Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Oprocentowanie lokat

 • czwartek, 26 września 2013
  • Spadające stopy procentowe: czy utrzymywanie lokat bankowych ma sens?

   Od dłuższego czasu Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy procentowe, które są obecnie na najniższym poziomie w historii. Choć jest to bardzo dobra informacja dla kredytobiorców, to jednak nie cieszą się z niej osoby oszczędzające pieniądze w bankach. Utrzymywanie w nich pieniędzy ma sens, jednak nie zawsze i nie dla każdego. Przyjrzyjmy się więc, kto powinien utrzymywać lokaty bankowe, a kto zyska na przeniesieniu oszczędności do innych produktów finansowych.

   Kiedy utrzymywać lokaty bankowe?

   Utrzymywanie lokat bankowych ma sens jedynie wtedy, kiedy zyski netto z nich otrzymywane w dalszym ciągu przewyższają poziom inflacji. Jest to podstawowy warunek, który dotyczy każdej osoby oszczędzającej. Jeśli więc oprocentowanie lokat w 2013 roku w danym banku waha się w granicach 0,5% w skali roku – raczej zrezygnujmy z jego usług i przenieśmy swoje pieniądze na lepiej oprocentowaną lokatę. Warto jednak pamiętać o tym, że pieniądze w banku powinny utrzymywać osoby, które mogą szybko potrzebować gotówki lub też takie, które nie są skłonne do ryzyka.

   Kiedy szukać korzystniejszych alternatyw?

   Jeśli jednak nie jesteśmy zadowoleni z oferty naszego banku, zamiast lokaty terminowej możemy poszukać innego rozwiązania. Na przykład lokaty progresywnej czy lokaty strukturyzowanej. Warto pamiętać, że możemy skorzystać też z bardziej ryzykownych rozwiązań, jakimi są fundusze inwestycyjne rynku akcji czy też samodzielne inwestowanie pieniędzy na rynkach kapitałowych. Takie rozwiązanie wymaga jednak nie tylko wiedzy o rynkach finansowych, ale również czasu i chęci do zaryzykowania własnych pieniędzy dla wyższych zysków. Nie każdy człowiek jest w stanie to zaakceptować, warto więc zastanowić się poważnie przed podjęciem ostatecznej decyzji.

   Kiedy wybrać lokaty bankowe?

   Produkty oszczędnościowe oferowane przez banki to tylko jedna z możliwości, jakie daje rozwinięty rynek finansowy. Jednak najlepsze lokaty bankowe są właściwym rozwiązaniem dla kilku grup osób, o których chcielibyśmy dziś napisać. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 26 września 2013 11:24
 • poniedziałek, 02 września 2013
  • Lokata negocjowana sposobem na niskie oprocentowanie?

   Obecnie możemy wymienić wiele różnych rodzajów lokat bankowych. Z pewnością przed założeniem lokaty bankowej powinniśmy zapoznać się z większością z nich, ponieważ dzięki temu na pewno uda nam się podjąć dobrą decyzję, a co za tym idzie wybrać odpowiednią dla siebie lokatę - dostosowaną do swoich potrzeb oraz wymagań. Dziś omówimy jednej z rodzajów lokat bankowych, a mianowicie lokatę negocjowaną. Czym jest lokata negocjowana i na czym polega?

   Lokata negocjowana

   Lokata negocjowana przeznaczona jest dla osób, które chcą wpłacić na lokatę duże kwoty. I mówimy tu o naprawdę bardzo dużych kwotach, które często przekraczają kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy złotych. Lokata negocjowana, jak sama nazwa wskazuje, daje nam możliwość negocjowania warunków lokaty, takich jak na przykład wysokość oprocentowania, rodzaj oprocentowania (oprocentowanie stałe bądź zmienne), długość trwania lokaty, kapitalizacje odsetek i wiele innych. Z pewnością jednak trzeba stwierdzić, iż lokata negocjowana to lokata, która na pewno może nam przynieść bardzo duże zyski.

   Lokata negocjowana – dlaczego warto ją założyć

   Z całą pewnością warto dziś założyć lokatę negocjowaną. Jak już wcześniej wspomnieliśmy może ona przynieść naprawdę bardzo duże zyski, a na tym z pewnością zależy każdemu z nas. Lokata negocjowana na pewno spodoba się osobom, które na przykład zbierają pieniądze na jakiś cel. Przypuśćmy, że w najbliższych latach planujesz kupić luksusowy, bardzo drogi samochód. Możliwe, że odkładasz sobie w miesiącu jakąś kwotę pieniędzy, na przykład około 500 złotych. Jeśli odkładasz te pieniądze przez długi czas i masz już bardzo dużą sumę to po co miałbyś trzymać te pieniądze w domu bądź na koncie w banku, skoro możesz je pomnożyć i tym samym szybciej kupić sobie swoje wymarzone auto? Z pewnością jest to o wiele lepszy pomysł. Nie ma sensu trzymać pieniędzy bezczynnie na koncie w banku. Wpłacając je na lokatę negocjowaną możesz w ciągu roku czy paru lat znacznie je pomnożyć. Jest to pomysł o wiele lepszy i z całą pewnością bardziej opłacalny. Dlatego już dziś zastanów się nad założeniem lokaty negocjowanej – z całą pewnością ci się to opłaci. Znajdź najlepszą ofertę lokaty bankowej we wrześniu 2013, która będzie odpowiadać twoim potrzebom oraz która pomoże ci w jak najkrótszym czasie osiągnąć jak największe zyski. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 września 2013 16:25
 • środa, 03 kwietnia 2013
  • Oprocentowanie lokat bankowych

   Oprocentowanie lokat bankowych to nasz zysk uzyskany w zamian za pożyczenie bankowi pieniędzy, obecnie nie jest zbyt wysokie, umożliwia jednak utrzymanie wartości posiadanych oszczędności pokrywając inflację, niektóre lokaty dają tez niewielki zysk. Jest ono kreowane przez decyzje Rady Polityki Pieniężnej określające stopy procentowe.

   Wysokość oprocentowania

   Na wielkość oprocentowania ma wpływ także długość trwania lokaty, jest ono zróżnicowane również w zależności od banku, nie są to jednak duże rozbieżności. Obecnie kształtuje się od 3 do 7% , wysokość oprocentowania może być również uzależniona od korzystania z innych usług banku w postaci rachunków, ubezpieczeń lub produktów inwestycyjno-oszczędnościowych. Niskie odsetki oferowane przez depozyty nie zmniejszają bynajmniej zainteresowania nimi ze względu na wysokie bezpieczeństwo ulokowanych środków dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. To właśnie bezpieczeństwo oraz wzrost o stopień inflacji zapewnia lokatom coraz więcej klientów, szczególnie w okresie pogłębiającego się kryzysu i niepewności na rynkach finansowych.

   Można z tego wyciągnąć wniosek, że oprocentowanie lokat nie jest najistotniejszym elementem zachęcającym do korzystania z takiej właśnie formy oszczędzania ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa jakie niewątpliwie zapewniają. Publikowane informacje odnośnie wysokości oprocentowania zarówno na stronach banków jak i portali branżowych podają oprocentowanie w skali roku bez względu na to jaki okres opisują oraz z reguły przed opodatkowaniem tzw. podatkiem Belki, zawsze znajdziemy informacje czy jest to wartość ubruttowiona czy nie. Wypłata ulokowanej sumy plus odsetki następuje najczęściej po zakończeniu okresu na jaki lokata została zawarta. Są również produkty oferujące wypłatę odsetek od razu a kapitału po ustalonym czasie.

   Porównanie ofert

   Oprocentowanie lokat jest niezbyt zróżnicowane i zależne od wielu czynników, poświęcając trochę czasu na przeanalizowanie oferowanych w danym czasie produktów zawsze można znaleźć lokatę spełniającą nasze oczekiwania. Mogą też w tym pomóc specjalne portale, takie jak Najlepsze lokaty - kwiecień 2013 - które to prezentują aktualne rankingi lokat bankowych.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 03 kwietnia 2013 16:38
 • piątek, 31 sierpnia 2012
  • Co wybrać - oprocentowanie stały czy zmienne?

   Lokaty bankowe pozwalają zarobić, ponieważ są oprocentowane. Na rynku dostępne są lokaty o różnej wysokości oprocentowania. Jednak nie tylko pod tym względem oprocentowanie różnią się od siebie. Możemy również podzielić oprocentowanie na stałe oraz zmienne. 

   KontoWiększość lokat bankowych posiada stałe oprocentowanie. Oznacza to, że klient z góry może policzyć ile zarobi na lokacie. Oprocentowanie stałe jest niezależne od sytuacji na rynku finansowym. Jest korzystne w przypadku spadku stóp procentowych, ponieważ niezależnie od tego nasze oprocentowanie pozostanie na niezmienionym poziomie. Dlatego, jeśli spodziewamy się spadku stóp procentowych, lepiej założyć lokatę ze stałym oprocentowaniem.

   Niektóre banki oferują także zmienne oprocentowanie. Wtedy wysokość oprocentowania zmienia się okresowo i zależy od kilku czynników makroekonomicznych. Są to m.in. stopy procentowe oraz ceny pieniądza na rynku pożyczek międzybankowych. Zmienne oprocentowanie jest korzystne w przypadku spodziewanego wzrostu stóp procentowych. Jeśli RPP podwyższy stopy, będziemy mogli liczyć na większe odsetki z lokaty.

   Przeważnie to lokaty krótkoterminowe posiadają oprocentowanie stałe. Lokaty na dłuższe terminy zapadalności zazwyczaj mają oprocentowanie zmienne. Jest to korzystne, ponieważ w długim okresie istnieje większe prawdopodobieństwo, że nastąpią zmiany na rynku finansowym.

   Jednym z rzadziej spotykanych oprocentowań jest oprocentowanie progresywne. Nie jest ono uzależnione od żadnych czynników zewnętrznych, jednak ulega okresowym, stałym zmianom. Oprocentowanie progresywne może zmieniać się co miesiąc o stałą wartość. Może maleć lub rosnąć, chociaż banki najczęściej oferują lokaty z rosnącym oprocentowaniem. Lokaty z oprocentowaniem progresywnym jest chwytliwym produktem, ponieważ banki mogą je reklamować jako wysoko oprocentowane depozyty. Po prostu  podawane jest oprocentowanie w ostatnim miesiącu. Należy uważać na takie oferty i sprawdzać średnie oprocentowanie. 

   Do tego aby porównać oprocentowanie i zdecydować, które będzie dla nas atrakcyjne, można skorzystać z rankingu lokat. Ranking lokat pozwoli nam w o wiele łatwiejszy sposób wybrać lokatę z najlepszym oprocentowaniem.  

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 31 sierpnia 2012 17:38

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny