Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Ranking lokat

 • wtorek, 19 sierpnia 2014
  • Poradnik dla osób chcących założyć lokaty bankowe

   W pierwszym odcinku naszego przewodnika przedstawiliśmy najpopularniejsze lokaty bankowe oraz wyjaśniliśmy podstawowe zasady tej formy oszczędzania. W tej części zajmiemy się bardziej specjalistycznymi rodzajami lokat oraz podpowiemy na co musisz zwrócić szczególną uwagę przed podpisaniem umowy.

   Lokata progresywna

   Inna nazwa pod którą występuje to lokata z dopłatą. Jej podstawową cechą jest możliwość „dopłacenia" dodatkowego kapitału bez konieczności zawierania nowej umowy z bankiem. Zwiększając w ten sposób nasz kapitał, zwiększamy też przyszły zysk. Oprocentowanie takiej lokaty nie jest stałe, a przyrasta z każdym miesiącem jej trwania. Wysokość opłat oraz przyrostu odsetek każdy bank ustala indywidualnie w swojej ofercie. Warto zastanowić się nad tym wariantem, jeśli przewidujemy w niedalekiej przyszłości ekstra fundusze, które będziemy mogli ulokować.

   Lokata denominowana (dwuwalutowa)

   Idea tego rozwiązania opiera się na zarabianiu dzięki różnicom w kursach walut. Odsetki od kursu pomiędzy wybraną parą walut są naliczane każdego dnia według kursu NBP. Na koniec lokaty sumuje się ich wartość i wypłaca z kapitałem własnym, co więcej możesz wypłacić pieniądze albo w polskich złotych albo w walucie w jakiej była lokata. Polecana dla osób chociaż trochę zorientowanych na rynkach wymiany walut. Ze względu na ich wahania, istnieje możliwość zarówno dużego zysku, jak i poniesienia straty. Kwota od jakiej można w ten sposób lokować pieniądze jest zazwyczaj wyższa niż w przypadku innych lokat.

   Lokaty negocjowane

   Nie zawsze musisz ograniczać się tylko do tego, co bank proponuje w swojej podstawowej ofercie. Negocjowanie warunków umowy pozwala na ustalenie indywidualnie wysokości oprocentowania, czasu trwania lokaty oraz innych dodatkowych opcji. Wymogiem większości banków dla przystąpienia do negocjacji, jest dość wysoka kwota jaką musimy zainwestować. Jeżeli masz taką do dyspozycji, warto zapytać doradcę o takie rozwiązanie, ponieważ może okazać się dla Ciebie bardzo korzystne.

   Zanim złożysz podpis

   Na zakończenie przypominamy jeszcze o podstawowych zasadach skutecznego oszczędzania na lokacie. Określ swoje fundusze, porównaj dostępne oferty w porównywarce, sprawdź dostępny na wielu niezależnych stronach ranking ofert - polecany jest ranking dostępny pod tym linkiem - http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/08/rankinglokat-sierpien2014.html. Przeczytaj dokładnie warunki umowy i nie bój się zadawać pytań. Pamiętaj, że inwestujesz swoje pieniądze, więc musisz jak najlepiej zadbać o ich bezpieczeństwo. Życzymy udanych decyzji i dużych zysków. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 sierpnia 2014 15:02
 • czwartek, 10 lipca 2014
  • Dlaczego warto korzystać z lokat?

   Oszczędzanie pieniędzy to kwestia, która wielu ludziom spędza sen z powiek. Nie wiemy, gdzie najlepiej wpłacić nasze pieniądze, aby przyniosły możliwie duży zysk, często również nie orientujemy się w rozmaitych mechanizmach finansowo – ekonomicznych, od których zależy potencjalny zysk lub też jego brak. Dlatego też, jednym z najlepszych sposobów na to, aby zyskać i zbytnio nie ryzykować, a jednocześnie nie wymagającym żadnej specjalistycznej wiedzy, jest umieszczenie pieniędzy na lokacie bankowej.

   Jeżeli zdecydujemy się na oszczędzani w powyżej formie, z pewnością w obrębie naszego zainteresowania znajdą się możliwie jak najlepsze lokaty bankowe luty 2014. Pojęcie to będzie zwykle oznaczało dla nas takie lokaty, które przyniosą nam możliwie jak największe zyski.

   Nie bez znaczenia w wielu wypadkach będzie się liczył również czas, ponieważ zdarza się tak, iż przykładowo dysponujemy gotówką, którą po upływie kilku miesięcy planujemy przeznaczyć na konkretny cel. Aby znaleźć najbardziej odpowiednią dla nas lokatę, warto zajrzeć do internetu i poszukać co możemy znaleźć pod hasłem ranking lokat na stronie oszczednoscionline.pl. Posiłkując się taką pomocą będziemy mieli sposobność zapoznania się z opiniami innych ludzi, co może być bardzo użyteczne przy dokonywaniu wyboru najodpowiedniejszego produktu bankowego dla siebie.

   Aktualnie na rynku można znaleźć wiele ofert związanych z właśnie taką formą oszczędzania - praktycznie można powiedzieć, że co bank, to inna lokata. W zasadzie zatem, chociaż generalnie stawki oprocentowania są podobne, zagłębiając się w temat bez wątpienia znajdziemy najbardziej odpowiadające nam produkty.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 10 lipca 2014 18:40
 • wtorek, 25 marca 2014
  • Lokata - najważniejsze informacje o oszczędzaniu w banku

   Lokaty bankowe polegają na podpisaniu obustronnej umowy z bankiem. Drugą stroną umowy może być pełnoletnia osoba fizyczna lub osoba reprezentująca firmę. Porozumienie dotyczy terminowego ulokowania swoich środków finansowych na specjalnym koncie.

   Lokaty mogą być długo lub krótkoterminowe, jednak zasada ich założenia i prowadzenia jest zawsze ta sama: klient decyduje się na złożenie depozytu i pozostawienie środków w banku, bez dokonywania za ich pomocą operacji finansowych przez określony czas. Bank z kolei ze swojej strony zapewnia oprocentowanie lokat, czyli wypłatę środków wraz z naliczonymi odsetkami. Wysokość odsetek jest oczywiście zróżnicowana. Zależy od wysokości kwoty, która została wpłacona na specjalne konto, oraz od indywidualnych warunków danej oferty.

   Najlepsze oferty dostępne na rynku śledzić można poprzez ranking lokat kwiecień 2014. Jest to zestawienie aktualnych propozycji, o których na swoich stronach informują różne banki. Porównanie lokat dotyczy oprocentowania, ale i wielu pomniejszych szczegółów: długości trwania danej lokaty, sposobu wypłacania odsetek, minimalnej kwoty wymaganej do otwarcia specjalnego konta etc.

   Możliwość wcześniejszego wypłacenia pieniędzy z danej lokaty istnieje, choć jest niewskazana. Na ogół decyzja o wycofaniu środków wiąże się z utratą odsetek, niemniej istnieją także takie oferty, które klienta w podobny sposób nie ograniczają. Najlepiej jednak – w miarę możliwości – założyć, że cały okres trwania umowy zostanie spełniony, wtedy zakończymy oszczędzanie na możliwie najlepszych warunkach.

   Nawet najlepsze lokaty są jednak opodatkowane. Z tego względu odpowiednia część zysku zostaje prawnie potrącona. O tym szczególnie należy pamiętać, próbując samodzielnie obliczać sobie zysk czyli to o ile zwiększą się nasze oszczędności po złożeniu w depozyt środków. Uwagę zwrócić należy także na częstotliwość kapitalizacji odsetek. Jeżeli jakaś dwuletnia lokata wypłacać je będzie kilkakrotnie, a nie tylko raz, pod koniec okresu określonego w umowie, warto zastanowić się właśnie nad nią. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 marca 2014 14:54
 • piątek, 18 października 2013
  • Dobry sposób na oszczędzanie – lokata

   Masz poczucie, że pieniądze, niepostrzeżenie, znikają z Twojego konta? Znalazłeś się pewnie nie raz, w sytuacji, kiedy nie stać Cię było na wspólny wyjazd ze znajomymi? Ja wiem, jak możesz zmienić swoje nawyki, jeśli chodzi o rozrzutność i życie, z dnia na dzień. Wiesz, czym są lokaty bankowe i jak działają? Zapewne pomyślisz sobie, że znowu ktoś chce namówić Cię na coś, co z góry nie przyniesie efektu? Mylisz się.

   Zalety lokaty bankowej

   Wystarczy, że znajdziesz aktualny ranking najlepszych lokat bankowych październik 2013 i zobaczysz, aktualne i dostępne lokaty na nadchodzący rok. Zanim jednak podejmiesz decyzję, dowiedz się o tym, jakiego rodzaju są lokaty bankowe, czym się charakteryzują poszczególne lokaty, na jakich zasadach można je założyć. Pamiętaj, że zdeponowane środki mogą istnieć przez jeden miesiąc lub nawet przez kilka lat – mówimy o lokatach terminowych. Ponadto przedstawię Ci kilka innych ciekawych rozwiązań, np. lokaty bankowe o charakterze progresywnym, elastycznym, rentierskim czy lokaty  a'vista, lub z funduszem inwestycyjnym.

   Do głównych zalet jakiejkolwiek lokaty bankowej, zalicza się pewność zysku. To, jak wysokie będą odsetki, zależy od tego, czy lokaty bankowe opatrzone są stałym czy zmiennym oprocentowaniem. Według specjalistów, najlepsze lokaty to te, których okres deponowania jest dłuższy jak 6. miesięcy. Dla klientów, którzy nakierowani są na pewny i z góry określony zysk, poleca się lokaty bankowe ze stałym oprocentowaniem (podstawową cechą takiego rozwiązania jest fakt, że mimo zniżek stóp procentowych, Twoja lokata ma stały i zagwarantowany przez bank poziom stopy procentowej).

   Jakiego dokonać wyboru?

   Zgoda – tych produktów bankowych jest tak dużo, że można się pogubić. Jeśli jednak dobrze się przyjrzysz, każdy kolejny śledzony ranking lokat, operuje tymi samymi ofertami. Wynika stąd, że najlepsze lokaty to te, które w rzetelnych rankingach plasują się na wysokich miejscach – o wysokim miejscu w rankingu decyduje poziom stopy procentowej.

   Dodatkowo, decydując się na lokaty bankowe, musisz wziąć pod uwagę to ile możesz przeznaczyć pieniędzy oraz na jak długi czas. W zasadzie to zależy od Ciebie, Twoich możliwości i oczekiwań. Konsultant czy doradca bankowy, podpowie Ci i dobierze, takie lokaty bankowe, które w pełni Ciebie usatysfakcjonują.

   Pamiętaj, że umiejętne oszczędzanie to kwestia zmiany nawyku, trybu życia. Wydatki bieżące to kwestia naturalna, warto zastanowić się, czy faktycznie potrzebna Ci kolejna zabawka-gadżet czy może lepiej zainwestować te pieniądze korzystniej. Wiedz, że świadome oszczędzanie, to droga do pewnego zysku.

   Ogólnie mówiąc, lokaty bankowe pozwolą na ustabilizowanie sytuacji materialnej. Zapewni spokój i świadomość, że w razie nagłych kłopotów, jest się w posiadaniu środków, które wyprowadzą Cię z patowej sytuacji.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 18 października 2013 15:43
 • piątek, 12 lipca 2013
  • Klasyfikacja najczęściej wybieranych lokat terminowych

   Banki oferują nam wiele produktów bankowych. Jednym z nich jest lokata bankowa, która pozwala na bezpieczne oszczędzanie pieniędzy. Chociaż nie przynosi ogromnych zysków, to daje zdecydowanie większe korzyści niż trzymanie pieniędzy w szafie. Instytucje bankowe posiadają w swojej ofercie wiele rodzajów lokat bankowych. Z którymi z nich warto się bliżej zapoznać?

   Najbardziej popularne są lokaty bankowe, w które nie trzeba dużo inwestować. Nawet osoby, które nie posiadają dużych oszczędności, ale chcą skorzystać z oferty produktów bankowych, mogą podpisać taką umowę. Wystarczy podać okres czasu, na jaki chcemy się związać z bankiem i poczekać na przyrost odsetek.

   Inny rodzaj lokat pozwala na systematyczne dopłacanie pieniędzy do wpłaconej wcześniej gotówki. Nie trzeba za każdym razem podpisywać umowy, a oprocentowanie lokat wzrasta wraz ze wzrostem nagromadzonej na rachunku sumy. Oprocentowanie może również iść w górę wraz z wydłużeniem czasu trwania umowy. Zaletą tego typu lokaty jest także stały dostęp do gotówki. Wycofując kapitał otrzymujemy odsetki proporcjonalne do czasu obowiązywania umowy.

   Ciekawym rozwiązaniem są też lokaty, które zamrażają naszą gotówkę na noc. Bank w godzinach nocnych blokuje nasze konto i nalicza odsetki od kwoty, która znajduje się na rachunku.

   Ostatnim typem jest lokata, którą można założyć przez Internet. Co najlepsze, charakteryzuje ją zazwyczaj znacznie wyższe oprocentowanie niż możemy uzyskać na tradycyjnej lokacie.

   Dla klientów najlepsze lokaty bankowe - lipiec 2013 to takie, które przyniosą jak najwięcej zysków w jak najkrótszym czasie. Zapoznaj się z dostępnymi rodzajami lokat w swoim banku i wybierz ofertę najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 12 lipca 2013 18:32
 • czwartek, 07 marca 2013
  • Jak wybrać odpowiednią lokatę?

   Przed powierzeniem pieniędzy w depozyt bankowi warto przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”, popytać znajomych, poszperać w internecie i wybrać lokatę, która jest najlepsza. Wydaje się proste, lecz wybór banku wcale nie jest taki łatwy.

   Oto kilka wskazówek, które mogą stać się światłem w tunelu prowadzącym do trafnej inwestycji:

   Weź pod uwagę kilka banków

   Nie ograniczaj się tylko do jednego, czy dwóch banków, które wydają Ci się najlepsze albo są po prostu popularne. Przed wybraniem odpowiedniego warto przeanalizować oferty kilku banków, porównać je ze sobą i wybrać na przykład trzy, które wydają się najkorzystniejsze, a później dowiadywać się o nich najwięcej i zdecydować, która jest najlepsza. W wyborze najlepszej oferty przydatny może okazać się ranking lokat, który bez większego problemu można znaleźć w internecie. Zdecyduj w jakim czasie będą Ci potrzebne pieniądze

   To czy chcesz wypłacić pieniądze w przeciągu dwóch, czy dwunastu miesięcy ma duże znaczenie. Zakładanie lokat długoterminowych jest korzystniejsze, ponieważ ich oprocentowania są wyższe. Jednak dla kogoś kto wszystkie swoje oszczędności przechowuje na lokacie i nie jest pewien, czy nie będą mu one potrzebne w najbliższym czasie korzystniejsze mogą okazać się depozyty krótkoterminowe.

   Zwróć uwagę na oprocentowanie i częstość kapitalizacji

   Oczywistym jest, że najlepiej wybrać lokatę z najwyższym oprocentowaniem, ponieważ odsetki, jakie trafią na konto klienta będą wtedy większe. Jeśli oprocentowanie lokaty będzie niższe od inflacji może okazać się, że będziesz stratny. Natomiast kapitalizacja to częstość w jakiej naliczane są odsetki. Oczywiście im częściej tym lepiej, dlatego dobrze wybrać lokatę z dużą częstotliwością kapitalizacji.

   Najważniejszymi czynnikami podczas wyboru lokaty są: oferty banków i ranking lokat (takowe zestawienie znajdziesz na lokaty - marzec 2013), czas trwania lokaty, wysokość oprocentowania i częstość kapitalizacji. To właśnie trzy ostatnie z nic decydują o tym ile pieniądze zarobią podczas trwania lokaty i to je należy brać najbardziej pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o umowie z bankiem.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 marca 2013 13:40
 • środa, 12 września 2012
  • Ranking lokat - wrześniowe zestawienie

   Lokata lokacie nie równa. To wynika m.in. z różnić w oprocentowaniu. We wrześniu niemal wszystkie lokaty, bez względu na termin zapadalności, zyskały na oprocentowaniu. Banki starają się przyciągnąć klientów, gdyż już niedługo RPP powinno obniżyć stopy procentowe, co wpłynie na spadek oprocentowania lokat. Jakie lokaty gwarantowały najlepsze oprocentowanie we wrześniu?

   Lokaty o terminie zapadalności na 3 miesiące gwarantowały zyski w granicach 6%. Najlepszą lokatę kwartalną oferował Meritum Bank. Oprocentowanie lokaty w Meritum wynosiło we wrześniu 6,75%. Drugą pozycję zajęła lokata BGŻ Optima, która gwarantowała 6,5%. Wśród najlepszych lokat, na trzecim miejscu, uplasowała się oferta neoBanku. Lokata w tym banku posiadała oprocentowanie w wysokości 6,4%. Wszystkie lokaty to depozyty internetowe. 

   Najwyżej oprocentowaną lokatą sześciomiesięczną posiadał, podobnie jak wśród lokat trzymiesięcznych - Meritum Bank. Oprocentowanie jakie oferował Meritum na swojej lokacie wynosiło 6,6%. Lokata ta była i wciąż jest możliwa do założenia przez Internet, bez konieczności odwiedzania oddziału banku. Drugie miejsce w rankingu lokat na 6 miesięcy zajęła lokata Alior Sync - oprocentowanie 6,5%. Widać, że nowo powstały internetowy bank Aliora stara się przyciągnąć do siebie nowych klientów i ich kapitał. Na drugim miejscu ex aequo sklasyfikowany został depozyt FM Banku z takim samym oprocentowanie, czyli 6,5%. Na dalszych miejscach znalazły się lokaty BGŻ-tu oraz BOŚ-u z oprocentowaniem 6,2%.

   Lokaty na 12 miesięcy również posiadały atrakcyjne oprocentowanie we wrześniu. Na pierwszym miejscu co prawda znalazła się quasi-lokata czyli polisolokata BGŻ Optima. Jej oprocentowanie wyniosło we wrześniu 6,5%, czyli realnie 5,26% w skali roku. Drugie miejsce zostało zajęte przez lokatę Santander Consumer Bank z oprocentowaniem 6,4%. Jest to lokata internetowa. Trzeci wraz ze swoją ofertą znalazł się FM Bank. Lokata w FM pozwala zarobić 6,35% na rok. Na nie wiele mniej oprocentowane były lokaty w Meritum Bank oraz Nordea Bank - 6,3%.

   Lokaty dwuletnie zaczynają być coraz popularniejsze. Dlatego też, banki rozpoczęły oferować je na szerszą skalę. Najwięcej we wrześniu pozwalała zarobić lokata FM Banku z zmiennym oprocentowaniem - 6,34%. Na drugim miejscu znalazła się lokata również ze zmiennym oprocentowaniem oraz oferowana przez internet. Była to lokata Meritum Banku z oprocentowanie 6,24%. Trzecią ofertą na rynku, wśród lokat dwuletnich, była lokata Getin Banku oprocentowana na 6,15% w skali roku. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 12 września 2012 15:55
 • wtorek, 04 września 2012
  • 5 najlepszych lokat na rynku

   Sytuacja na rynku lokat zmienia się dość często, warto więc śledzić aktualnie najlepsze oferty banków. Poniżej przeanalizowane zostały trzy przypadki różnych rodzajów inwestycji. Pierwszy to lokata pięciu tysięcy złotych na trzy miesiące. Drugi – kwota pięć razy wyższa na dwa razy dłuższy okres. Trzeci przypadek to lokata na sto tysięcy złotych na okres jednego roku. Zobaczmy, które banki oferują najlepsze lokaty i jakie będą nasze zyski po uwzględnieniu podatku od odsetek kapitałowych.

   Lokata 5000zł na 3 miesiące

   W przypadku lokaty w kwocie pięciu tysięcy złotych na trzy miesiące zdecydowanie najlepszą ofertę ma Meritum Bank. „Pierwsza Lokata” oprocentowana jest na poziomie 8,5% w skali roku co da nam 86,06zł odsetek po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się produkty NeoBanku – Lokata Mistrzowski Procent i Lokata na Medal. Ta pierwsza da nam 6,6% a druga 6,4%. Da nam to odpowiednio 66,82zł i 64,8zł odsetek po zapłaceniu podatku. Poza podium znalazły się jednocześnie BGŻ Optima i Idea Bank oferujące lokaty oprocentowane na poziomie 6,3% co dałoby nam kwotę 63,78zł odsetek po trzech miesiącach.

   Lokata 25 000zł na 6 miesięcy

   Jeśli interesuje nas ulokowanie pieniędzy na pół roku – niestety nie możemy raczej liczyć na tak wysokie oprocentowanie jak w przypadku lokaty trzymiesięcznej. Najlepsza okazuje się FM Lokata w FM Banku – da nam ona tylko 6,4% w skali roku co jest wynikiem takim samym jak w przypadku trzeciego miejsca w lokatach na trzy miesiące. Odsetki od 25 000zł wyniosą za ten okres dokładnie 648zł (już po zapłaceniu podatku). Tym razem na drugim i trzecim miejscu podium znajdziemy Meritum Bank oferujący produkty pod nazwą Lokata Standardowa Internetowa oraz Lokata „Meritum zysku w Internecie”. Dają one odpowiednie 6,2% i 6,1% w skali roku co daje nam 627,75zł i 617,62zł zysku po opodatkowaniu. Tym razem na czwartym miejscu znalazł się Depozyt Plus Toyota Banku oprocentowany na 6.09%. Da nam to 616,61zł odsetek po pół roku. Stawkę zamyka Lokata Direct + Internet w Santander Consumer Banku oprocentowana niewiele gorzej – 6.05% w skali roku da nam 612,56zł odsetek.

   Lokata 100 000zł na 12 miesięcy

   Lokata w kwocie stu tysięcy złotych na rok bardzo wyrównała nam stawkę. Na podium znajdą się trzy banki i wszystkie zdobyły pierwsze miejsce. Lokata Gigantów dostępna w Open Finance, FM lokata w FM Banku i Lokata Magiczna Dwunastka w Getin Banku dają nam dokładnie takie samo oprocentowanie – 6,4% w skali roku co daje 5148zł odsetek po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Miejsce poza podium zajmą dwa banki oferujące trzy lokaty: Santander Consumer Bank z ofertą Lokata Direct + Internet oraz Meritum Bank oferujący produkty pod nazwą Lokata Standardowa Internetowa oraz Lokata Meritum Zysku w Internecie. Wszystkie te produkty dadzą nam 6,3% w skali roku co po opodatkowaniu da nam roczny zysk w kwocie 5103zł – mniej o 145zł niż w przypadku najlepszych ofert. Poszukiwanie nawet niewiele wyższych stóp zwrotu może więc stać się dość zauważalne w przypadku wyższych kwot i dłuższego okresu trwania lokaty.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 września 2012 16:04
 • środa, 29 sierpnia 2012
  • Ranking lokat bankowych - sierpień 2012

   Jeśli zastanawiasz się nad założeniem lokaty bankowej, powinieneś wcześniej przeanalizować najlepsze oferty banków. W tym może Ci pomóc nasze zestawienie, które prezentuje najlepsze lokaty dostępne w sierpniu. Poniżej przedstawiamy ranking lokat stworzony wg terminów zapadalności. 

   W sierpniu najlepsze oprocentowanie gwarantował Nobel Bank. Jego oferta opiewała na 9,58%. Jest to lokata z planem inwestycyjnym. Z tego powodu klient będzie ponosił nieco większe ryzyko niż zwykle. Jednak przez to może osiągnąć większe zyski. Lokata jest oferowana na 3 miesiące. W prezencie dostaniemy markowego smarfona. Oferta ewidentnie jest skierowana do osób, które śmierdzą pieniądzem. Dlatego jeżeli masz kupę gotówki to idź do Nobel Banku!

   Kolejną ofertą skierowaną do normalnych klientów jest lokata Meritum Banku. Jej oprocentowanie może zapewnić nam zyski na poziomie 8,5% w skali roku. Lokata jest zakładana na 3 miesiące. Wszystkich formalności można dokonać przez Internet. Do skorzystania z oferty musimy spełnić dodatkowe warunki, tzn. założyć konto osobiste. Kwota jaką możemy maksymalnie wpłacić to 5 tyś. zł. Minimalny wkład to 500 zł. Jeśli założymy lokatę na więcej niż 5 tyś. zł, będziemy mogli liczyć na 7% zysku w skali roku. Jest to też dobra oferta.

   Inną równie atrakcyjną lokatę posiada w swojej ofercie Getin Bank. Oprocentowanie tegoż depozytu terminowego wynosi 7,5%. Lokata jest możliwa do założenia na 2 miesiące. Cały proces zakładania lokaty możemy przeprowadzić przez Internet. W porównaniu do Meritum Banku, Getin Bank nie wymaga zakładania konta osobistego. Maksymalna kwota wpłaty wynosi 10 tyś. zł.  

   Ciekawą ofertę posiada również Santander Bank. Oferuje on swoim klientom lokatę na 6,6%. Lokata w odróżnieniu do już omówionych jest długoterminowa. Okres jej trwania to 15 miesięcy. Lokatę można złożyć przez Internet. Oprocentowanie depozytu jest stałe i nie ulega zmianom przez cały okres trwania umowy. Santander nie pobiera opłat za otwarcie oraz prowadzenie lokaty. 

   Ostatnią omawianą ofertą jest lokata BGŻ Optima. Oprocentowanie wynosi 6,3%; a termin zapadalności to 3 miesiące. Lokatę można w mgnieniu oka założyć przez Internet. Bank nie pobiera opłat za otwarcie oraz prowadzenie lokaty.  Minimalna kwota wpłaty to 1000 zł, maksymalna - 20 tyś. zł

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 29 sierpnia 2012 16:32

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny