Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Kredyty dla przedsiębiorców

 • poniedziałek, 02 czerwca 2014
  • Kredyt na start dla firmy - wady i zalety

   Każdy z nas był młody i pewnie nieraz marzył o własnym biznesie, który pozwoliłby nam na spokojne życie w dostatku. Rzeczywistość nie jest jednak tak kolorowa, jak byśmy tego chcieli i wystartowanie z nową firmą jest nie lada wyzwaniem. W jaki sposób można pomóc sobie w tej inicjatywie?

   Chociaż banki niechętnie finansują start-up'y, młodzi przedsiębiorcy, którzy nie posiadają jeszcze żadnego stażu w prowadzeniu działalności, mogą liczyć na pożyczki sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych. Nie można mieć pretensji do instytucji bankowych, ponieważ młody przedsiębiorca w większości przypadków nie jest w stanie zaoferować odpowiednich zabezpieczeń na wypadek niepowodzenia biznesu.

   To, czy kredyt dla nowych firm zostanie przydzielony, zależy od wizji i determinacji kredytobiorcy. Jeśli jest to osoba, która ma solidny biznesplan i potrafi do siebie przekonać przedstawicieli banku, to jest to już połowa sukcesu. Jeśli młody przedsiębiorca nie wygrał głównej nagrody na loterii ani nie posiada rodziny, która mogłaby mu pożyczyć sporą sumę pieniędzy, to jedynym ratunkiem dla niego jest finansowanie działalności gospodarczej ze strony banku. Dlatego taka osoba powinna zrobić wszystko, aby zdobyć ten kredyt, ponieważ od tego zależy powodzenie przedsięwzięcia. Pamiętać należy przy tym, że dużo zależy od zasad panujących w danym banku (dla jednego np. początkującym przedsiębiorcą będzie osoba ze stażem nawet do kilku lat, a inny bank może udzielić kredytu osobie bez żadnego stażu na podobnych warunkach).

   Warto zaznaczyć, że obecnie kredyty dla nowych firm są też wspomagane przez fundusze unijne o czym przypomina autor bloga finansowanie-firm.blogspot.com. Dodatkowo, ponieważ rozwój młodych przedsiębiorstw przekłada się na rozwój gospodarki krajowej w bezpośredni sposób, start-up'y mogą liczyć na wsparcie także ze strony jednostek rządowych, które mogą np. pokryć część kosztów kredytu. Duża determinacja i wiara we własne możliwości mogą pokonać każde przeszkody stawiane przez banki i inne instytucje, dlatego młodzi ludzie powinni nieustannie dążyć do realizacji wcześniej postawionych celów. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 czerwca 2014 16:50
 • wtorek, 04 lutego 2014
  • Czy zaciąganie kredytu dla firm wiąże się z nadmiernym ryzykiem?

   Prowadzenie firmy wymaga od przedsiębiorcy elastyczności oraz umiejętnego zarządzania finansami, żeby nie doprowadzić do sytuacji, iż nagle firma przestaje przynosić dochód i przedsiębiorca nie jest wstanie na bieżąco płacić za swoje zobowiązania. Oczywiście taka sytuacja może spotkać każdą firmę, ponieważ czasami trudno przewidzieć kiedy straci się płynność finansową. Wystarczy bowiem jedna nie trafna decyzja, żeby mieć problemy finansowe. Aby zapewnić sobie płynność finansową przedsiębiorca może skorzystać ze specjalnego kredytu dla firm. Dzisiaj finansowanie przedsiębiorstw można powiedzieć, że jest w modzie, więc każda placówka bankowa posiada w swojej ofercie kredyty dla firm.

   Czy łatwo jest dostać kredyt?

   Przedsiębiorca niestety musi dopełnić wiele formalności zanim zostanie mu wydana decyzja kredytowa. Jeżeli zbyt późno zacznie się ubiegać o kredyt dla firm, to może się okazać, że pieniądze mogą w porę nie wpłynąć mu na konto, a to z kolei może być przyczyną większych zaległości. Długi czas oczekiwania na kredyt to największa waga takiego sposobu finansowania przedsiębiorstw. Każdy bank ma też swoje wymogi, więc może się okazać, iż dla jednej placówki przedsiębiorca będzie posiadać odpowiednią zdolność kredytową, żeby dostać kredyt, o który się ubiega, a w innej placówce jego zdolność kredytowa może nie być wystarczająca i dostanie odpowiedź negatywną. Tak naprawdę finansowanie działalności gospodarczej za pomocą kredytu dla firm wiąże się w niektórych przypadkach z dużym ryzykiem, więc nic dziwnego w tym, że banki zachowują ostrożność i sprawdzają dokładnie potencjalnego kredytobiorcę, żeby mieć pewność, iż odzyskają swoje pieniądze z powrotem. Jednak trzeba przyznać, że w ostatnich czasach procedury otrzymania kredytu firmowego zostały znacznie uproszczone. Powinno to cieszyć przedsiębiorców, gdyż uproszczone procedury przyczyniają się do tego, iż pieniądze mogą szybciej wpłynąć na konto firmy.

   Kto może mieć problem z uzyskaniem kredytu?

   Wszystkie banki oferują kredyty dla przedsiębiorstw, które już jakiś czas funkcjonują na rynku. Właściciel takiej firmy zapewne nie będzie miał problemów z otrzymaniem pożyczki. Gorzej mają osoby, które dopiero zamierzają otworzyć własną działalność gospodarczą. Niestety nie wszystkie banki chętnie udzielają takim osobom pożyczki, ponieważ nie są oni dla nich wiarygodni. Przyszły przedsiębiorca musi więc sporo się naszukać, żeby znaleźć bank, który udzieli mu odpowiedniej wysokości kredytu. Oczywiście jest to możliwe, ponieważ przynajmniej kilka banków posiada kredyt dla przyszłych przedsiębiorców w swojej ofercie. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 lutego 2014 14:42
 • czwartek, 01 sierpnia 2013
  • Masz firmę? Skorzystaj z kredytu dla firm

   Dla większości firm, kredyty są jedyną możliwością, aby sfinalizować określone inwestycje bądź zachować odpowiednią płynność finansową. Na szczęście obecnie banki oferują sporo różnorodnych propozycji przedsiębiorcom. Oczywiście niekiedy uzyskanie takiego kredytu wymaga sporej ilości zabezpieczeń czy dopełniania wielu formalności. Sporo zależy przede wszystkim od kwoty, o jaką się staramy.

   Istnieją cztery rodzaje kredytów dla firm, które są najczęściej wybierane przez przedsiębiorców. Kredyt dla firm inwestycyjny pomaga sfinalizować pewne inwestycje. Przedsiębiorcy starają się o niego w różnych sytuacjach. Niekiedy finansowanie przedsiębiorstw konieczne jest do zakupu niezbędnego sprzętu, takiego jak komputery czy specjalistyczne maszyny. Często kredyty dla firm przeznaczane są na wydatki związane z restrukturyzacją przedsiębiorstwa lub też na zakup dla firm, które planują rozwinąć swoją działalność o nowe obiekty przemysłowe. Nie mniej popularny jest oczywiście kredyt dla nowych firm, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na rynku i potrzebują niezbędnej gotówki początkowej.

   Oczywiście przedsiębiorcy muszą na początku złożyć wniosek o kredyt. Wymagane jest w nim przedstawienie swojego biznesplanu, który poniekąd potwierdzi i przekona do trafności i efektywności planowanej inwestycji, a także pozwoli oszacować przychody. Zazwyczaj przedsiębiorcy składają wnioski w kilku bankach, gdyż w ten sposób można porównać oferty i wybrać najlepszą.

   Innym rodzajem jest kredyt dla firm obrotowy, który służy do finansowania bieżącej działalności firmy. Dzięki niemu przedsiębiorstwo może zakupić pewne surowce, materiały, sfinansować usługi, opłacić zobowiązania itp. Przedsiębiorcy często korzystają również z kredytu na rachunku bieżącym, który jest zwykłą linią debetową. Wysokość i czas trwania tego kredytu określone są w umowie z bankiem. Taki kredyt może uzyskać firma posiadająca minimalnie od trzech miesięcy rachunek firmowy w danym banku. Banki mają wiele różnorodnych propozycji kredytowych dla firm, zarówno tych z długim doświadczeniem na rynku, jak również dla przedsiębiorstw dopiero rozpoczynających własną działalność. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 sierpnia 2013 15:57
 • piątek, 14 czerwca 2013
  • Inwestycyjny kredyt dla start-upów - możliwości finansowania własnego biznesu w Polsce

   Generalnie, za start-up uważa się przedsiębiorstwo/organizację tymczasową, której działalność jest zazwyczaj krótka, a dotyczy głównie nowych technologii i poszukiwania własnego modelu biznesowego (tak działa Facebook, Nasza Klasa czy Google). Czy start-up może liczyć na kredyt dla firm na dowolny cel?

   W potocznym rozumieniu, start-upy nie mogą się ubiegać o kredyty dla firm, ponieważ ich niestabilna pozycja, nie zapewnia sukcesu. Istnieje natomiast możliwość skorzystania z programu unijnego, jakim jest inicjatywa Jeremie. Nie jest to kredyt dla firm, ale poręczenie przez Europejski Fundusz Inwestycyjny. Aby skorzystać z takiej formy pomocy finansowej, województwo, w którym ubiegamy się o pomoc, musi mieć podpisaną umowę z tym programem (aby uzyskać kredyt dla firm należy spełniać warunki banku, które nie uwzględniają w swojej ofercie inicjatyw typu start-up)..

   Unijna inicjatywa Jeremie to kredyty preferencyjne, czyli rządowa pomoc przy finansowaniu danej działalności (mówimy o kredycie preferencyjnym dla rolników, młodych małżeństw i start-upów). Chociaż nie istniejące kredyty dla firm start-upowych ograniczają rozpoczęcie takiej działalności, to te korzystają z innych form dofinansowania. Mówimy o funduszach venture capital, lub pomocy tzw. aniołów biznesu.

   Klasycznie wzięty kredyt dla firm powinien mieć zabezpieczenie (w formie nieruchomości, hipoteki) tak fundusz venture capital pobiera zyski w oparciu o wartość przedsiębiorstwa, a nie jedynie działalności produkcyjnej. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 14 czerwca 2013 11:09

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny