Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Gotówkowy kredyt bankowy

 • wtorek, 29 września 2015
  • Jaki kredyt zaciągnąć na niespodziewane wydatki?

   Nierzadko zdarza się sytuacja, iż jesteśmy zaskakiwani przez jakieś niespodziewane wydatki. Niejednokrotnie także najzwyczajniej nie mamy jakichkolwiek większych oszczędności, które możemy przeznaczyć na zakup sprawnego auta lub na przykład remont. W każdym z tych przypadków jednakże posiadamy możliwość zaciągnięcia kredytu, który teraz znajduje się w ofercie wszystkich banków.

   Chociaż sporo ludzi nadal nie obdarza tych instytucji finansowych zaufaniem to jednak jest to nierzadko dobre rozwiązanie. Należy jedynie pamiętać aby pożyczać taką ilość pieniędzy, które będziemy w stanie spłacić. Nim rozpoczniemy proces ubiegania się o kredyt musimy policzyć jak wiele będziemy w stanie w każdym miesiącu przeznaczyć z budżetu domowego na zapłatę raty kredytu. W ten sposób unikniemy jakichkolwiek niemiłych konsekwencji nieoddawania długów.

   Świetnym rozwiązaniem jest zapewne kredyt gotówkowy, który jest dość łatwo uzyskać. Banki każdego typu niezwykle szeroko promują swe propozycje w tym aspekcie, ponieważ orientują się w jak dużym stopniu kredyty gotówkowe są dzisiaj popularne. Suma pieniędzy, jaką określony bank będzie chciał nam użyczyć zależy przede wszystkim od posiadanej przez nas zdolności kredytowej. Ta natomiast jest rezultatem naszych dochodów netto oraz tego czy mamy jakieś odrębne zadłużenia. Tego rodzaju procedura określania naszej zdolności kredytowej zwykle jest niezwykle łatwa i szybka. Również decyzja odnośnie tego czy zostanie nam przyznany kredyt gotówkowy jest wydawana w krótkim czasie od złożenia wniosku. A pieniądze trafiają na nasze konto niemalże natychmiast. W wypadku dużej części kredytów nie jest wymagane żadne zabezpieczenie, oprócz oczywiście takich w których niezbędne jest podżyrowanie kredytu przez osobę trzecią.

   Gdy jedynie wypełnimy poszczególne warunki to możemy starać się o kredyt gotówkowy na kwotę od kilkuset złotych nawet do 80 tysięcy złotych. Dodatkową cechą charakterystyczną jest to, że kredyty gotówkowe udostępniane są na dość niedługie okresy czasu. Zwykle może być to bowiem rok albo dwa, chociaż zdarzają się pożyczki na kilka miesięcy a nawet osiem lat. Dodatkowo dobrze jest zaznaczyć, iż takiego typu kredyt możemy zaciągnąć na jakikolwiek cel. Rzecz jasna tak proste dostanie funduszy i to czasem unikając przedstawiania jakichkolwiek zabezpieczeń, posiada jakieś minusy. W tymże przypadku jest to na pewno bardzo duże oprocentowanie sumy pieniędzy na którą przyznano nam kredyt. W większości przypadków może być to nawet około 20 procent w skali roku. Sporo osób decyduje się jednak na taki wydatek dostrzegając w tym więcej plusów.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 29 września 2015 13:28
 • piątek, 21 listopada 2014
  • Szybka gotówka zawsze oznacza tanią?

   Chyba trudno znaleźć kogoś, kto nie marzyłby o szybkim dopływie gotówki. Plany same rodzą się w głowie, marzenia stają realnymi i rodzą się nowe pomysły jak spożytkować dodatkowe finanse. Ale żeby dojść do tego etapu, trzeba najpierw je mieć. Wielu z nas odkłada swoje plany przez miesiące, a nawet lata, ze względu na brak określonej kwoty, która byłaby w stanie je pokryć.

   Z pomocą w takim wypadku przychodzi cała gama produktów finansowych, jakimi kuszą nas placówki bankowe oraz instytucje pozabankowe. W zależności od tego jak duża kwota nas interesuje, jaką realizację przewidujemy, warto przyjrzeć się ofertom i wybrać tę jedną, idealną dla siebie. Ciekawą formą finansowania, z której jak się okazuje korzysta coraz więcej osób są kredyty gotówkowe. Możliwe do uzyskania praktycznie przez każdego, szybko, w sposób wygodny i nie wymagający poświęcenia znacznej ilości czasu na jego uzyskanie. Ofert tego typu jest bardzo dużo, stąd zapoznanie się ze wszystkimi jest oczywiście niemożliwe. Jednak dokonanie wstępnej selekcji i ograniczenie liczby ofert tylko do tych, które w pełni nas zadowalają, umożliwiają rankingi jak i porównywarki. Czytelne zestawienia często tworzone w oparciu o opinie innych klientów. Dostarczające najważniejszych informacji. Z możliwością zastosowanie różnego rodzaju filtrów, dzięki czemu wybieramy tylko to, co w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom i wymaganiom, a przede wszystkim możliwościom finansowym. Dowiedz się więcej na oferty-kredytow.com na temat szybkich pożyczek przez Internet.

   Najtańszy kredyt

   Najtańszy kredyt gotówkowy znaleźć możemy nie tylko w placówce, której klientami już jesteśmy. Stąd uwaga poświęcona również na inne instytucje, pozwoli dokonać satysfakcjonującego wyboru. Z pomocą przyjdą także fora internetowe z opiniami innych klientów bądź też doradca finansowy, który wybierając propozycję dla nas, przedstawi najbardziej aktualne informacje, doradzi co sprawdzi się najlepiej biorąc pod uwagę comiesięczną sytuację finansową i możliwości jakie mamy. Przemyślana decyzja pozwolić zrealizować swoje plany i będzie w pełni zadowalającą. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 21 listopada 2014 16:33
 • sobota, 04 stycznia 2014
  • Okresy spłaty kredytów - o czym należy pamiętać?

   Kredyty gotówkowe możemy podzielić na te spłacane w długim okresie czasu i te spłacane w krótkim okresie czasu. Przy czym należy pamiętać, że banki udzielają tego rodzaju kredytów najwyżej do okresu siedmiu lat spłacania pożyczki. Okres spłaty jest zależny od wielu czynników, które ustala kredytodawca.

   Należy przy tym pamiętać, że kredyty gotówkowe nie należą do tanich. Oprocentowanie takich pożyczek jest stosunkowo wysokie i czasem przekracza nawet 15 procent. Rzeczywista stopa procentowa nie może jednak przekraczać czterokrotności stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. Generalnie banki udzielające kredytów gotówkowych działają według zasady, że im dłuższy okres spłaty pożyczki tym oprocentowanie kredytu jest wyższe. Klienci banków, którzy decydują się na kredyt gotówkowy muszą być przygotowani na to, że oprocentowanie zazwyczaj jest dwucyfrowe.

   Istnieje jednak sposób na obniżenie oprocentowania pożyczki. Wcześniej jednak musimy wykupić nieobowiązkowe ubezpieczenie naszego finansowego zobowiązania. W ten sposób koszt kredytu zwiększa nam się o kwotę ubezpieczenia, ale jednocześnie zmniejsza o kwotę, kórą daje nam obniżenie oprocentowania. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, musimy obliczyć, czy taki wariant nam się opłaci.

   Większość banków pobiera również opłatę za sam fakt przyznania nam kredytu gotówkowego. Kwota ta zazwyczaj oscyluje w granicach kilku procent od sumy zaciąganej pożyczki.

   Spłacanie kredytu odbywa się w ratach, czyli comiesięcznym wpłacaniu określonej sumy pieniędzy do banku. Są dwie możliwości spłacania rat, pierwsza, to tak zwane raty stałe, gdzie miesięczna kwota nie zmienia się do końca okresu spłacania kredytu. Druga forma płatności to raty malejące. W tym przypadku klient banku początkowo płaci wysokie raty, które z upływem czasy stają się coraz mniejsze. W przypadku rat malejących ogólny koszt spłaty kredytu jest dla kredytobiorcy niższy, niż w przypadku rat stałych.

   Istnieje tez możliwość, żeby raty kredytu były zmienne, co oznacza uzależnienie ich wysokosci od sytuacji na rynku finansowym. Klient, który decyduje się na zmienne raty, bierze na siebie ryzyko, ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć na 100 procent, co będzie działo się na giełdzie przez okres spłaty kredytu. Wpływ na raty zmienne ma również poziom inflacji, który związny jest ze stopami procentowymi. Jeśli stopy procentowe rosną, rośnie również rata spłacanego kredytu, jeśli jednak maleją, rata również staje się mniejsza.

   Większosć klientów banków wybiera jednak spłacanie kredytu w stałych ratach, co daje bezpieczeństwo stałych opłat. W ten sposób można zaplanować z wyprzedzeniem domowy budżet, w taki sposób, aby zawsze wygospodarować pieniądze na spłatę pożyczki. Taki system spłaty kredytów stosuje się głównie przy pożyczkach krótkoterminowych, którch okres spłaty wynosi do 24 miesięcy. Żeby wybrać dla siebie najlepszy sposób rozliczania się z zaciągniętego kredytu należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i zaplanować wydatki na przyszłość. Tylko wtedy zagwarantujemy sobie bezproblemowy przebieg spłaty pożyczki. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   sobota, 04 stycznia 2014 16:50
 • poniedziałek, 04 listopada 2013
  • Co zrobić, gdy w portfelu brakuje gotówki?

   Pieniądz jest w dzisiejszych czasach powszechnie uznawanym środkiem płatniczym. Pragnie go niemal każdy i niemal każdy stara się mieć go jak najwięcej. Co jednak zrobić, gdy w naszym portfelu zabraknie pieniędzy? Rozwiązań jest kilka, jednak nie wszystkie okazują się dobre ze względu na nasze aktualne położenie.

   Brakującą pulę pieniędzy zdobyć można biorąc dodatkowy etat w pracy, pożyczając od znajomych czy też rodziny, bądź też licząc na szczęśliwy traf w ruletce. Każda z tych opcji niesie ze sobą pewne niedogodności oraz ryzyko. Nowy etat w pracy zabierze nam czas, który moglibyśmy spędzić z bliskimi, pożyczka od znajomych może popsuć nasze relacje z nimi. Zabawy w takie gry, jak ruletka nie należą do pewnych sposobów na uzyskanie dodatkowych pieniędzy, a wręcz mogą nas jeszcze ich pozbawić. Dlatego też w takich chwilach na myśl przychodzi inne, bezpieczniejsze rozwiązanie – kredyty gotówkowe.

   Gdy już nie ma wyjścia, tani kredyt gotówkowy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Pożyczone od banku na pewien niski procent pieniądze na dowolny cel sprawią, że nasz budżet stanie się odciążony, a my będziemy mogli spać spokojnie w nocy. Spłata takiego przypływu gotówki również nie powinna być dużym obciążeniem, ze względu na to, że ilość i wysokość rat jest zazwyczaj indywidualnie dostosowywana do potrzeb i możliwości klienta danego banku.

   Podejmując decyzję wystąpienia o kredyt gotówkowy, warto jest przeanalizować jeszcze raz wszystkie za i przeciw takiej decyzji, która na pewno jest jedną z ważniejszych decyzji w naszym życiu.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 listopada 2013 14:47
 • piątek, 18 października 2013
  • Korzystanie z kart kredytowych - porady i wskazówki

   Najwięcej problemów finansowych mają ci, których charakteryzuje brak roztropności. Zresztą, wystarczy spojrzeć na tych rozpaczliwie poszukujących kredytów konsolidacyjnych, którzy nie tylko zaciągnęli różnorakiego rodzaju kredyty gotówkowe, ale także zapomnieli o roztropności w kwestii posługiwania się kartą kredytową. Zanim więc do tego grona dołączymy, pomyślmy przez chwilę o tym, czy aby nasze kroki w tę stronę nie zmierzają? Dla przykładu weźmy dziś posługiwanie się kartą kredytową, która to zresztą stanowi poważny problem w rękach ludzi nierozważnych.

   Porady dla posiadaczy kart kredytowych

   I tak oto, osoby posiadające takowe karty powinny pamiętać, że:

   • w wymiarze długoterminowym są one droższe, niż tradycyjny kredyt gotówkowy;
   • używanie ich jest niedopuszczalne w przypadku braku możliwości zrealizowania spłaty;
   • korzystanie zeń musi się wiązać z dyscypliną oraz regularnością (właśnie w kontekście owych spłat);
   • zawsze należy obserwować saldo zadłużenia;
   • nie są one instrumentem umożliwiającym życie ponad nasz aktualny stan materialny;
   • są zdecydowanie lepsze źródła kredytowe, przynajmniej w wymiarze długoterminowym, do których należą niewątpliwie tradycyjne kredyty gotówkowe, ale i wiele innych tego typu;
   • używanie jednej zeń do spłacenia drugiej jest niedopuszczalne i tworzy niebezpieczną pętlę zadłużenia.

   Kilka kart czy jedna?

   Częstą przypadłością jest posiadanie kilku kart kredytowych, podczas gdy niezbędna przydaje się tak naprawdę jedna. Po drugie zresztą, każda zeń podlega pod określone koszty, nawet gdy poń nie sięgamy, tak więc zastanówmy się na ten temat dokładnie i pomyślmy, czy aby na pewno jesteśmy skorzy do przepłacania zań bez konieczności. Po trzecie wreszcie, karty kredytowej nie wyrzuca się ot tak, a wręcz przeciwnie, bo konieczne jest wypowiedzenie umowy, co wiążę się z dodatkowymi formalnościami.

   Reasumując, jeśli mamy na uwadze taką formę tymczasowego pozyskiwania kapitału, dokładnie przemyślmy słuszność naszego postępowania. Warto też sprawdzić ranking kredytów gotówkowych 2013. Może być bowiem tak, że lepiej będzie zaciągnąć zwyczajny kredyt gotówkowy i nie martwić się o ryzyko, jakie wiążę się z owymi kartami? Wszystko to zależy oczywiście od naszych indywidualnych możliwości, ale niejednokrotnie bywa właśnie tak.  

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 18 października 2013 15:38
 • piątek, 14 czerwca 2013
  • Jak wybrać dobrą ofertę kredytu gotówkowego?

   Kredyt gotówkowy to pożyczka pieniężna, która zostaje udzielona przez bank albo inny podmiot kredytowy. Przeznaczana jest zazwyczaj na dowolny cel, tak zwany konsumpcyjny.

   Kwoty udzielanych kredytów wynoszą od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Termin spłaty kredytu gotówkowego wynosi kilka lat. Jednak wszystko zależy od ustaleń zawartych w umowie. Z badań wynika, że zazwyczaj okres kredytowania wynosi średnio rok. Zdarzają się sytuacje, gdzie kredyty gotówkowe spłacane są nawet do paru miesięcy od daty zaciągnięcia kredytu.

   Dochód netto oraz wysokość posiadanych już kredytów gotówkowych wpływają na wysokość udzielanego kredytu gotówkowego. Im mniejsze zadłużenie kredytobiorcy, tym większa szansa na dużą pożyczkę. Przykładowo, jeśli jesteśmy zadłużeni w dwóch bankach na kwotę kilkunastu tysięcy złotych w każdym z nich, to szanse na wzięcie kolejnych kilkudziesięciu tysięcy złotych są stosunkowo niewielkie. Jednak możemy otrzymać kredyt gotówkowy na kwotę znacznie mniejszą. Zależy to od tego, czy regularnie spłacamy obecne zadłużenie i czy posiadamy stałe źródło dochodu.

   Kredyty gotówkowe mają wiele zalet. Nieskomplikowana procedura badania zdolności kredytowej osoby, która ubiega się o kredyt oraz szybka decyzja o udzieleniu kredytu stanowią istotny plus. Duża liczba ofert na rynku oraz możliwość uzyskania kredytu przez internet to kolejne zalety tego produktu bankowego. Oprócz zalet, kredyty gotówkowe posiadają pewne wady. Podstawową z nich jest to, że wysokość udzielanego kredytu zależy od dochodów uzyskiwanych przez wnioskodawcę. Minusem jest także wysokie oprocentowanie.

   Kredyt gotówkowy to najbardziej popularny produkt bankowy. Jest przydatny, gdy mamy zamiar kupić nowy samochód, zrobić remont mieszkania, czy gdy marzy nam się wycieczka do ciepłych krajów. Każdy, kto nie posiada wystarczającej ilości gotówki, a chciałby spełnić marzenia, powinien zapoznać się z dostępną na rynku ofertą kredytów gotówkowych. Mogą być one udzielane także na spłatę innych zobowiązań. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 14 czerwca 2013 11:28

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny