Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Inwestycje

 • wtorek, 30 czerwca 2015
  • Na jakie usługi bankowe warto się skusić?

   Aktualnie szeroko rozumiane usługi bankowe są już tak zróżnicowane, że mogą one służyć każdemu z nas do wielu najróżniejszych celów. Równocześnie jednak najbardziej popularne wciąż są te tradycyjne rozwiązania, czyli zwyczajne depozyty bankowe. Oczywiście, również i one uległy znacznej ewolucji na przestrzeni wielu ostatnich lat, zatem same w sobie także odznaczają się obecnie sporym zróżnicowaniem i mają do zaoferowania sporo ciekawych możliwości.

   Zresztą, intensywny rozwój technologii spowodował już, że aktualnie odpowiednie konto osobiste powinien posiadać właściwie każdy dorosły człowiek, i z czystym sercem można stwierdzić, że we współczesnym świecie zwyczajnie nie bylibyśmy w stanie w pełni normalnie funkcjonować właśnie bez czegoś takiego. Na rynku znajdziemy obecnie kilka podstawowych rodzajów takich depozytów, przez co jak najbardziej warto zainteresować się nimi nieco bliżej.
      
   Najistotniejszym ich rodzajem są naturalnie zwyczajne konta osobiste – to właśnie z takich rzeczy powinien obecnie korzystać absolutnie każdy z nas. Z pozoru pozwalają nam one wyłącznie na przechowywanie swoich pieniędzy w bezpiecznym miejscu, ale oferują one znacznie więcej różnych zastosowań. Przede wszystkim możemy dzięki nim wykonywać wiele różnych płatności, w tym także i przez internet, i choćby z tego tylko powodu nasze życie codzienne może stać się dzięki nim znacznie łatwiejsze. Na konta osobiste nierzadko wypłacane jest również wynagrodzenie za wykonywaną przez nas pracę, w związku z czym posiadanie czegoś takiego może być niezbędne do objęcia niektórych posad.
      
   Posiadanie tradycyjnego konta osobistego w wielu bankach otwiera nam drogę do szeregu dodatkowych usług. Następnym niezwykle istotnym typem depozytu bankowego mogą być specjalne konta oszczędnościowe – jak sama nazwa sugeruje, oszczędzanie swoich pieniędzy za ich pomocą może stać się o wiele łatwiejsze. Podstawową różnicą jest tu to, że przy takich kontach wypłacanie pieniędzy w dowolnym momencie jest albo utrudnione, albo najzwyczajniej niemożliwe. W większości przypadków możemy zrobić to tylko raz w miesiącu – chociaż wszystko zależy naturalnie od konkretnej oferty – podczas gdy następnie musimy ponosić za to stosowne opłaty. Konta oszczędnościowe w większości przypadków są oprocentowane, dzięki czemu umieszczone na nich oszczędności nieustannie mogą przynosić nam zyski.
      
   Jeśli ktoś zainteresowany jest skutecznym inwestowaniem, to świetnym rodzajem depozytu mogą dla niego być specjalne lokaty bankowe. W czasie korzystania z czegoś takiego powierzamy nasze pieniądze do dyspozycji banku, i po określonym z góry czasie otrzymujemy je z powrotem, naturalnie razem z odsetkami. Bez wątpienia jest to w takim razie fantastyczna propozycja dla każdego, kto nie posiada w tej kwestii żadnej wiedzy czy doświadczenia, a równocześnie chce rzeczywiście skutecznie inwestować.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 czerwca 2015 13:54
 • czwartek, 07 maja 2015
  • Finanse w firmie to podstawa - jak oszczędzać w przedsiębiorstwie

   Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla każdego, kto właśnie rozkręca swoją działalność i jest pełen obaw, co do tego, czy uda mu się przetrwać na rynku, gdzie na którym panuje duża konkurencja. Trzeba w pierwszej kolejności uświadomić sobie co jest priorytetem, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie firmy.

   Z grubsza można powiedzieć, że schemat każdego przedsiębiorstwa – niezależnie czy będzie to duża firma, czy dopiero co powstałe mikro przedsiębiorstwo, opiera się na trzech filarach – obsłudze finansowej, obsłudze klienta i reklamie. Obsługa finansowa nie bez kozery znajduje się w tej czołówce, ponieważ bez solidnego zarządzania finansami nie mamy co liczyć na rozkręcenie żadnego biznesu.

   Oszczędzanie i inwestowanie w jednym - lokaty

   Mówiąc o obsłudze finansowej mamy na myśli zarówno umiejętność poprawnego rozdysponowywania pieniędzmi, jak i ich rozliczania, oszczędzania czy inwestowania. Zresztą, te dwa ostatnie zagadnienia idą ze sobą nierzadko w parze. Doskonale obrazują to chociażby tego rodzaju produkty jak lokaty bankowe. Umowa tego typu jest zarówno rodzajem inwestycji, jak i oszczędzania. Lokata polega bowiem na zainwestowaniu określonej sumy pieniędzy przez określony w umowie czas, po czym otrzymuje się zysk w postaci udzielonych odsetek, zysk, który staje się tym samym naszą oszczędnością. Oszczędzanie nie polega bowiem tylko na tym, aby ograniczać wydawanie pieniędzy, które ma się do dyspozycji, ale aby w danym czasie nie marnować możliwości zwiększenia ich wartości. Firmy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego każde wolne środki starają się przeznaczać na ich pomnażanie.

   Obsługa finansowa firmy fundamentem jej istnienia

   Najlepsza lokata bankowa czy najlepszy kredyt to produkty bankowe, których szukają firmy myślące perpektywicznie o swoim rozwoju. Bez odpowiednich funduszy nie mamy co liczyć na poprawę obsługi klienta, czy skuteczną reklamę, ponieważ ich fundament opiera się tak czy inaczej na pieniądzach. Dlatego każde przedsiębiorstwo, które ma na uwadze utrzymanie się na rynku jak najdłużej, powinno zadbać o dobre zaplecze finansowe i korzystać z różnych produktów, które to ułatwiają. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 maja 2015 14:36
 • piątek, 31 października 2014
  • Jak zadbać o finanse osobiste?

   Niezwykle ważne dla różnych osób w naszych czasach jest znalezienie optymalnego sposobu inwestowania pieniędzy w celu zapewnienia sobie zabezpieczania finansowego. Opcji aktualnie do wyboru jest naprawdę dużo, wszystko zależy od tego, czy jesteśmy skłonni podjąć ryzyko i postawić na prawdopodobnie wyższy, ale mniej oczywisty zysk, czy też wolimy zadowolić się mniejszymi profitami, ale za to o wiele bardziej bezpiecznymi.

   Dla tych, którzy boją się o swoje finanse i nie są skłonni do podejmowania dużego ryzyka, czy dla tych, którzy nie wymagają imponujących zysków, a po prostu chcieliby bezpiecznie ulokować gdzieś swoje pieniądze, najlepszą opcją będą lokaty bankowe. Główną zaletą tego produktu jest to, iż gwarantuje nam ono z góry określony dochód, tak więc od początku wiemy jak dużo zarobimy, a dodatkowo nie musimy bać się, że stracimy to, co oddaliśmy bankowi w depozycie – pod warunkiem, że nie zerwiemy umowy przed terminem. Co więcej, lokaty to produkty dostępne praktycznie dla wszystkich, żeby je założyć nie potrzebna jest ani szczególnie duża suma gotówki, ani wiedza na temat inwestowania – po prostu wpłacamy gotówkę i po określonym czasie bank zwraca nam wypracowaną kwotę. Jednak ten instrument finansowy ma również wady – po pierwsze nie możemy liczyć na bardzo wysokie zyski, a po drugie musimy zamrozić swój kapitał na czas trwania lokaty.

   Dla osób, które są gotowe do większego ryzyka istnieją na rynku bardziej dochodowe niż lokaty inwestycje finansowe. A mianowicie chodzi o fundusze inwestycyjne, w ramach których można inwestować chociażby w kontrakty terminowe, waluty, czy surowce (miedź, gaz ziemny). W przypadku tych instrumentów finansowych obowiązuje reguła, że im wyższe ryzyko, tym wyższe potencjalne zyski i dodatkowo mogą niejednokrotnie przekroczyć dochody uzyskiwane z lokat. Pamiętać trzeba, że fundusze to inwestycje długoterminowe, co oznacza, że najwyższe profity uzyskamy w perspektywie jak najdłuższego czasu.

   Aktualnie wybór sposobu inwestowania pieniędzy jest naprawdę duży, dlatego też każdy ma możliwość skorzystać z takiej oferty, jaka mu odpowiada. Ważne jest tylko, żeby przed podjęciem konkretnej decyzji dobrze ją przeanalizować. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 31 października 2014 12:56
 • sobota, 12 kwietnia 2014
  • Czy tylko zawodowi inwestorzy mogą pomnażać swoje oszczędności?

   Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że do naprawdę skutecznego inwestowania swych pieniędzy niezbędna jest nade wszystko ogromna wiedza i doświadczenie, nie wspominając już o zwyczajnej przychylności losu. Powszechnie przyjęło się, że taki sposób na pomnażanie pieniędzy skierowany jest wyłącznie do zawodowych inwestorów którzy oprócz wspomnianej już wiedzy dysponują ogromnymi nakładami finansowymi i mogą ponieść równocześnie ryzyko nieoczekiwanej ich straty.

   Czy tak jednak jest naprawdę? Musimy tylko rzucić okiem na wiele różnych usług oferowanych nam przez współczesne banki aby z łatwością przekonać się, że aktualnie inwestowanie stało się czymś bardzo powszechnie dostępnym, czym może zająć się praktycznie każdy z nas. Zdecydowanie warto w takim razie trochę się tym zainteresować, bo wbrew temu co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka wcale nie musimy posiadać żadnych umiejętności ani ogromnych sum pieniędzy, aby móc w istotnym stopniu poprawić dzięki temu swoje osobiste finanse.

   Prawdopodobnie najlepszym sposobem na skuteczne inwestowanie swych pieniędzy jest oczywiście współpraca z bankami, bo możliwości oferowane przez nie w tej kwestii są zwyczajnie największe. W pierwszej kolejności dobrze byłoby w takim razie zainteresować się rzeczami takimi jak tak zwane lokaty bankowe – jest to łatwy sposób na to, aby pomnożyć swoje oszczędności, lokując je jednocześnie w naprawdę bezpiecznym dla nich miejscu. Takie lokaty są oczywiście tylko przykładem, bo każdy bank może nam aktualnie zaproponować dużo więcej różnych narzędzi; czasem chociażby proste konto oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem może być fantastyczną inwestycją, zatem warto dokładnie zapoznać się z nimi wszystkimi i wybrać coś, co rzeczywiście będzie spełniało wszystkie nasze indywidualne potrzeby.

   Inwestycje finansowe są aktualnie tak powszechnie dostępne, że dosłownie każdy z nas powinien przynajmniej trochę się nimi zainteresować. Nie chodzi oczywiście o to, aby zbijać na nich ogromne fortuny – do osiągnięcia takich efektów rzeczywiście trzeba już mocno się zaangażować i zainwestować najpierw sporo pieniędzy – ale jest to po prostu fantastyczny sposób na to, aby ulokować w bezpiecznym miejscu swoje oszczędności i cieszyć się płynącymi z nich zyskami. Nawet przy najbardziej podstawowych formach tego typu inwestycje w każdym przypadku mogą stanowić dodatkowe źródło dochodu, nie oczekując równocześnie od nas dosłownie żadnego większego wysiłku. Możliwości związane z takim inwestowaniem odznaczają się obecnie sporym zróżnicowaniem, więc zdecydowanie warto nieco zainteresować się tym tematem i znaleźć wśród nich coś rzeczywiście dla siebie idealnego, co będzie pasowało do wszystkich naszych potrzeb! 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   sobota, 12 kwietnia 2014 14:31
 • czwartek, 02 maja 2013
  • Emerytalne Konta Oszczędnościowe - czym są i jak działają?

   Komisja Nadzoru Finansowego zaproponowała wprowadzenie zupełnie nowej funkcjonalności w ramach III filaru emerytalnego, a mianowicie Emerytalnego Konta Oszczędnościowego - EKO. Rozwiązanie to miałoby być prostym instrumentem, który zachęciłby naszych rodaków do oszczędzania dodatkowych środków na starość. Pomysł ten spotkał się z aprobatą wielu środowisk, m.in. Ekspertów fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

   Jak jest obecnie?

   Pomysł ten wychodzi naprzeciwko problemom, z jakimi ludzie spotykają się obecnie. Trzeci filar systemu emerytalnego jest bowiem niesamowicie skomplikowany oraz nieprzejrzysty. Wystarczy spojrzeć na rozwiązania dostępne w obrębie tego systemu: wymienić możemy Pracowniczy Program Emerytalny, Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, Indywidualne Konto Emerytalne. Szczególnie w przypadku dwóch ostatnich, ich program się dubluje i te same rzeczy realizuje się dwukrotnie.

   Rozwiązanie

   Nowe rozwiązanie w obrębie III filaru jest w teorii dużo prostsze od tych stosowanych dotychczas. KNF zaproponowało wprowadzenie dwóch wariantów składek – 100 lub 150 zł miesięcznie. W pierwszej opcji składka byłaby dzielona po równo na składkę podstawową i dodatkową. Obowiązek spłaty obydwu składek należałby do ubezpieczonego, a składka dodatkowa obniżałaby podstawę opodatkowania dochodów.

   Druga opcja stanowi rozszerzenie pierwszej o taką składkę, która jest opłacana przez pracodawcę – także w kwocie 50 zł. Suma wszystkich składek byłaby traktowana jako koszt uzyskania przychodu  przez pracodawcę.

   Z Emerytalnego Konta Oszczędnościowego mógłby skorzystać każdy pod warunkiem ukończenia 16 lat. Zgromadzone środki mogłyby być wypłacane już po ukończeniu 60 lat, pod warunkiem, że dokonanych na to konto zostało co najmniej 36 wpłat.

   Dyskusja o EKO rozpoczyna dyskusję o trzecim filarze systemu emerytalnego w Polsce w ogóle. A dyskusja taka jest niezbędna, gdyż nasze społeczeństwo się starzeje, a my nie jesteśmy przyzwyczajeni do dodatkowego oszczędzania na starość. W obecnej sytuacji następuje spadek wartości emerytur wypłacanych z ZUS i OFE. Konieczne są więc zmiany, których Emerytalne Konto Oszczędnościowe  jest dobrym zwiastunem. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 02 maja 2013 12:37
 • poniedziałek, 03 września 2012
  • Alternatywy dla lokat bankowych

   Szukając odpowiedniej lokaty, nieraz zastanawialiśmy się czy istnieją oferty atrakcyjniejsze. Nie jesteśmy tego świadomi, jednak często na takowe napotykamy. Są to zazwyczaj produkty strukturyzowane, reklamowane jako lokaty z ponadprzeciętnie wysokim oprocentowaniem. Przyjrzyjmy się, co banki oferują zamiast lokaty bankowej.

   PieniądzeWiększość banków kusi wysokim oprocentowaniem lokat inwestycyjnych. Są one z pozoru  atrakcyjne, jednak nie informują klientów, że podawane oprocentowanie jest możliwe do osiągnięcia, dopiero po spełnieniu kilku warunków. Lokata inwestycyjna łączy w sobie lokaty terminowe z inwestowaniem w fundusze. Środki deponowane na lokacie gwarantują zwrot kapitału i minimalne odsetki. Druga część jest inwestowana w fundusze, a zyski w tym przypadku będą zależne od powodzenia inwestycji. Może tak się zdarzyć, że bank nie zwróci nam kapitału wraz z reklamowanymi odsetkami. Inną ważną rzeczą przy zakładaniu lokaty inwestycyjnej jest konieczność posiadania świadomości o długoterminowości inwestycji. Często, klienci nie wykazują odpowiedniej cierpliwości, ponieważ nie widzą efektów inwestycji. W tym przypadku wycofują środki i tracą na tym podwójnie - po pierwsze muszą ponieść koszty związane z prowizjami jakie pobiera banki. Po drugie stracili czas, a ich oszczędności straciły na sile nabywczej przez inflację. 

   Podobnym produktem bankowym do lokaty inwestycyjnej jest lokata strukturyzowana. Tak jak w przypadku poprzedniego przykładu, lokata strukturyzowana łączy dwa instrumenty finansowe. Jeden z nich to, instrument bazowy - najczęściej obligacje, które charakteryzują się bezpieczeństwem. Drugi to najczęściej instrumenty pochodne np. opcje. Mają one zagwarantować większe zyski. Kapitał deponowany przez klienta jest dzielony pomiędzy te aktywa finansowe. Obligacje mają za zadanie zapewnić zwrot kapitału, a opcje przynieść dodatkowe korzyści. 

   Kolejną opcją, oferowaną jako alternatywa dla lokat są polisy lokacyjne. Potocznie nazywane są polisolokatami. W swojej charakterystyce, łączą w sobie ubezpieczenie na życie oraz lokatę bankową. Kapitał lokowany jest na depozycie bankowym, a środków te traktowane są jako składka ubezpieczeniowa. Po określonym czasie wypłacane jest ubezpieczenie, powiększone o premię, która tak naprawdę jest rodzajem odsetek. W ten sposób, banki starają się ominąć podatek Belki i przyciągnąć klientów większymi zyskami. 

   Wśród ofert pojawiają się także różnego rodzaju plany inwestycyjne oraz indywidualne konta emerytalne. Są one mniej atrakcyjne pod względem potencjalnych zysków, jednak również pozwalają na skuteczne oszczędzanie. Alternatywą dla lokat bankowych mogą być także konta oszczędnościowe. Są one konkurencyjnie oprocentowane w stosunku do lokat. Pozwalają na stały dostęp do oszczędności oraz są bardziej praktyczne. W Polsce zyskują coraz więcej zwolenników. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 03 września 2012 14:15

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny