Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Konta oszczędnościowe

 • wtorek, 10 listopada 2015
  • Produkty oszczędnościowe na polskim rynku

   Konta osobiste są w największej ilości dobieraną formą depozytu, bo w dzisiejszych czasach ludzie obracają sporymi sumami pieniędzy i oczywiście korzystniej jest mieć pieniądze na kontach osobistych a niżeli mieć je w formie gotówki. Konta osobiste, ma opcję posiadać każdy, ponieważ potrzeba być osobą która uzyskała pełnoletniość, by mieć możliwość założyć swoje konto osobiste. Konta osobiste, w zależności od oferty, mogą mieć wiele różnorodnych funkcji, jakie mają za zadanie ułatwić korzystanie z tego typu konta każdemu chętnemu.

   Głównie konta osobiste ułatwiają w szczególnie szybki i dogodny sposób wybierać środki z konta. Lecz zazwyczaj każdy bank ustawia maksymalną normę dzienną jaką można pobrać, będąc właścicielem konta osobistego. Konta osobiste też posiadają bardzo często funkcję debetu. Chodzi o to, że w przypadku transakcji będzie mieć miejsce tego rodzaju sytuacja, że zabraknie na koncie pieniędzy, to może suma środków na koncie zejść na kwotę ujemną i w sytuacji wpłaty jakichkolwiek pieniędzy, równają one posiadany debet.
       

   Konta oszczędnościowe są znacznie inne niż konta osobiste, dlatego że nie jest wcale łatwo wypłacić pieniądze z takiego rodzaju konta. Zwłaszcza jak nawet nazwa już podpowiada, konta oszczędnościowe mają pomóc w oszczędzeniu pieniędzy, przez utrzymanie na określonych warunkach pewnej sumy na koncie. Konta oszczędnościowe umożliwiają zbierać nawet małe kwoty pieniędzy i zyskiwać na ich posiadaniu na koncie, przez kilkustopniowe progi procentowane, które umożliwia bank. Główną cechą konta oszczędnościowego jest to, że pozwala ono swobodnie zarządzać finansami oraz oszczędnościami, jakie gromadzi się na koncie. Dzięki temu można posiadać całkowitą kontrolę nad środkami, które posiada się na tego rodzaju koncie.
       

   Lokaty terminowe, są zazwyczaj po to, aby przez pewien czas zgromadzić środki na lokacie i zyskać daną kwotę przez oprocentowanie, które nakłada bank na daną sumę. Rzecz jasna rodzaj oprocentowania, uzależniona jest w dużym stopniu od sumy, którą chcemy powierzyć na lokatę terminową. Lokaty terminowe, otwierane są na ustalony okres czasu i nie ma szansy pobrania środków, przed upłynięciem tego terminu. Jedyna ewentualność występuje wtedy, kiedy będziemy na pewno chcieli zlikwidować lokatę. Warto jednak być świadomym, że wtedy traci się opcję na pozyskanie dodatkowych środków z oprocentowania, które zostały wyznaczone na lokatę terminową.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 listopada 2015 11:26
 • poniedziałek, 26 stycznia 2015
  • Cechy charakterystyczne dobrego konta oszczędnościowego

   Dobre konto oszczędnościowe zapewnia nam wygodny dostęp do naszych pieniędzy oraz pozwala na bezpieczeństwo i niskie koszty utrzymania. Obecnie praktycznie każdy bank w swojej ofercie ma konta oszczędnościowe, które pozwalają na panowanie nad domowym budżetem.

   Niskie koszty oraz niewiele formalności

   Najlepsze konto oszczędnościowe nie powoduje obciążenia dla naszych finansów osobistych. Darmowe prowadzenie oraz minimum opłat to podstawa dobrego konta oszczędnościowego. Samo otwarcie oraz prowadzenie zazwyczaj jest darmowe natomiast chcąc dokonywać przelewów, wypłat banki bardzo często wprowadzają pewne ograniczenia. Zazwyczaj jedna wypłata, przelew z takiego konta jest bez opłat, a za każda kolejna operację musimy liczyć się z pobieraniem prowizji. Zazwyczaj jest to od 5 do nawet 15 złotych. Wystarczy kilka takich wypłat w miesiącu, a nasze oszczędności będą topniały.

   Proste otwarcie oraz dostęp przez Internet

   Otwarcie konta oszczędnościowego to obecnie szybka procedura, która zapewnia minimum formalności. Jeżeli chcemy otworzyć takie konto bankowe to wystarczy skorzystać z Internetu. Tam znajdziemy ranking kont oszczędnościowych, dzięki czemu w ciągu kilku chwil znajdziemy najlepsze konto oszczędnościowe, które będzie spełniać nasze oczekiwania. Tego typu narzędzie wskazuje banki, które oferują najlepsze konto oszczędnościowe uwzględniając przy tym wysokość oprocentowania, wszelkie opłaty oraz inne ważne elementy, które maja wpływ na całościowy wygląd tego produktu.

   Możliwość samego otwarcia konta oszczędnościowe porównanie 2015 jest bardzo wygodne i coraz więcej osób wybiera właśnie ten sposób, aby szybko i bez problemów móc zacząć oszczędzać. To bardzo proste i zarazem wygodne rozwiązanie.

   Wysokość oprocentowania

   Wybierając konto oszczędnościowe mamy nie tylko na uwadze wysokość oraz ilość opłat, ale również wysokość oprocentowania. Obecnie nie mamy, co liczyć na wysokie oprocentowanie takich depozytów bankowych, gdyż sytuacja, jaka panuje na rynku nie pozwala bankom na dobrze oprocentowane konta oszczędnościowe.

   Mimo wszystko oszczędzanie powinno być naszym nawykiem i każdy, kto ma na uwadze bezpieczeństwo finansowe swoje oraz swoich bliskich powinien skupić się na systematycznym odkładaniu pieniędzy. Nigdy nie wiemy, co może nas spotkać w życiu, dlatego warto mieć oszczędności, które przydadzą się na czarna godzinę i będą pomocne w trudnych chwilach naszego życia. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 stycznia 2015 13:17
 • wtorek, 16 września 2014
  • Oszczędzanie na rachunku firmowym

   W dzisiejszych czasach wszyscy zdajemy sobie sprawę z konieczności oszczędzania. Żyjemy w niepewnym okresie, kiedy sytuacja na rynku pracy jest złożona, a zarazem trudna.

   Znalezienie dobrej pracy świeżo po studiach graniczy z cudem, ponieważ każdy pracodawca wymaga jakiegoś doświadczenia. Jeśli już znajdziemy taką pracę, to nie możemy być jej pewni ze względu na silną konkurencję na rynku. To wszystko sprawia, że każdy człowiek powinien posiadać znaczne oszczędności na wypadek pojawienia się nieprzewidzianych wydatków. W jaki sposób możemy oszczędzać?

   Na wstępie warto powiedzieć, że przechowywanie gotówki w domowym zaciszu nie jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim może ona ulec zniszczeniu na skutek np. pożaru lub też może zostać ukradziona. Kolejną wadą takiego rozwiązania jest szkodliwa inflacja. Konta oszczędnościowe są natomiast ogólnie dostępnym produktem bankowym, z którego warto skorzystać.

   Konto oszczędnościowe jest to prosty produkt bankowy, posiada jedną cechę, która odróżnia go od lokaty bankowej w sposób zasadniczy - pozwala na wypłatę swoich oszczędności w dowolnym momencie. Jest to doskonałe rozwiązane dla osób, które często posiadają nieprzewidziane wydatki. 

   Do takich osób zaliczają się na przykład rodzice z małymi dziećmi - nigdy nie wiadomo jakie potrzeby będzie miała nasza pociecha. Porównanie kont oszczędnościowych w różnych bankach nie jest prostym zadaniem, dlatego warto wspomóc się internetem. Bez najmniejszego problemu znajdziemy tu ranking kont oszczędnościowych, który w kilka chwil da nam pożądaną odpowiedź. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 września 2014 14:32
 • poniedziałek, 02 czerwca 2014
  • Porównywarki produktów – czy warto z nich korzystać?

   W ostatnim czasie w mediach odnaleźć można wiele artykułów dotyczących oszczędzania przez Polaków. Autorzy przekonują, że Polacy nie  potrafią oszczędzać, co więcej wielu żyje z miesiąca na miesiąc, nie posiadając żadnego zabezpieczenia finansowego. Rzeczywiście, jeśli przyjmiemy definicję oszczędzania, jako skłonność do gromadzenia pieniędzy, to okaże się, że Polacy nie posiada oszczędności.

   Jednak należy wziąć pod uwagę, że definicja tego słowa jest bardzo szeroka i oszczędzanie oznacza również poszukiwanie tańszych produktów poprzez porównywanie cen w różnych sklepach. Przy takiej definicji okazuje się, że Polacy to jednak naród oszczędny, który nie lubi przepłacać.

   Na czym polega działanie porównywarek internetowych?

   Taki wniosek można wysnuć patrząc na popularność różnego rodzaju serwisów internetowych zajmujących się porównywaniem ofert. Dzięki nim można sprawdzić, gdzie kupić najtańszy sprzęt rtv, w którym supermarkecie są największe promocje na dany produkt, jak również, w którym banku konto oszczędnościowe ma najwyższe oprocentowanie - pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji. W zależności od tego w jakiej dziedzinie specjalizuje się dany serwis, zasada jego działania może się nieco różnić, jednak ogólna istota funkcjonowania jest jedna, tzn. znaleźć dla klienta najlepszą ofertę. I tak w przypadku porównywarek sprzętu gospodarstwa domowego czy też produktów żywnościowych, ważne jest nie tylko kryterium najniższej ceny, lecz również solidność sklepu, który dany produkt sprzedaje. Jeśli natomiast chodzi o produkty finansowe to tutaj najczęściej decydującym kryterium jest cena. Dlatego też porównywarki te przyjmują na ogół formę rankingów, takich jak np. ranking kont oszczędnościowych. Dzięki takiej klasyfikacji, konsument od razu widzi, który bank w danym momencie ma najkorzystniejszą ofertę. Serwisy takie nie oceniają banku, ani samego procesu zawierania umowy. Tutaj wybór leży w gestii klienta.

   Jaka przyszłość czeka porównywarki produktów?

   Dynamiczny rozwój Internetu powoduje, że porównywarki cen i ofert stają się coraz popularniejsze. Być może w niedługim czasie, rzeczą codzienną będzie sytuacja, gdy klient stojący w sklepie przed zakupem danego towaru, na bieżąco będzie sprawdzał czy nie przepłaca. Już w chwili obecnej przed powierzeniem własnych oszczędności bankowi, warto sprawdzić, czy oferowany produkt jest rzeczywiście tak dobry jak twierdzi pracownik banku. Pomimo że minęło 10 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Polacy nadal zamożnością nie dorównują mieszkańcom państw europy zachodniej. Dopóki zarobki w Polsce nie wzrosną, należy liczyć się z tym, że obywatele będą oglądać każdą złotówkę przed jej wydaniem. Niewiele osób bowiem w dzisiejszych czasach stać na to by kupować produkty, nie zwracając uwagi na ceny. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 czerwca 2014 17:06
 • poniedziałek, 04 listopada 2013
  • Co powinniśmy wiedzieć o koncie oszczędnościowym?

   Konta oszczędnościowe z reguły są powiązane z klasycznymi rachunkami ROR. Jest to rozwiązanie wygodne, pozwala bowiem na swobodne korzystanie z typowych funkcji konta (przelewy, zlecenia etc.) przy jednoczesnym gromadzeniu nadwyżek finansowych na koncie oszczędnościowym.

   Warto pamiętać, że konta oszczędnościowe w przytłaczającej większości są prowadzone bez żadnych opłat. Inwestor otrzymuje więc czysty zysk. Jest to niezwykle istotna informacja, zważywszy na fakt, iż zdecydowana większość produktów bankowych – zwłaszcza tych, które pozwalają zarabiać – są związane z mniejszymi lub większymi prowizjami.

   Konto oszczędnościowe - ranking pokazuje, że rachunek osobisty z oprocentowaniem to produkt niebywale elastyczny. Elastyczność ta wyraża się przede wszystkim w dwóch zasadniczych aspektach. Po pierwsze rachunki oszczędnościowe pozwalają na swobodne inwestowanie nawet najmniejszych kwot pieniężnych. Kwoty wpłaty są uzależnione od preferencji, fantazji i możliwości samego inwestora, a nie od progu minimalnych wpłat określanych przez regulamin prowadzenia rachunku. Drugim aspektem jest stała dyspozycyjność obecnych na koncie oszczędnościowym pieniędzy. Konto oszczędnościowe inaczej niż lokat pozwala na swobodne korzystanie z kapitału. Jest to ogromnie ważne zwłaszcza dla tych inwestorów, którzy nie chcą lub boją się zamrożenia środków na mniejszy lub dłuższy czas. Stały dostęp do oszczędności to niebywały komfort.

   W jaki sposób naliczane są odsetki na rachunku oszczędnościowym? Odsetki są naliczane bezpośrednio za każdy dzień, w którym kapitał był ulokowany na koncie. Jeśli więc oszczędności znajdowały się na koncie tylko 8 dni, za cały ten czas naliczone zostaną odsetki, które stosownie do wysokości oprocentowania podniosą wysokość kapitału.  

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 listopada 2013 14:58
 • środa, 03 kwietnia 2013
  • Program mSaver w mBanku. Czy warto?

   Pomimo kryzysu gospodarczego w całej Europie, oszczędności Polaków rosną jak na drożdżach. Jednak nie każdy z nas ma oszczędności. Wręcz przeciwnie: mają je tylko niektórzy z nas. Większość ludzi w naszym kraju twierdzi, że ich na oszczędności po prostu nie stać. Kilkaset czy nawet kilkadziesiąt złotych odłożone każdego miesiąca wydaje się być kwotą niesamowicie dużą. Jednak wystarczy skorzystać z bardzo prostego programu oferowanego przez mBank, by oszczędności rosły same, niezauważalnie.

   Program mSaver w mBanku opiera się na bardzo prostym założeniu. Chce on sprawić, że oszukamy samych siebie. Oszczędności wykonywane są bowiem automatycznie, bez naszego udziału. Pierwszym ich elementem jest stała miesięczna kwota, którą możemy samodzielnie ustalić na dowolnym poziomie. Pieniądze te będą pobierane z naszego konta rozliczeniowego i przelewane na rachunek oszczędnościowy mSaver. Oczywiście wartość miesięcznej wpłaty możemy dowolnie zmieniać – zwiększać, gdy nasze zarobki wzrosną, lub zmieszać, gdy spadną. O wiele ciekawsza jest jednak druga część tego programu, w ramach której wybieramy jedną z trzech opcji dodatkowego gromadzenia pieniędzy. Pierwsze rozwiązanie polega na automatycznym pobieraniu czegoś w rodzaju prowizji od każdej dokonywanej przez nas transakcji. Przelew bankowy, wypłata z bankomatu czy płatność kartą kredytową zostaną dodatkowo obciążone stałą stawką (od 3 do 10 złotych) która automatycznie trafi na konto oszczędnościowe. Drugim rozwiązaniem jest zaokrąglanie wszystkich naszych płatności czy przelewów do pełnych dziesięciu złotych w górę. Nadwyżka ponad kwotę płatności również przekazywana jest jako oszczędności do programu mSaver. Trzecie rozwiązanie umożliwia zaś wybranie dowolnej, procentowej wartości z przedziału od 1 do 15%. Taka kwota od każdej transakcji będzie przekazywana jako dodatkowe oszczędności.

   Jak więc widać, program mSaver w sprytny sposób potrafi ściągnąć z naszego konta za każdym razem kilka złotych. Nie zauważymy tego raczej przy codziennym korzystaniu z konta a po każdym miesiącu nasze oszczędności są w stanie urosnąć o kilkadziesiąt złotych. W tym rozwiązaniu nie przeszkodzi nawet brak motywacji – wszystko dzieje się bowiem automatycznie. Największą zaletą tego programu jest jednak to, że nie pobiera on żadnych kosztów, wszystko jest bezpłatne. W dowolnym momencie możemy też zrezygnować z usługi i wypłacić zebrane do tej pory pieniądze. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 03 kwietnia 2013 16:32
 • czwartek, 07 marca 2013
  • Konto oszczędnościowe dla przedsiębiorcy

   Obecnie nie tylko indywidualni klienci banków zainteresowani są kontami oszczędnościowymi. Także przedsiębiorcy szukają sposobu na zyskowne ulokowanie nadwyżek bez tracenia dostępu do nich.

   Idealnym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe, które podobnie jak konto osobiste zapewnia nam sporą swobodę w dysponowaniu środkami, jednak pozwala nam też cieszyć się pewnymi zyskami, które naliczane są co miesiąc. Warto od razu zaznaczyć, że nie wszystkie banki oferują konta oszczędnościowe dla przedsiębiorców, jednak, ogólnie rzecz ujmując, i tak mamy z czego wybierać. Gdzie warto założyć zarówno konta osobiste jak i oszczędnościowe?

   Jeśli chodzi o firmy, to na pewno ciekawą ofertę ma FM Bank, który specjalizuje się właśnie w bankowości dla przedsiębiorców. Nie dość, że możemy tutaj założyć łatwy w obsłudze, wygodny rachunek firmowy, to jeszcze możemy zdecydować się na konto oszczędnościowe z oprocentowaniem aż 5,5%. Oczywiście, jeśli chcemy faktycznie korzystać z takiego oprocentowanie, powinniśmy pamiętać o tym, że nasze konto oszczędnościowe w FM Bank musi mieć odpowiednie saldo – na dzień dzisiejszy powinno ono wynosić 3.000-50.000 zł. Nie tylko FM Bank oferuje przedsiębiorcom korzystne warunki lokowania pieniędzy – także oferty Idea Bank (oprocentowanie 5%) oraz BGŻ Optima (oprocentowanie 4,5%) mogą wielu właścicielom firm wydać się naprawdę interesujące. Wszystkie wymienione banki oferują nam możliwość założenia tylko jednego konta oszczędnościowego dla naszej firmy. Jeśli chcemy mieć w tym względzie większe możliwości, warto przeanalizować ofertę Credit Agricole. Ta instytucja oferuje nam aż cztery konta oszczędnościowe z kapitalizacją miesięczną zysków oraz jedno konto oszczędnościowe z kapitalizacją następującą raz na kwartał.

   Niezależnie od tego, czy chcemy wybrać konto osobiste czy też konto firmowe, powinniśmy zawsze dobrze zastanowić się nad naszym wyborem. Dokonując decyzji, nie powinniśmy kierować się tylko informacjami z reklam telewizyjnych. Powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty prowadzenia danego rachunki, a jeśli w grę wchodzi konto oszczędnościowe, bardzo ważnym param terem będzie naturalnie jego oprocentowanie oraz koszty przelewów na konta osobiste lub firmowe. Zanim podpiszemy umowę z bankiem, powinniśmy mieć pewność, że dane konto się nam opłaca.

   Przedsiębiorcy powinni pamiętać o jeszcze jednej ważnej kwestii. Bank nie będzie odprowadzała od uzyskiwanych przez nich zysków podatku Belki. To w gestii przedsiębiorcy leży rozliczenie się z Urzędem Skarbowych z dochodów uzyskiwanych z Konat oszczędnościowego lub lokaty terminowej.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 marca 2013 13:34
 • wtorek, 05 lutego 2013
  • Lokaty jednodniowe czy konta oszczędnościowe?

   Z całą pewnością każdy z nas kto szuka dziś jakiegoś pewnego sposobu na zarobek poprzez oszczędzanie musi na pewno zaznajomić się z produktami bankowymi takimi jak konto oszczędnościowe, czy też lokata bankowa.

   Na pewno jak do tej pory zdecydowanie lepiej było postawić na konto oszczędnościowe z racji tego, że tutaj możemy sobie bez przeszkód pobierać pieniądze i nie naginamy i tak w taki sposób regulaminu. Tutaj jest to po prostu możliwe i nie ma za to jakichkolwiek sankcji. Minusem jest tutaj tylko oplata za taką wypłatę. Co prawda zazwyczaj pierwsza w miesiącu jest darmowa, ale każda kolejna jest już płatna. Tak działają tego typu konta osobiste. Niemniej jednak na pewno obecnie bardzo ciekawym rozwiązaniem jest lokata bankowa, która trwa zaledwie jeden dzień.

   Lokaty jednodniowe

   Dziś takie lokaty jednodniowe są coraz szerzej polecane przez banki i należy tutaj wspomnieć o tym, że mają one coraz większe grono zwolenników. Na pewno wielkim plusem takiej lokaty jest to, że trwa ona zaledwie jeden dzień. Co prawda na takiej lokacie nie zarobimy zbyt wiele, ale po pierwsze jest to zysk pewny, a po drugie zrealizowany w bardzo szybkim czasie. Na pewno warto także zainteresować się taką lokatą. Tak naprawdę to oba powyższe elementy są bardzo dobrym pomysł. Przed założeniem elementu takiego jak konto oszczędnościowe, czy też lokata powinniśmy po prostu bardzo dokładnie prześwietlić nasz rynek. W takiej sytuacji wybierzemy najlepsze dla nas konta osobiste, czy też lokaty i będziemy cieszyli się zyskiem. Wybór należy tylko i wyłącznie do nas. Wydaje się jednak, ze konta osobiste mają nieco więcej plusów. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 05 lutego 2013 15:03
 • wtorek, 08 stycznia 2013
  • Konta osobiste – dlaczego tak ważne?

   Bardzo wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ogromną rolę w życiu dosłownie każdego z nas może odgrywać odpowiednie konto osobiste. Trudno jest nawet opisać wszystkie możliwe sytuacje w których coś takiego może być dla nas niesamowicie wręcz przydatne – wystarczy tylko powiedzieć, że w obecnych czasach praktycznie nie da się normalnie bez czegoś takiego funkcjonować. Jeżeli zatem sami nie posiadamy jeszcze takiego właśnie konta to jak najbardziej powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że popełniamy naprawdę ogromny błąd i zamykamy się przy tym na całe mnóstwo interesujących możliwości które mogłyby w znacznym stopniu ułatwiać nasze życie codzienne.

   Naprawdę warto zatem nieco zainteresować się takimi rzeczami, bowiem w chwili obecnej są one bardzo łatwo dostępne, zaś same związane z nimi oferty odznaczają się już tak ogromnym zróżnicowaniem, że dosłownie każdy z nas bez większego problemu będzie mógł wśród nich znaleźć coś, co w stu procentach spełni wszystkie jego oczekiwania.

   Na samym początku musimy wspomnieć o tym, że konta osobiste mogą być niezbędne chociażby podczas wykonywania pracy na najróżniejszych stanowiskach. Obecnie wielu pracodawców wymaga od swoich pracowników posiadania właśnie czegoś takiego, bowiem pozwala to na naprawdę wygodne i szybkie przelewanie im pensji – jeśli zatem nie założymy sobie takiego konta, to sami zamkniemy się na mnóstwo możliwości na rynku pracy. Są to jednak sytuacje, w których konto osobiste może być zupełnie niezbędne, ale równocześnie istnieje całe mnóstwo przypadków kiedy to coś takiego może nam po prostu przynieść całe mnóstwo niesamowitej wręcz wygody. Nawet najbardziej podstawowe konto osobiste pozwala chociażby na wykonywanie najróżniejszych przelewów oraz płatności internetowych, które są niezbędne na przykład podczas robienia zakupów w internecie. Konta osobiste mogą być również niesamowicie wręcz skutecznym narzędziem służącym do oszczędzania pieniędzy. Obecnie praktycznie każdy bank oferuje nam specjalne konta oszczędnościowe, z których może skorzystać każdy, kto tylko chce skutecznie rozwiązać absolutnie wszystkie problemy jakie zazwyczaj towarzyszą rzeczywiście efektywnemu i systematycznemu gromadzeniu oszczędności. Takie rzeczy umożliwiają nam przede wszystkim naprawdę wygodne zarządzanie swoimi osobistymi finansami, a ponadto bardzo często możemy również czerpać z nich niemałe zyski w postaci odsetek jakie są tu naliczane od każdej sumy umieszczonej na takim koncie.

   Rzeczywiście dobre konto osobiste to zatem równocześnie ogromna wygoda, możliwość cieszenia się sporymi zyskami jak i po prostu obowiązek, którym powinien zająć się absolutnie każdy z nas. Obecnie założenie takiego konta jest bardzo łatwe, bowiem zdecydowana większość banków stara się w jak największym stopniu ograniczać wszystkie formalności z tym związane. Naprawdę warto zatem zainteresować się przynajmniej kilkoma takimi ofertami, bowiem z pewnością uda nam się wśród nich znaleźć coś idealnego właśnie dla siebie. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 08 stycznia 2013 13:39
 • sobota, 15 grudnia 2012
  • Konto oszczędnościowe w dolarach amerykańskich

   Pomimo tego, że gospodarka amerykańska przeżywa bardzo poważny kryzys a jej waluta nie ma już tak dużego znaczenia, jak jeszcze kilkanaście lat temu, to w dalszym ciągu wielu Polaków trzyma część oszczędności w dolarach amerykańskich. Najczęściej są to osoby starsze, wychowane w czasach PRL, kiedy to dolar amerykański był niezwykle cenny.

   Obecnie oszczędności w dolarach lepiej trzymać w banku. Jeśli interesuje nas konto oszczędnościowe denominowane w dolarach amerykańskich to powinniśmy skierować swoje kroki do mBanku. Oferuje on aktualnie najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w tej walucie. Emax walutowy jest nam w stanie zagwarantować 1,6% odsetek w skali roku. Minusem tego banku jest to, że z tego konta nie możemy założyć lokat walutowych, jednak konto oszczędnościowe jest najwyżej oprocentowane na rynku. Dostęp do konta możemy mieć za pomocą sieci oddziałów, internetu, infolinii i kanału SMS.

   Drugim, najbardziej korzystnym bankiem oferującym konto oszczędnościowe w dolarach amerykańskich jest Polbank. Oprocentowanie tego typu rachunku wynosi 1% w skali roku ale jednocześnie z poziomu rachunku bankowego jesteśmy w stanie założyć lokatę na 1,5% w skali roku. Do konta będziemy mieć dostęp za pomocą infolinii, internetu oraz oddziałów naziemnych.

   Ostatni miejsce na podium w naszej klasyfikacji otrzymuje konto oszczędnościowe prowadzone przez Bank BGŻ. Ta instytucja zaoferuje nam 0,2% w skali roku. Nie jest to wysokie oprocentowanie, jednak tak samo jak w przypadku dwóch poprzednich rachunków prowadzenie także i tego jest bezpłatne. Możemy również skorzystać z możliwości założenia lokaty oprocentowanej na 0,9% w skali roku. Dostęp do konta umożliwiają nam kanały dokładnie takie same, jak w przypadku Polbanku.

   Tuż za podium znalazło się konto oszczędnościowe prowadzone przez PKO BP. Oprocentowanie rachunku w dolarach amerykańskich wynosi 0,15% w skali roku ale musimy liczyć się z kosztem prowadzenia rachunku. Wynosi on 5 zł za miesiąc. PKO BP umożliwi nam za to założenie lokaty w dolarach amerykańskich oprocentowanej o wiele wyżej niż konto oszczędnościowe. Na lokacie dostaniemy 0,95% w skali roku.

   Warto jeszcze wspomnieć o Alior Banku, którego konto oszczędnościowe jest co prawda oprocentowane na poziomie 0,1% w skali roku, jednak z poziomu konta możemy bardzo korzystnie ulokować nasze pieniądze. Lokata w Alior Banku może nam dać nawet 2,2% w skali roku. Prowadzenie tego rachunku jest bezpłatne. Inne banki oferują o wiele mniej korzystne rozwiązania oszczędnościowe i rachunki prowadzone w dolarach są przeważnie nieoprocentowane. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   sobota, 15 grudnia 2012 16:55

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny