Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Polska bankowość

 • piątek, 29 maja 2015
  • Jaki rodzaj depozytu bankowego wybrać?

   Depozyty bankowe są sposobem na deponowanie pieniędzy w banku na określonym koncie. Obecnie jest to najczęstsza forma gromadzenia posiadanych środków. Depozyty bankowe mogą zostać założone na czas nieokreślony (swobodne zarządzanie środkami przez właściciela) lub na czas określony (jest to forma lokat terminowych).

   Właściciele konta, lokując w bankach swoje pieniądze, powinni liczyć na stosowne odsetki za możliwość zarządzania zdeponowanymi pieniędzmi. Wielkość oprocentowania w przypadku tego typu depozytów bankowych uzależniona jest w głównej mierze od długości okresu deponowania. Depozyty bankowe możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje.

   Konta osobiste oferowane jest obecnie przez każdy znany bank. Większość z nas posiada swoje konto osobiste, gdyż w w większości przypadków jest to konieczność. Nie tylko dorośli mogą założyć swoje konto, lecz również osoby niepełnoletnie w obecności opiekuna. Oprócz zdeponowania pieniędzy na koncie, mamy okazję skorzystać z szeregu różnorodnych możliwości, które bardzo często oferuje nam bank. Część ofert kont osobistych, jakie zapewniają nam banki, nie jest objęta kosztami ich prowadzenia. Coraz częściej konto osobiste można założyć w niezwykle prosty sposób, korzystając wyłącznie przez Internet.

   Konta oszczędnościowe są typowym rachunkiem, który posiada o wiele wyższe oprocentowanie aniżeli zwykły rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Najczęściej zakładany jest dodatkowo do konta osobistego. Dzięki tej opcji możemy oszczędzać, a równocześnie posiadamy ciągły dostęp do zdeponowanych środków. Trzeba jednaj wiedzieć, iż najczęściej transakcje w zakresie rachunku oszczędnościowego są objęte pewnymi opłatami obniżającym dotychczas osiągnięte zysk.

   Lokaty terminowe natomiast pozwalają na lokowanie pieniędzy na koncie w banku przez określony termin. Właściciel lokaty może liczyć na pewien kapitał z posiadanych środków w postaci odsetek. Wysokość odsetek w głównej mierze zależy od oprocentowania lokaty, które jest ściśle związane z długością okresu deponowania. Trzeba jednak wiedzieć, że wypłacenie pieniędzy przed upływem określonego terminu może wiązać się z znaczną stratą finansową. W tej sytuacji warto zostawić środki na lokacie aż do końca trwania umowy.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 29 maja 2015 11:58
 • piątek, 31 października 2014
  • Konto oszczędnościowe a osobiste – różnice

   Konta oszczędnościowe są przede wszystkim popularną alternatywą dla lokat. Stanowią bowiem dobre rozwiązanie dla osób, które mają odłożoną pewną kwotę oszczędności, ale nie chcą jej zamrażać, co ma miejsce w przypadku klasycznych lokat bankowych.

   Konta oszczędnościowe w odróżnieniu od lokat bankowych są rozwiązaniami, które oferują stały, niczym nieskrępowany dostęp do własnych oszczędności umieszczonych na rachunku. Między innymi dlatego konta oszczędnościowe to bezpieczne inwestycje dla każdego, kto marzy o inwestowaniu bez ryzyka i z zamiarem niczym nieograniczonego dostępu do własnego kapitału.

   Rachunek oszczędnościowy to nie tylko bezpieczeństwo

   Konta oszczędnościowe od lat stanowią najważniejszą alternatywę dla klasycznych lokat bankowych. Wynika to przede wszystkim z tego, iż chociaż są produktami podobnymi do nich pod pewnymi względami, to wyróżniają się kilkoma elementami. Elementy te związane są przede wszystkim z dostępnością do bieżących środków – czego nie możemy powiedzieć o lokatach bankowych. Rachunki oszczędnościowe z zasady oferują wyższy zysk niż klasyczne rachunki osobiste, a jednocześnie podobnie jak one pozwalają na wypłatę w dowolnym momencie bez utraty zgromadzonych odsetek od kapitału. Warto jednak pamiętać, że konkretne banki posiadają swoją własną politykę wypłacania środków z konta oszczędnościowego. Często pozwalają na darmowe wypłacanie tylko raz w miesiącu. Zależy to jednak od konkretnego banku i oferowanego przez niego zasad.

   Rachunek osobisty (ROR)

   Rachunki osobiste są produktami bankowymi, które są przeznaczone do bieżącej obsługi wielu transakcji. Większość banków oferuje bezpłatne prowadzenie tego typu rachunków. Niekiedy pod pewnymi warunkami, których jednak spełnienie zwykle nie jest trudne do zrealizowania. Chodzi np. o wykonanie określonej ilości płatności kartą płatniczą lub dokonywanie w każdym miesiącu wpłat powyżej określonego przez bank minimum – często jest to 1000 PLN.

   ROR a konto oszczędnościowe

   Największą zaletą kont oszczędnościowych jest stosunkowo wysokie w porównaniu z lokatami oprocentowanie. Dodatkowo inwestor ma swobodny dostęp do własnych środków zgromadzonych na rachunku. Jeśli jednak planujemy wykorzystanie środków na bieżące wydatki, wówczas nie należy traktować konta oszczędnościowego jako miejsca do przechowywania środków pieniężnych. Tego typu środki powinny być z zasady przechowywane na klasycznym rachunku typu ROR radzi portal http://polskabankowosc.com.pl/oszczednosci.

   Tradycyjne konto oszczędnościowo-rozliczeniowe nie może się poszczycić zbyt wysokim oprocentowaniem. Efektem tego pieniądze na nim zgromadzone regularnie tracą na swojej wartości. Dlatego też najlepszym sposobem jest posiadanie obu typów rachunków. Środki zgromadzone na klasycznych ROR-ach warto przeznaczyć na bieżące wydatki. Pozostałe środki, które planujemy pomnażać i uchronić przed działaniem inflacji najlepiej umieszczać na wyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub lokatach – o ile nie będzie nam przeszkadzać „zamrożenie środków" na określony w umowie o depozyt czas. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 31 października 2014 13:13
 • wtorek, 04 lutego 2014
  • Oszczędzając możemy podnieść swoją stopę życiową?

   Jeżeli chciałbyś za powiedzmy trzy lata kupić samochód, pojechać w roczną podróż bądź najzwyczajniej pragniesz zapewnić sobie i bliskich stabilność finansową, bez cienia wątpliwości musisz już teraz pomyśleć o tym. Mowa tutaj naturalnie o oszczędzaniu na lokatach bankowych. Trzeba otwarcie powiedzieć, iż nie ma chyba lepszej możliwości oszczędzania swoich pieniędzy, aniżeli lokaty bankowe. Dobrze, ale jaka lokata jest najlepszą ofertą?

   Akurat nie ma nawet najmniejszego problemu ze znalezieniem najbardziej atrakcyjnej oferty. W końcu nasz Internet jest wprost pełny najróżniejszych informacji dot. lokat. A więc możemy szybko odnaleźć najlepsze lokaty na polskim rynku. W wielu przypadkach ludzie za bardzo ufają reklamom w prasie i telewizji, a w końcu nie jest powiedziane, że wszystkie lokaty są bardzo dobrem wyborem. I właśnie z tego powodu należy szczegółowo zapoznać się z najważniejszymi wiadomościami dot. lokat.

   A w szczególności warto brać pod uwagę ranking lokat, ponieważ w większości przypadków owe zestawienia pokazują prawdę, a więc możemy wiele dowiedzieć się z nich. Bardzo dużo można również przeczytać na forach o tematyce finansowej. Na fachowych forach wypowiadają się tacy ludzie, którzy mają sporą wiedzę dot. lokat, więc pojęcia takie jak przykładowo oprocentowanie lokat bądź inflacja nie mają przed nimi tajemnic. Najważniejszą zaletą lokat bankowych jest z pewnością to, że pieniądze procentują, więc nie jest straszna nam inflacja. Choć nikt nie powiedział, iż lokaty bankowe są bez wad. Jednakże można łatwo zminimalizować wady lokat bankowych. Jak? Korzystając z usług odpowiednich banków, to pewne.

   Warto także pamiętać, iż bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, aby starać się wszelkie formalności związane z zakładaniem lokaty załatwić przez Internet. Z jakiego powodu to wskazane? Choćby z takiego, że można zaoszczędzić dużo czasu, ale również pieniędzy. Bardzo często lokaty udzielane drogą internetową są o wiele tańsze, niż zwykłe. Pewne jest tylko jedno - z pewnością warto zadbać o to, aby oszczędzać na lokatach bankowych. To naprawdę coś istotnego. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 lutego 2014 14:34
 • sobota, 04 stycznia 2014
  • Przegląd najpopularniejszych usług bankowych

   Absolutna większość dorosłych mieszkańców Polski regularnie korzysta z usług bankowych. I czy można dziwić się temu? Przecież trudno żyć w dzisiejszych czasach bez chociażby najzwyklejszego konta osobistego. Warto więc trochę powiększyć swoją wiedzę na wszelkie kwestie mające związek z bankowością.

   Taka wiedza jest niezmiernie ważna, ponieważ właśnie dzięki odpowiedniej wiedzy dobrze wiemy na przykład to które konta osobiste są doskonałym rozwiązaniem. Bardzo dużo odnośnie banków znaleźć oczywiście można przez Internet. W zasadzie w Sieci można odnaleźć niemal wszystko na temat banków, zatem chociażby po wpisaniu w wyszukiwarkę fraz związanych z bankowością, można sporo dowiedzieć się. Np. dużo przydatnych informacji na temat banków umieszczono na forach dyskusyjnych, które poświęcone są właśnie finansom.

   Dla takich osób, które pragną trochę zarobić, lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z lokat. Np. znakomite są lokaty terminowe - wpłacamy swoje pieniądze na określony czas, aby po pewnym czasie wyjąć większe pieniądze. To nic skomplikowanego. Należy jednakże podejść w umiejętny sposób do tego, ponieważ lokaty są naprawdę różne.

   Jak już wcześniej napisane zostało, generalnie ciężko dzisiaj się żyje bez korzystania z usług banków. Początkowo pod uwagę wziąć warto konta osobiste. Czym cechować się powinno perfekcyjne konto osobiste? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytania, ponieważ ludzie mają różnego rodzaju wymagania dotyczące kont, lecz z pewnością należy zwrócić uwagę na miesięczne opłaty za prowadzenie konta. W naszym kraju działa wiele banków - wśród nich znaleźć można także te, które mogą zagwarantować brak opłat za prowadzenie konta. Istotne jest także to, aby zwracać większą uwagę na zagadnienia dotyczące na ten przykład opłat za przelewy krajowe i międzynarodowe, wypłatę pieniędzy z bankomatów, etc. Ważna jest z pewnością również nowoczesność, jakość obsługi albo korzystne oprocentowanie.

   Inną kwestią jest oszczędzanie pieniędzy. Pieniądze bez dwóch zdań warto oszczędzać, bo jeżeli będziemy mieć niezapowiedziany wydatek finansowy, przykładowo konieczność zakupu auta, to będzie nam łatwiej. Co jest w szczególności ważne, jeśli chodzi o konta oszczędnościowe? Oszczędności muszą być bezpieczne, ponieważ nikt z nas nie chciałby ich stracić. A więc możemy zapomnieć o tym, iż uda nam się zarobić większe pieniądze na takim koncie, bo z reguły oprocentowanie kont oszczędnościowych nie należy do wysokich. Choć oczywiście nikt nie powiedział, że nie możemy znaleźć czegoś całkiem nieźle oprocentowanego... 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   sobota, 04 stycznia 2014 16:45
 • poniedziałek, 02 września 2013
  • Procedury bankowe o których powinieneś wiedzieć

   Gdy jesteśmy związani z danym bankiem, zarówno bank, jak i my, zobowiązani jesteśmy do przestrzegania określonych zasad – umowy spisywanie między instytucją finansową, a Klientem indywidualnym, dotyczą: założenia konta ROR/oszczędnościowego, uzyskania kredytu krótkoterminowego/hipotecznego, otworzenia karty kredytowej, posiadania karty bankomatowej czy upoważniania osób trzecich do zarządzania posiadanymi produktami bankowymi. Pomimo, że język bankowy stosuje wiele, często nieznanych, nam terminów, nie zwalnia nas, jako Klientów, do zapoznania się z ich sensem.

   Obecne na rynku polskie banki, które coraz częściej łączone są z zagranicznymi bankami, tworzą unijne przepisy, których przestrzegają Klienci każdego z danego banku. Polskie prawo bankowe w pewnych zapisach, musi być dostosowane do unijnego prawa bankowego (prawo to nie może być uniwersalne, gdyż każde państwo członkowskie włada odrębnym prawem państwowym, a jedynie niektóre punkty wspólne dla UE się pokrywają).

   Jak stać się klientem banku?

   Klientem banku może zostać każdy, kto regularnie otrzymuje środki finansowe, które zasilać będą utworzone konto. Najczęściej jest tak, że aby móc posiadać pozostałe produkty bankowe, wymaga się otworzenie konta rozliczeniowego, rozliczeniowego tym celu, procedury bankowe nie są skomplikowane – należy jedynie przedłożyć dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, oraz zaświadczenie o zarobkach. Jeśli jednak, potrzebujemy zaciągnąć kredyt, czy pożyczkę, cały proces trwa dłużej i wymaga przedstawienia bankowi licznych dokumentów.

   Podobnie rzecz wygląda przy każdym kolejnym staraniu się o dany produkt bankowy. Warunkiem jest jednak to, aby konto ROR (w zależności od wewnętrznych procedur banku) było regularnie zasilane wpłatą określonej kwoty. Np. PKO BP oferuje Klientom „konto za zero", czyli Klient nie ponosi żadnych kosztów utrzymania konta, pod warunkiem, że co miesiąc wpłynie kwota przynajmniej 2000 zł.

   Kto tworzy procedury bankowe?

   Należy widzieć różnicę między „prawem bankowym", który tworzony jest przez Radę Nadzorczą, a „procedurami bankowymi", które można podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne.

   Zewnętrzne procedury bankowe to ogólne zasady funkcjonowania banków, opracowane przez Narodowy Bank Polski i Polską Politykę Pieniężną.

   Główne Oddziały danych placówek finansowania sporządzają warunki udzielania kredytów czy pozostałych produktów, na podstawie stałej współpracy z NBP i PPR, natomiast każdy osobny pododdział zobowiązany jest do wdrożenia tychże procedur. Taką kontrolą wewnętrzną zajmuje się Zarząd banku, który ma za zadanie koordynować pracę przypisanej placówce. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 września 2013 15:23
 • poniedziałek, 27 maja 2013
  • Zadbaj o swoje finanse

   Pieniądze mają dzisiaj w zasadzie dla każdego człowieka kolosalne znaczenie, a wytarty slogan głoszący prawdę, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze, nie jest obecnie aktualny.

   Prawdą jest za to, że pieniądze są bardzo ważne i dają człowiekowi możliwość życia na odpowiednim poziomie, dlatego większość osób stara się obecnie bardzo dbać o swoje finanse osobiste. Jeśli ma się na ten temat pewną wiedzę, można się starać samodzielnie podejmować strategiczne dla swojego majątku decyzje, jednak jeśli jest się w tej materii przysłowiowym laikiem, bardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na pomoc specjalisty w tej dziedzinie, czyli doradcy finansowego. Bardzo często takie osoby są zatrudniane przez banki, by służyć swoim klientom radą i w ten sposób zachęcić ich do korzystania z usług danego banku.

   Obecnie polskie banki zaczynają coraz bardziej przemycać zachodnie trendy i również zatrudniają takich doradców. Doradca podpowie, jak najlepiej zainwestować pieniądze, jakie kredyty są najbardziej opłacalne i jakie sposoby oszczędzania rzeczywiście dadzą największe efekty. Można skorzystać również z pomocy niezależnych doradców, a wówczas będzie się miało gwarancję, że na ich zdanie nie ma wpływu żaden bank. Można oczywiście również samodzielnie dokształcać się w tej materii i wówczas samemu będzie miało się możliwość podejmowania korzystnych decyzji, jakie są w dzisiejszym świecie tak ważne dla każdej osoby, której na sercu leży jej stan finansowy. Możliwości pod tym względem jest bardzo wiele.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 maja 2013 11:44
 • środa, 29 sierpnia 2012
  • Meritum Bank - analiza oferowanych produktów bankowych

   BankiMeritum Bank nie jest tak dużym bankiem jak PKO BP czy BRE Bank. Pomimo tego przyciąga swoją ofertą wiele osób. Jego sztandarowym produktem bankowym jest lokata terminowa. Oprócz tego oferuje standardowe produkty takie jak konta osobiste oraz kredyty.

   Jedną z najatrakcyjniejszych ofert jaką posiada Meritum Bank to lokata bankowa. Nazywa się "Pierwsza Lokata" i jest skierowana wyłącznie do nowych klientów. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł. Lokata jest zakładana na 3 miesiące. Oferta ta ma na celu przede wszystkim przyciągnięcie nowej klienteli do banku. 

   Lokatą dla starych klientów jest "Lokata przez Internet". Przy zakładaniu jej nie wymaga się posiadania konta osobistego w Meritum Banku. Lokata zakładana jest na 6 miesięcy. Minimalna kwota wkładu wynosi 3 tyś. zł. Jak sama nazwa wskazuje, lokatę można założyć przez Internet. 

   Innym produktem bankowym w ofercie Meritum Banku jest konto oszczędnościowe. Jego oprocentowanie wynosi do 5%. Kapitalizacja następuje co miesiąc. Otwarcie konta nic nie kosztuje. Klient posiada pełną swobodę we wpłacaniu i wypłacaniu środków. Aby założyć konto oszczędnościowe w Meritum Banku należy złożyć internetowy wniosek na stronie banku. 

   Meritum Bank oferuje również inne konto oszczędnościowe. Jest to "Konto Celowe" i rachunek ten jest skierowany do osób chcących oszczędzać długoterminowo. Oprocentowanie konta wynosi 4,75%. Otwarcie rachunku oszczędnościowego jest bezpłatne. Dzięki temu rachunkowi można oszczędzać na dowolny cel zakupowy. 

   Oprócz możliwości oszczędzania i gromadzenia środków, klienci Meritum Banku mogą zaciągnąć kredyt gotówkowy. Jego oprocentowanie wynosi od 5,9%. Maksymalna kwota kredytu może wynieść 200 tyś. zł. Środki z kredytu mogą posłużyć do zakupu samochodu, pokrycia kosztów wakacji lub urządzenia domu. Aby złożyć wniosek o kredyt, trzeba odwiedzić stronę internetową Meritum Banku. Następnie, po przyznaniu kredytu, klient może obniżyć oprocentowanie swojego zobowiązanie poprzez przedstawienie rachunku za zakup, którego dokonał dzięki pożyczce. 

   Omówione produkty bankowe Meritum Banku są głównymi jakie oferuje ta instytucja. Niektóre, tak jak lokaty, są niezwykle atrakcyjne - niektóre mniej. Łatwym sposobem na porównanie ofert banków mogą być różnego rodzaju rankingi - np. porównanie lokat.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 29 sierpnia 2012 17:10

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny