Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Konto osobiste w banku

 • czwartek, 01 sierpnia 2013
  • Czym kierować się przy wyborze konta osobistego?

   Jeżeli interesuje Cię konto osobiste, musisz wiedzieć, że jego wybór wcale nie jest takim prostym zadaniem. Dlaczego? Zewsząd docierają do nas reklamy, które kuszą coraz lepszymi ofertami, obietnicami i zapewnieniami. Co wybrać? Jak zdecydować się na odpowiednie konto bankowe?Konta osobiste - ranking kont bankowych

   Przede wszystkim nie można podejmować decyzji zbyt pochopnie. Tak jak każdy problem związany z finansami, tak i ten trzeba skrupulatnie przemyśleć. Konieczne jest przeanalizowanie wszystkich najkorzystniejszych ofert i doszukanie się tej najlepszej propozycji. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, na co zwrócić największą uwagę.

   Generalnie konta osobiste różnią się między sobą kilkoma podstawowymi czynnikami

   Do najważniejszych należą wszelkie opłaty za prowadzenie konta oraz oprocentowanie rachunku. Jeżeli chodzi o opłaty, szukaj konta osobistego wolnego od wszelkich kosztów. Nie musisz płacić ani za kartę, ani za przelewy. Żądaj bezpłatnych bankomatów, dostępu do konta internetowego i rabatów przy zakupach z kartą. Nie możesz poddać się perswazyjnym reklamom i wpływom pana reklamującego niby najlepszą dla Ciebie propozycję.

   Dlatego też przed wyborem koniecznie sprawdź czy dana oferta na pewno prezentuje się tak dobrze, jak w radiu czy w telewizji. Nawet najmniejsze kruczki nie mogą umknąć Twojej uwadze. One mogą zadecydować o tym czy na pewno będziesz zadowolony z wybranej przez siebie opcji.

   Pamiętaj, że konto osobiste ma Ci pomagać, a nie utrudniać życie. Wybierz praktyczne rozwiązanie, które pomoże Ci w codziennym załatwianiu spraw i ułatwi kontrolowanie Twoich finansów. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 sierpnia 2013 15:59
 • środa, 24 lipca 2013
  • Pieniądz pod poduszką czy na koncie bankowym? Co bardziej się opłaca?

   Rozwijające się coraz to nowe technologie zmuszają do akceptowania przez ludzkość pewnych zachodzących w świecie zmian. Celem tych procesów jest przede wszystkim poprawa jakości życia. Dlaczego więc nie korzystać z udogodnień, jakie oferują nam nowe technologie?

   Jednym z wielu ułatwień są konta bankowe. To dzięki nim człowiek nie musi się już martwić o pieniądze, które nosił w portfelu. Teraz ich bezpiecznym miejscem stało się konto bankowe. Dzięki niemu w łatwy sposób można dokonywać transakcji płatniczych. Problemem już nie są przelewy, które kiedyś zazwyczaj dokonywało się na poczcie. Co gorsza, wymagały one od klienta wniesienia opłaty za zrealizowany przelew, a okres dotarcia tych pieniędzy do odbiorcy trwa znacznie dłużej, aniżeli metodą przelewu dokonywanego za pomocą konta bankowego.

   Drugą, istotną sprawą wiążącą się z istnieniem oraz korzystaniem z kont osobistych jest fakt, że pozwalają one zaplanować wydatki klienta. Osoba korzystająca z usługi posiadania konta bankowego, jaką oferuje dany bank, jest w stanie zdiagnozować na co głównie wydaje zarobione pieniądze i w łatwy sposób skorygować swój plan wydatków finansowych, jeśli uważa to za konieczne.

   Jeżeli już mowa o oszczędzaniu, banki w swej ofercie zawierają również konta oszczędnościowe. Taki rodzaj konta umożliwia odłożenie nadwyżki finansowej, bez potrzeby zamrażania tych pieniędzy. Osoba posiadająca konto oszczędnościowe może w każdej chwili wpłacić oraz wypłacić swój kapitał, jednak ilość takich wypłat jest ograniczona. Dzięki oprocentowaniu, kapitał osoby korzystającej z konta nie leży bezczynnie, a wręcz przeciwnie, jego wartość z dnia na dzień wzrasta. Jest to kolejny plus posiadania konta bankowego.

   Inną korzyścią posiadania konta w banku jest fakt, że dzięki niemu można dokonywać płatności  bezgotówkowych, co znacznie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie finansowym. Dzięki karcie płatniczej, jaką otrzymuje się wraz z utworzeniem konta bankowego, klient danego banku ma stały dostęp do swych środków, nie musi więc nosić przy sobie gotówki. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 24 lipca 2013 16:29
 • piątek, 14 czerwca 2013
  • Porównanie kont osobistych - co oferują banki?

   Konta osobiste są dziś absolutnym standardem, bez którego niemożliwym byłaby obsługa szeroko rozumianego kapitału domowego, tym bardziej że traktowanie ich wyłącznie jako narzędzia do realizowania przelewów już dawno straciło na aktualności.

   Ich popularność - co akurat dziwić nie powinno- przełożyła się natomiast na coraz większą ilość ofert bankowych, które różnią się od siebie pod wieloma względami, a to zaowocowało w niemałą trudność dla klientów, którzy nie do końca na parametrach depozytów bankowych się znają. Co więc zrobić, aby wybrać wysokiej klasy konto oszczędnościowe, osobiste lub jakiekolwiek inne konto bankowe? A no skorzystać ze specjalnych rankingów, które zajmują się ich porównywaniem.

   Jak wybrać ranking?

   Nie jest jednak obojętnym, który zeń wybierzemy, ponieważ podobnie jak kont, i tych jest dziś naprawdę dużo. Warto więc upewnić się, czy współpracują one z najlepszymi instytucjami bankowymi, czy są regularnie aktualizowane, czy cechują się przejrzystością i wiarygodnością, czy podane nań dane mają charakter wyłącznie informacyjny i w pełni obiektywny, czy uwzględniają konta osobiste, oszczędnościowe lub wszystkie inne, które wzbudzają w nas zainteresowanie i czy ich administratorzy świadczą fachowe doradztwo, umożliwiające rozwianie wszelkich naszych wątpliwości w związku ze świadczonymi przezeń usługami.

   Jak wybrać konto?

   Gdy już natomiast owy ranking wybierzemy, pozostaje skupić się na selekcji konta. Na co zatem zwracać szczególną uwagę? Wymieniać można tu bardzo długo, tym bardziej że każdy z nas ma indywidualne preferencje, ale na pewno warto zerknąć, czy konkretne konto bankowe jest darmowe w rozumieniu jego założenia oraz w rozumieniu jego obsługiwania, czy ma ono możliwość zadłużenia, a jeśli tak to z jakim limitem, czy działa ono w oparciu o platformę internetową oraz telefoniczną, czy obsługa karty debetowej doń będzie darmowa, czy nie będzie kłopotu z bezpłatnym wykorzystywaniem bankomatów (w tym również tych z innej sieci bankowej), czy w jego ramach będziemy mieli przydzielonego dedykowanego opiekuna konta, czy są jakieś premie w związku z jego użytkowaniem i czy jego oprocentowanie jest atrakcyjne, szczególnie jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, ale i przy osobistym warto na to spojrzeć.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 14 czerwca 2013 11:12

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny