszt kredytu. Najlepszy kredyt to często najbardziej dopasowany do naszych możliwości i oczekiwań. Jeżeli nie potrzebujesz tabletu lub gratisowego telefonu to po prostu z niego zrezygnuj. Jeżeli bank wymaga drogiego konta osobistego to spróbuj wziąć kredyt gotówkowy w swoim banku, gdzie posiadasz już kredyt. Dzięki temu możesz uniknąć wielu dodatkowych kosztów. Poza tym banki często oferują lojalnym klientom lepsze warunki i niższe oprocentowanie.

   Jak znaleźć odpowiedni kredyt?

   Jeżeli interesuje nas naprawdę najlepsze rozwiązanie na rynku to warto skorzystać z wyszukiwarek internetowych lub doradcy finansowego. Pierwsze rozwiązanie jest szybkie, łatwe i darmowe- wystarczy wejść na odpowiednią stronę, wpisać oczekiwaną wysokość kredytu gotówkowego oraz planowany okres długości pożyczki. System wskaże najlepsze, aktualnie dostępne produkty finansowe na rynku. Dodatkowo na stronie otrzymasz także link do portalu banku, gdzie wypełnisz wniosek o kredyt online. Drugie rozwiązanie opłaca się przy dużych kredytach. Agencja doradcza pomoże znaleźć najlepszy i najkorzystniejszy kredyt a także pomoże załatwić wszystkie formalności i wypełnić dokumenty. Warto dodać, że pobiera ona prowizję od wysokości kredytu, ale dopiero po wypłaceniu pożyczki, czyli płacimy jedynie za efekt. Jeżeli agent się nie postara to nie musisz nic płacić. Te rozwiązania pozwalają na ogromną oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musimy sami fatygować się do banków ani samodzielnie porównywać ofert.

   Jak pokazuje ranking najtańszych kredytów gotówkowych 2014, kredyt nie jest już takim drogim i ryzykowanym produktem jak kilka lat temu. Oprocentowanie utrzymuje się na podobnym poziomie a koszty także nie uległy dużemu zwiększeniu. Oczywiście nadal można wziąć kredyt z innej walucie, ale wiąże się to z ryzykiem zmian na rynku, które prowadzą do zwiększenia się kosztów kredytu. Jednak na pożyczkę każdego teraz stać. Nie są wymagane bardzo duże zarobki, najbardziej liczy się pozytywna historia kredytowa, która informuje bank o naszych przeszłych zadłużeniach. Jeżeli osoba często nie płaciła rat to niestety na jakiś czas musi się pożegnać z tą formą otrzymywania pieniędzy.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 19 maja 2014 18:41

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny