Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Lokaty bankowe

 • wtorek, 10 listopada 2015
  • Lokata bankowa czy inwestycja w nieruchomość?

   Czy lepiej jest założyć lokatę bankową czy zainwestować w nieruchomość? Wybór jest sprawą natury indywidualnej, a uzależniony jest przede wszystkim od osobistych preferencji posiadacza kapitału. Można chcieć mieć święty spokój i pozwolić pieniądzom spokojnie pracować na lokacie bankowej - można też podjąć decyzję o zaangażowanie swojej pracy w to, by pieniądze zarabiały - i zająć się wynajmowaniem nabytej nieruchomości .

   Czy inwestycja w nieruchomość jest bez ryzyka?

   Zakup lokalu na inwestycyjne cele mieszkaniowe lub komercyjne nigdy nie jest działaniem bez ryzyka. Zawsze można źle wybrać lokalizację, niewłaściwie wyliczyć zyski, a także borykać się z problem przeprowadzenia generalnego remontu nieruchomości i pozyskania na nie wypłacalnego najemcy. Tego typu inwestycja wymaga zazwyczaj prowadzenia działalności gospodarczej i znajomości branży nieruchomości. W przypadku takim, że lokal mieszkalny nabywa osoba fizyczna, po czym przeznacza go na wynajem, problemem może być sezonowość najmu (jeśli lokal wynajmują studenci) a także zagrożenie zniszczenie mienia w lokalu przez najemcę. Może to też być brak rozliczenia się z właścicielem po ustaniu stosunku najmu.

   Lokata bez ryzyka

   Lokata bankowa sama w sobie nie nosi znamion ryzyka, a także nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony osób posiadających oszczędności. Jest całkowicie bezpieczna, pod warunkiem że rzeczywiście jest założona w banku, a nie w instytucji pozabankowej, która kusi wysokim oprocentowaniem, ale nie jest w żadnej mierze bezpieczna. Ważne jest by lokata bankowa dawała satysfakcję finansową. Czyli bardzo istotny jest jej wybór, gdyż oprocentowanie lokaty bywa różne w bankach. Dla oszczędzającego ma znacznie czy jego korzyść wyniesie 1% czy 4%.

   Gdzie znaleźć oferty najlepszych lokat?

   Internet może stanowić źródło pożądanych informacji. Warto jest skorzystać z ofert starannie wyselekcjonowanych przez ranking lokaty listopad 2015. Zazwyczaj tego typu porównanie lokat uświadamia klientom banków jak różne jest oprocentowanie lokat. Czasem zbudza to zdziwienie, gdyż okazuje się, że najmniej korzyści z lokaty można uzyskać w najbardziej popularnych bankach, nastawionych wręcz na klienta masowego. Nie wychodzą one z promocjami dotyczącymi lokat i bardziej nastawione są na sprzedaż kredytów konsumpcyjnych niż promowanie nawyku oszczędzania i finansowego zabezpieczania przyszłości swoich klientów. Dlatego też nie powinno się mieć w zwyczaju przyzwyczajania do jednego banku - inny bank może okazać się dla klienta zdecydowanie lepszy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Lokata bankowa czy inwestycja w nieruchomość?”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 listopada 2015 11:33
 • wtorek, 29 września 2015
  • Na jakie zyski możemy liczyć z lokaty?

   Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne w dzisiejszych czasach jest oszczędzanie. Przyszłość niestety jest niepewna. Nie wiemy, co może wydarzyć się nawet w najbliższych dniach, a co dopiero mówić o dalszej perspektywie.

   Dlatego powinniśmy postarać się zadbać o swoją sytuację finansową, o to, by była stabilna nawet w razie kryzysu, nieoczekiwanych zdarzeń. W jaki sposób? Oczywiście rozsądnie gospodarując swoimi pieniędzmi. Nie wydając całej pensji w całości, ale odkładając przynajmniej jej część, niewielki procent. Zakładając różne lokaty, choćby z niewielkimi, niezbyt dużymi sumami.

   Lokata – świetny wybór

   Dlaczego wspominamy właśnie o lokatach? Ponieważ to bardzo popularny i  doceniany przez wiele osób sposób na oszczędzanie. Lokata ma naprawdę sporo zalet. Jakich? Gwarantuje naszym środkom bezpieczeństwo, a nam spokój ducha. Wpłacając oszczędności na lokatę, mamy stu procentową pewność, że nic im się nie stanie. Możemy być o nie całkowicie spokojni. Wiemy, że po wygaśnięciu lokaty odbierzemy nasze pieniądze w nienaruszonym stanie, że nie będzie ich ani odrobinę mniej niż pół roku czy rok wcześniej. Ponadto – będzie ich nawet więcej. Dodatkowo otrzymamy odsetki. To właśnie główna zaleta tego typu rachunku – oprocentowanie lokat, które sprawia, że lokaty naprawdę się opłacają.

   Oprocentowanie i co jeszcze?

   Przy wyborze lokaty zwracamy więc uwagę na oprocentowanie. I na co jeszcze? Jest całkiem sporo kwestii, o których warto pomyśleć. Jakich? Przede wszystkim wybierajmy ofertę banków, które są nam znane, dość popularne, do których mamy pełne zaufanie. Nie dajmy się skusić propozycjom instytucji, o których słyszymy dopiero pierwszy raz – z tego nie wyniknie raczej nic dobrego. Jeśli nam się spieszy, nie mamy zbyt dużo czasu – zdajmy się na taki ranking lokat. W ten sposób dowiemy się, które lokaty są aktualnie polecane przez specjalistów, jaka jest ich opinia. I jeszcze jedno – nie działajmy pochopnie. Zastanówmy się trzy razy zanim coś postanowimy. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 29 września 2015 13:30
 • wtorek, 01 września 2015
  • Najlepsza lokata z najwyższym oprocentowaniem

   Przeglądając oferty bankowe dotyczące lokat należy szczególną uwagę kierować na wysokość oprocentowania. Im jest ono wyższe, tym wyższy przyszłościowy zysk od złożonego depozytu.

   Porównanie lokat

   W celu wybrania najkorzystniejszej oferty należy prześledzić wiele ofert bankowych. Warto w tym celu posłużyć się internetowym rankingiem lokat, który zestawia w jednym miejscu mnóstwo aktualnych propozycji. Ranking lokat w czytelny sposób prezentuje poszczególne oferty. Każdą z nich opisuje pod kątem proponowanego oprocentowania. Umożliwia sortowanie danych. Klient może wyselekcjonować oferty zadając własne kryteria. Może bowiem porównywać oferty bankowe, które wymagają jednakowego wkładu. Tego typu zabieg ułatwia dokonanie oceny. Nie trzeba bowiem czytać wszystkich ofert. Wystarczy poruszać się tylko po tych, które spełniają nasze oczekiwania. Ranking lokat pozwala także śledzić lokaty podzielone na krótkoterminowe i długoterminowe. To także jest znaczną pomocą.

   W trakcie porównywania lokat bankowych należy badać wszystkie warunki. Nie należy skupiać się jedynie na oprocentowaniu. Najlepsza lokata to taka, która pozwala osiągnąć najwyższy przyszłościowy zysk. Jeśli finansowi spekulanci przewidują w najbliższym czasie znaczną obniżkę stóp procentowych, warto wziąć pod uwagę otwarcie lokaty na długi okres zapadalności i to ze stałym oprocentowaniem. Obecnie klienci, którzy dwa lata temu założyli tego typu lokaty, generują wyższe zyski niż nowi posiadacze lokat. Nieraz zawarcie umowy długoterminowej może wiązać się z wyborem lokaty oferującej niższe na dany czas oprocentowanie. Jednak podjęcie ryzyka może opłacić się w najbliższej przyszłości.

   Tak więc, nie samo oprocentowanie lokaty jest ważne. Na atrakcyjność konkretnej oferty wpływają także inne czynniki. Wiele banków oferuje wysokie prowizje od złożonego depozytu. Jednak w zamian za to wymaga założenia konta osobistego. Konieczność otwarcia nowego konta może spowodować dodatkowe koszty. Przy porównywaniu lokat bankowych należy wziąć te dodatkowe obciążenia pod uwagę. Może się bowiem okazać, że atrakcyjne oprocentowanie nie przyniesie oczekiwanych zysków.

   Zatem, stojąc przed wyborem lokaty, istotne jest dokonanie analizy wielu różnych bankowych ofert. Trzeba porównać je pod kątem oferowanej prowizji. Należy zwracać uwagę na minimalną kwotę depozytu. Koniecznie trzeba patrzeć na termin zapadalności lokaty. Jest on szczególnie ważny w niepewnej sytuacji rynkowej. Istotne są także dodatkowe warunki konieczne do spełnienia przy otwieraniu lokaty, jak chociażby otwarcie konta osobistego. Sprawdź oprocentowanie lokat wrzesień 2015.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 września 2015 16:09
 • czwartek, 30 lipca 2015
  • Najlepsze lokaty krótkoterminowe w frankach na lipiec


   Jeżeli spłacasz kredyt w frankach szwajcarskich lub dywersyfikujesz swój fundusz bezpieczeństwa, warto rozejrzeć się za korzystnymi lokatami walutowymi prowadzonymi właśnie we frankach szwajcarskich. Do doskonała okazja do zaoszczędzenia i pomnożenia Twoich środków finansowych. Aktualnie wśród lokat o zmiennym oprocentowaniu prowadzonych w tej walucie wyróżnić możemy Lokatę Walutową w Podkarpackim Banku Spółdzielczym na okres 3 miesięcy przy oprocentowaniu 0, 17%, na okres 6 miesięcy w tym samym banku z oprocentowaniem 0, 25% oraz Lokatę Standardową w Alior Banku na 3 lata z najwyższym oprocentowaniem 1, 25%.

    

   bigstockBusinesspersonWithStackOfC63382840

   Poniżej dodatkowo przedstawiamy porównanie lokat walutowych o [i] oprocentowaniu stałym [/i] we frankach szwajcarskich. Porównanie dotyczy lokat krótkoterminowych, spośród ofert aktualnych w miesiącu lipcu.  Zobacz już teraz ranking najlepszych lokat internetowych


   Getin Bank


   Oferuje Lokatę walutową na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem 0, 25%. Z oferty skorzystać możemy dysponując co najmniej 5 tysiącami franków. Lokatę założyć możemy w oddziale banku bez konieczności posiadania dodatkowego w nim rachunku, ponieważ pieniądze zostaną przelane i zwrócone ze wskazanego przez nas rachunku. Istnieje też możliwość wpłaty i wypłaty środków w gotówce.


   Alior Bank


   Proponuje nam z kolei Lokatę Standardową na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem 0, 1%. Założyć możemy ją od kwoty 200 franków. Razem z lokatą jest też otwierany rachunek walutowy, na który po jej zakończeniu trafią nasze środki. Lokata jest dostępna tylko w oddziale banku.


   Deutsche Bank


   Dzięki lokacie walutowej zyskamy oprocentowanie naszych środków 0, 05% w skali roku. Lokata otwierana jest na 3 miesiące, a żeby ją otworzyć, musimy dysponować kwotą tysiąca franków. Dodatkowo, w celu jej założenia musimy także posiadać konto osobiste w tym banku. Oferta dostępna jest telefonicznie lub w oddziale banku. Co ciekawe, środki na lokatę można wpłacić z rachunku złotówkowego tego banku, minusem jest jednak to, że przy zakładaniu lokaty zostaną one przeliczone po kursie sprzedaży, a przy zamykaniu lokaty – po kursie kupna.


   PKO BP


   Z kolei oferuje nam lokatę o oprocentowaniu 0, 01% na okres 1 lub 3 miesięcy. Możemy ją otworzyć od kwoty 150 franków. Nie musimy posiadać rachunku w tym banku, jednak w przypadku wypłaty środków na rachunek w innym banku zostanie pobrana prowizja jak za przelew walutowy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 lipca 2015 17:04
 • wtorek, 30 czerwca 2015
  • Na czym polega lokata strukturyzowana?

   Współcześnie, przeciętny człowiek nie zna dogłębnie zagadnień związanych z usługami bankowymi. Nic w tym dziwnego, ponieważ niektóre z nich są dość skomplikowane, a tego rodzaju wiedza nie jest przekazywana na podstawowym etapie nauki. Z drugiej strony, w dzisiejszych czasach każdy z nas powinien być gotowy na skorzystanie z oszczędnościowych produktów bankowych, które potrafią przynieść sporo wymiernych korzyści w postaci zysków. Obecnie, możemy skorzystać z niezliczonych propozycji instytucji bankowych, które prześcigają się w zdobywaniu klientów i tworzą zróżnicowaną ofertę.

   Lokaty bankowe są chyba najpopularniejszą formą oszczędzania. Ich fenomen wynika z tego, że są one niesamowicie proste. Możną ją założyć w kilka sekund, współcześnie także przez Internet za pomocą kilku kliknięć myszką. Warto to zrobić. Ponadto, mamy stuprocentową gwarancję tego, że nie stracimy swoich oszczędności, choć istnieją takie rodzaje tych produktów bankowych, które mogą dać wysoki zysk, ale są również ryzykowne.

   Inwestycja poprzez lokatę

   Okazuje się, że część banków posiada tego rodzaju propozycję. Lokując swoje środki, decydujemy się jednocześnie na ich zainwestowanie, a przynajmniej pewnej ich części. Lokata strukturyzowana opiera się na tym, że część naszych oszczędności jest inwestowana w bezpieczne narzędzia, np. obligacje skarbu państwa, natomiast większa część, jest inwestowana w nieco bardziej ryzykowne instrumenty inwestycyjne związane z indeksem giełdowym czy rynkiem walutowym. O ile tradycyjne lokaty nie gwarantują nam imponującego zysku, o tyle, z lokatą strukturyzowaną mamy sporą szansę na osiągnięcie zadowalającego zarobku. Jeśli jesteśmy gotowi podjąć ryzyko, jednocześnie otwierając sobie furtkę do dużego zysku, możemy skorzystać z takiej propozycji. Pamiętajmy, że najlepsza oferta cechuje się tym, że ma wysokie oprocentowanie lokat lipiec 2015 odpowiada wszystkim naszym oczekiwaniom, jest dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Warto zajrzeć w ranking lokat, aby zapoznać się z najpopularniejszymi ofertami największych instytucji bankowych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 czerwca 2015 15:26
 • piątek, 29 maja 2015
  • Inwestowanie w lokaty: opłacalne czy nie?

   Szukając okazji na prosty, ale nieszybki zarobek, wiele osób sięga po lokatę bankową. To dość specyficzny instrument finansowy, który w przeciwieństwie do funduszu inwestycyjnego daje zawsze gwarancję zysku. Różnicą jest jedynie jego wysokość: ponieważ przy lokatach jakiekolwiek ryzyko strat nie istnieje, także i potencjalne zarobki z nich będą adekwatnie mniejsze niż w przypadku zarobków z funduszu. Co jednak nie oznacza, że lokaty bankowe nie są atrakcyjną i opłacalną opcją dla tych, którzy chcą trochę zarobić.

   Opcja dla leniwych

   Chociaż ciężko znaleźć jakiekolwiek negatywne cechy lokat – poza wciąż używanym kontrargumentem w postaci „marnych zarobków" - to wielu osobom kojarzą się one z opcją rezerwowaną raczej dla... leniwych inwestorów. Lenistwo ma tu jednak nieco inne znaczenie: jest to po prostu dochód pasywny, który uzyskać można bez żadnego angażowania się w obrót taką gotówką. Wystarczy jedynie wpłacić jakąś sumę początkową, którą może być zarówno kilkaset złotych jak i kilkadziesiąt tysięcy złotych, a całą resztę zrobi za nas bank.

   Dzięki swojej prostej zasadzie działania, najlepsze lokaty bankowe czerwiec 2015 są w stanie „zarobić" w ten sposób swoim właścicielom całkiem spore pieniądze. Oczywiście warunkiem jest wybranie opcji nie tylko z wysokim oprocentowaniem, długim czasem trwania umowy, ale również posiadanie już na starcie sporej gotówki. W przeciwieństwie do innych form zarabiania, wspomnianych wcześniej funduszach inwestycyjnych, grze na giełdzie czy na rynku forex, lokata jest atrakcja dla osób, które nie mają żadnego pojęcia o instrumentach finansowych. Prócz tego daje ona bezpośrednią gwarancję zysku, a więc jest świetnym zabezpieczeniem finansowym dla naszej przyszłości.

   Maksymalne zyski

   Jednym z najbardziej nurtujących pytań dotyczących lokat będzie oczywiście to, ile tak właściwie można na nich zarobić. Jak zostało wspomniane wyżej, zyski są uzależnione od kilku czynników, w tym długości trwania umowy lokatowej, wpłacanej kwocie, wysokości odsetek (na co wpływ ma oprocentowanie lokat), prowizji pobieranej przez banki oraz od wysokości płaconego podatku. Zakładając średnie oprocentowanie w wysokości 4% w skali miesiąca, przy wpłacie początkowej 1000 zł zysk po pierwszych 30 dniach wyniesie brutto 40 zł i w każdym kolejnym miesiącu będzie się sukcesywnie powiększał. W skali roku będzie więc można zarobić około 600 zł brutto, jednak trzeba pamiętać o odjęciu od tej kwoty podatku i ewentualnych opłat bankowych (np. kosztów wypłaty odsetek przed terminem albo prowizji ustalonej przez bank). 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 29 maja 2015 12:35
 • czwartek, 07 maja 2015
  • Lokata zamiast skarpety - czy to się opłaca?

   Jeśli rozważasz otwarcie konta w banku, które miałoby za cel oszczędzanie i zarabianie pieniędzy pierwszą opcją jaka nasunie się na myśl jest lokata. Nie ma w tym przypadku, lokaty bankowe należą do najpopularniejszych i najczęściej wybieralnych przez Polaków kont bankowych. Dystansują popularne „oszczędnościówki”, fundusze inwestycyjne, akcje i obligacje.

   Rynek lokat - kupić klienta każdym środkiem

   Choć nie należą do efektywnych (stopy procentowe rzadko kiedy przekraczają dziś cztery procent) to one posiadają kilkadziesiąt procent wkładu Polaków, jeśli chodzi o rachunki o profilu oszczędnościowym. Banki chwytają się czego tylko mogą - tworzą świąteczne promocje, podwyższają na jakiś czas oprocentowanie, zmniejszają liczbę dodatkowych wymogów. To wszystko by lokaty bankowe były popularne, wybierane i postrzegane przez klientów jako najlepsze lokaty.

   Tworzyć lokatę, czy trzymać pieniądze w domu?

   Spadające oprocentowanie, dyktowane z góry przez decydentów polityczno-ekonomicznych może wkrótce sprawić, że w ogóle przestaniemy interesować się bankowymi formami oszczędzania. Jeśli lokaty nie znajdą konkurenta w postaci kont oszczędnościowych, funduszy inwestycyjnych czy giełdy to pogrążyć ich może zwykła „skarpeta”! Tak, w obliczu relatywnie niewielkich zysków (a w przypadku przedwczesnej likwidacji praktycznie żadnych) część z nas już woli nie wychodzić do banków, a trzymać odłożone pieniądze w domu.

   Inne formy oszczędzania środków, z racji większego ryzyka inwestycyjnego, podyktowanego wchodzeniem na inne rynki (akcje, papiery wartościowe), wzbudzają w klientach niepewność zysku, przez co ci ostatni decydują się na proste, łatwe w zrozumieniu, acz przewidywalne w zysku lokaty.

   Analitycy bankowi nie wieszczą nagłej zmiany jeśli chodzi o możliwość „zarobienia” na lokatach. Prowizje z tytułu wczesnej likwidacji rachunku są na tyle wysokie, że faktycznie odstraszają klientów od takiej decyzji. Według konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html wciąż wolimy wybierać najlepsze lokaty i zestawiać ze sobą je tak, by oprocentowanie lokat było możliwie najwyższe.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 maja 2015 14:31
 • wtorek, 10 lutego 2015
  • Czym powinniśmy się kierować wybierając lokatę?

   Ranking lokat, narzędzie popularne wśród tych poszukiwaczy bankowych produktów, którzy posługują się przede wszystkim internetem, z założenia pozwala na dokonanie wstępnej selekcji i na wybranie najbardziej konkurencyjnej oferty.   Pamiętać należy jednak, że elektroniczne porównanie lokat spełnia swoją misję jedynie częściowo. Wiele informacji musimy dopowiedzieć sobie sami, czy raczej – odnaleźć szczegóły na temat produktu, zarówno te przemilczane na witrynie rankingowej, jak i te napisane przysłowiowym drobnym druczkiem. W przypadku każdej lokaty warto wiedzieć, że informacja dostępna na folderze, na stronie danego banku czy właśnie w rankingu, podaje oprocentowanie lokat w wymiarze rocznym. Oznacza to, że jeżeli lokata jest półroczna, a oprocentowanie wynosi 3 proc., wtedy odpowiednio musimy liczyć sobie tę kwotę na pół (1,5 proc.), jeżeli trwa kwartał, wartość odsetek dzielić musimy na cztery itd. Najlepsze lokaty to także takie lokaty, które nie wymagają dodatkowej współpracy z bankiem – współpracy wymuszonej niejako przez umowę. Niektóre instytucje, jako warunek wstępny złożenia depozytu, wymagają także otworzenia w ramach ich struktur bankowego konta. Czasami zaś konto wiąże się z pewną stałą opłatą – jest to bez sensu zwłaszcza w przypadku, w którym nasz wkład jest niski, zaś opłata za prowadzenie nadprogramowego konta – wysoka.
   Najlepsza lokata, to taki produkt, który jest dobrze oprocentowany i pozbawiony „kruczków” - korzystne lokaty bankowe 2015. Warto wiedzieć także, że atrakcyjniejsze jest naliczanie odsetek kilkakrotnie (np. co miesiąc podczas zdeponowania pieniędzy na pół roku) niż jednorazowo, pod koniec umowy. Taka proporcjonalność jest jednak rzadkością, na ogół lokaty bankowe polegają na zsumowaniu zysku już pod koniec.

   Ostatnią rzeczą, z jakiej koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę przy wyborze lokaty jest to, że podjęcie środków przed upływem uzgodnionego uprzednio terminu, powoduje utratę odsetek. Nasze środki nie ulegną wtedy zwiększeniu, choć pocieszające jest to, że także nie zmaleją.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lutego 2015 13:07
  • Dlaczego zakładamy lokaty bankowe?

   Najistotniejszym celem inwestowania własnych pieniędzy na lokatach w bankach jest oczywiście zarobek. To truizm, lecz nikt nie powiedział, iż absolutnie wszyscy ludzie zdają sobie z tego sprawę. Niestety w wielu przypadkach jest tak, że lokata bankowa, która na początek wydawała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę, okazuje się kiepską inwestycją. Co zatem trzeba zrobić jeżeli w grę wchodzi lokaty w bankach?


    

   Cóż, bez cienia wątpliwości trzeba początkowo odrobinę rozszerzyć swoją wiedzę na różnego rodzaju tematy mające związek z lokatami. Jeżeli będziesz posiadał dużo szerszą wiedzę dotyczącą lokat to będziesz bardzo dobrze wiedział, która lokata jest teraz najbardziej odpowiednią opcją. Zwłaszcza sporo ciekawych informacji znaleźć można w specjalistycznych serwisach internetowych. Na takich stronach można przykładowo poznać ranking lokat, który jest doskonałym źródłem wiedzy. Takie rankingi dokładnie pokazują oprocentowanie lokat, a przecież oprocentowanie lokaty bankowej jest czymś na co zawsze przydałoby się zwrócić swą uwagę. Właśnie co jest najbardziej istotne jeśli pod uwagę brać lokaty bankowe? Jak już wcześniej zostało wspomniane, ważne jest to, aby zwrócić uwagę na oprocentowanie. Zasadniczo najlepsze lokaty to takie, które cechują się wysokim oprocentowaniem. Chociaż naturalnie nie możemy przesadzać z pogonią za wysoko oprocentowanymi lokatami! Ogólnie lokaty są uczciwe, wszystko jest jak najbardziej legalne, lecz są nieprzyjemne przypadki, które dobrze pokazują, że trzeba uważać. Na przykład w wielu przypadkach lokata jest tylko na pierwszy rzut oka atrakcyjna, ale jeżeli dokładniej jej się przyjrzeć, to absolutnie taka lokata nie jest interesująca. Jednak wiele osób nie czyta umowy, a potem są poważne problemy. Do tego niektórzy ludzie zwabieni okazją błyskawicznego i wielkiego zysku, nawet po zapoznaniu się z umową, nie widzą żadnego podstępu.

    

   Zatem należy na początek powiększyć swoją wiedzę o lokatach bankowych, a potem szczegółowo zaznajomić się z umową. Takie osoby, które pamiętają o tym, później zazwyczaj są ze wszech miar zadowolone. W obecnych czasach jest bardzo dużo źródeł wiarygodnych informacji na temat lokat, a więc nie ma sensu w rozumowaniu osób, które patrzą tylko na treść reklam. Pewne jest jedno - warto zainwestować pieniądze w lokaty bankowe, bo porządna lokata to bardzo duża szansa na relatywnie spory zarobek.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lutego 2015 12:52
 • poniedziałek, 26 stycznia 2015
  • Co zyskujemy zakładając lokatę bankową?

   Wiele osób porzuca myśl o założeniu lokaty bankowej, bo jak zasłyszeli od swoich znajomych czy też przeczytali w Internecie jest to nieopłacalne, a oprocentowanie lokaty jest tak niskie, że aby poczuć jakikolwiek zysk na lokacie, trzeba byłoby wpłacić co najmniej milion złotych. Czy rzeczywiście jest to prawda, a zarabianie na lokacie bankowej to mit?

   Oczywiście, że istnieją pewne sposoby na znacznie większe zarobki, ale nie jest to już oszczędzanie, a inwestowanie, które nieodłącznie związane jest z ryzykiem. Inwestując swoje pieniądze możesz zarobić nawet kilkakrotnie więcej niż w przypadku oszczędzania na lokacie bankowej, ale będziesz musiał również podjąć ryzyko utraty części, a nawet całości zainwestowanego kapitału.

   Najlepsze lokaty bankowe gwarantują oprocentowanie w wysokości kilku procent wpłaconego kapitału, chociaż wiadomym jest, że na im dłuższy okres powierzymy nasze pieniądze (znowu im więcej tym lepiej) będziemy mogli negocjować lepsze oprocentowanie.

   Najlepsze i najbardziej korzystne ekonomiczne oferty banków przeznaczone są dla klientów, którzy deponują ogromne pieniądze na spory okres czasu (lokaty długoterminowe, czyli takie, które trwają co najmniej 12 miesięcy). Być może oprocentowanie w wysokości 3 % nie jest oszołamiające ani też nikogo nie rzuca na kolana, jednak wydaje się, że jest to lepsze niż...nic. Po co pieniądze mają leżeć nieużywane na zwykłym koncie oszczędnościowo – rozliczeniowym, kiedy można założyć lokatę bankową, sprawdzając wcześniej pod tym adresem - link - ranking lokat tak by wybrać najlepszą. Pieniądze, które uda się nam zarobić dzięki powierzonemu kapitałowi być może nie uczynią z nas najbogatszego człowieka świata, ale mamy gwarancję, że kapitał nie zostanie utracony, a ponadto co nieco jeszcze na tym zarobimy? Być może jeżeli płynie w tobie krew hazardzisty, lepiej będzie pieniądze zainwestować, ale jeżeli ktoś nie jest skłonny do ryzyka i boi się ewentualnej utraty kapitału to lokata bankowa jest genialnym rozwiązaniem. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 stycznia 2015 13:24

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny