Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Konsolidacja kredytowa

 • wtorek, 10 listopada 2015
  • Decydujesz się na kredyt konsolidacyjny? Sprawdź najpierw ranking!

   Rankingi internetowe to wdzięczne narzędzia, ponieważ pozwalają nam poznać bliżej oferty wielu firm i tym samym wyrobić sobie zdanie na temat tego, która naszym zdaniem oferuje najkorzystniejsze warunki. Rankingi takie mogą dotyczyć różnych produktów, przy czym grupą jedną z popularniejszych są produkty finansowe. Jak zatem działa taki ranking? Weźmy za przykład ranking kredytów konsolidacyjnych.

   Ranking kredytów konsolidacyjnych

   Ranking jak to ranking: ma przede wszystkim porządkować, czy też szeregować produkty, tak, aby przeglądający mógł mieć większe rozeznanie i skupić się tylko na tych ofertach, które w zestawieniu z innymi najbardziej go interesują. Podobnie działa ranking w przypadku takich produktów jak kredyty konsolidacyjne. Ważne jest to, aby prezentował on oferty jak najbardziej kompleksowo, to znaczy z uwzględnieniem wszystkich podstawowych kryteriów: na jaką kwotę kredyt konsolidacyjny może być zaciągnięty, na jaki maksymalny okres, czy jest wymagane zabezpieczenie, jeśli tak, to w jakiej formie i tak dalej. Są to podstawowe kwestie, które biorą pod uwagę osoby poszukujące korzystnej oferty kredytowej, niezależnie czy jest ona związana z kredytem gotówkowym, czy konsolidacyjnym.

   Konsolidacja kredytów to możliwość zespolenia kilku kredytów w jeden i obniżenia raty zobowiązania. Ranking tego rodzaju ofert powinien więc bazować na rzetelnym wyliczeniu banków, które taką opcję umożliwiają, bowiem nie każda placówka daje taką możliwość - aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych dostępny tutaj. Istotne jest jednak to, że produkty tego rodzaju wprowadzają także firmy pozabankowe, które w ten sposób chcą zwiększyć liczbę klientów. Konsolidacja dla każdej firmy finansowej jest korzystna, z tej racji, że zazwyczaj wiąże klienta na długie lata. Dodatkowo, z racji, że jest to połączenie kilku kredytów, suma ostateczna do zapłaty jest na ogół wysoka i gwarantuje placówkom finansowym większy procent. Nie ma jednak wątpliwości, że w przypadku kilku kredytów i dla klienta jest to rozwiązanie niezwykle pożądane. Warto przeglądać rankingi uwzględniające tego typu produkty.

 • czwartek, 30 lipca 2015
  • Jak poradzić sobie z kilkoma kredytami?


   Dzisiaj dużo osób posiada jakieś obciążenia jak kredyt, a czasem i ich kilka. Nie rozchodzi się tu tylko o kredyty w bankach ale także mogą to być raty za sprzęt RTV lub samochód. Gdy niejednokrotnie musimy pamiętać o zapłaceniu kilku rat w trakcie tego samego miesiąca, po jakimś czasie robi się to uciążliwe. I przykładowo w takiej sytuacji świetnym wyjściem może być często konsolidacja posiadanych przez nas zobowiązań. Chociaż hasło to jest raz po raz przytaczane w spotach reklamowych banków albo na łamach prasy, mnóstwo osób spośród nas nadal nie zdaje sobie sprawy co to znaczy.

    

   shutterstock_135445700A jest to nic innego jak wzięcie jednej pożyczki na wyrównanie wszystkich naszych zadłużeń. W ten sposób tak naprawdę zamieniamy parę małych kredytów na jeden większy. Dla niektórych klientów takiego rodzaju posunięcie może wydawać się niedorzeczne, jednak w wielu sytuacjach bywa to najdoskonalsze z dostępnych rozwiązań. Jak w związku z tym działa wspomniany kredyt konsolidacyjny? Należy jedynie wybrać się do wybranych banków i sprawdzić jakie takiego typu kredyty są nam w stanie zaproponować. W sporej mierze jest to zależne od tego jakiego rodzaju obciążenia finansowe posiadamy, oraz od ich wielkości. Z reguły jednak kredyty konsolidacyjne mają to do siebie, że termin ich spłaty jest rozłożony na dłuższy czas przez co raty są niższe. Bywa to w dużej mierze korzystne dla ludzi, którzy mieli kłopot ze spłatą wszystkich zadłużeń w tym samym miesiącu. Dzięki temu bowiem mają one możliwość na zmniejszenie wydatków każdego miesiąca. Dla samych banków, które są chętne udzielić tego typu kredytów, także jest to korzystne rozwiązanie. Przede wszystkim zyskują kolejnego klienta, który spłaca określoną sumę pieniędzy wraz z odsetkami, co już jest zyskiem. Po drugie, klient taki jest rzetelny skoro chciałby otrzymać kredyt konsolidacyjny a nie uchylać się od spłacania swych zadłużeń. Oferowane przez banki czy również inne instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne zwykle można podzielić na dwa podstawowe typu. Pierwsze spośród nich noszą nazwę hipoteczne, ponieważ z ich otrzymaniem wiąże się konieczność zabezpieczenia pożyczki w postaci hipoteki naszego domu czy na przykład mieszkania. Jest to spowodowane tym, iż w takich przypadkach konsolidacja kredytów opiewa na bardzo dużą sumę pieniędzy. Termin spłaty bywa jednakże wtedy dłuższy a odsetki na nas nałożone niższe. Kolejny typ takiego kredytu nazywamy natomiast gotówkowym i przyznaje się go na niższe sumy pieniędzy w związku z czym nie są konieczne jakiekolwiek zabezpieczenia. Należy jednakże zaznaczyć, iż warunki jego pozyskania bywają nieco mniej atrakcyjne. Okres spłaty zadłużenia jest znacznie krótszy, a odsetki z kolei wyższe.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 lipca 2015 16:56
 • czwartek, 07 maja 2015
  • Czy konsolidacja kredytów poprawia zdolność kredytową?

   Konsolidacja kredytów, to pojęcie z pewnością obce dla bardzo wielu ludzi, a zwłaszcza dla osób, które nie interesują się jakimkolwiek biznesem i nie posiadają zadłużeń finansowych w stosunku do danych instytucji lub banków.

   Konsolidacja kredytów jest opcją, która umożliwia dostać kredyt od banku w celu wyrównania dotychczasowych pożyczek lub zobowiązań wobec przedsiębiorstw. Dla sporej liczby osób może być to bezsensowne, natomiast jest to wyjątkowo alternatywne rozwiązanie, gdyż to umożliwia spłacić inne banki i firmy i ograniczyć się zwłaszcza do kredytu w banku w jakim dostało się kredyt konsolidacyjny.

   Kredyty konsolidacyjne, szczególnie wywyższa to, że są one wydawane instytucjom, jakie zwyczajnie wpadły w komplikacje pieniężne i chcą z nich po prostu wybrnąć. Kredyt konsolidacyjny daje tego rodzaju opcję, gdyż proponowany jest na szczególnie pomocnych warunkach, gdyż zazwyczaj w wszystkich sytuacjach jest to kredyt bezgotówkowy, a także jest on określany na bardzo długi czas, dzięki czemu raty nie są uciążliwe, a więc instytucja, jaka otrzymała tego typu kredyt ma możliwość spokojnie go regulować, nie mając już zobowiązań względem wybranych przedsiębiorstw a także banków.

   Kredyt konsolidacyjny jest dużo bardziej komfortowy od konsumpcyjnego, dlatego jest on udzielany, gdyż nie ma możliwości popaść w uciążliwe odsetki, które tak naprawdę w wielu momentach inicjują właśnie rozmaite kłopoty finansowe.

   Konsolidacja kredytów, jest również korzystnym rozwiązaniem, z tej przyczyny że wszystkie sprawy formalne, odbywają się w niezwykle szybkim tempie, dzięki czemu nie jest to proces, który może przedłużać się w czasie jak też inicjować następne zadłużenia. Dzięki niezwykle szybko odbytej części formalnej, jest możliwość natychmiastowo spłacić instytucje, banki, w których jest się zapożyczonym i całkowicie spokojnie regulować kredyt konsolidacyjny, przy tym rozwiązać problemy finansowe swojego przedsiębiorstwa, które do tej pory nie pozwalały na prawidłowe działanie firmy.

   Zdecydowanie warto korzystać z tak pomocnego kredytu jak kredyty konsolidacyjne. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 maja 2015 12:58
 • poniedziałek, 26 stycznia 2015
  • Jak rozwiązać problem wielu kredytów?

   Kredyt konsolidacyjny polega na tym, iż pożyczkobiorca, który w danym momencie spłaca kilka pożyczek, ma sposobność pozyskania takiego kredytu, w ramach którego będzie spłacał poprzednie zadłużenia.

   Taki produkt kredytowy został przygotowany przede wszystkim dla osób, które mają niestety trudności z poprawnymi spłatami zobowiązań pieniężnych, nawet wobec paru banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wykaraskać się ze spirali kredytowej i pozwolić przywrócić równowagę domowemu budżetowi.

   W ramach pożyczki konsolidacyjnej klienci mogą liczyć przede wszystkim na wydłużony czas spłaty. W ten sposób miesięczne raty poprzednich kredytów zostają zamienione w jedną stałą ratę, która jest niższa, niż kwota rat poprzednich. Przy mniejszej racie jak i dłuższym okresie regulacji zapożyczenia, interesanci mają więc większe szanse na systematyczną spłatę zobowiązania. W momencie konsolidacji jedna rata oddawana jest do konkretnego banku, w którym wzięty został kredyt konsolidacyjny. Klient nie frapuje się już regulowaniem poprzednich kredytów, ponieważ to bank po uzyskaniu raty zajmuje się przekazywaniem pozostałej części zadłużenia dla adekwatnej instytucji. Ciężar regulowania wcześniejszych zobowiązań jest więc zdjęty z kredytobiorcy.

   Czy jednak konsolidacja kredytów to rzeczywiście właściwa metoda ze względu na koszty? Okazuje się, iż nie do końca. Wydłużony czas spłaty skutkuje naliczeniem większych odsetek, które wędrują do banku. W ostatecznym rozrachunku kredytobiorcy regulujący kredyt konsolidacyjny ponoszą dość wysokie koszta. Prócz tego istnieje kilka niewygodnych kruczków, na jakie w momencie konsolidacji warto zwrócić uwagę. W głównej mierze jest to prowizja, jaka do najniższych nie należy. Dodatkowo bank może zechcieć od pożyczkobiorcy kolejne zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia.

   Nastawiając się więc na konsolidację kredytów warto przeliczyć wszelkie związane z tym opłaty. Być może kolejne koszta powiązane z kolejnym kredytem okażą się mniejsze, niż konsolidacja. Potrzeba poza tym sprawdzić ranking kredytów konsolidacyjnych przed zorientowaniem się na jakąkolwiek ofertę banku. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 stycznia 2015 13:20
 • środa, 17 grudnia 2014
  • Rodzaje ubezpieczeń proponowanych przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego

   Konsolidacja kredytów zazwyczaj wiąże się z wymogiem wykupienia ubezpieczenia. Banki twierdzą, że nie jest to konieczne, ale po rezygnacji z zalecanych ubezpieczeń często wzrasta oprocentowanie kredytu. Zdarza się także, że przy niewielkich kwotach ubezpieczenie kredytu stanowi jedyny rodzaj zabezpieczenia spłaty. W artykule przedstawiono najpopularniejsze rodzaje ubezpieczeń, stosowane przez banki jako produkty dodatkowe towarzyszące konsolidacji zadłużenia.

   Ubezpieczenie pomostowe przy kredytach z hipoteką

   Kredyty konsolidacyjne z zabezpieczeniem hipotecznym polegają na wskazaniu nieruchomości, z której bank będzie mógł zaspokoić swoje roszczenia, jeżeli klient przestanie spłacać raty. Jednak pod względem prawnym hipoteka powstaje dopiero po dokonaniu wpisu do księgi wieczystej nieruchomości. Banki chcą chronić swoje interesy w okresie od podpisania umowy do czasu prawnego ustanowienia hipoteki. Umożliwia to ubezpieczenie pomostowe.

   Ubezpieczenie kredytobiorcy i nieruchomości

   Banki mogą zaoferować różne rodzaje ubezpieczenia osoby biorącej najtańszy kredyt konsolidacyjny grudzień 2014 oraz sytuacji, w jakich może się ona znaleźć. Są to np. ubezpieczenia na życie, na wypadek trwałego kalectwa, trwałej niezdolności do pracy, a także od następstw nieszczęśliwych wypadków i od utraty pracy. Ubezpieczenie może być indywidualne lub grupowe, dostępne są też całe pakiety ubezpieczeń.

   Jeśli zabezpieczeniem kredytu jest dom lub mieszkanie, bank zapewne zażąda, by ubezpieczyć również tę nieruchomość od działania żywiołów i wypadków losowych.

   Korzyści z ubezpieczeń dla banku i dla klienta

   Przyczyny namawiania do wykupu ubezpieczeń są różne. Często bank dodatkowo wymaga cesji polisy na swoją korzyść, na przykład przy ubezpieczeniu na życie. W przypadku śmierci kredytobiorcy bank otrzymuje pieniądze z odszkodowania i w ten sposób równoważy straty. Jeśli ustanowiono hipotekę, bank będzie chciał uniknąć sytuacji, gdy nieruchomość straci wartość. Wtedy pokryje straty z ubezpieczenia.

   Dla klientów korzyścią z ubezpieczeń jest niższe oprocentowanie kredytu, jednak w zamian muszą ponosić co miesiąc koszt składek ubezpieczeniowych. Często kredyt konsolidacyjny z ubezpieczeniem jest przedstawiany w reklamie jako opcja dobrowolna, korzystna dla klienta. Jednak trzeba pamiętać, że równie dobrze możemy dokupić ubezpieczenie osobno, u innego podmiotu niż bank. Jeżeli spłacimy kredyt konsolidacyjny przed czasem, mamy prawo domagać się zwrotu kwoty ubezpieczenia za niewykorzystany okres. Należy też samodzielnie pilnować, by bank zmniejszył wysokość rat o kwotę ubezpieczenia pomostowego, gdy otrzymamy już wpis do księgi wieczystej. Niekiedy bank zakłada, że ten proces uzyskania hipoteki będzie trwał rok i dla tego okresu kalkuluje koszty ubezpieczenia. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 17 grudnia 2014 17:31
 • wtorek, 19 sierpnia 2014
  • Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

   Posiadacze wielu różnych zobowiązań wobec banków w postaci kart kredytowych czy tradycyjnych pożyczek, czują się niekiedy zbytnio przytłoczeni porozrzucanymi terminami spłat poszczególnych rat. Ogromną pomocą w ich sytuacji, może okazać się konsolidacja kredytów, która zwolni ich z obowiązku pilnowania wszystkich terminów. Lista banków udzielających takich pożyczek, jest długa. Jak zatem wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

   Banki już dawno przestały być dla nas jedynie miejscem, w którym możemy na jasnych warunkach starać się o dodatkowe środki pieniężne. Dzisiaj te same banki dają nam jednocześnie narzędzia, dzięki którym łatwiej poradzimy sobie ze spłatą posiadanych zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne należą właśnie do tego typu narzędzi. Banki oferują nam głównie dwa różne rodzaje takich pożyczek. Pierwszy z nich to kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, drugi – z hipoteką. Wybierając najlepszy kredyt tego typu, musimy przede wszystkim uwzględnić swoje faktyczne możliwości finansowe. Ułatwi nam to dopasowanie jego warunków ściśle do naszych potrzeb. Po drugie – warto zwrócić uwagę jak wysoka jest prowizja jego udzielenia. Po trzecie – czy oferowana nam przez bank kwota, jest w stanie objąć wszystkie posiadane przez nas zadłużenia i uwolnić nas od nich. I po czwarte – czy interesujący nas kredyt konsolidacyjny wymaga obecności poręczycieli lub żyrantów.

   Słowem podsumowania: zanim zdecydujemy się na zamienienie wielu rat na jedną, sprawdźmy przede wszystkim jak wiele będzie nas kosztowała taka decyzja. Może bowiem okazać się, że chęć uwolnienia od pilnowania dat poszczególnych rat, to za mało, by móc cieszyć się swobodą finansową. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 sierpnia 2014 14:57
 • poniedziałek, 02 czerwca 2014
  • Kiedy warto refinansować i konsolidować kredyty?

   Kredyt hipoteczny jest drogą i wieloletnią inwestycją, dlatego jego zaciągnięcie rozważamy pod wieloma kątami, biorąc pod uwagę wszystkie istotne czynniki. Czasami jednak, pomimo prześledzenia wszystkich ofert bankowych, w trakcie spłaty okazuje się, że na rynku pojawiły się korzystniejsze możliwości finansowania zakupu nieruchomości. Czy w takiej sytuacji należy przenieść kredyt do innego banku?

   Refinansowanie kredytu hipotecznego to korzystne rozwiązanie dla domowego budżetu, lecz tylko w wybranych sytuacjach. Jeśli podczas spłacania kredytu nie jesteśmy w stanie uporać się w nieprzewidzianymi problemami finansowymi a kredytodawca nie zgadza się na wydłużenie czasu spłaty lub renegocjowanie warunków umowy, kredyt refinansowym daje możliwość dostosowania warunków spłaty do zaistniałych okoliczności.

   Podczas przenoszenia wierzytelności do innego banku dodatkową korzyścią może być konsolidacja kilku zobowiązań, dzięki której klient płaci miesięcznie tylko jedną ratę, niższą niż suma wszystkich posiadanych wcześniej płatności. Refinansowanie kredytu hipotecznego jest opłacalne także w przypadku pojawienia się dużo atrakcyjniejszych ofert produktów bankowych lub wtedy, gdy sytuacja na rynku walutowym umożliwia korzystne przewalutowanie należności.

   Nowy kredytodawca może zaproponować pomyślne warunki spłaty nie tylko ze względu na obniżkę stóp procentowych, lecz weźmie pod uwagę również zmiany, jakie zaszły w życiu klienta. Na korzystniejszą ofertę ma wpływ zwiększenie zarobków czy wzrost wartości kredytowanej nieruchomości. Uważna obserwacja kursu złotego w stosunku do innych walut także może przynieść niemałe oszczędności. Posiadając kredyt hipoteczny w obcej walucie nagła i znacząca aprecjacja złotego stanowi sygnał, o zaistnieniu najkorzystniejszych warunków do przeliczenia posiadanego zobowiązania na rodzimą walutę.

   Oprócz obejmowania refinansowaniem samego kredytu hipotecznego warto rozważyć kredyt konsolidacyjny, który pozwoli obniżyć koszty obsługi nie tylko samego kredytu hipotecznego, ale również pozostałych zobowiązań takich jak na przykład karta kredytowa lub limit w koncie. Oferty można znelźć sprawdzając ranking najlepszych ofert kredytów konsolidacyjnych w 2014 roku. Banki jeśli otrzymują wystarczające zabezpieczenie w formie nieruchomości to bardzo chętnie podnoszą kwotę kredytu, dzięki czemu istnieje możliwość spłaty również innych zobowiązań. Taka konsolidacja kredytów przy wykorzystaniu zabezpieczenia na nieruchomości daje możliwość znacznego obniżenia kosztów. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 czerwca 2014 17:02
 • środa, 05 marca 2014
  • Czy kolejny kredyt bankowy może nas uratowć przed bankructwem?

   W życiu czasem dzieje się tak, że niestety weźmiemy jakiś kredyt i w wyniku nieprzewidzianych wydarzeń losowych nie jesteśmy w stanie go spłacić. W takich okolicznościach bardzo dużo osób decyduje się na kolejny kredyt, który zaciągają po to, aby spłacić poprzedni. Wskazana sytuacja określana jest spiralą kredytową, z której bardzo ciężko zazwyczaj wyjść. Nie potrzeba jednak ponownie brać kolejnych pożyczek, aby zapłacić poprzednie zobowiązania.

   Doskonałym wyjściem staje się bowiem kredyt konsolidacyjny. Jest to specyficzny produkt kredytowy dostępny w większości banków, jaki dedykowany jest dla ludzi zapożyczonych. Innymi słowy, kredyty konsolidacyjne są więc po to, aby zapłacić inne zadłużenia pożyczkobiorcy. Jak się okazuje, dla wielu ludzi jest to najlepsze rozwiązanie na wyjście z czasem bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Refinansowania nie trzeba się bać, ponieważ wcale nie niesie problemów. Wręcz odwrotnie, pozwala na odzyskanie równowagi finansowej dzięki nowemu wyliczeniu kwoty kredytu, tym razem jednego. Parę zobowiązań finansowych jest więc połączonych w jeden spójny kredyt. Kluczową zaletą konsolidacji kredytowej jest jednakże to, iż pożyczkobiorcy otrzymują dłuższy termin spłaty kredytu jak i mniejsze oprocentowanie. W rzeczywistości wygląda więc to w taki sposób, iż miesięczne raty są mniejsze niż w przypadku poprzednich zobowiązań przed ich refinansowaniem.

   To naturalnie nie wszystko na temat kredytów konsolidacyjnych. Oprócz niższego procentowania ich kolejną cechą może być również konieczność uiszczenia jednej raty, bez przymusu regulowania wielu rat w różnych bankach, w jakich przedtem miało się zadłużenie. Prócz tego w zależności od wysokości zadłużenia, kredyty konsolidacyjne podzielić da się nade wszystko na dwa rodzaje. Pierwszym będzie kredyt konsolidacyjny hipoteczny, którego zabezpieczeniem jest naturalnie nieruchomość. Dotyczy on szczególnie wyższych sum pieniędzy. Drugim rodzajem jest kredyt refinansowany gotówkowy, jaki przyznawany jest na krótszy okres. Charakteryzuje się przy tym większymi kosztami oraz oferowany jest na znacznie mniejsze sumy pieniędzy. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 05 marca 2014 16:45
 • piątek, 06 grudnia 2013
  • Dobry kredyt konsolidacyjny - czym się charakteryzuje?

   Każda osoba decydująca się na to, aby zaciągnąć konsolidacyjną pożyczkę lub kredyt w banku czy też instytucji parabankowej, liczy przede wszystkim na to, aby była to oferta jak najbardziej korzystna. Jaka jednak powinna ona być, aby zaspokoić pragnienia i oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów? Czy prócz niskiego oprocentowania liczy się w tym wypadku coś więcej? I gdzie najlepiej szukać takich ofert, które będą dostosowane do naszych potrzeb oraz możliwości i nie wpuszczą nas w kolejne problemy natury finansowej?

   Cechy dobrego kredytu

   Ogromne, wręcz fundamentalne znaczenie podczas wybierania oferty kredytowej, ma oprocentowanie wybranego kredytu. Oczywistym jest, że im będzie ono niższe, tym oferta korzystniejsza dla klienta banku i tym więcej osób będzie zdecydowanych na podpisanie takiej umowy. Prócz oprocentowania liczą się jednak i inne czynniki, które właściwie nie różnią się niczym od, na które zwraca się uwagę podczas brania normalnego kredytu.

   W przeciwieństwie jednak do nich konsolidacja kredytów zwykle dotyczy bardzo dużych kwot pieniędzy, zwłaszcza gdy w grę wchodzi łączenie w jedno zobowiązanie kilka różnych długów. Mały problem, gdy wcześniejsze kredyty były wzięte na drobne kwoty rzędu kilkuset złotych do kilku tysięcy, ale coraz częściej mamy do czynienia z konsolidacją na znacznie większą skalę.

   W takich wypadkach zawierając umowę na konsolidacyjną pożyczkę trzeba zwrócić uwagę na inne jej cechy, między innymi długość trwania samej umowy, wysokość oraz ilość rat, możliwość wcześniejszego spłacenia zobowiązania. Liczy się też to, jaką kwotę bank zażyczy sobie za „administrowanie" kredytem, opłatę przygotowawczą czy prowizję.

   Gdzie go szukać?

   Skoro wiemy już mniej więcej, jak powinien wyglądać dobry kredyt konsolidacyjny, to pora na zmierzenie się z innym problemem – gdzie szukać właściwych ofert? Chociaż odpowiedź wydaje się prosta (banki, parabanki, instytucje pozabankowe), to wiele osób wciąż ma z tym spore kłopoty.

   Przeszukiwanie kilkudziesięciu różnych ofert od różnych oferentów też nie należy do prostych zadań, zwłaszcza gdy kompletnie nie mamy głowy do finansów - i gdy przerasta nas porównanie kredytów konsolidacyjnych pod względem merytorycznym. W takich przypadkach z pomocą bardzo często przychodzą specjalistyczne rankingi kredytowe, które przybliżają „po ludzku" każdą z ofert i ułatwiają wybranie tej najlepszej.

   Jeśli zaś zależy nam na jeszcze bardziej szczegółowej pomocy, zawsze można się po nią zwrócić do biura lub firmy doradztwa finansowego. Jej przedstawiciel z pewnością nie tylko wyjaśni nam, na czym polega idea kredytów konsolidacyjnych, ale pomoże wybrać taki, który najlepiej i najdoskonalej odpowiada naszym aktualnym wymaganiom oraz oczekiwaniom.

   Brak odpowiedniej oferty

   A co w przypadku, gdy mimo długich poszukiwań żadne kredyty konsolidacyjne nie okazały się na tyle dobre, aby zaspokoić nasze oczekiwania? W takim wypadku – zwłaszcza gdy zmusza nas do tego sytuacja – lepiej wybrać ofertę najbardziej korzystną ze wszystkich dostępnych. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 06 grudnia 2013 15:16
 • poniedziałek, 04 listopada 2013
  • Kredyt konsolidacyjny – dla kogo to dobre rozwiązanie?

   Banki, chcąc zainteresować swoją ofertą możliwie jak największą liczbę klientów, prześcigają się w opracowywaniu nowych, coraz to bardziej dogodnych warunków kredytowych. Owocem tego wyścigu jest fakt, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z takich rozwiązań i spłaca kilka kredytów oraz pożyczek naraz.

   Jednak jeśli weźmie się pod uwagę konieczność późniejszej spłaty podobnych zobowiązań, może się okazać, że klienci banków stają przed bardzo trudnym zadaniem, które czasami ich przerasta. Pomocą mogą wtedy być praktyczne kredyty konsolidacyjne. Kto powinien z nich korzystać?

   Odpowiedź jest bardzo prosta – każdy kto spłaca więcej niż jeden kredyt. Może to bowiem nastręczać bardzo wiele kłopotów. Często w ferworze codziennych obowiązków zapomina się o tym, że mija termin zapłaty kolejnej raty kredytu, szczególnie, jeśli podobnych rat jest dość dużo. Z niedopełnieniem tego obowiązku jest związanych bardzo wiele przykrych konsekwencji, na przykład finansowych. Dlatego o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na spłacanie jednej raty, co oferują właśnie kredyty konsolidacyjne.

   Klienci do wyboru mają kredyt konsolidacyjny bez hipoteki oraz z hipoteką, co oznacza, że bank jako zabezpieczenie bierze konkretną nieruchomość należącą do klienta. Niezależnie więc od tego, czy można poszczycić się posiadaniem podobnego zabezpieczenia, czy nie, konsolidacja jest w zasięgu ręki każdej osoby, która chce uprościć regularne spłacanie swoich zadłużeń. Oczywiście jest to opcja tym bardziej korzystna, im więcej kredytów dany klient posiada. Wówczas bowiem wiąże się ona z bardzo dużą oszczędnością.

   Przy tym bardzo dobrym pomysłem będzie najpierw sprawdzenie warunków konsolidacji w banku, w którym zaciągnęło się większość swoich kredytowych zobowiązań. Zazwyczaj takie banki swoich stałych klientów traktują nieco bardziej ulgowo i są w stanie im zaproponować nieco bardziej korzystną ofertę. Wtedy będziemy mieli większe szanse by otrzymać np. kredyt konsolidacyjny bez hipoteki.

   Konsolidacja cieszy się dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to zrozumiałe, ponieważ niesie ze sobą szereg zalet. To rozwiązanie jest skierowane przede wszystkim do tych osób, które borykają się z kilkoma kredytami i chcą ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 listopada 2013 14:50

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny